عدم اعتماد دختران به پسران

چرا اکثر دخترها به پسرها اعتماد ندارند؟

مقدمه

تقریبا عادی شده است که بشنویم یک دختر بگوید هیچ اعتمادی به هیچ مردی ندارد. اما چرا؟ دلیل عدم اعتماد دختران به پسران از کجا نشات می‌گیرد؟ چرا اکثر دختران، به همه پسرها مشکوک هستند، مگر اینکه خلافش ثابت شود؟ اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با این موضوع بدانید و دلایل آن را نیز بشناسید، ادامه مطلب را همراه ما باشید.

عدم اعتماد دختران به پسران

بطور کلی اعتماد کردن دختران به پسران، کار آسانی نیست و بطور طبیعی بوجود نمی‌آید. این اتفاق فقط زمانی رخ می‌دهد که یک سری اقدامات از سوی پسر انجام شود و در نهایت اعتماد دختر جلب شود. دختران برای اعتماد کردن، به چیزی بیش از خوب بودن و صادق بودن نیاز دارند. دختران متفکران مشکوکی هستند و بیشتر سعی می‌کنند از نگاه منفی به یک ماجرا نگاه کنند. البته از این هم نگذریم که غریزه زنان در اکثر اوقات درست عمل می‌کند. یعنی شاید اگر اکثر اوقات، شک دختران، درست از آب درنمی‌آمد، آن‌ها تا این اندازه شکاک نمی‌شدند. بنابراین در قدم اول سعی کنید، هیچگاه شک یک دختر را به حقیقت تبدیل نکنید. چون اگر یکبار این اتفاق بیفتد، همچون آبی که بر زمین ریخته، جمع کردنش بسیار سخت یا حتی غیرممکن خواهد بود.

اکثر زنان به دلایل مختلفی، خیلی سخت می‌توانند به مردان اعتماد کنند. ممکن است یک زن پس از یک شکست عشقی، نسبت به عشق بدبین شود و عشق را چیز بی‌ارزشی بداند. شاید یک زن، پس از یک شکست عاطفی، عشق را مانند یک نیروی جاذبه که باعث سقوط همه چیز می‌شود، ببیند. در ادامه 10 دلیل مهم برای عدم اعتماد دختران به پسران را به شما معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد ما: مطالعه مطلب چگونه اعتماد را در روابط خود بازسازی کنیم؟

تجربیات گذشته

تجربه شکست عشقی در دختران - یکی از دلایل عدم اعتماد دختران به پسران
تجربه شکست عشقی در دختران – یکی از دلایل عدم اعتماد دختران به پسران

هر کدام از ما یک گذشته‌ای داریم. در واقع این گذشته‌ی هر انسانی است که حال او را و شخصیت کنونی او را شکل می‌دهد. ممکن است در گذشته‌ی یک نفر نیز، یک تجربه دل شکستگی وجود داشته باشد که باعث شود او پس از آن، همیشه از دوست داشتن دوباره، بترسد.

یک دختر ممکن است پس از تجربه ترک شدن از سمت یک پسر، از احتمال ترک مجدد وحشت داشته باشد و به سختی بتواند به مردان اعتماد کند.

بنابراین یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم اعتماد دختران به پسران از تجربه یک دل شکستگی سرچشمه می‌گیرد.

پیشنهاد ما: 12 روش برای بهبود آسیب‌های قدیمی رابطه عاطفی

شنیده‌ها از دوستان پسر

داشتن یک دوست معمولی پسر برای دختر، یکی از ساده‌ترین لذت‌های زندگی است زیرا دختر می‌تواند بدون نمایش و عوام فریبی و فقط صداقت با آن پسر صحبت و معاشرت کند.

یکی دیگر از مزایای داشتن دوستان پسر این است که به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز به مشاوره، دیدگاه یک پسر را در مورد اتفاق پیش آمده بدانید.

با این حال، هرچه بیشتر وقت خود را در کنار دوستان پسرانتان بگذرانید، بیشتر متوجه این می‌شوید که چرا مردان گاهی اوقات عمداً به زنان آسیب می‌رسانند. بنابراین دخترانی که دوست معمولی پسر دارند و رفتار آن پسران را به همه پسران بسط می‌دهند، احتمال اینکه به یک پسر برای رابطه اعتماد کنند، کمتر است.

شکست عشقی دوستان دختر

شکست عشقی دوستان دختر - دلایل عدم اعتماد زنان به مردان
شکست عشقی دوستان دختر – دلایل عدم اعتماد زنان به مردان

احتمالا اگر پای صحبت‌های بسیاری از دخترانی که به پسران اعتماد ندارند بنشینید، خواهید شنید که: “من نه تنها یک بار یا دو بار، بلکه صد بار شاهد شکسته شدن قلب دوستانم بودم. من حتی نمی‌توانم آن‌ها را زمانی که دلشان شکسته است، آرام کنم. من دیدم که آن‌ها بارها و بارها برای مردی احمق گریه کرده‌اند. مردی که به شدت آن‌ها را آزار داده است. مواقعی وجود دارد که من فقط می‌خواهم به آن‌ها سیلی بزنم تا از خواب آن عشق احمقانه‌شان بیدار شوند. شاید من تاکنون شکست عشقی را تجربه نکرده باشم، اما بر اساس تجربیات دوستان دخترم، از اعتماد به مردان می‌ترسم. نمی‌توانم قبول کنم که هنوز مرد قابل اعتمادی بر روی زمین زندگی می‌کند.”

لاس زدن پسران در اکثر مواقع

شما نمی‌توانید مدام معاشقه کنید و انتظار داشته باشید که یک زن به شما اعتماد کند. حتی اگر صادق باشید، مطمئناً این ویژگی رفتاری شما مانع اعتماد دختران به شما خواهد شد.

اهل عمل نبودن

یکی از مهم‌ترین دلایل عدم اعتماد دختران به پسران از زبان خودشان این است که، پسران به اندازه‌ی حرف‌های قشنگ‌شان، قشنگ عمل نمی‌کنند. بطور خلاصه یعنی پسرها صرفاً کلمات را بیان می‌کنند، بدون اینکه عملی پشت آن‌ها باشد.

اعتماد زمانی به دست می‌آید که اعمال با کلمات مطابقت داشته باشند. باید اعتراف کرد که در این نسل، اکثر مردان فقط در کلمات شیرین هستند، به خصوص اگر هنوز در مرحله آشنایی یا خواستگاری باشند. اوایل رابطه همیشه عالی است، اما پایان‌ها غم انگیز هستند. این چرخه عشق در بسیاری از روابط بوده است. بنابراین، چگونه یک زن به مرد اعتماد می‌کند، اگر حتی سخنان آن‌ها با اعمال آن‌ها مطابقت نداشته باشد؟

عدم صداقت

دختران می‌گویند ما به پسرها نمی‌توانیم اعتماد کنیم، زیرا صداقت را در چشمان آن‌ها نمی‌بینیم. صادقانه‌ترین احساسات را خیلی سخت می‌شود با کلمات بیان کرد. بنابراین برای نشان دادن آن‌ها کمی باید تلاش کنید. مهم این نیست که چقدر خوب می‌گویید یا چند مرتبه می‌گویید، مهم این است که صادقانه بگویید و با صداقت حرف دلتان را بزنید.

زن پرست بودن مردها

زن پرست بودن مردها - یکی از دلایل اصلی عدم اعتماد دختران به پسران
زن پرست بودن مردها – یکی از دلایل اصلی عدم اعتماد دختران به پسران

یکی از دلایلی که زنان نمی‌توانند به مردان اعتماد کنند، این است که اعتقاد دارند مرد بطور طبیعی و در سیرتش زن پرست است. این دسته از زنان می‌گویند که ما هر کاری بکنیم، نمی‌توانیم مانع شیطنت مردان شویم، زیرا این شیطنت ریشه در طبیعت مردان دارد. آن‌ها می‌گویند اگر یک مرد یک زن جذاب و سکسی را ببیند که در پیاده‌رو قدم می‌زند، نمی‌تواند از نگاه کردن به صورت و بدن او اجتناب کند. به همین دلیل این دسته از زنان به سختی می‌توانند به مردان اعتماد کنند.

علاقه مردان به پورن

یکی دیگر از دلایل عدم اعتماد دختران به پسران این است که دختران اعتقاد دارند، اکثر مردان، اگر نگوییم همه، عاشق تماشای فیلم‌های پورن هستند. آن‌ها می‌گویند، مردان نمی‌توانند این حقیقت را انکار کنند که زمان زیادی را صرف بازدید از سایت‌های پورن و تماشای فیلم‌های جنسی می‌کنند. به همین دلیل آن‌ها احتمالاً تصورات زیادی از زنان مختلف در ذهن دارند. به همین دلیل ما نمی‌توانیم به آن‌ها اعتماد کنیم که بتوانند همیشه فقط به یک زن فکر کنند.

قدردان عشق زن نبودن

برخی از زنانی که به سختی به مردان اعتماد می‌کنند، می‌گویند دلیل عدم اعتمادشان این است که مردها عشق زنان، احترام و محبت آنان را گویا وظیفه‌شان می‌دانند.

اما باید بدانید که در این دوره و زمان، دیگر نمی‌توان عشق، احترام و محبت یک زن را برای مدت طولانی نادیده گرفت.

اگر مردان عادت کنند عشق، احترام و محبت زن را نادیده بگیرند و کارهایی را انجام دهند که باعث شود احترام زن نسبت به خود را از دست بدهند، پس از آن دیگر به سختی می‌توانند انتظار اعتماد دوباره زن را داشته باشند.

حس برتری داشتن نسبت به زنان

حس برتری داشتن نسبت به زنان
حس برتری داشتن نسبت به زنان

تحقیر یا کوچک شمردن زن باعث می‌شود احترام او نسبت به مرد از بین برود. بسیاری از مردان تصور می‌کنند که آن‌ها قوی‌تر و تواناتر از زنان هستند. آن‌ها تمایل دارند مهارت‌ها و توانایی‌های یک زن را کم ارزش بدانند. وقتی مردان به آنچه زنان می‌توانند انجام دهند شک می‌کنند، چگونه می‌توانند شک‌هایی را که در ذهن زنان وجود دارد را از بین ببرند؟ همانطور که می‌دانید، اعتماد یک احساس متقابل است.

پیشنهاد ما: احساس تحقیر شدن در یک رابطه و داشتن یک رابطه سالم

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم دلایل عمده‌ی عدم اعتماد دختران به پسران را معرفی کنیم. اما در آخر بهتر است بدانید که اعتماد امری است که با بسیاری از اقدامات کوچک در طول زمان ایجاد و حفظ می‌شود. با وجود اینکه جلب اعتماد دیگری، کار بسیار دشواری است اما در عین حال ارزشمندترین چیز در جهان است. به دست آوردن اعتماد شاید سال‌ها طول بکشد اما از دست دادن آن تنها چند ثانیه طول می‌کشد. بنابراین، حتما در نظر داشته باشید که هر کاری را که انجام می‌دهید، از بین نبردن اعتماد عشقتان را در خط مقدم آن نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.