russian-darknet-criminals-sell-13m-of-fake-cash-for-crypto

مجرمان دارک‌نت در روسیه 13 میلیون دلار پول جعلی را در ازای ارزهای رمزپایه به فروش رساندند

مقامات روسی گروهی از مجرمان آنلاین را که گفته می شود مبلغ گسترده اسکناس های تقلبی را در ازای ارزهای رمزپایه به فروش می رسانند، بازداشت کردند.

براساس گزارشی در تاریخ 7 آوریل از خبرگزاری روسی کومرسانت منتشر شد، این گروه جنایتکار موفق به فروش بیش از 1 میلیارد روبل تقلبی روسیه به ارزش حدود 13 میلیون دلار نسبت به زمان انتشار این خبر شده است.

جنایتکاران از طریق بزرگترین دارک‌نت روسیه فعالیت می کردند

همانطور که وزارت امور خارجه کشور روسیه به کومرسانت گزارش داده است، این عاملان آنلاین اقدام به جعل ارز از طریق فروشگاه Darknet در بزرگترین دارک‌نت روسیه،Hydra  کردند. براساس این گزارش، این گروه تحت عنوان “Bank of Russia” فعالیت داشت که یک عنوان جایگزین برای بانک مرکزی روسیه است. بنا به گزارش، مقامات از کیفیت بالای اسکناس های جعلی شوکه شده اند.

مقامات ادعا می کنند که پول‌های جعلی در ازای ارزهای رمزپایه فروخته شده است

این گزارش حاکی از آن است که این گروه مجرم حدود یک سال است که فعال بوده اند و در ازای “ارزهای رمزپایه منحصر به فردی” روبل های جعلی روسی را در دارک‌نت به فروش می رسانده اند. اسکناس های جعلی که نخستین بار در جمهوری تاتارستان مشاهده شده است، طبق گزارش ها در ده ها منطقه در روسیه پخش شده است. براساس این گزارش، دسته های کوچکی از ارزهای تقلبی به قیمت 30 درصد از ارزش اصلی آنها فروخته شده است، در حالی که اسکناس های فله ای نیز (با شروع از 6500 دلار) فقط با 10 تا 15 درصد مبلغ ارائه شده اند.

بنا به گزارش وزارت امور خارجه روسیه اعلام شده است كه این اولین پرونده در نوع خود در این كشور است. با این حال، روسیه نخستین کشوری نیست که با عملیات جعل پول با ارز رمزپایه روبرو شده است. در سپتامبر سال 2019، پلیس پرتغال و یوروپول مبلغی به ارزش تقریبا 80،000 دلار از اپراتورهای تقلبی که در حال فروش پول جعلی برای بیت کوین (BTC) بودند، توقیف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.