جذابیت مردان برای زنان

12 روش برای اینکه چگونه برای زنان جذاب تر باشیم؟

روابط رمانتیک، مسئله پیچیده‌ای هستند که حتی دانشمندان به طور کامل آن را درک نمی‌کنند. با این حال تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام شده و ایده‌های زیادی در این خصوص وجود دارد. در ادامه، تحقیقات دانشمندان علوم ژنتیک و آمار را برای شما شرح خواهیم داد. نکته مهم در مورد این نکات این است که به بنا بر پیش فرض‌های کاراکتر نیست و فرد با هر شخصیتی می‌تواند از آنها استفاده کند.

1.منتظر شرایط مناسب برای آغاز ارتباط و لاس زدن بمانید

انسان‌شناسِ مطرح دانشگاه راتجرز در نیوجرسی به نام هلن فیشر، ادعا کرد که زنان در تمام جهان به یک شکل سیگنال جهت آغاز ارتباط می‌دهند. کمی ابروی خود را بالا می‌دهند، چشم‌ها را کمی بازتر می‌کنند و بعد از لحظه‌ای چشم‌ها را کمی تنگ می‌کنند و سر خود را به یک سمت کج می‌کنند و سپس به سمتی دیگر نگاه می‌کنند. بنا بر تحقیقات این رفتار ذاتی است و بسته به شخصیت طرف مقابل نخواهد بود.

2. دنبال کسی در سطح خود باشید

مردان و زنان به کسانی علاقه می‌ورزند که از نظر آنها جذاب باشند. در تحقیقی متعلق به سال 2011 محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی، شصت زن دگرجنسگرا و شصت مرد دگرجنسگرا را طبق یک سایت زوج‌یابی بررسی کردند. بسیاری از این افراد در ابتدا سراغ افراد بسیار جذاب رفتند اما در نهایت از کسانی جواب گرفتند که به اندازه آنها جذاب بودند. روانشناس ارشد دانشگاه ناتینگهام، مارک سرجنت یک بار گفت وقت دنبال کسی نزدیک به خود هستید، از دو ایراد اساسی جلوگیری می‌کنید. اگر طرف مقابل از شما خوش‌قیافه‌تر باشد همیشه باید نگران دیگران باشید که با وی ارتباط برقرار نکنند و اگر برعکس این باشد، مرتب نگران این خواهید بود که می‌توانستید در انتخاب زوج بهتر عمل کنید.

3. ریش بلند کنید!

دانشکده نیو ساوت ولز در سال 2013 تحقیقی بین 177 مرد و 351 زن دگرجنسگرا انجام داده بود. در این تحقیق عکس‌هایی از مردانی اصلاح کرده، با ته‌ریش، ریش کامل و ریش بلند مقابل آنها قرار داده شد و خواسته شد جذاب‌ترین‌ها را انتخاب کنند. بیشترین درصد در این بین سراغ مردانی رفتند که ته‌ریش داشتند. زنان عمدتا به چنین مردانی علاقه نشان می‌دهند. ریش داشتن نه تنها نماد بلوغ است که به تسلط و قدرت نیز مرتبط است که در نظر زنان، مورد توجه است.

4. کمی ماهیچه داشته باشید

تحقیقی در  سال 2007 در دانشگاه کالیفرنیا بین 286 زن انجام شد. در این تحقیق به این زنان عکس‌هایی از مردانی بدون لباس بالاتنه نشان دادند و گفتند آنها را بنا بر ترجیح خود برای رابطه دسته‌بندی کنند. نتیجه این بود که اکثر آنها ترجیح می‌دادند برای کوتاه‌مدت با مردانی با عضله‌های بزرگ باشند اما روابط طولانی، مردانی با ماهیچه‌های متوسط را ترجیح می‌دادند.

5. مهربان باشید

یکی از ایرادهای روابط با دیگران خطای هاله‌ای است. به این معنی که چیزی از کسی را در ذهن از برخوردهای ابتدایی پررنگ کنید و هرچه در ادامه به وجود بیاید، براساس برخورد اولیه آن را قضاوت کنید. شاید به همین دلیل است که فکر می‌کنیم افراد زیبا در کارهای خود بهتر عمل می‌کنند حتی اگر در واقعیت اینطور نباشد. خطای هاله‌ای در جاهای دیگر نیز کار می‌کند که اسکات بری کاوفمن روانشناس و نویسنده به آن اشاره کرده است. در تحقیقی مربوط به سال 2014 در چین، به صد مرد و زن تصاویری نشان داده شد و از آنها خواسته شد این افراد را بنا بر جذابیت طبقه‌بندی کنند. قرار بود با دیدن هر تصویر، چیزی در کنار آن بنویسیند، مثلا مهربانی یا صداقت. یا چیزهایی بد مانند بدخو یا بدجنس. نتیجه این بود که افرادی که مهربان به نظر می‌آمدند، در جمع افراد جذاب جا می‌گرفتند.

6. قرمز بپوشید

طبق یک تحقیق در سال 2010 که به طور موازی در چین، انگلستان، آلمان و آمریکا انجام می‌شد، مشخص شد زنان به مردانی که قرمز می‌پوشند علاقه نشان می‌دهند. در این تحقیق 55 زن به دو مردی نگاه کردند که یکی قرمز و دیگری سبز پوشیده و قرار شد آنها را طبق جذابیت طبقه‌بندی کنند. مردان قرمزپوش با اختلاف در این بین جذاب‌تر طبقه‌بندی شدند. وقتی پیراهن سبز با رنگ‌های دیگر عوض شد، همچنان مرد قرمزپوش برنده بود.

7. بخندانید!

چندین تحقیق نشان داد که زنان به مردانی که باعث خنده آنها می‌شوند علاقه نشان می‌دهند. با این حال در خصوص مردان اوضاع متفاوت است و آنها توجه ویژه‌ای به زنانی که باعث خنده آنها می‌شوند، نشان نمی‌دهند. تحقیقی در سال 2006 انجام شد و در آن، از دانشجویان کارشناسی سوال شد چقدر اینکه پارتنرتان بتواند شما را بخنداند، برایتان مهم است. مشخص شد که برای زنان این دو مطلب که پارتنر بتواند آنها را بخنداند و خود بتوانند پارتنر را بخندانند، بسیار مهم است. برای مردان تنها این مهم بود که باعث شوند پارتنرشان بخندد.  

8. سگ را برای پیاده‌روی ببرید

طبق یک تحقیق در سال 2014 در اسرئیل انجام شد که صد زن در آن شرکت داشتند. برخی مردان در آن، به عنوان آدم بی‌تربیت و نامناسب (cads) معرفی شدند. برای مثال کسانی که خیانت می‌کنند، با همسر خود درگیر می‌شوند. دسته دیگر پدرها (dads) نامیده شدند. کسانی که به سختی کار می‌کنند و به خوبی از کودکان نگه‌داری می‌کنند. به این زنان تصاویری از مردانی در حالت‌هایی خاص نشان داده شد و زنان باید آن‌ها را در این دو دسته قرار می‌دادند. هرگاه که یکی از مردان با قلاده یک سگ در حال پیاده‌روی بود، در دسته پدرها قرار گرفت و جذاب شمرده شد. محققان می‌گویند داشتن حیوان خانگی نشانی از این است که می‌توانید فردی مناسب برای رابطه‌ای بلندمدت باشید و این عمدتا برای زنان جذاب است.

9. موزیک خوب گوشی کنید

طبق یک تحقیق مربوط به سال 2014، محققان دانشگاه سوسکس انگلستان 1500 زن زیر 28 سال را برای تحقیق خود انتخاب کردند. برای آنها تکه‌هایی موزیک پخش شد و باید آنها را به عنوان جذاب یا غیرجذاب دسته‌بندی می‌کردند. نتایج نشان می‌داد که این زنان آهنگ‌های سطحی را جذاب نمی‌دهند و اعتقاد دارند موزیک خوب و عمیق، نمادی از پارتنری است که آماده رابطه‌ای بلندمدت است.

10. ورزش‌های سنگین انجام دهید

طبق تحقیقی مربوط به سال 2014، در دانشگاه آلاسکا مشخص شد که زنان به مردانی که ریسک می‌کنند علاقه دارند. ورزش‌های ریسکی جذاب در این تحقیق چیزهایی مانند دوچرخه‌سواری کوهستان، غواصی، پارکور را جذاب می‌دانند. این شیوه ریسک در مقابل شیوه مدرن‌تر ریسک قرار گرفته بود که چیزهایی مانند سرقت ادبی، کار در آزمایشگاه با مواد شیمیایی انجام می‌دهند یا حتی آنتی‌ویروس خود را آپدیت نمی‌کنند را شامل می‌شد. به طور کل زنان به مردانی که ریسک‌هایی مانند مردان اولیه انجام می‌دانند را جذاب‌تر می‌دانستند.

11. کار داوطلبانه انجام دهید

طبق تحقیقی در بریتانیا مربوط به سال 2013، مشخص شد زنان به مردانی که کار خیریه انجام می‌دهند علاقه‌مندند. در این تحقیق عکس‌هایی از مردانی در حالات مختلف نشان داده شد و از آنها سوال شد که به کدام یک به عنوان کاندیدایی بابت رابطه طولانی‌مدت می‌توانند نگاه کنند. مردانی که در حال کار خیریه بودند، از سوی درصد کثیری از این زنان به عنوان گزینه‌ای خوب برای رابطه طولانی‌مدت در نظر گرفته شدند.  

12. زخم‌های خود را نشان دهید

اگر زخمی بابت سقوط از دوچرخه دارید، نمایش آن می‌تواند چیز جذابی باشد. نتایج تحقیقی مربوط به سال 2009 در لیورپول این بود که بسیاری از زنان، مردانی که جای زخم روی صورت خود داشتند را به عنوان جذاب در نظر می‌گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *