پوما؛ برند معتبر ورزشی

پوما؛ برند معتبر ورزشی

پوما اسم شرکتی آلمانی-چند ملیتی است که در زمینه تولید پوشاک ورزشی،  اکسسوری، عینک و تجهیزات ورزشی فعال می‌باشد. این برند توسط رودلف داسلر تأسیس شد. در ابتدا نام شرکت چیز دیگری بود و بعدها به پوما تغییر پیدا کرد.

تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا از این برند معتبر جهانی بیشتر بدانید.

مؤسس پوما

بنیان‌گذار برند پوما، رودلف داسلر متولد 27 اکتبر 1974 در هرتسوگون آوراخ در یک خانواده با سطح طبقاتی متوسط به دنیا آمد. رودلف که راه محبوبیت و توسعه برند ورزشی را خوب بلد بود، به دنبال تأسیس برند شخصی خودش رفت. او توانست در مدت بسیار کوتاهی برند خودش را با نام پوما به محبوبیت بسیار زیادی برساند.

پوما
پوما

تأسیس برند پوما

در سال 1924 برادران داسلر یک کارخانه برای تولید کفش تأسیس کردند. در ابتدا در این کارخانه دمپایی و کفش‌های راحتی تولید می‌شد، اما بعد از چند وقت آن‌ها تصمیم گرفتند که کفش‌های ورزشی با کیفیت بالا تولید کنند.

کفش‌های کارخانه آن‌ها با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شد، تا حدی که خیلی از ورزشکاران المپیک سال 1924 که در آمستردام انجام می‌شد از کفش‌های این کارخانه استفاده می‌کردند.

کیفیت محصولات برادران داسلر هر روز در حال افزایش بود تا جاییکه در المپیک برلین 1936 ورزشکارهایی که از این تولیدات استفاده می‌کردند افتخارات بسیار مهمی را کسب کردند. آن‌ها رکورد جهانی رشته‌ی دو و میدانی را جا به جا کردند.

معروفیت و افتخار بزرگ این کارخانه‌ی تولید کفش، با به دست آوردن افتخارات پشت سرهم ورزشکاران، با کفش‌های برادران داسلر رقم خورد.

جدایی دو برادر

درست زمانی که همه چیز داشت به خوبی جلو می‌رفت، این دو برادر تصمیم گرفتند که شراکتشان را تمام و کارشان را از هم جدا کنند. سهام و دارایی این کارخانه بین هر دو نفر آن‌ها تقسیم شد.

آدولف داسلر برند آدیداس، که آن هم حرف اول پوشاک ورزشی در دنیا را می‌زند، تأسیس کرد. رودلف داسلر هم برند رودا را بنیان نهاد.

پوما
پوما

تغییر نام این برند از رودا به پوما

پوما نامی گرفته شده از یک گربه‌سان بومی آمریکایی است. این تغییر اسم از رودا به پوما به این دلیل بود که تلفظ رودا به زبان آلمانی سخت و دشوار بود. همچنین با قهرمانی دوندگان دو با این کفش‌ها نام پوما انتخاب شد.

پیشرفت‌های پوما از گذشته تا به حال

این شرکت مسلما از زمان گذشته تا به اکنون پیشرفت‌های زیادی داشته است. این پیشرفت‌ها را مدیون تصمیم‌گیری‌های درست و به موقع مدیرانش می‌باشد. در ادامه به قسمتی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • امروزه این برند برای جذب مشتریان وسیع‌تر، عینک، پوشاک، ساعت و اکسسوری و تجهیزات ورزشی را هم تولید می‌کند.
  • این شرکت با گرفتن دو طراح معروف به اسامی الکساندر مک کوئین و حسین چالایان می‌خواهد با تلفیق مد و ورزش مشتریان خود را راضی نگه دارد.
  • مدیران این شرکت با تولیدات باکیفیت خود حمایت و نظر سریع‌ترین مرد جهان یعنی اویسن بولت، این دونده جاماییکایی را توانسته‌اند جلب کنند.
  • شرکت پوما هنوز هم به تولید کفش‌های کلاسیک خود با رنگ‌بندی و طرح‌ها و جنس‌های مختلف مشغول است و اصالت خود را هرگز فراموش نکرده است.
  • این برند با شرکت‌هایی مانند فراری و دوکاتی که در زمینه‌ی تولید موتور سیکلت و خودرو، برندهای لوکسی محسوب می‌شوند شراکت کرده است. این برند کلکسیونی از کفش‌های تخصصی رشته موتور سواری و اتومبیل‌رانی را طراحی و تولید نموده است.
پوما
پوما

تنوع پوما

پوما برای تولید کفش‌های خود از تکنولوژی مخصوصی استفاده کرده و کفش‌های او بسیار سبک، راحت و پر سرعت می‌باشد. این کفش‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که به پاها امکان تنفس می‌دهند. آن‌ها طوری ساخته شده‌اند که از اصطکاک یا لغزندگی دور باشند و شخص را از هر گونه حادثه محافظت کنند.

از تنوع در رنگ این برند هم می‌شود گفت که مشتری می‌تواند رنگ بیش از ده قسمت این کفش را با سلیقه خودش انتخاب کند.

ردپای پوما در بسکتبال و تنیس

بسکتبالیست معروف، والت کلاید فریزر در سال 1973 یک عدد کفش مخصوص بسکتبال سفارش می‌دهد. این کفش از جنس جیر درست می‌شود. بعد از دادن نمونه اولیه این کفش به والت کلاید، این شرکت به تولید مدل‌های سبک‌تر و پهن‌تر از مدل‌های قبلی‌اش و با نام حک شده او اقدام می‌کند.

این شرکت این بار به سراغ تنیس می‌رود و به تولید وسایل ورزشی اتومبیل‌رانی، فوتبال، بسکتبال و موتورسواری اکتفا نمی‌کند. او تولیدات با کیفیت خودش را در رشته تنیس نیز روانه بازار می‌کند.

این برند معروف ورزشی در تنیس هم، لباس ورزشکاران مطرح در مسابقات اوپن فرانسه، آمریکا و استرالیا را تأمین می‌کند.

پوما
پوما

درگذشت رودلف بنیان‌گذار پوما

در سال 1974 رودلف داسلر مؤسس این برند در حالیکه هنوز با برادرش آدولف قهر بود درگذشت. بعد از درگذشت رودلف مدیریت شرکت پوما به پسر او به نام آرمین رسید. آرمین داسلر هم تولیدات پوشاک ورزشی پوما را از سر گرفت.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.