مشکلات پس از جدایی

 غلبه بر مشکلات پس از جدایی

اگر به تازگی رابطه خود را به پایان رساندید، این مطلب برای شما حتما مفید است. وقتی یک رابطه عاشقانه به پایان می‌رسد یک طرف همیشه آسیب می‌بیند و این اجتناب‌ناپذیر است. اگر هنوز احساسات عاشقانه شدیدی نسبت به پارتنر قبلی خود دارید، کاملا طبیعی که بعد از جدایی از او احساس ناراحتی کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما هرگز نمی‌توانید بر مشکلات پس از جدایی فائق شوید و به زندگی خود ادامه دهید. سوگواری و بهبودی پس از جدایی یک فرآیند طولانی و طاقت فرسا است. اما، اگر می‌خواهید به زندگی خود برگردید، باید این روند را طی کنید.

استراحت کردن

پس از جدایی تنها کاری که باید انجام دهید این است نفس عمیق بکشید و استراحت کنید. به خودتان زمان بدهید. اجازه دهید هم ذهن و هم قلب شما استراحت کنند. این چیزی است که شما نیاز دارید. زمانی را به تنهایی بگذرانید و اصلاً به رابطه خود، شریک سابق یا مراحل جدایی فکر نکنید.

فقط سعی کنید آرام باشید و تصور کنید که شما تنها کسی هستید که در جهان باقی مانده‌اید. زیرا حقیقت این است که هیچ کس دیگری به جز شما مهم نیست.

عدم برقراری تماس

برای اینکه بر مشکلات پس از جدایی فائق آید باید قانون عدم تماس پس از جدایی را رعایت کنید. شما باید بلافاصله بعد از جدایی این قانون را اجرا کنید.

بنابراین، این بدان معنی است که هیچ پیامک یا تماس تلفنی با پارتنر سابق خود نداشته باشید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید برای همیشه جدا شوید، واقعا باید ارتباط خود را قطع کنید. اکثر کارشناسان روابط موافق هستند که قانون عدم تماس تنها راه مؤثر برای غلبه بر جدایی و ادامه زندگی است.

صحبت با بهترین دوستتان

اگر احساس ناراحتی می کنید، بهترین درمان برای شما صحبت با بهترین دوستتان است. بهترین دوستتان فردی است که بیشتر از همه شما را دوست دارد و هر کاری را انجام می‌دهد تا احساس بهتری داشته باشید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تک تک قسمت‌های قلب شکسته‌تان را جمع‌آوری کرده و به هم بچسبانید، و در هر مرحله از روند سوگواری و بهبودی‌تان درست در کنار شما خواهند ایستاد.

دوری از شبکه‌های اجتماعی

بهترین کار برای حل مشکلات پس از جدایی این است که مدتی از تمامی شبکه‌های اجتماعی دور شوید. این راهکار به شما کمک می‌کند که وضعیت پارتنر سابق‌تان را مدام بررسی نکنید. یک وسیله دیگر برای اوقات فراغت خود پیدا کنید. کتاب، فیلم یا یادگیری یک مهارت جدید می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.

اگر به دنبال یافتن خبری از پارتنر سابق‌تان در شبکه‌های اجتماعی باشید، هیچگاه نمی‌توانید به زندگی معمولی خود برگردید.

با شرایط خود کنار بیایید

باید بدانید که افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که در شرایط شما هستند. بنابراین شرایط و موقعیت جدید خود را بپذیرید. شما باید قبول کنید که این رابطه مانند درس بزرگی برای آینده‌تان بوده است و به آن به عنوان یک شکست نگاه نکنید.

پذیرش احساسات

هرگز با احساسات خود مبارزه نکنید، مطمئنا شرایط سختی دارید اما با این واقعیت کنار بیایید که باید کسی را که هنوز عمیقاً عاشق او هستید رها کنید.

برخی از افراد برای همیشه در قلب ما باقی می‌مانند و برای تغییر آن هیچ کار نمی‌توانیم انجام دهیم. شما فقط می‌توانید آن را بپذیرید و امیدوار باشید که زمان به نفع شما تغییر کند و این احساسات محو شوند.

آخرین کاری که در حال حاضر باید انجام دهید این است که احساسات خود را سرکوب کنید. این عمل تاثیر منفی بر سلامت روان شما خواهد داشت.

اعتماد به اعضاء خانواده

بعد از اینکه تصمیم گرفتید راه خود را از پارتنرتان جدا کنید، تنها کاری که نباید انجام دهید این است که خودتان را از نزدیکانتان دور کنید. اینکه با اطرافیان در این زمان صحبت کنید بسیار مشکل است اما برای عبور از مشکلات پس از جدایی، باید غم و اندوه خود را با شخص دیگری در میان بگذارید. در این حالت احساس بهتری خواهید داشت.

با کسی که بیشتر از همه به او اعتماد دارید، صحبت کنید، خواه بهترین دوست شما باشد یا یکی از اعضای خانواده. چه کسی می‌داند، آن فرد حتی ممکن است توصیه‌های خوبی به شما بدهد و به شما کمک کند تا همه چیز را سریع‌تر پشت سر بگذارید.

عدم شروع یک رابطه جدید

بعد از جدایی از پارتنرتان بلافاصله یک رابطه جدید را شروع نکنید. زیرا شما در حال حاضر در دوره‌ای از زندگی خود هستید که باید تمام تمرکز و توجه خود را روی خودتان باشد. زمان آن فرا رسیده است که عاشق خود شوید و با آن شخص فوق‌العاده‌ای که هر روز صبح در آینه می‌بینید آشنا شوید.

ممکن است فکر کنید که قرار گذاشتن با افراد دیگر می‌تواند به شما کمک می‌کند تا شریک سابق خود را سریع‌تر فراموش کنید، اما واقعیت این است که این خیلی احمقانه است. شما نمی توانید عاشق شخص دیگری شوید تا زمانی که هنوز همسر قبلیتان در قلبتان است.

مراقبت از خود

در حال حاضر باید تمام تمرکزتان برای خودتان باشد. کارهایی را انجام دهید که همیشه می‌خواستید اما قبلاً فرصت انجام آن را نداشتید. یک روز سلامتی داشته باشید. سبد خرید خود را پر کنید و هر آنچه را که می‌خواهید برای خود بخرید. خرید درمانی همیشه گزینه مناسبی است.

ایمان به قدرت زمان

زمان درمان هر دردی است. هیچ قدرت جادویی وجود ندارد که احساسات شما را نسبت به کسی ناپدید کند، اما قطعاً به شما کمک می‌کند تا از زخم های عاطفی خود خلاص شوید.

ماسک من خوبم را رو صورتتان قرار ندهید، زیرا با انجام این کار فقط احساسات خود را سرکوب خواهید کرد. غصه بخورید و دردها و مشکلاتی که دارید را بپذیرید.

شما باید آنقدر قوی باشید که بتوانید تمام احساسات خود را بپذیرید، چه مثبت و چه منفی. در غیر این صورت، مطمئن باشید که دیر یا زود، تمام آن احساسات سرکوب شده ظاهر می‌شوند و آسیب‌های بزرگ‌تری را به بار می‌آورند.

نتیجه‌گیری

عشق یک احساس بسیار پیچیده است. این چیزی است که هرگز نمی‌توانید آن را کنترل کرد. شما نمی‌توانید احساسات خود را هر طور و زمانی که می‌خواهید روشن یا خاموش کنید. بنابراین، حتی پس از پایان دادن به رابطه با شخصی که واقعاً دوستش دارید، عشقی که نسبت به او دارید یک شبه از بین نمی‌رود. به زمان زیادی نیاز دارید تا از این رنج عبور کنید. شما به زمان نیاز دارید تا زندگی خود را به مسیر درست برگردانید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *