آیا برای آینده خود بذر می‌کارید؟

آیا برای آینده خود بذر می‌کارید؟

اخیرا در حال تحقیق در مورد ابزاری برای کسب و کارم بودم. پس از خواندن‌ نظرات تحسین برانگیز در مورد آن، تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم و اقدام به ارسال یک پیام در انجمن کردم.

وقتی مستقیماً خود مدیر عامل به من پاسخ داد، تعجب من را تصور کنید:

سلام و.. احتمالاً یادت نمی‌آید، شما مربی من بودید. شما و تونی رابینز کمک بزرگی به من کردی، شما به من کمک کردی تا کارهای بی حد و حصر را انجام دهم.

با تعجب، به سرعت ذهن همه مشتریانی که قبلاً با آنها کار کرده‌ام را بررسی کردم. بطورعمیق از 2009جزئیات را دوباره بیاد آوردم که دیپ 8 سال پیش در سال 2009 برای آموزش ثبت نام کرده بود. در آن زمان او مدیر یک بانک بزرگ بود، اما با موقعیت خوب کاری خود احساس خالی بودن وپوچ بودن می‌کرد. در طول جلساتمان، روی یافتن‌ مسیر زندگی او، ایجاد چشم انداز شغلی و ساختن‌ طرح تجاری او، از جمله موارد دیگر… کار کردیم.

پس از پایان جلسات ، دیپ کار خود را ترک کرد و چمدانش را جمع کرد. او یک سال سفر کرد، روی رشد شخصی خود کار کرد و سپس شروع به ساختن‌ یک نرم افزار کرد که باعث شد امروز شرکت خود را تأسیس کند. با بیش از 15 میلیون سفارش پردازش شده‌، او امروز به هزاران صاحب کسب و کار کمک می‌کند و تعداد آنها همچنان در حال افزایش است.
در این مقاله به برنامه‌ریزی برای آینده می‌پردازیم. پس همراه زرد نیوز باشید.

کاشت بذر

وقتی در سال 2009 به گزارش‌های آموزشی نگاه کردم، دیدن اینکه افق دید دیپ به واقعیت تبدیل شد، قابل توجه بود. این چیزی است که او در آن زمان نوشت:

چشم انداز زندگی او: “تولید ثروت عظیم برای کمک به جامعه انسانی.”چشم انداز کسب و کار او: «برای ایجاد ابزارهای عالی، محصولات اطلاعاتی و بازارهای آنلاین برای کمک به صاحبان مشاغل کوچک در سراسر جهان. برای اینکه یک انتخاب برگزیده‌ برای همه مشتریان و شرکای خود باشیم.»

این دقیقاً همان کاری است که او اکنون انجام می‌دهد.

 باعث شد که من به مفهوم کاشت بذر فکر کنم. چگونه یک عمل به ظاهر کوچک می‌تواند شکوفا شود و بعداً به نتیجه‌ای غیرقابل تصور و شگفت انگیز منجر شود.

 زمانی که دیپ تصمیم گرفت براساس پوچی خود در زندگی عمل کند، برنامه‌ی  بزرگی برای راه اندازی یک تجارت در سطح جهانی نداشت. او فقط می‌خواست در کاری که انجام می‌دهد شفافیت داشته باشد. او اولین بذر خود را کاشت. دومین حرکت او زمانی بود که برای آموزش در پیش من ثبت نام کرد. از این گذشته، او شخصاً من را نمی‌شناخت و تنها چیزی که در مورد من می‌دانست از طریق مقالات من بود.

در یکی از جلساتمان به او گفتم: «خودت را با شرایط زندگیت محدود نکن، نگران این نباش که آیا چیزی ممکن است واقع بینانه باشد یا غیرمنطقی ،فقط این را به عنوان منوی انتخاب آزاد تصور کن که در آن می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید از کیهان سفارش دهید.”

این موضوع او را تحت تأثیر قرار داد و به دنبال این مسیرافکار خود را باز کرد، دیدگاه خود را نوشت و از آنچه می‌نوشت بسیار الهام گرفت. این سومین بذری بود که کاشته‌ شد.

متعاقباً در طول تماس‌هایمان در مورد موارد دیگری از جمله اهداف، ارزش‌ها و برنامه‌های او صحبت کردیم. امروز بذرهای کاشته شده  جوانه زده و به شرکت او تبدیل خواهند شد و او مدیر عامل تیمی متشکل از 12 کارمند در سراسر ایالات متحده و هند است.

برای سایر اهداف زندگی هم همینطور است. هر هدف، مهم نیست چقدر بزرگ است، مثل یک بذر شروع می‌شود.

قرار ملاقات – شما می‌خواهید عشق زندگی خود را ملاقات کنید. با پاک کردن باورهای محدود کننده ،عشق شروع می‌شود. سپس قلب خود را به روی دیگران باز کنید. سپس با افراد جدید آشنا شوید. ایجاد شدن روابط بین شما و(پسریا دختر) مناسب خود، و اینکه باید این رابطه را ارزیابی کنید، اگر ارتباط برای شماست. اینها برخی از چیزهایی است که من در دوره‌های آموزشی خود در مورد یافتن عشق و روابط جدید و ازدواج های آینده  آموزش داده‌ام.

دوستی – داشتن بهترین دوستانی که بتوانید به آنها تکیه کنید یک شبه اتفاق نمی‌افتد. ابتدا با کنارهم بودن شروع می‌شود. بخشیدن بدون انتظار، پاسخگو بودن ،تلاش برای حفظ دوستی های خود است.

سلامت – داشتن جسم وسلامت خوب از ورزش و خوراک  سالم برای یک روز حاصل نمی‌شود. این چیزی است که شما در طول زمان می‌سازید. هر روز غذای سالم را به جای غذای ناسالم انتخاب کنید. با این انتخاب، بذرهای زیادی هر روز در یک دوره طولانی کاشته می‌شوند.

خانواده – داشتن روابط خانوادگی مثبت زمان می‌برد، به خصوص اگر روابط خانوادگی شما برای شروع عالی نباشد. مراقبت از آنها، انجام کارهای کوچک مهربانانه و…من یک مشتری داشتم که تصمیم گرفت روی رابطه غیر عاطفی خود با مادرش کار کند. یک سال بعد ازآموزش ما، رابطه آنها اکنون در جایگاه بسیار مثبت تری قرار دارد، جایی که آنها با عشق صحبت می‌کنند و یکدیگر را بیشتر درک می‌کنند.

شغل – به دست آوردن یک شغل شگفت انگیز یک شبه اتفاق نمی‌افتد. ابتدا باید برای حرفه خود برنامه ریزی کنید. استعدادها ومهارت های خود را بسازید. سپس با  صنعت کاران، استخدام‌کنندگان، و بنگاه‌های کاریابی  رابطه برقرار کنید.

کسب و کار – برای یک تجارت موفق هم، همینطور. با یک چشم انداز شروع می‌شود. سپس یک سری مراحل بی پایان را برای ساختن شکوفایی خود گام بردارید. انجام کارهای تکراری بی پایان، می‌تواند شما را شکست خواهد داد.

 شما با دادن آب، گرما و نور خورشید ،دانه را پرورش می‌دهید. همانطور که این کار را انجام می‌دهید، به یک نهال تبدیل می‌شود. وسپس به یک درخت.

درخت در اینجا به آنچه می‌خواهید به دست آورید اشاره دارد. یک کسب و کار موفق داشته باشید، یک شغل عالی داشته باشید، یک رابطه عالی داشته باشید، دوستان عالی داشته باشید، از سلامتی عالی برخوردار باشید، از نظر مالی فراوان باشید، یک چهره برجسته در زمینه کاری خود باشید، تلویزیون خود را داشته باشید/ برنامه گفتگو، حرکت به خارج از کشور، سفر در سراسر جهان، یا هدف های دیگری.

دانه ها دراینجا به اولین قدم های شما برای تحقق هدفتان اشاره دارد.

بسیاری از مردم اغلب به درختان نگاه می‌کنند و از خود می‌پرسند که چه زمانی می‌خواهند آنها را دریافت کنند. درختان بزرگ و زیبا که آنها می‌خواهند در باغ خود داشته باشند.

اما مطلب اصلی را از دست داده‌اند. نقطه‌ی اصلی  تجلی درختان نیست، بلکه کاشت بذر است. زیرا اگر بذر نمی‌کارید، درختان چگونه می‌توانند رشد کنند؟ چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که به نتیجه برسید، در حالی که برای به حرکت درآوردن کارهایتان تلاش نکرده‌اید.

