سکس و ویروس کرونا

امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم تا در مورد ویروس کرونا و داشتن سکس برای شما بنویسیم. طبق شواهدی دانشمندان پیدا کردند، این ویروس از طریق نزدیکی و مقاربت و کلا از طریق واژن یا معقد به دیگران انتقال پیدا می‌کند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا هرآنچه که در مورد این بیماری نیاز دارید بدانید را به شما بگوئیم.

نحوه انتقال ویروس کرونا

همان‌گونه که می دانید ویروس کرونا از طریق قطرات بینی و آب بزاق یک فرد آلوده منتقل می شود. اگر فرد سالمی در تماس با فردی که به این ویروس آلوده باشد، خیلی راحت می‌تواند به این بیماری مبتلا شود. این بدان معناست که خطر ابتلا به COVID-19 از طریق بوسیدن و لمس خیلی راحت می‌تواند انتقال پیدا کند.

طبق شواهد جدیدی که به وجود آمده است مشخص شده که این ویروس در مدفوع هم وجود دارد، پس لیس زدن و یا در مواقعی داشتن اورال سکس یا سکس دهانی هم می تواند در این دوران بسیار خطرناک باشد.

دوران کورنا و رابطه جنسی

در این دوران که ویروس کرونا همه گیر شده و بسیاری دولت ها از مردم می خواهند تا در خانه بمانند تا تماس بدنی بین افرادی که سالم هستند و افرادی که مبتلا هستند را محدود کنند. در ادامه ما نکاتی که در مورد ویروس کرونا و داشتن سکس باید بدانید را به شما خواهیم گفت.

رابطه جنسی با علائم

اگر شما یا شریک جنسی تا علائمی از کرونا مثل  سرفه های خشک، تب بالا و مشکلات تنفسی و … دارید باید به طور قطع نزدیکی باهم نداشته باشید. این عدم نزدیکی در مورد همه چیز مثل چسبیدن و بوسه و نوازش و همچنین رابطه‌ی جنسی مقعدی، واژن یا دهانی داشته باشید.

خود ارضایی

داشتن خود ارضایی برای شما در این دوران هیچ مشکلی ندارد و شاید یکی از ایمن‌ترین و بی خطرترین راه ها برای لذت بردن و ارضا کردنتان می تواند باشد. یکی دیگر از راه های بیخطر در مورد داشتن سکس و لذت بردن این است که می توانید سکس از راه دور یا همان سکس چت و یا سکس تصویری داشته باشید. این روش حتی می تواند روش جدید و یک جور تنوع برای شما باشد!

سکس آنلاین

اگر تصمیم گرفتید که این کار را به صورت آنلاین انجام دهید، باید مراقب باشید که با چه کسی این کار را انجام می دهید و از قرار دادن اطلاعات شخصی خود با کسانی که نمی شناسید مطمئن شوید. شاید شریک زندگی شما ممکن است بخواهد این روش جدید جنسی را تجربه کنید ولی باید مراقب باشید که به هیچ عنوان این تصاویر و تجربه جدید شما، مشکل ساز شود و این تصاویر و فیلم‌ها از شما به جایی درز کند.

 سکس با شریک زندگی

خوب است با کسی که با او زندگی می کنید سکس داشته باشید. اگر ازدواج کردید یا همخانه داشته باشید خوب است تنها باهم سکس داشته باشید. ولی از قبل باید مطمئن باشید که هر دو هیچ علائمی از بیماری را نداشته باشید. در این شرایط می توانید مثل قبل رابطه جنسی داشته باشید و از این کار نهایت لذت را ببرید.ولی به خاطر داشته باشید که اگر بخواهید با کسی که نمی شناسید رابطه جنسی برقرار کنید، احتمال ابتلای شما به این بیماری خیلی بالا خواهد رفت.

سکس با افراد ناشناس

این روزها ممکن است افراد زیادی که در سفر بودند، به خاطر شیوع ویروس کرونا در آن کشور ماندگار شده باشند. در این شرایط که شاید از هر لحاظ تنهایی به آنها فشار آورده است، دوست داشته باشند که با کسی که نمی شناسید سکس داشته باشید. خوب است که در چنین شرایطی تمامی جوانب کار را در نظر داشته باشید.

اگر شما دوست دارید که سکس داشته باشید وشدیدا احساس نیاز می کنید، خوب است که از فیلم‌های پورن و یا ویدیوسکس استفاده کنید تا میزان خطر را تا حد زیادی پایین بیاورید.

بیماری و سکس

اگر شما جزو دسته‌های پرخطر هستید و از بیماری خاصی مثل دیابت و سرطان و… رنج می برید، خطر ابتلای شما بیسار بالاست. شما در این مورد خیلی باید محتاط باشید.شاید بهترین کار برای شما این باشد که کلا در این دوران کلا سکس را کنار بگذارید و یا کلا سکس را با کسی انجام دهید که از سلامت او اطمینان کامل دارید.

بعضی‌ها ممکن است ناقل ویروس باشند اما هیچ علامت خاصی از خود بروز ندهند. برای همین حتی اگر هیچ مشکلی هم نداشته باشید، ممکن است بیماری را به شخص دیگری منتقل کنید و او هم به خاطر تماس نزدیک با دیگران بیماری را به آن‌ها منتقل کند.

مساله مهم دیگر این است که شاید شما علائم خفیفی داشته باشید، اما ویروس کرونا می‌تواند برای شریکتان خطرناک باشد. لذا حتی اگر علائمتان بسیار خفیف است نیز سعی کنید از شریکتان فاصله بگیرید.

