چرا باید در هنگام پریود از شورتکس استفاده کنیم؟

همه خانم ها به هنگام قاعدگی با دو گزینه رو به رو هستند: تامپون یا نوار بهداشتی! نوار بهداشتی که معمولا شاید خیلی راحت نباشند و وقت هایی که هوا خیلی گرم می شود شاید احساس خوبی نداشته باشید. در مورد تامپون هم دقیقا شاید باز با همین مشکل رو به رو باشیم. ولی خوب خوشبختانه این روزها چندین گزینه راحت‌تر و بی دردسرتر هم پیش پای ما قرار گرفته است که آن هم استفاده از شورتکس است.

امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم که در مورد این موضوع برای شما بنویسبم و توصیه های لازم در این مورد را به شما بگوییم.

دروان قاعدگی

همان طور که در بالا گفتیم، ما این روزها گزینه های خیلی زیادی را در دروان قاعدگی داریم و به راحتی می توانیم استفاده کنیم. خیلی ها معتقدند که استفاده از نوار بهداشتی به محیط زیست آسیب می رساند و از این رو استفاده از کاپ قاعدگی را انتخاب هوشمندانه ای می دانند. چرا که بارها قابل استفاده است و آسیبی هم به محیط زیست وارد نمی کند.

از این رو ما در ای مقاله با هم برسی خواهیم کرد که آیا استفاده از کاپ های قاعدگی برای این دوران مناسب است یا خیر!

شورتکس چیست؟

شورتکس هم دقیقا همانند شورت های معمولی است و از نظر ظاهری هیچ فرقی با شورت های عادی ندارد. ولی تنها تفاوتی که این لباس زیر با سایر لباس زیرها دارد، یک لایه ی پلاستیکی مخصوصی است که از پس دادن خون های اضافی در دوران قاعدگی به شما کمک خواهد کرد. اگر در دوران قاعدگی از این لباس زیر استفاده کنید، هرگز نگران این که خون های اضافی پس بدهد و لباس شما را آلوده کند نخواهید داشت. اگر هم احتمالا خونی از کاپ قاعدگی، تامپون و یا نوار بهداشتی شما پس دهد هم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و جذب شورتکس خواهد شد!

چرا باید از شورتکس استفاده کنیم؟

شما اگر در دوران قاعدگی خونریزی کمی هم داشته باشید و اگر احتیاجی به استفاده از نواربهداشتی یا پد نداشته باشید، می توانید با استفاده از شورتکس دیگر نگران کثیف کاری های بعدی نباشید. دلیلش هم این است که یک شورتکس خوب و با کیفیت می تواند تا سه برابر بیشتر از یک تامپون عمل کند و اجازه ندهد که لباس شما آلوده شود.

در مورد افرادی که خونریزی های خیلی زیادی دارند، استفاده از این لباس زیر هم بسیار اهمیت پیدا می کند. زیرا با پوشش دهی خیلی بالایی که دارد هرگز اجازه پس دادن را نخواهد داد. در کل اگر شما به دنبال جایگزینی مناسب برای استفاده از تامپون یا پد هستید و یا اینکه از پس دادن خونریزی در شب و روزهای اول پریود نگران هستید، استفاده از شورتکس می تواند انتخاب هوشمندانه ای برای شما باشد.

دلیلش هم این است که هم قابل شستشو است و هم قابل استفاده مجدد است. تصور کنید که می توانید یک سیکل کامل دوران قاعدگی را بدون اینکه زباله ای ایجاد کنید را طی خواهید کرد. با این انتخاب هوشمندانه حتی به محیط زیست هم کمک کرده اید!

در ادامه مزیت های بیشتر استفاده از شورتکس را به شما خواهیم گفت..

یک پشتیبان خوب برای خونریزی های سنگین

شورتکس خوب و با کیفیت باید چندین لایه برای محافظت در برابر نشتی داشته باشد. مثلا اگر نزدیک دوران قاعدگی باشد و دقیقا ندانید که چه روزی سیکل قاعدگی شروع می‎‌شود، می توانید برای احتیاط بیشتر این شورت را بپوشید تا میزان ریسک کثیف شدن لباس های شما پایین بیاید.

کمک به محیط زیست

تمام پدها و نواربهداشتی و تامپون ها همگی از مواد ساخته شده اند که شاید برای محیط زیست مناسب نباشد. اگر بخواهیم یک آمار سرانگشتی از تعداد دفعاتی که پریود می شوید، شما حدود 9000 نوار بهداشتی استفاده خواهید کرد که این میزان در مقادیر بزرنگتر بک عدد بزرگ و قابل توجه خواهد شد. که استفاده از شورتکس تا حد زیادی به کم شدن این میزان کمک خواهد کرد.

سیکل های نامرتب

همانگونه که در بالا هم اشاره کردیم، اگر شما سیکل های نامرتبی داشته باشید استفاده از این وسیله می تواند انتخاب هوشمندانه ای برای شما باشد. فرضا اگر مشغول کار هستید به طور غیر منتظره شما پریود شدید، استفاده از این لباس زیر مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد.

عدم آسیب به واژن

اگر احساس ناراحتی، درد و یا خشکی واژن دارید و استفاده از نوار بهداشتی و تامپون و …. شما را اذیت می کند، پوشیدن شورتکس باز هم انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. چرا که کاملاً طبیعی و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است و به گونه ای طراحی شده است که قابلیت رفت و آمد هوا را دارد و هیچ آسیبی را به واژن شما نخواهد رساند و باعث تحریک واژن یا خشکی نخواهد شد.

صرفه جویی در هزینه‌ها

شاید قیمت یک جفت شورتکس به اندازه 1 چهارم قیمت یک تامپون باشد. اگر از این لباس های زیر به خوبی مراقبت و نگهداری کنید، ممکن است 2 تا 3 سال آن را داشته باشید که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. برای اینکه از این لباس های زیر تا مدت زمان بیشتری استفاده کنید، باید آن را همیشه با سرد بشورید و آن را زیر نور خورشید خشک کنید تا برای استفاده بعدی آماده باشد.

احساس راحتی بیشتر

استفاده از شورتکس برای مدت زمان های زیادی که نمی توانید به سرویس بهداشتی دسترسی داشته باشید و پد خود را تعویض کنید، می تواند بسیار انتخاب خوبی باشد و شما را در تمام طول روز محافظت کند.

خوابیدن با خیال راحت

استفاده از این لباس زیر برای شب ها بسیار مناسب است و می توانید با خیال راحت تا صبح بخوابید. چرا که لازم نیست که شما نگران حرکت پد و پس دادن خون به لباس های زیر و روی تختخواب خود باشید. مثلا اگر تا همین چند وقت پیش از تامپون بدون شورتکس استفاده می کرید مجبور به تعویض آن بودید. ولی با استفاده از این لباس زیر بدون ترس و استرس کثیف شدن لباس ها و تختخواب خود با خیال راحت می توانید بخوابید!

ویژگی‌های یک شورتکس خوب

یک شورتکس مناسب باید تا حد امکان قابلیت ورود و خروج هوای آزاد را به داخل خود داشته باشد. به خصوص از این جهت که به دلیل ترشحات خون از واژن، امکان عفونت و ایجاد بوی نامطبوع تا حد زیادی وجود خواهد داشت. مقاومت در برابر انواع باکتری و میکروب از خصوصیات مهم  یک شورتکس خوب و با کیفیت  به حساب می آید.

شورتکس خوب باید فیبر مناسب با قابلیت جذب بالا داشته باشد تا در زمان خون ‌ریزی احتمال نشت و تراوش خون به لباس ‌های رویی به پایین ترین حد ممکن برسد.

شورت یکبار مصرف یا مسافرتی

در دوران قاعدگي شما مي توانید از شورتکس يكبار مصرف استفاده کنید و با خيالي راحت و آسوده به كارهاي روزمره خود برسید.  این لباس زیر براي بانوان شاغل بسيار كارايي دارد و دغدغه ي كثيف شدن لباس فرم را به طور كلي از ذهن شما دور مي کند.

در دوران حاملگي هم از آنجايي كه ابداً تامپون استريل نيست و احتمال انتقال عفونت به جنين وجود دارد استفاده از این لباس زیر هم می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. زیرا در این دوران شستشوي داخل واژن خیلی توصيه نمي شود زيرا باكتري هاي خوب داخل واژن را هم از بين مي برد که استفاده از این شورت های یکبار مصرف می تواند انتخاب خوبی باشد. اين شورت ها در سايز بندي مختلف توليد و بسته بندي شده و براي راحتي شما عزيزان توزيع و عرضه مي گردد.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.