زمان:11 July, 2020
sadaf beauty

صدف بیوتی کیست؟

بیوگرافی

صدف بیوتی با نام اصلی صدف مسائلی، متولد 14 ماه تیر سال 1368 در تهران است. یکی از دخترانی که طبق گفته‌هایش از همان کودکی به آرایش و شینیون و اینطور مسائل علاقه داشته است. به همین دلیل هم میگوید، فکر کردم در دانشگاه چی بخوانم بهتر است و در آینده من را به آرایش که علاقه قلبی من است نزدیک‌تر می‌کند، پس از کلی فکر کردن به این نتیجه می رسد که شیمی بخواند. از زمانی که این تصمیم را گرفت هدفش تاسیس یک کارخانه لوازم آرایشی شد. خانوم مسائلی این رشته را در دانشگاه آزاد تهران شمال به اتمام رساند و اکنون دارای مدرک لیسانس شیمی است. اندازه قد خانوم مسائلی 165 سانتی متر است.

اینستاگرام

صدف بیوتی نیز یکی دیگر از شاخ‌های مجازی در اینستاگرام است که طرفدار و فالورهای زیادی دارد. صدف یک بلاگر (البته بهتر است از مفهوم ولاگر استفاده کنیم) در زمینه لوازم آرایش و آموزش نحوه میکاپ و آرایش صورت است. او هم همانند بسیاری دیگر از بیوتی بلاگرها کار خود را از یوتیوب شروع کرد و سپس یوتیوب را به مقصد اینستاگرام ترک کرد. صدف اولین شخص ایرانی بود که از طریق فضای مجازی به آموزش میکاپ و مسائل زیبایی پرداخت. او میگوید تاکنون در هیچ دوره آموزشی شرکت نکرده و تمام چیزهایی که بلد است را بصورت تجربی آموخته است. برای بهتر شدن، ویدئوهای میکاپ آرتیست های معروف جهان را تماشا میکند و این یکی از سرگرمی‌های بزرگ او است. او میگوید از ابتدای راه‌اندازی صفحه‌اش تاکنون بزرگترین دغدغه‌ای که داشته این است که چگونه سلیقه و طرز فکر افراد گوناگونی که او را دنبال می‌کنند، پوشش دهد.

بازخورد

صدف هر پست و یا استوری که منتشر می‌کند بازدید و بازخورد خیلی خوبی دارد. او برای شروع تمام ویدئوهایش یک عبارت را انتخاب کرده است؛ “سلام بچه‌ها من برگشتم با یک ویدئوی دیگه.” البته این یک ترفند در حوزه کاری ولاگرها و بلاگرها برای ماندن در ذهن مخاطب است. صدف بیوتی در حال حاضر با آیدی sadaf_beauty مشغول به فعالیت است و اگر علاقه مند به رفتن به پیج او هستید بر روی آیدی نوشته شده کلیک کنید. اگر هم قصد دارید از سرچ اینستاگرام او را پیدا کنید، حتما به داشتن تیک آبی در کنار اسمش دقت کنید.

محتوا

 او دختری پرانرژی است که کسانی که او را دنبال می‌کنند علاوه بر پیگیری مسائل مربوط به آرایش، به صحبت های او در رابطه با مسائل روزمره هم علاقه دارند. تا آنجایی که صدف برای خود صفحه پابلیک (عمومی) دیگری نیز با آیدی sadaf_beauty_diary به معنی روزمرگی‌های صدف بیوتی راه اندازی کرده است. این ولاگر پرطرفدار با لحن و بیان جذابی که دارد و خلاقیتش در عنوان مسائل توانسته کاربران را به خودش، نوشته‌هایش، ویدئوهایش جذب کند. اکثر فالورهای او دختران جوان سنین 20 تا سی و پنج سال هستند که از او خودآرایی را می‌آموزند. دلیل جدا کردن این دو صفحه از سمت صدف اینگونه بیان شده که نمیخواهد کسانی که برای آشنایی با لوازم آرایش و یادگیری میکاپ به صفحه او آمده‌اند با دیدن موضوعات مختلف اذیت شوند. بیشترین فالورهای صفحه sadaf_beauty را ایرانیان و عرب‌ها (اکثرا اهل ریاض عربستان) تشکیل داده‌اند.

طرفداران

در زمان نگارش این مطلب صفحه sadaf_beauty دارای 2 میلیون و 700 هزار نفر فالور و صفحه sadaf_beauty_diary دارای 1 میلیون و 300 هزار نفر فالور است. این تعداد فالور برای حدود 5 سالی که از اردیبهشت 94 تاکنون از تاسیس پیج او میگذرد، تعداد فالور خوبی است. البته او یک سال اول را خیلی جدی کار نکرد و فعالیت حرفه‌ای و تولید محتوای آموزشی خود را بصورت جدی از مرداد 95 شروع کرد. صدف به فالورهای خود لقب بچه بیوتی داده است و از آن طرف بچه بیوتی‌ها هم او را مادر بیوتی لقب داده‌اند.

 صدف با لیدی گاگا

محبوبیت

صدف به یکی از تاثیرگذارترین اینفلوئنسرهای خانوم ایرانی تبدیل شده است. یکی از مهم ترین دلایل تاثیرگذاری بیشتر او نسبت به دیگر فعالان این زمینه میتوان به متمایز عمل کردن او اشاره کرد. وی در پیج خود فقط به آموزش نحوه آرایش نمی پردازد. تبلیغ برند لوازم آرایشی معتبر، تخریب برند لوازم آرایشی بی کیفیت کار او است. این بیوتی بلاگر جذاب با علاقه زیاد به تست لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف می پردازد و اگر آن محصول و کیفیتش را بپسندد آن را به بقیه معرفی میکند و اگر خوب نباشد باز هم به افراد هشدار میدهد. این صداقت بی چون و چرا صدف در تبلیغ را بسیاری از آموزش دهندگان شروع کسب و کار یکی از دلایل رشد بیزینس صدف در صفحه اینستاگرامش می‌دانند.

محبوبیت صدف مسائلی

یکی دیگر از دلایلی که طرفداران صدف نسبت به دیگر بیوتی بلاگرها بیشتر است، این است که صدف چهره‌ای ایده‌آل برای آرایش دارد، چشمان درشت، ابرو کشیده، صورت زاویه دار و بینی کوچکش او را برای نشان دادن انواع آرایش روی صورتش به یک مورد خوب تبدیل کرده است. البته او بینی‌اش را عمل کرده اما خودش میگوید عمل دیگری روی چهره‌اش ندارد.

ازدواج

صدف در ماه اردیبهشت سال 1396 در سن 29 سالگی با فردی به نام علی ازدواج کرد. آشنایی صدف با علی از قول خود صدف از طریق تولد دختر دایی مادر صدف اتفاق افتاده است. دختر خاله علی دوست صمیمی دختر دایی مادر صدف است. در تولد دختر دایی مادر صدف، علی دختر خاله‌اش را همراهی کرده و در آنجا با صدف آشنا شده و بعد از آن قرار ملاقات و دوستی و ازدواج سرنوشت این دو نفر را به هم گره زده است. صدف در بسیاری از ویدئوهایی که از تست لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف ضبط می‌کند، علی را همراه خود میکند. علی الخصوص در لوازمی همچون ماسک صورت که برای مردان نیز جهت مراقبت از پوست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل علی هم به معروفیت و محبوبیت بین کاربران پیج صدف رسیده است. علی در زمینه موسیقی فعالیت می‌کند. صدف، علی را یکی از بزرگترین دلایل موفقیت خود میداند و میگوید حمایت و پشتیبانی او باعث دلگرمی صدف و استوار قدم برداشتن او شده است.

همراهی علی با صدف در تست ماسک

مهاجرت

پس از ازدواج با علی در سال 96 به همراه هم تصمیم به مهاجرت به کشور آمریکا گرفتند. در کشور آمریکا به تحصیل در رشته پرستاری پرداخته است. اما به دلیل حجم زیاد کار آن را رها کرده و به مدرک فوق دیپلم علوم سلامتی آمریکا اکتفا کرده است.

صدف با آرایش برنز
صدف با آرایش برنز

شایعه

صدف برخلاف گفته‌های برخی، آقا زاده بودن خود را کاملا رد می‌کند و میگوید هیچ رابطه خویشاوندی و نسبیتی با رضا مسائلی، مشاور سابق وزیر بهداشت ندارد. آقای مسائلی اکنون در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تهران استادیار است و هیچگونه ارتباطی با خانو صدف مسائلی ندارد. صدف میگوید با اینکه از دوران کودکی دوست داشتم آنقدر معروف شوم که برایم شایعه بسازند اما اکنون این شایعه را رد میکنم و میگویم نه تنها با آقای رضا مسائلی بلکه با هیچ فرد دیگری که در دولت و سیاست مشغول کار است، نسبیتی ندرام.

موفقیت

صدف بیوتی در طی یکی دو سال اخیر به موفقیت‌های خیلی خوبی در زمینه زیبایی رسیده است. او قطعا بهترین بیوتی ولاگر ایرانی و یکی از بهترین‌های جهان است. بر اساس فهرستی که به تازگی مجله فوربز(Forbes)، یکی از مشهورترین مجله‌های آمریکا و جهان در رابطه با برترین‌های دنیای آرایش و زیبایی در فضای مجازی منتشر کرده است، صدف بیوتی پس از جیمز چارلز (James Charles) رتبه دوم برترین‌ اینفلوئنسرهای آرایش را در جهان کسب کرد. این رتبه‌بندی بر اساس فاکتورهای زیادی از جمله کیفیت محتوا منتشر شده، تعداد محتوای منتشر شده، میزان اینگیجمنت (مشارکت) کاربران در برابر هر پست و فروش محصول تبلیغ شده توسط اینستاگرامر پس از تبلیغ او، انجام شده است. بهتر است بدانید که هر محصولی که صدف در پیج خود از آن تعریف میکند در طی روزهای بعد آن، در بازار ایران فروش خوبی را به ثبت می‌رساند.

sadaf

از دیگر موفقیت‌های این بلاگر جذاب میتوان به ثبت نام او در بین 10 بیوتی بلاگر برتر توسط مجله مصور ویژه مد و شیوه زندگی وگ (vogue) اشاره کرد. این مجله یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین مجلات مد در جهان است. گام‌های او به سمت موفقیت فقط محدود به این دو نمی شود و او یک قدم بسیار قدرتمند را در دنیای مد و زیبایی برداشت. او با کمپانی سیگما بیوتی (sigmabeauty) که دارای لوازم آرایشی با برند سیگما بیوتی است و در جهان طرفداران زیادی دارد، همکاری کرد. همکاری آن‌ها با قرار دادن تصویر چهره آرایش شده صدف توسط لوازم آرایش سیگما بیوتی بر روی بسته بندی‌های این برند شکل گرفت. این همکاری را میتوان یکی از پرافتخارترین کارهای صدف به شمار آورد. یکی دیگر از کارهایی که در رزومه کاری او ثبت شده، آموزش آرایش سریع (fast makeup) به مهمانداران هواپیمایی امارات است که این کار را با دعوت این کمپانی انجام داد.

تصویر صدف روی بسته بندی سیگما بیوتی

بیوتی کان

نمیتوان لیست موفقیت‌های صدف را نام برد و به حضور او در بزرگترین جشنواره‌های زیبایی جهان اشاره نکرد. بیوتی کان بزرگترین گردهمایی بیوتی بلاگرها است که برای اولین بار در سال 2015 میلادی برگزار شد. و در حال حاضر بزرگترین دورهمی میکاپ آرتیست‌ها، بیوتی بلاگرها و بیوتی ولاگرها و برندهای آرایشی و زیبایی شده است. در سال 2019 از صدف بیوتی بعنوان مهمان وی آی پی (ویژه) برای حضور و آموزش نحوه آرایش دعوت شد.

صدف در بیوتی کان
صدف در بیوتی کان

درآمد

یکی از بهترین اینفلوئنسرهای جهان قطعا دارای کسب و کار میلیاردی است اما رقم دقیقی از میزان درآمد او در دست نیست. با توجه به تعداد فالورهای صدف و از آنجایی که به تبلیغ لوازم آرایشی‌های مختلف از بهترین برندهای جهان همچون هدی بیوتی (Huda Beauty)، لورا مرسیر (laura mercier)، لانکوم (Lancome) و برند Tarte Cosmetics می‌پردازد، میتوان یک حداقل درآمدی از او را حدس زد. برخی حداقل درآمد او را 1 میلیون دلار در سال تقریب زده‌اند. این درآمد با قیمت دلار امروز حدود 20 میلیارد تومان در سال و ماهانه 1 میلیارد تومان به واحد پول ایران می‌شود.

میت اند گریت

ماجرای میت اند گریت صدف با فالورهایش به زمانی برمیگردد که یک رویداد در زمینه زیبایی در دوبی امارات برگزار شد. از آنجایی که صدف یکی از بهترین بیوتی بلاگرهای جهان است اتفاق عجیبی نبود که از او برای شرکت در این ایونت دعوت به عمل بیاید. زمانیکه صدف علیرغم نداشتن میل باطنی برای شرکت در این بیوتی ایونت با درخواست فالورهایش در آن شرکت کرد، تصمیم گرفت یک ملاقات و صحبت کوچک (meet and great) با طرفدارانش در دوبی داشته باشد. این رویداد 3 روز زمان برد که در یکی از این روزها صدف به هدفش رسید و با هوادارهایش ملاقات کرد. اشخاص زیادی برای دیدن او آمدند و صدف معتقد است هیچ چیزی به اندازه این دیدار نمیتوانست او را خوشحال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *