7 خطر بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج

بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج به دلایل زیادی ایده بسیار بدی است. این نوع رابطه ممکن است به افراد زیادی صدمه بزند و حتی زندگی برخی از اشخاص را نیز خراب کند. وقتی یک رابطه به پایان می‌رسد، هر دو طرف باید برای بهبودی آن زمان بگذارند. اگر آن‌ها بایکدیگر همچنان در ارتباط باشند، هرگز نمی‌توانند به درستی به زندگی عادی خود برگردند. اگر کسی حاضر نیست به طور کامل گذشته خود را رها کند، نباید وارد یک رابطه جدید شود. با این حال، اگر دو نفر سابق مدام به همدیگر بازگردند، بدیهی است که آن‌ها یک ارتباط قوی دارند که به آن‌ها اجازه نمی‌دهد یکدیگر را رها کنند.

7 خطر بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج

همه ما می‌دانیم که بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج ایده کاملا اشتباهی است. این کار خطرات زیادی دارد که ما در ادامه 7 خطری که برقراری ارتباط با پارتنر سابق بعد از ازدواج وجود دارد را توضیح می‌دهیم.

ممکن است همسرتان متوجه شود

مطمئنا همسرتان از اینکه با دوست پسر سابقتان در ارتباط هستید اطلاع ندارد. اما باید بدانید که حتما روزی او متوجه خواهد شد. و وقتی آن روز فرا رسد چه خواهید کرد؟ آیا در آن روز می‌توانید به چشمان همسرتان نگاه کنید؟ به او چه خواهید گفت؟ آیا تحمل اینکه قلب همسرتان را بشکنید، دارید؟

خراب شدن زندگی مشترکتان

بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج ممکن است به ازدواج شما لطمه وارد کند یا باعث طلاقتان شود. اگر همسرتان متوجه این موضوع شود، دو حالت ممکن است اتفاق بیفتد:

  • یا او تصمیم خواهد گرفت که شما را ببخشد، و شما باید سخت تلاش کنید تا اعتماد او را دوباره به دست آورید و ازدواج‌تان را نجات دهید.
  •  یا او تصمیم خواهد گرفت که در اسرع وقت به زندگی مشترکش با شما پایان دهد.

در هر حالتی اعتماد بین شما و همسرتان دچار خدشه خواهد شد. همچنین همسرتان بعد از اینکه متوجه این موضوع شود، ممکن است احساس ناامنی کند. همه این مشکلات ارتباط شما را ضعیف می‌کند.

حالا، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید. آیا برقراری ارتباط مجدد با همسر سابقتان واقعا ارزش این را دارد که رابطه طولانی مدت با همسرتان را خراب کنید؟ اگر اینطور است، پس به رابطه خود ادامه دهید البته بهتر است قبلش از همسر خودتان جدا شوید. اما اگر اینطور نیست، هر نوع ارتباطی که با پارتنر سابق خود دارید را پایان دهید.

تنهایی

دادن امید کاذب به پارتنر سابق

ممکن است با دوست پسر سابق‌تان که در دوران دبیرستان با هم بودید ارتباط برقرار کنید و واقعا هدف شما از این ارتباط فقط یک دوستی ساده باشد. اما شاید این چیزی نباشد که او واقعا در ذهن خود دارد. حتی اگر ارتباط شما فقط در حد پیام نیز باشد، ممکن است به او این امید را بدهید که شما می‌خواهید رابطه قدیمی خود را دوباره احیا کنید.

بنابراین حتی اگر شما قصدی برای این کار نداشته باشید، ممکن است او فکر کند که هدف شما از رابطه جدیدتان این است. شاید تنها چیزی که شما می‌خواهید یک دوستی از راه دور باشد. اینکه گاهی اوقات از طریق شبکه‌های اجتماعی برای او پیامکی ارسال کنید. با این حال، پارتنر سابق شما ممکن است آرزوی چیزی کاملا متفاوت را داشته باشد.

شعله‌ور شدن عشق قدیمی

آیا ممکن است عشق قدیمی دوباره متولد شود؟ قطعاً بله، اما هیچگاه مانند قبل نخواهد بود. اگر به فکر بازسازی ارتباط با پارتنر سابق خود هستید، این چیزی است که باید در نظر داشته باشید.

شاید وقتی که برای اولین بار به شما پیام داد به این موضوع فکر نکرده باشید. اما اگر زمان زیادی در روز را صرف صحبت با هم می‌کنید، قطعا این فکر نیز ایجاد خواهد شد.

برگشت احساسات

حقیقت این است که اگر احساسات قدیمی دوباره برگردد، ممکن است نشانه این باشد که هرگز از بین نرفته‌اند. شاید شما در تمام مدتی که با همسرتان بودید، عشق پارتنر سابق‌تان را در قلب داشتید.

شاید دلیل شما از ازدواج  با همسرتان این بود که پارتنر سابقتان را فراموش کنید. درست است که این موضوع خیلی ناراحت کننده‌ است، اما اگر حدستان درست است، باید با همسرتان صحبت کنید و واقعیت را به او بگویید. نه شما و نه همسرتان لیاقت این را ندارید که در ازدواجی بمانید که در آن عشق واقعی وجود ندارد.

حس پشیمانی

در ابتدا ممکن است فقط پیامک ارسال کنید. با این حال، اگر مدتی این رابطه ادامه پیدا کند، ممکن است پارتنر سابقتان شما را به بیرون دعوت کند، و شما ممکن است دعوت او را بپذیرید. و واقعا اینکه رابطه شما فقط در حد معاشرت بماند کمی محال است. شما ممکن است در ملاقات‌های که دارید هر کاری انجام دهید.

اگر بخواهیم واضح بگوییم، ممکن است شما با هم بخوابید و به همسرتان خیانت کنید. حتی اگر مطمئنید که هنوز عاشق پارتنر سابقتان هستید، نمی‌توانید خود را به خاطر خیانت به همسرتان ببخشید.

آسیب زدن به اطرافیان

اگر ازدواج کردید، بازگشت به رابطه سابقتان نه تنها به همسر فعلی شما آسیب می‌رساند. بلکه ممکن است به کسانی که آن‌ها را دوست دارید و شما دو نفر را به عنوان یک زوج دوست دارند نیز صدمه بزنید.

دوستان مشترکتان، دوستان نزدیکتان، خانواده شما، خانواده او … همه آن افراد از خیانت شما آسیب خواهند دید. آیا مطمئن هستید که می‌توانید با چنین بار بزرگی که بر دوشتان خواهد بود مقابله کنید؟ آیا با دانستن اینکه به افراد زیادی صدمه زده‌اید، می‌توانید ادامه دهید؟

بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج

چگونه مانع بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج شویم؟

اگر ازدواج کردید ولی همچنان با پارتنر سابق تان در ارتباط هستید، در ادامه مواردی وجود که باید به آن‌ها توجه کنید. مطمئنا این موارد باعث می‌شود نظر خود را تغییر دهید و ارتباط با دوست پسر سابقتان را قطع کنید.

یادآوری دلیل پایان رابطه

فقط به خودتان یادآوری کنید که چرا شما و پارتنر سابقتان بار اول از هم جدا شدید. مطمئنا به این دلیل که پارتنر سابق‌تان فرد خوبی بود از او جدا نشدید. بلکه دلیل جدایی احتمالا این بود که با او بر سر مسائل بسیار مهمی اختلاف داشتید.

رابطه‌ای که داشتید سالم نبود و شما نمی‌توانستید بایکدیگر به راحتی ارتباط برقرار کنید، زیرا اگر از غیر این موضوع بود، شما هنوز با هم رابطه داشتید. هر بار که در مورد ارتباط مجدد با او فکر می‌کنید، این را به خود یادآوری کنید.

تمرکز بر سلامت عاطفی و روانی خودتان

وقتی با پارتنر سابق‌تان ارتباط برقرار می‌کنید، قطعاً روی رفاه شما این نوع رابطه تأثیر می‌گذارد. شما در مورد آن وسواس پیدا می‌کنید، موقعیت خود را ناامید کننده می‌بینید و خود را به خاطر خیانت به همسرتان سرزنش می‌کنید.

مطمئنا این رابطه باعث می‌شود که از نظر روحی دچار مشکلاتی شوید. بنابراین قبل از اینکه پارتنر سابق‌تان دوباره دلتان بشکند و شما را با زخم‌های عاطفی جدید رها کند، از او جدا شوید. به او اجازه ندهید که شما را بازیچه دست خودش کند. به سلامت عاطفی و روانی خود توجه کنید. در صورت نیاز، با یک مشاور صحبت کنید.

رها کردن گذشته و چنگ زدن به حال و آینده

به خاطر رابطه فعلی خود، باید رابطه قدیمی و سابق‌تان را رها کنید. خاطرات گذشته را در جایی که به آن تعلق دارند رها کنید. همه زوج‌های متاهل مشکلات مختلفی را در زندگی مشترک پشت سر می‌گذارند و اگر شما و همسرتان در حال حاضر در تنگنا هستید، بر آن غلبه خواهید کرد. هر مشکلی که وجود داشته باشد، به شما این حق را نمی‌دهد که با پارتنر سابقتان ارتباط برقرار کنید.

فکر به چیزهای باارزش

به هر چیزی که ممکن است از دست بدهید فکر کنید… آیا ارزشش را دارد؟ شما نه تنها ازدواج و همسرتان را از دست خواهید داد، بلکه ممکن است دوستان نزدیک خود را از دست بدهید زیرا ممکن است به خاطر کاری که انجام داده‌اید از دست شما عصبانی باشند.

اگر بچه‌هایی وجود داشته باشند، ممکن است به خاطر کاری که شما با مادریا پدرشان کردید عصبانی شوند. و خانواده شما ممکن است صدمه ببیند و همسرتان از شما متنفر شود.

آیا واقعا ارزشش را دارد؟ عشق واقعی ارزش هر چیزی را دارد، اما حتی اگر احساساتی بین شما و پارتنر سابقتان وجود داشته باشد، این عشق واقعی نیست. باور کنید، ارزش این را ندارد که همه چیزهایی را که دارید و با شریک فعلی خود در طول سال‌هایی که با هم بوده‌اید بدست آورده‌اید، از دست بدهید.

همه چیز مربوط به گذشته

حتما دلیلی برای پایان رابطه با پارتنر سابق‌تان دارید. همانطور که دلیل خوبی برای اینکه تصمیم بگیرید با همسر فعلی‌تان ازدواج کنید وجود دارد. اگر واقعا او تمام وجودتان بود، در گذشته نمی‌ماند. اگر به آینده خود اهمیت می‌دهید، تنها بر روی حال خود تمرکز کنید و گذشته خود را برای همیشه پشت سر بگذارید.

قبل از اینکه پارتنر سابق‌تان به شما صدمه بزند، به همه این چیزها فکر کنید. حتی اگر شما دو نفر فقط از طریق پیامک با هم در ارتباط هستید، باید بدانید این کار بی‌ضرری نیست و ممکن است همین کار به ازدواج شما آسیبی وارد کند که دیگر قابل جبران نباشد.

مطالب مرتبط: “چرا مردان خیانتکار متاهل می‌مانند؟ 12 دلیل رایج

آیا صحبت با پارتنر سابق بعد از ازدواج درست است؟

فقط در صورتی اشکالی ندارد که شریک فعلی شما از آن مطلع باشد. اگر بدون اطلاع او این کار را انجام می‌دهید، خوب نیست و نمی‌تواند درست باشد، زیرا به این معنی است که دلیلی برای پنهان کردن آن از همسرتان وجود دارد.

با این حال، باید به نحوه صحبت با پارتنر سابق‌تان نیز توجه کنید. گفتگوهای بین شما دو نفر باید به صورت کاملا دوستانه باشد. هیچگاه به او اجازه ندهید از خط عبور کند. اگر هر لحظه‌ای متوجه شدید که این ارتباط با آزار همسرتان می‌شود، باید ارتباط خود را با پارتنر قبلی‌تان قطع کند. شما همیشه باید اولویت‌های خود را بدانید، همسر و ازدواج شما اولویت اصلی‌تان هستند.

بازگشت به رابطه سابق

آیا دوستی با پارتنر سابق بعد ازدواج خوب است؟

اگر قبل از ملاقات با همسرتان و قبل از ازدواج با همدیگر توافق کرده‌اید، اشکالی ندارد که در زمان ازدواج با پارتنر سابق‌تان دوست باشید.

در این حالت همسرتان نباید در مورد این موضوع مشکلی داشته باشد، زیرا شما دو نفر حتی قبل از ازدواج با هم دوست بودید، به خصوص اگر بهترین دوست نیستید. بلکه جز آن دسته از دوستانی هستید که فقط هر از گاهی به یکدیگر پیام می‌دهند یا همدیگر را می‌بینید.

با این حال، اگر همسرتان با آن موافق نیست، باید سعی کنید این موضوع را با آرامش برای او توضیح دهید، یا اگر نظر او تغییر نکرد، باید به فکر پایان دادن به دوستی با پارتنر سابق‌تان باشید.

آیا ارسال پیامک به پارتنر سابق‌تان خیانت است؟

برخی از افراد می‌گویند به این دلیل که شما فقط پیامک ارسال می‌کنید، خیانت نیست. با این حال، انواع مختلفی از خیانت وجود دارد و باید بدانید خیانت تنها زمانی نیست که همسرتان با شخص دیگری بخوابد.

اگر بدون اطلاع همسرتان برای پارتنر سابق‌تان پیامک می‌فرستید و این موضوع را از او و دیگران مخفی نگه می‌دارید، و اگر این پیامک باعث می‌شود که دوباره به عشق قدیمی که داشتید فکر کنید، قطعاً این خیانت عاطفی است.

برای درک بهتر این موضوع فقط کافی است تصور کنید که اگر همسرتان در مورد این موضوع باخبر شود چه احساسی خواهد داشت. یا، سعی کنید تصور کنید که اگر او همین کار را با شما انجام دهد چه احساسی خواهید داشت. اگر واقعاً همسرتان را دوست دارید، باید در اسرع وقت از ارسال پیامک به پارتنر سابق‌تان دست بکشید. گذشته را رها کنید، یک بار برای همیشه به جلو حرکت کنید و روی ازدواج خود تمرکز کنید. از طرف دیگر، اگر هنوز نسبت به عشق قدیمی خود احساس دارید، با همسرتان منصفانه و محترمانه رفتار کنید و حقیقت را به او بگویید. همسرتان سزاوار آن است که بداند!

سخن آخر

در مجموع، بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج بدترین کاری است که می‌توانید در حق همسرتان انجام دهید. هیچ کس مستحق چنین خیانت نیست. اگر فکر می کنید هنوز نسبت به پارتنر سابق‌تان احساسات دارید یا احساسات قدیمی شما بازگشته است، نباید آن‌ها را نادیده بگیرید. شما می‌توانید به پارتنر سابق‌تان فرصت دیگری بدهید، اما باید آن را بپذیرید و ابتدا در مورد آن با همسرتان صحبت کنید. اجازه ندهید یک لحظه اشتیاق ازدواج شما را خراب کند. همیشه به خاطر داشته باشید که دلیل خوبی وجود دارد که شخص به گذشته شما تعلق دارد و شریک فعلی شما بخشی از حال شماست. اجازه دهید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در آینده باشد، منطق‌تان راهنما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *