Saints Row The Third Remastered

بررسی بازی Saints Row The Third Remastered

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4 Switch,, Xbox One
توسعه دهندهVolition
ناشرDeep SIlver
ژانر:اکشن-ماجراجویی
تاریخ انتشارMay 22, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Saints Row The Third Remastered

مقدمه

شنیدن صدای تونی بیکر که فریاد می زند ” گورتان را از اینجا گم کنید!” به اندازه ضربه زدن به نقاط حساس یک مامور پلیس لذت بخش است. Saints Row The Third Remastered در کل سرگرم کننده است – حداقل در برخی اوقات. از عمر نسخه اصلی تقریبا 9 سال می گذرد، با این حال نسخه ریمستر بازی یادآوری خوب برای این اکشنِ دوست داشتنی است. این بازی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها بررسی کرده ایم.

بررسی بازی

به طور کلی ، بازی ها خود را کاملاً جدی می گیرند. اما Saints Row The Third این طور نیست. فعالیت های بازی شما را ترغیب می کنند تا به حد ممکن بی کله باشید، هر طور که خواستید لباس بپوشید تا کاراکتری را که تا حد ممکن شخصی سازی کرده اید به نشانه و امضای شما تبدیل شود. اگر بتوانید تخیلی و فانتزی بودن بازی را بپذیرید، هنوز هم در سال 2020 دنیای سرگرم کننده ای را ایجاد می کند.

Saints Row The Third Remastered
Saints Row The Third Remastered

برای افرادی که با این بازی آشنا نیستند، Saints Row Third داستان یک باند جنایتکار معروف به Saints Street 3 را دنبال می کند. در این مرحله از مجموعه، هنجار شکنی های آنها باعث شده است تا به ستاره تبدیل شوند – اکنون با آن ها مانند ستاره های هالیوود رفتار می کنند حتی وقتی از بانک ها سرقت می کنند، ماشین می دزدند و حرکات ناشایستی که با افراد مسن تر انجام می دهند. آن ها حتی نوشیدنی انرژی زا به برندِ شخصی خود دارند.

طبیعتاً همه اینها در 20 دقیقه اول بازی خراب می شود. دقیقاً به معنای واقعی کلمه، زیرا Saints ها وقتی توسط باندِ رقیب محاصره می شوند، مجبور به فرار از هواپیمای در حال سقوط می شوند. مأموریت اول بازی مطمئناً استاندارد را برای بقیه تجربه ها تنظیم می کند: پر از اکشن فوق العاده است و به اندازه کافی مونولوگ های جذاب دارد که نیتن دریک(شخصیت بازی آنچارتد) را خجالت زده کند.

به زودی در بیاد ماندنی ترین اتفاقات و حوادث بازی، با عنوان رئیس باند Saints – که شما هدایت او را بر عهده دارید- با چتر وارد یک پنت هوس می شوید و درگیری بزرگی با رئیس باندِ رقیب شکل می گیرید، در حالی که ترانه  “Power” کانیه وست در پس زمینه اجرا می شود و هیجان این زود و خورد چند برابر می کند. مطمئناً، تیراندازی ها کمی توی ذوق می زند و هیچ سیستم پوششی و سنگر گرفتنی در آن وجود ندارد، بنابراین شما باید برای فرار از گلوله ها به صورت دیوانه وار فرار کنید، اما به طور غیر قابل انکاری لذت بخش و سرگرم کننده است.

متأسفانه، مأموریت پنت هاوس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که Saints Row The Three تلاش می کند آن را برای بار دوم و به نحوی دیگر تکرار کند. ادامه بازی با مقایسه با بازی های دیگر بسیار سطحی است و با توجه استاندارد های امروزی، بسیار ساده است. مشکل بازی در ساختار آن است: ماموریت های اصلی که جذاب هستند در میان فعالیت های زیادی قرار داده شده اند- که بیشتر مربوط به ماموریت های جانبی است، که بعد از چند بار تکراری می شوند و جذابیت های مراحل اصلی را نیز تا حدودی از بین می برند. البته دچار اشتباه نشوید، مینی گیم هایی که در بازی قرار دارند هم از طراحی کلاسیک و زیبایی برخوردارند و می توانند سرگرم کننده باشند، اما با توجه به استاندارد های خلق شده در سال 2020 نمی توانند به خوبی با عناوین بزرگ رقابت کنند.

البته نمی خواهیم بیش از حد و غیر منطقی Saints Row The Third را نقد کنیم. هنوز هم نکات برجسته در جای جایِ بازی وجود دارند – مانند ماموریتی که به یک کلاب شبانهِ bdsm حمله می کنید. نکته نهایی و مهم این است که اگر شما می خواهید مغز خود را برای یک یا دو ساعت خاموش کنید و از دنیای واقعی فاصله بگیرید، این بازی هنوز هم می تواند مثل یک احمق لبخند بر لبان شما بنشاند. هر کسی که یک ماشین گلفِ تقویت شده را در خلاف جهتِ یک بزرگ راه شلوغ رانده باشد منظور ما را درک می فهمد.

مایه شرمساری است که نتوانسته اند بعد از این همه سال ریمستری در حدِ نسخه اصلی تولید کنند، این مورد در جلوه های گرافیکی و طراحی هنری بازی نیز صدق می کند. این ریمستر بسیاری از موارد را به خوبی به بازی اضافه کرده است: شخصیت های جدید، ماشین ها و اسلحه های جدید و جذاب به بازی اضافه شده اند، در حالی که هوا بیش از حد خوب است و جلوه های نورپردازی می تواند عالی به نظر برسد – اما نمی تواند نقاب های خاکستری و قهوه ای نسخه اصلی شهر را تداعی کند. طراحی آب و هوا و نورپردازی ها بسیار عالی هستند و رنگ و رویی بسیار خوب به شهر داده اند، اما متاسفانه نمی توانند با بهترین بازی های سال رقابت کنند. نمی توان از این بازی با طراحی های هنری غیر کامیک بوکی خود که بیشتر بازی را شامل می شوند با عنوان یک بازی خیلی جذاب نام برد.

کنترل ها در بعضی مواقع اذیت کننده می شوند و طراحی مراحل سبک و سیاق نسل گذشته را دنبال می کنند، اما هنوز هم می توانند سرگرم کننده باشند و شما را چند ساعتی از دنیای واقعی دور کنند. با گذشت این سالها، این یک نسخه با شخصیت های بی کله و کله خراب است که لحظات به یاد ماندنی را رقم می زند – اما متاسفانه آنها در زیر فعالیت ها و گیم پلی خسته کننده ای که مطابق با استانداردهای امروزی بسیار سطحی هستند دفن شده اند.

نکات مثبت

  • دیوانگی بازی و کله خرابی شخصیت های آن
  • لحظات واقعا خنده دار و سرگرم کننده
  • تعداد زیادی ماموریت خاطره انگیز و به یاد ماندنی
  • صدا پیشگی و موسیقی متن فوق العاده
  • جذابیت زیاد بخش چند نفره و آنلاین

نکات منفی

  • طراحی مراحل بسیار ساده و تاریخ مصرف گذشته
  • کنترل های افتضاح در بعضی اوقات
  • فعالیت های جانبی خسته کننده
  • کیفیت اجرایی و گرافیکی نه چندان خوب بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.