احتمالات بیماری

اگر کسی را بوسیده‌اید یا با کسی تماس داشته‌اید و فکر می‌کنید که حالا علائم بیماری در آن‌ها دیده می‌شود، قطعا باید خود را قرنطینه کنید. مراقب سلامت خود باشید. اگر علائم در شما نیز بروز کرد، بیش از پیش مواظب باشید و اگر حالتان خیلی بد شد خود را به مراکز درمانی معرفی کنید.

ما باید نسبت به خودمان و شریکمان احساس مسئولیت کنیم. اگر علائم این بیماری را دارید و اخیرا نیز کسی را بوسیده‌اید، باید حتما او را در جریان بگذارید. و اگر کسی را بوسیده‌اید که علائم دارد و خودتان هیچ علائمی ندارید، باز هم باید خود را قرنطینه کنید.

دست زدن به آلت و کرونا

اگر قرار باشد به آلت جنسی یکدیگر دست بزنید، به احتمال خیلی زیاد همدیگر را بوس هم می‌کنید – و ما می‌دانیم که ویروس از راه بزاق دهان منتقل می‌شود. اساسا هر گونه احتمال انتقال ویروس کرونا – از دهان به دست، به آلت تناسلی، و بینی و دهان شخص دیگری – احتمال ابتلا به کووید-۱۹ را افزایش می‌دهد. هدف ما کاهش حداکثری این احتمال است. برای همین اگر با شریکتان زندگی نمی‌کنید، مهم است که هیچ تماسی با یکدیگر نداشته باشید.

دوران کرونا و رابطه جنسی

 • اگر با شخصی رابطه جنسی برقرار کردید که از سلامت او خیلی مطمئن نبود چند روش وجود دارد که شما می توانید خطر ابتلا یا انتشار COVID-19 را کاهش دهید.
 • از بوسیدن افرادی که از سلامت شان مطمئن نیستید خودداری کنید.
 • از فعالیت‌های جنسی که شامل لیسیدن در اطراف مقعد و یا اورال سکس است خودداری کنید.
 • استفاده از کاندوم را هرگز فراموش نکنید.
 • بعد از سکس بلافاصله دوش بگیرید و دست و بدن خود را قبل و بعد از رابطه جنسی با آب و صابون کاملاً بشویید.
 • اگر از ابزارهای سکسی استفاده می کنید، حتما باید آنها را کاملا تمیز کنید و هرگز اشتراکی از آنها استفاده نکنید.
 • استفاده از روش های دیگر برانگیخته کردن احساسات برای ارضا شدن استفاده کنید. روش هایی مثل حرف زدن و ….
 • از سکس گروهی و … جدا خودداری کنید و به یک شریک جنسی که به او اطمینان دارید، روابطتتان را محدود کنید.

خدمات درمانی و ویروس کرونا

در طول همه گیری این ویروس کشنده، بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی حاظر به پاسخگویی به شما نباشند. شاید مثل قبل نتوانید مشاوره‌هایی در مورد تنظیم خانواده و روش های پیشگیری از بارداری، آزمایش سلامت جنسی و پیشگیری و … را نداشته باشید.

برای محدود کردن شیوع بیشتر ویروس کرونا شما بجای حظور فیزیکی در مراکز درمانی، باید از خدمات آنلاین استفاده کنید. کمتر در بیرون از خانه باشید و در جاهای شلوغ نباشید و بسیار مراقب رابطه هایی که با افراد مختلف دارید باشید.

پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده

اگر قصد بارداری ندارید، خوب است که در این دوران حتما روش‌های درست پیشگیری از بارداری را در پیش بگیرید. اگر از روش‌های پیشگیری از بارداری کوتاه مدت مانند استفاده از قرص های ضدبارداری استفاده می کنید حتما استفاده از آن را نادیده نگیرید و مراقب باشید.

اگر از روش های ضد بارداری طولانی مدت مانند IUD یا ایمپلنت استفاده می کنید، مطمئن شوید که نیازی به تغییر و یا تعویض ندارید و حتما در این مورد با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید..

ایدز و کرونا

همچنان در این دوران باید جلوگیری از اچ آی وی را هم به صورت کاملا جدی در نظر داشته باشید. استفاده از کاندوم را خیلی خیلی جدی بگیرید و در مورد روابط خود بسیار حساس باشید.

اگر برای کنترل اچ‌آی‌وی دارو مصرف می‌کنید، و تعداد گلبول‌های سفید خونتان نیز خوب است و میزان ویروس اچ‌آی‌وی موجود در خونتان نیز کم است، شما جزو کسانی نیستند که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. لذا در این زمنیه فرق خاصی با دیگران ندارید. مبتلایان به اچ‌آی‌وی باید مثل همیشه داروهای خود را مصرف کنند و مثل بقیه افراد قواعد مربوط به قرنطینه و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

نکات کلی در مورد ویروس کرونا

 • COVID-19 از طریق بزاغ، هنگام سرفه یا نفس کشیدن از دهان و بینی خیلی راحت می تواند منتقل شود.
 • COVID-19 یک عفونت مقاربتی نیست، با این وجود می تواند از طریق بوسیدن و تماس نزدیک از جمله رابطه جنسی منتقل شود.
 • اگر شما یا شریک زندگی خود علائمی از COVID-19 دارید، نباید همدیگر را ببوسید و رابطه جنسی برقرار کنید.
 • راه های زیادی برای لذت بردن جنسی بدون تماس جسمی وجود دارد – سعی کنید از روش های نوین، خود ارضایی، سکس چت و ویدو سکس خود را ارضا کنید.
 • اگر علائمی ندارید، رابطه جنسی با شریک زندگی که با آن زندگی می کنید می تواند بی خطر باشد.
 • اگر تصمیم دارید با کسی که با شما زندگی نمی کند رابطه جنسی برقرار کنید، باید همه جوره از سلامت او اطمینان حاصل کنید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.