دانستنی های جالب در مورد صنعت پورن

باید قبول کنیم که پورن به سرگرمی اصلی در جامعه ما تبدیل شده است. بیلبورد های متعدد در میدان مرکزی نیویورک تا تبلیغات بیشمار در سایت های گوناگون بیانگر این حقیقت هستند. برای بسیاری این حجمِ انبوه تبلیغات آزار دهنده است اما هستند کسانی که شکایتی از این وضع ندارند، بلکه لذت هم می برند. نمونه توییت های دسته دوم را می توانید ببینید :

برایم جالب است بدانم واکنش این دسته از مردم وقتی از تاثیرات منفی پورن آگاه شدند چگونه خواهد بود. در واقع اکثریت جامعه با مضرات پورن آگاه هستند. تحقیقات علمی بیشماری در طول این سالیان برای آگاهی جامعه منتشر شده است، حتی خود افرادی که در این صنعت حضور داشته اند نیز از مضرات پورن و تاثیرات منفی که بر روابطشان داشته است سخن گفته اند.

خب بهتر است به اصل موضوع بپردازیم، این شما و این همه بعضی از حقایق حاکم بر صنعت پورن :

1 – 64 درصد از نوجوانان بین 13 تا 14 سال به طور هفتگی یا بیشتر فیلم های پورن تماشا می کنند.

2 – دختران نوجوان نسبت به زنان بالای 25 سال اشتیاق بیشتری برای تماشای پورن دارند.

3 – با مطالعه در بین افراد بین 14 تا 19 سال معلوم شد زنانی که پورن تماشا می کنند بیشتر در معرض تعرضات جنسی قرار می گیرند.

4 – تحقیقاتی در سوئد در بین پسران 18 ساله نشان می دهد که کسانی که وقت بسیار زیادی را به تماشای پورن می گذرانند به نسبت هم سن های خود به طور قابل توجهی اقدام به در اختیار گرفتن روسپی می کنند.

5 – در سال 2015 با تحقیق در 7 کشور به این نتیجه رسیدند که تماشای پورن امکان رفتار های پرخاشگرانه ذهنی و فیزیکی را به طرزِ زیادی افزایش می دهد.

6 – در تحقیقاتی در بریتانیا معلوم شد پسران بین 11 تا 16 سال ایده های جنسیِ خود را از فیلم های پورن الهام می گیرند.

7 – بازدید از سایت های پورن از مجموع بازدید از سایت های نتفلیکس، آمازون و توییتر بیشتر است.

8 – 35 درصد از کل محتوای دانلود شده از اینترنت مربوط به صنعت پورن است.

9 – 34 درصد از کاربران اینترنت به صورت ناخواسته و توسط تبلیغات محیطی در معرض پورن قرار گرفته اند.

10 – دسته بندی “نوجوان” در طول 6 سال گذشته در صدر جستجو های سایت های پورن قرار داشته است.

11 – حداقل 30 درصد از کل اطلاعات در اینترنت مربوط به پورن است.

12 – بیشتر نقشی که زنان در فیلم های پورن ایفا کرده اند در نقش نوجوان و جوان بوده است.

13 – پورن کودکان به یکی از در حال رشد ترین تجارت آنلاین تبدیل شده است.

14 – در ایالات متحده بیش از 624 هزار نفر در رابطه با پورن کودکان دستگیر شده اند.

15 –  پورن کودکان در بین سال های 2005 الی 2009 در هر 50 ایالت آمریکا جریان داشته است.

16 – پورن به پدیده ای جهانی تبدیل شده است. صنعتی به ارزش 97 میلیارد دلار، ارزش این صنعت در آمریکا به 12 میلیارد دلار رسیده است.

17 – تنها در سال 2018 بالغ بر 5،517،000 ساعت فیلم پورن در بزرگ ترین سایت پخش پورن به اشتراک گذاشته شده است.

18 – 11 سایت پورن در بین 300 سایت پر بازدید جهان قرار دارند، محبوب ترین سایت پورن در رده 18م قرار دارد، بالاتر از سایت های نتفلیکس، ام اس ان و ای بی.

19 – عبارت ” زنان همجنس گرا” در صدر جستجوهای بزرگ ترین سایتِ رایگان پورن قرار دارد.

20 – تنها در سال 2018، بزرگ ترین سایت رایگانِ پورن بیش از 33 میلیارد بازدید داشته است.

اما این اعداد به چه معنی است؟؟

اما این مضرات به تنهایی نمی توانند در جامعه تاثیر بگذارند وقتی که اثرات مخرب پورن برای جامعه بیان نشود، این در حالی است که بیشتر مردم فکر می کنند این تحقیقات و آثار زیان آور دروغ است. در گذشته ای نه چندان دور صنعت پورن از مشکلات قابل ذکر در جامعه نبود، اما اکنون و با توجه به آمار هایی که در بالا ذکر شده است تبدیل به یکی از بزرگ ترین مشکلات بشر شده است. بسیاری از دنبال کننده گان این دسته از فیلم ها بر آثار منفی پورن بر روح و روان خود آشنا نیستند.

اما ما می توانیم تغییر ایجاد کنیم. با افزایش آگاهی و کاهش در خواست برای پورن می توان از آسیب های آن کم کرد. در حال حاضر صنعت پورن فقط در حال پاسخگویی به نیاز ها و درخواست ها از سوی دنبال کنندگان آن است. تنها راه توقف این معضل، بررسی مجدد نیاز های واقعی، آموزش در مورد زیان های پورن و تغییر سبک زندگی مردم است.

چرا توقف پورن مهم است؟ با توقف در خواست برای پورن، ما می توانیم به آسیب های این صنعت بر فعالان آن، از بین بردن رابطه ها و تاثیر بر کل بر جامعه خاتمه دهیم. اکنون زمانِ تغییر است. با افزایش آگاهی و به اشتراک گذاشتن این حقایق می توانید سهمی در توقف تقاضا برای پورن داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.