جدایی از پارتنر

چگونگی جدایی از پارتنر

رها کردن کسی که دوستش دارید قطعا سخت‌ترین و دلخراش‌ترین کار است. شما می‌دانید که در شرف انجام کاری هستید که قلب شما را به میلیون‌ها قطعه تبدیل می‌کند، اما همچنین می‌دانید که این کار درستی است. حال سوال این است که چگونه از کسی که دوستش دارید جدا شوید؟ چگونه کسی را که هنوز عمیقاً به او اهمیت می‌دهید رها کنید؟ بله گاهی اوقات لازم است از کسی که دوستش دارید جدا شوید. جدایی از پارتنر در هر حالتی سخت است، حال فرض کنید که واقعا پارتنرمان را دوست داشته باشیم.

این یک نبرد دائمی بین قلب و ذهن شما خواهد بود. از یک طرف، قلبتان به شما می‌گوید که برای عشق خود به جنگیدن ادامه دهید، و از طرف دیگر، ذهنتان اصرار دارد که باید همه چیز را رها کنید. احساسات شما همه جا را فرا خواهد گرفت. سلامت عاطفی و روانی شما یک آشفتگی واقعی خواهد بود. شما سعی می‌کنید تا زمانی که در حال شکستن قلب خود هستید، احساسات شریک زندگی خود را جریحه‌دار نکنید.

چگونگی جدایی از پارتنر که دوستش داریم

اگر می‌خواهید رابطه خود را به درستی به پایان برسانید و به خوبی جدا شوید یک سری کارهای وجود دارد که باید انجام دهید. همچنین یک سری کارهایی وجود دارد که با انجام آن به شریک زندگی خود آسیب می‌رسانید.

ما در این مطلب دو لیست از بایدها و نبایدها را برای نحوه جدایی از پارتنر که دوستش دارید تهیه کردیم.

کارهای که باید انجام دهید در زمان جدایی از پارتنر

اگر می‌خواهید جدایی‌تان را تا حد امکان برای خود و شریک عاشقانه‌تان بدون دردسر باشد، اینها مواردی هستند که باید انجام دهید:

صحبت کنید

بدون شک ارتباط صادقانه و باز مهمترین بخش هر رابطه سالم است. اولین باری که به جدایی فکر می‌کنید، باید همان زمان این افکار را با او در میان بگذارید. اگر به موقع این کار را انجام دهید، ممکن است شانس حفظ رابطه شما وجود داشته باشد.

با این حال، اگر قبلا تصمیم به جدایی از پارتنر خود گرفته‌اید، و صد در صد مطمئن هستید که این تنها کار درست است، باید بنشینید و با پارتنرتان جدی صحبت کنید.

با آن‌ها کاملاً صادق باشید. تمام دلایلی که چرا تصمیم به پایان دادن به رابطه خود گرفتید را توضیح دهید. اگر در تصمیمی که گرفته‌اید قاطع هستید، به آن‌ها امید کاذب ندهید. آن‌ها احتمالا توضیحات شما را نمی‌فهمند و نمی‌پذیرند، اما سعی کنید توضیح دهید که این تصمیم برای هر دوی شما بهترین راهکار است.

این کار را رو در رو انجام دهید

این یک الزام مطلق است. اگر این کار را از طریق پیامک یا تماس تلفنی انجام دهید، فقط به آن‌ها آسیب بیشتری خواهید زد و نشان خواهید داد که چیزی جز یک ترسو بزرگ نیستید.

فقط به این دلیل که از شریک زندگی خود جدا می‌شوید، این حق را ندارید که با او بد رفتاری کنید. این شخص مدتی بخشی از زندگی شما بود و خاطرات زیبایی را با هم خلق کردید. حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک خداحافظی مناسب و رو در رو با آنها انجام دهید.

توجه به احساسات طرف مقابل

اگر هنوز هم عاشق پارتنر خود هستید باید بدانید به زودی به پارتنر سابق او تبدیل خواهید شد. مطمئنا آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که قلب او را بشکنید. به همین دلیل لازم با ایجاد کمترین درد ممکن از او او جدا شوید.

زمانی که تصمیم خود را به آن‌ها می‌گویید باید به زمان و مکان توجه کنید. با این حال، شما نباید بیش از حد در اطراف او باشید زیرا قطعاً جدایی را برای آن‌ها آسان‌تر نمی‌کند.

در مورد تصمیم خود رک باشید. صادق باشید و بپذیرید که هنوز او را دوست دارید، اما این همان عشقی نیست که در ابتدا آن‌ها داشتید.

در مورد تصمیم خود پیشاپیش باشید. صادق باشید و بپذیرید که هنوز آنها را دوست دارید، اما این همان عشقی نیست که در ابتدا نسبت به آنها احساس می کردید.

جدایی از پارتنر

پایان رابطه به معنای واقعی

به آنها پیشنهاد ندهید «بیا دوست بمانیم» یا «تو همیشه یک دوست واقعی من خواهی ماند». شما فقط می‌توانید به‌عنوان دوستی آن‌ها را در نظر بگیرید که هرگز با هم تماسی نخواهید داشت و از یکدیگر متنفر نباشید.

هنگامی که تصمیم به جدایی گرفتید، واقعاً باید مسیرهای خود را از هم جدا کنید و هر یک از شما باید راهی را که برای خود انتخاب کرده است، طی کنید.

البته، خوب است که به یکدیگر قول بدهید که همیشه به زمانی که با هم گذرانده‌اید احترام بگذارید و آن را گرامی بدارید. اگر واقعاً می‌خواهید همه چیز را رها کنید و در اسرع وقت به زندگی خود ادامه دهید، باید واقعاً تلاش کنید تا یک جدایی درست داشته باشید.

مهمترين نكات هنگام جدایی از پارتنر

اگر می‌خواهید در مورد جدایی از فردی که هنوز هم احساسات شدیدی نسبت به او دارید، دریابید که بزرگ‌ترین نهی‌ها چیست، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

نادیده گرفتن یک نه مطلق است

نادیده گرفتن بدترین کاری است که می‌توانید در حق کسی انجام دهید که برای مدتی بخش بزرگی از زندگی شما بوده است. این فقط به او نشان می‌دهد که شما هرگز واقعاً آن‌ها را دوست نداشته‌اید و تمام عشقی که آن‌ها نسبت به شما داشتند به نفرت تبدیل می‌شود.

پایان دادن به رابطه‌ با کسی که هنوز برای شما ارزشمند است، آسان نیست. اما به همان اندازه که باید مراقب احساسات خود باشید، باید به احساسات شریک زندگی خود نیز توجه کنید.

پارتنرتان بدون توجه به اینکه چگونه از او جدا می‌‌شوید صدمه خواهد دید، این اجتناب‌ناپذیر است. اما نادیده گرفتن آن‌ها فقط نشان می‌دهد که به اندازه کافی به آن‌ها احترام نگذاشتید. همچنین به این معنی است که شما آنقدر شجاع نیستید که با طرف مقابل رو به رو شوید و صحبت کنید.

جدایی مرحله به مرحله

احتمالاً پارتنرتان به شما پیشنهاد می‌کند قبل از تصمیم‌گیری قطعی، مدتی رابطه را قطع کنید و در مورد رابطه خود فکر کنید. اما باید بدانید با پذیرش این موضوع فقط به طرف مقابل امید کاذب داده‌اید. آن‌ها فکر می‌کنند که شما از تصمیم خود مطمئن نیستید و هنوز امیدی برای حفظ رابطه یا شروع دوباره آن وجود دارد.

منصفانه نیست که این تصور را برای فرد مقابل ایجاد کنید؟ بنابراین اگر پارتنرتان به شما پیشنهاد قطع رابطه برای مدت کوتاهی را داد، باید پیشنهاد او را رد کنید و توضیح دهید که تصمیم شما نهایی است و قصد ندارید آن را تغییر دهید.

عدم جدایی در مکان عمومی

اولین دلیلی که نباید این کار را در یک مکان عمومی انجام دهید این است که ممکن است وضعیت را برای طرف مقابل بدتر کند. آن‌ها ممکن است فکر کنند که شما می‌ترسید این کار را در خلوت انجام دهید و از افرادی که در اطرافتان هستند استفاده می‌کنید تا هر چه سریع‌تر جدا شوید.

افراد معمولا در مقابل دیگران رفتار عجیب انجام نمی‌دهند به همین دلیل بسیار از اشخاص دوست دارند جدایی در مکان عمومی باشد. اما طرف مقابل مطمئنا دوست دارد این اتفاق زمانی رخ که دو نفر تنها هستند. درست است که شما نمی‌دانید آن‌ها واقعا چه می‌خواهند اما باید آماده باشید تا به بهترین شکل ممکن با آن مقابله کنید.

جدایی در خلوت و رودررو به آن‌ها نشان می‌دهد که همچنان به آن‌ها و احساساتشان احترام می‌گذارید و برایشان اهمیت قائل هستید.

امید کاذب

هنگامی که تصمیم به جدایی گرفتید، باید به آن تصمیم پایبند باشید و با هر چیزی که بعد از آن می‌آید کنار بیایید. به هیچ وجه با رفتار خود به فرد مقابل امید کاذب ندهید.

عدم برقراری رابطه جنسی

امروزه بسیاری از زوج‌ها پیش از جدایی رابطه جنسی جدایی را انجام می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند برای آخرین بار خوش بگذرانند و گاهی اوقات نیز فکر می‌کنند ممکن است با این کار نظرشان عوض شود. اما این نوع رابطه کاملا اشتباه است.

این نوع رابطه جنسی فقط دو طرف را گیج می‌کند و باعث می‌شود طرفین فکر کنند تصمیم عجولانه گرفته‌اند و به جای جدا شدن باید سعی کنند همه چیز را حل نمایند.

مهم نیست که همسرتان چقدر برای این رابطه التماس می‌کند، شما نباید برای آخرین بار این کار را انجام دهید. به عنوان یک فرد مستقل باید بتوانید خواسته‌های خود را کنترل کنید.

بهترین زمان برای جدایی از پارتنر

تصمیم گرفتن برای جدایی از پارتنر که هنوز دوستش دارید بسیار دشوار است، اما گاهی اوقات متاسفانه برای حفظ سلامت عاطفی و روانی‌تان باید این کار را انجام دهید.

چند خط قرمز وجود دارد که نشان می‌دهد زمان آن است که به رابطه خود پایان دهید. این خطوط قرمز به شرح زیر است:

زوج درمانی

شما هر چقدر تلاش می‌کنید که رابطه خود را بهتر کنید نمی‌شود. شما روش‌های مختلف زوج درمانی را امتحان کردید، تمام توصیه‌های روانشناس را انجام دادید اما بهبود در روابط خود مشاهده نکردید.

در این حالت باید از تحلیل رفتن رابطه‌تان جلوگیری کنید. خودتان را نجات بدهید و یکبار برای همیشه گذشته را رها کنید و از آن جهنم دور شوید.

جدایی مداوم

اگر شما دو نفر در چرخه وحشتناک جدایی و دوباره رابطه گیر کرده‌اید، واضح است که هنوز احساسات قوی نسبت به یکدیگر دارید که به شما اجازه نمی‌دهد برای همیشه از هم جدا شوید. با این حال، باید این را نیز بدانید که عشق هرگز برای به نتیجه رساندن یک رابطه کافی نیست.

دیر یا زود متوجه خواهید شد که رابطه‌ای که دارید راه به جایی نمی‌برد. متوجه خواهید شد که هرگز نمی‌توانید یک رابطه سالم را حفظ کنید و این باعث می‌شود یک بار دیگر از هم جدا شوید. اما این بار، واقعی و برای همیشه خواهد بود.

رابطه یک طرفه

یک رابطه همیشه یک خیابان دو طرفه است. احترام، احساسات‌تان و تمام تلاشی که برای به نتیجه رساندن رابطه خود انجام می‌دهید باید متقابل باشد. اگر اینطور نیست، اگر احساس می‌کنید که تنها شما هستید که سعی می‌کنید رابطه را حفظ کنید، نشانه واضحی است که طرف مقابل‌تان شما را همان طور که شما او را دوستش دارید دوست ندارد.

یک روز از همه چیز خسته می‌شوید و تصمیم قطعی و نهایی می‌گیرید. شما دور می شوید و حتی نمی‌خواهید به عقب نگاه کنید.

عدم وجود احترام

اساس هر رابطه سالم اعتماد و احترام است. اگر احساس می‌کنید به شما بی‌احترامی می‌شود و یا دیگر نمی‌توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید این یک خط قرمز که باید از او دور شوید.

عدم حمایت اطرافیان

اگر هیچ کس از رابطه شما حمایت نمی‌کند باید بدانید این یک پرچم قرمز است. البته این نباید دلیل قطعی شما برای جدایی از پارتنرتان باشد. اما مطمئنا دلیل وجود دارد که تمام اطرافیان از رابطه شما حمایت نمی‌کنند.

احتمالاً به این دلیل است که آن‌ها فکر می‌کنند پارتنرتان لیاقت شما را ندارد. واقعیت این است که عزیزانتان فقط بهترین چیز را برای شما می‌خواهند و شما قطعا باید نظر آن‌ها را در مورد رابطه خود در نظر بگیرید.

وجود شکاف

ما همیشه در حال تغییرات هستیم برخی از احساسات ما محو می‌شوند. شما بدون اینکه آگاه باشید از پارتنر دور می‌شوید یک روز از خواب بیدار می‌شوید و می‌فهمید که هیچ چیز مثل قبل نیست. می‌دانید که شریک زندگی‌تان مثل قبل شما را خوشحال نمی‌کند.

متوجه می‌شوید که رابطه‌تان مثل گذشته نزدیک نیست. و مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید، به نظر می‌رسد که اتصال مجدد و رشد مجدد با پارتنرتان غیرممکن است. جدا شدن از هم یکی از واضح‌ترین نشانه‌هایی است که نشان می‌دهد باید در رابطه خود تجدید نظر کنید و تصمیم بگیرید که آیا باید با فردی که دیگر احساس نزدیکی به او نمی‌کنید ادامه دهید یا خیر.

سوء استفاده

مهم نیست چقدر کسی را دوست دارید، هرگز نباید رفتارهای توهین‌آمیز او را تحمل کنید. به یاد داشته باشید، کسی که صادقانه شما را دوست دارد، هرگز به طور مداوم و عمدی به شما آسیب نمی‌رساند. شما نباید مجبور باشید خودتان را برای کسی توضیح دهید زیرا شما تنها کسی هستید که واقعاً مهم است. روی رابطه‌ای توهین‌آمیز خود نقطه پایانی بزرگ بگذارید و آن فصل از زندگی خود را برای همیشه ببندید.

دعوا مداوم

دعوا بخش طبیعی از یک رابطه سالم است. با این حال، هنگامی که آن «دعواهای گاه به گاه» به «دعواهای مداوم» تبدیل شوند، واقعاً وقت آن است که به رابطه خود پایان دهید. در غیر این صورت، فقط رابطه‌تان شما را مسموم می‌کند و سلامت روان‌تان را از بین می‌برد.

فکر به جدایی

اگر دائماً به پایان دادن به رابطه خود فکر می‌کنید، احتمالاً به این دلیل است که بیش از یک دلیل برای جدایی از پارتنر خود دارید. شما در آن رابطه راضی نیستید و جدایی را تنها راه نجات خود می‌بینید. پس به خودتان احترام بگذارید و جدا شوید.

زندگی کوتاه تر از آن است که وقت گرانبهای خود را صرف افراد اشتباه و چیزهایی کنید که نمی توانند شما را خوشحال کنند.

مطالب مرتبط: “6 مرحله جدایی در زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *