قیمت بیت کوین

سه دلیلی که باعث کاهش قیمت بیت کوین به زیر 11 هزار دلار شد

قیمت بیت کوین روز پنجشنبه 6.2 درصد کاهش پیدا کرد و برای نخستین بار در ماهان اخیر به زیر 11 هزار دلار رسید.

اگرچه قیمت بیت کوین نسبت به ژانویه گذشته تاکنون 50 درصد افزایش را تجربه کرده است، اما این یکی از بزرگترین سقوط های قیمتی بیت کوین در چند ماه اخیر تلقی می‌گردد.

تحلیل گران در سایت کوین دسک، سه دلیل را برای این اتفاق مشخص کرده اند

بیت کوین با بازارهای سنتی در حال هم بستگی است

شاخص S&P 500 روز پنجشنبه که نشان دهنده عملکرد 500 سهام برتر دنیا است پس از یک رکوردشکنی که در هفته اخیر داشت، کاهش شدیدی را تجربه کرده است.

گزارشات نشان می‌دهد که تعداد افراد بیکار آمریکا در اواخر ماه آگوست به 881 هزار نفر رسیده است که پایین ترین حد آن در زمان شیوع ویروس کرونا است.

اما همچنان این رقم بالاتر از 665 هزار نفر است که بهترین نرخ کاهش بیکاری در اوایل سال 2009 بوده است.پانتئون ماکرواکونومیکس (Pantheon Macroeconomics) همچنان این مسئله را یک «نگرانی بزرگ» معرفی کرده است.

بر اساس گفته رابرت فریک (Robert Frick) یکی از اقتصاد دانان مطرح دنیا، علی رغم اینکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ماه آگوست کاهش پیدا کرده است، اما این مسئله تأثیری در بازارکار نداشته است و همچنان شاهد بهبود آن نیستیم.

نرخ بیکاری هفتگی در آمریکا
نرخ بیکاری هفتگی در آمریکا

قیمت بیت کوین به خاطر کاهش سر و صدای دی‌فای (DeFi) پایین آمده است

آمار نشان می‌دهد که شور و اشتیاق معامله گران به پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) کاهش پیدا کرده است. بیشتر این پروژه‌های مالی غیرمتمرکز به اتریوم که دومین بلاکچین پرطرفدار دنیا است محدود می‌شود.

قیمت اتر که ارز دیجیتال شبکه اتریوم محسوب می‌شود روز پنجشنبه 8.3 درصد کاهش پیدا کرد این در حالی بود که روز چهارشنبه هم این ارز 7.6 درصد کاهش را تجربه کرده بود.

اگرچه اتریوم افزایش قیمتی 54 درصدی در جولای و 25 درصدی در آگوست را تجربه کرده بود.

screen-shot-2020-09-03-at-11-05-54-am
ارزش دلاری پروژه‌های DeFi

ماینرها بیت کوین‌های خود را فروخته اند

برخی از ماینرهای بیت کوین، برای پایین آوردن ریسک بازار برای خود، برخی از بیت کوین های خو درا فورخته اند.

پیش از این سایت کوین دسک در گزارشی اعلام کرده بود که حجم زیادی از بیت کوین‌ها به صرافی ها منتقل شده است و این نشان دهنده فشاری است که فروش بالای بیت کوین به صرافی ها خواهد آرود.

CryptoQuant یکی از موسسات تحلیل داده های بلاک چین در گزارشی اعلام کرده بود که بسیاری از بیت کوین‌ها از استخرهای بیت کوین به صرافی ها منتقل شده اند که این نشان از فروش احتمالی آن‌ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.