کاشت بذر در زندگی خود

این موضوع من را به این سؤالات می‌کشاند:

چه اهدافی را دنبال کرده‌اید، به تعویق می افتید؟ عاشق؟ سلامتی؟ مراقب؟ کسب و کار؟ خانواده؟ دوستی ها؟ دو منطقه را انتخاب کنید

اولین بذری که می‌توانید برای شروع آن بکارید چیست؟

 دانه بعدی چطور؟ برای حفظ این شتاب چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

بگویید که می‌خواهید در یادگیری ماشین تغییرشغل دهید. با این حال، تجربه و مهارت های گذشته شما در این زمینه نیست. بذر احتمالی که می‌توانید بکارید، گذراندن دوره آموزشی در یادگیری ماشین است. من دوستی دارم که دوره دو ساله کارشناسی ارشد را به همین دلیل در یادگیری ماشین می‌گذراند ،تا بعد از فارغ التحصیلی به این رشته تغییر مکان دهد.

اگر استعداد برنامه نویسی دارید، می‌توانید با برنامه های رایگان آنلاین و ابزارهایی مانند TensorFlow خودآموزی کنید. می‌توانید ابزارهای منبع باز را با استفاده از یادگیری ماشین توسعه دهید، بازخورد کاربر و نتایج بازار را دریافت کنید (مثلاً X تعداد بارگیری‌ها، که در مجله XYZ ارائه شده است)، وآنچه به دست آوردید را در رزومه خود به عنوان تأیید مهارت‌ها ،زمینه  کنید. این دقیقاً همان کاری است که شوهرم در سال گذشته انجام داد، هرچند در زمینه ای متفاوت، و او اکنون می‌تواند حرفه خود را به این رشته جدید تغییر دهد.

یا بگویید می خواهید در یک مقطع زمانی ازدواج کنید. شما 35 ساله هستید، مجرد و دائماً درگیر کار هستید. شاید اولین قدم خوب این باشد که برای کار مرزبندی کنید. می‌توان کار را متوقف کرد و یک بریدگی ایجاد کنید. هر هفته چند ساعت را برای ملاقات با افراد جدید اختصاص دهید. بررسی کنید که آیا معیارهای درونی برای دوست‌داشتن دارید، که برای مجردها بسیار رایج است یا خیر، و یک مربی را درگیر کنید تا به شما در رفع این موانع کمک کند. معلق ماندن در کار، بدون اینکه افکاری بسته داشته باشید، به شما کمک نمی کند وارد رابطه رویایی خود شوید.

همه بذرهایی که می‌کاریم شکوفا نمی‌شوند. گاهی اوقات دانه هایی وجود دارند که جوانه نمی‌زنند. به عنوان مثال، هنگامی که برای ایجاد یک ارتباط با دوستی تماس می‌گیرید، اما متقابل نیست. می خواهید با کسی رابطه برقرار کنید اما او علاقه ای ندارد. پروژه ای را شروع می‌کنید و تلاش لازم را انجام می‌دهید، اما آنطور که می‌خواهید پیش نمی آید. وقتی سعی می‌کنید به کسی کمک کنید، اما پاسخ منفی دریافت می‌کنید. وقتی افکارت را باز می‌کنی و به کسی اعتماد می‌کنی، اما او به شما توجه نمی‌کند.

اما این مهم نیست. همه اقدامات منجر به نتیجه نمی‌شود. اما برخی خواهند شد. هدف این است که تا آنجا که ممکن است بذرها را برای اهداف خود بکارید. برای کاشت بذرهای خوب به مشاوره با افراد و منابع مناسب نیاز دارید، زیرا اینها تفکر روزمره و جهت گیری طولانی مدت شما را شکل می‌دهند. برای ایجاد راه‌ها و امکانات بسیاری برای موفقیت وجود دارد. .هرگزدست از تلاش برندارید.

بنابراین … برای شروع کاشت به چه دانه هایی نیاز دارید؟ آیا می توانید همین امروز شروع کنید؟ زیرا هرچه زودتر بذرهای خود را بکارید، زودتر به آنها آب دهید و از آنها مراقبت کنید، سریعتر جوانه می‌زنند، رشد می‌کنند و شکوفا می‌شوند. و آینده شما چگونه خواهد بود، 10، 15 سال بعد با بذرهایی که امروز می‌کارید،به نحواحسن شکل خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *