درآمد منفعل

اید‌ه‌هایی برای کسب درآمد منفعل

مقدمه

پیش از شروع این بحث مهم، بهتر است ابتدا با مفهوم درآمد منفعل آشنا شویم. درآمد منفعل به درآمدی گفته می‌شود، که برای کسب آن نیاز به حضور شما نباشد. برای رسیدن به استقلال مالی، داشتن یک درآمد منفعل یک راه مقدس برای سریع‌تر رسیدن به مقصد است. درآمد منفعل پولی است که ماه به ماه به حساب بانکی شما واریز می‌شود، حتی اگر کل طول ماه را در خواب سپری کرده باشید.

یکی از نقل قول‌های معروف در رابطه با درآمد منفعل، از وارن بافت (Warren Buffett)، سرمایه‌گذار و اقتصاددان آمریکایی: “اگر راهی پیدا کنید، که بتوانید حتی وقتی خواب هستید، کسب درآمد کنید، تا آخرین روز زندگی‌تان می‌توانید کار کنید.”

اهمیت داشتن درآمد منفعل

حال که با مفهوم درست درآمد منفعل آشنا شدید، احتمالا سوالی که در ذهن‌تان شکل گرفته این است که “چگونه می‌توانیم وقتی خواب هستیم، پول در بیاوریم؟”

خبر خوبی که برای شما داریم این است که لازم نیست به دنبال ایده‌پردازی برای داشتن یک درآمد بدون فعالیت باشید. منابع آموزشی رایگان زیادی در اینترنت وجود دارد که به شما در نحوه ایجاد یک شغل با کسب درآمد انفعالی کمک می‌کنند. بیایید با هم رک باشیم. اکثر درآمدهای منفعل برای شروع شدن کار زیادی از شما می‌طلبند. راه‌های بسیار کمی برای کسب درآمد انفعالی بدون تلاش جدی وجود دارد. اما اگر در شروع کار، تلاش مقدماتی خوبی داشته باشید، روش‌های کسب درآمد زیادی با گذشت زمان برای شما بوجود خواهد آمد.

بله همانطور که گفته شد برای ساختن یک درآمد منفعل، داشتن تلاش و پول اولیه الزامی است. برای داشتن یک درآمد بدون نیاز به حضور فرد، سرمایه‌گذاری در زمان، سرمایه‌گذاری در پول و برای اکثر شغل‌های منفعل هر دوی این‌ها با هم نیاز است. با گذشت زمان می‌توانید، تعداد بیشتر و بیشتری درآمد منفعل را به درآمد خود اضافه کنید. بدین ترتیب درآمد شما همچون یک گلوله برفی، رفته رفته بزرگ‌تر و بیشتر می‌شود. با هر سرمایه‌گذاری جدید، هر ماه پول بیشتری نسبت به ماه قبل دریافت خواهید کرد.

استقلال مالی

سرانجام باید گفت جریان درآمد انفعالی با پولی که به شما می‌رساند، هزینه‌های شما را تامین خواهد کرد. در چنین موقعیتی، که بدون کار کردن هزینه مخارج ماهانه شما بدست می‌آید، می‌توان گفت به استقلال مالی رسیده‌اید. در این موقعیت دیگر برای به دست آوردن پول برای هزینه‌های روزمره نیاز به یک شغل 8 ساعته در روز نخواهید داشت. دیگر مجبور نیستید 25 تا 30 سال از زندگی خود را از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر کار کنید. تا بالاخره بعد از 30 سال یک بازنشسته باشید که حقوقی را از دولت دریافت می‌کند.

بنابراین، چگونه و از چه راهی می‌توانید، سرمایه‌گذاری بر روی تمام پولی که تا این لحظه پس‌انداز کرده‌اید را شروع کنید. برای داشتن یک سرمایه‌گذاری منفعل، چه گزینه‌هایی را پیش رو دارید؟ اید‌ه‌های کسب درآمد منفعل را که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، از آسان به سخت، کم‌بازده به پربازده، پرخطر تا کم‌خطر تمامی انواع سرمایه‌گذاری‌ها را شامل می‌شوند. وقتی تمام ایده‌های لیست‌شده را مطالعه نمودید، دو یا سه مورد را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایید. در حال حاضر سعی نکنید، موارد بیشتری را انتخاب کنید. بیشتر این سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال دارای یک منحنی یادگیری هستند، و اگر بیش از 2 یا 3 مورد را انتخاب کنید، خود را بیش از حد گرفتار کرده‌اید. ممکن است در چنین شرایطی نتوانید هیچ یک از آن‌ها را به خوبی به سرانجام برسانید. پس در ابتدای کار محتاط باشید.

ایده برای داشتن درآمد منفعل

در ادامه به معرفی بهترین ایده‌ها برای داشتن درآمد منفعل خواهیم پرداخت. امیدواریم با به کار گرفتن برخی از این روش‌ها وقتی خواب هستید، درآمد کسب کنید.

کسب درآمد از اجاره (Crowdfunded Rental Properties)

کسب درآمد از اجاره
کسب درآمد از اجاره

در یک مطالعه طولانی مدت بر بازده سرمایه‌گذاری‌ها در 145 سال گذشته، حدس بزنید کدام سرمایه‌گذاری حتی در زمان سقوط سهام، همچنان پربازده بوده است؟ بله درست حدس زدید؛ اجاره. مهم‌تر از همه این که اجاره و ارزش املاک و مستغلات نوسانات پایین اوراق را با بازده بالای سهام ترکیب می‌کند. در اجاره همچون سهام، سرمایه گذاران از درآمد مداوم منفعل و ارزش تقاضا بهره مند می‌شوند.

شرکت‌هایی متشکل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید در یک پروسه کاملا بدون نیاز به مداخله، ملک اجاره بدهید. و با دریافت اجاره‌بها یک درآمد منفعل برای خود بسازید. اگر کمی در گوگل جستجو کنید به شرکت‌های زیاد برمی‌خورید که صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیادی را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای سرمایه‌گذاری در صندوق چنین شرکت‌هایی حتما لازم نیست، پول زیادی داشته باشید. در بحث سرمایه‌گذاری در اجاره‌‌بها، صندوق‌های مختلف با توجه به مقدار سرمایه شما امکانات خاصی را برای شما فراهم می‌کنند. در برخی از این صندوق‌ها شما  می‌توانید مشخصات کاملی از هر خانه را دریافت کنید. و بیینید که اجاره دادن آن در حال حاضر به چه میزان درآمد دارد. سپس تصمیم بگیرید سرمایه‌گذاری کنید یا خیر.

سهام و بودجه با بازده بالا (High-Yield Dividend Stocks & Funds)

سهام و بودجه با بازده بالا
سهام و بودجه با بازده بالا

در حالی که اکثر سهام‌ها پرداخت سودشان در بهترین حالت فقط 1.5 تا 3.5٪ است، اما یک اقلیت در بازه 6 تا 8٪ سهام‌ها بازده بالایی را پرداخت می‌کنند. لازم نیست که شما یک متخصص باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. از این فرصت برای یادگیری استفاده کنید. بالابودن این سودها یک امر غیرقابل تغییر و همیشگی نیست. اگر شرکتی که سهام آن را خریداری کرده‌اید، ضرر بدهد پس برای شما هم سودی واریز نخواهد شد. حتی شرکتی که ضرر سنگینی بدهد، امکان دارد به طور کل از تجارت خارج شود. پس با سرمایه‌گذاری در سهام و بودجه همیشه این ریسک را همیشه کنا خود خواهید داشت.

در عوض انتخاب سهام‌های شخصی، می‌توانید از گزینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری همچون صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) استفاده کنید. این صندوق‌ها در عملکرد سود بالا تخصص دارند. اگر هنوز یک حساب بانکی برای سرمایه‌گذاری باز نکرده‌اید، سعی کنید در رابطه با صندوق‌های موجود از یک نمای بازار سرمایه بهره ببرید و یا از سرویس‌های رایگان ارائه دهنده خدمات همچون یاهو استفاده کنید. البته در هر مرحله‌ای مراقب هزینه‌های بالای مدیریت صندوق باشید. هزینه‌ای که یک مدیر برای گرفتن تصمیم برای سرمایه‌گذاری کردن یا نکردن می‌گیرند، اغلب بسیار زیاد است. و ممکن است این هزینه از میزان سود دریافت شده از آن صندوق بیشتر شود. اگر دچار شک هستید، در یک صندوق شاخص کم هزینه با مدیریت منفعل سرمایه‌گذاری کنید. طبق گفته‌های Matthew Frankel، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با مدیریت فعال در 15 سال گذشته، بازار را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.

سرمایه‌گذاری Robo (Robo-Investing)

سرمایه‌گذاری Robo (Robo-Investing)
سرمایه‌گذاری Robo (Robo-Investing)

سرمایه‌گذاری Robo، یک نوع سرمایه‌گذاری است که در آن، یک پلتفرم دیجیتال، پورتفولیویی از کارها را در نظر می‌گیرند و با استفاده از الگوریتم‌ها بازده و سود را در سرمایه‌گذاری افزایش می‌دهند. به عبارت دیگر مشاوران روبو (Robo adviser)، با استفاده از بررسی آنلاین داده‌ها، به شما استراتژی‌هایی برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند. بعد از اینکه شما سرمایه‌گذاری کردید و یک سری داده به دست آمد، از این داده‌ها دوباره برای ارائه راهنمایی به دیگر سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند. سرمایه‌گذاری Robo یک روش سرمایه‌گذاری برای صرفه‌جویی در زمان است.

گواهی سپرده (Certificate Of Deposit)

گواهی سپرده
گواهی سپرده

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده است. گواهی سپرده سرمایه‌گذاری یکی از انواع اوراق بهادار است. این گواهی‌ها به کسانی که حق حمل این اوراق را دارند، این امکان را می‌دهد که سود سپرده آن را دریافت کنند. میزان نرخ سود در آن یک مقدار ثابت است و تاریخ انقضا دارد. تمامی این موارد را بانکی که گواهی را منتشر کرده، تعیین می‌کند. گواهی سپرده نسبت به سرمایه‌گذاری‌های دیگر در میزان خسارت وارد شده به سرمایه بر اثر تورم، کمترین خسارت را وارد می‌کند.

فقط به این نکته دقت داشته باشید که گواهی سپرده‌ها یک حداقل دوره برای سپرده را نیاز دارند. برای مثال ممکن است لازم باشد، حداقل یک سال پول‌تان را سپرده‌گذاری کنید. زمانی که باید یک مقدار پول در یک مکان 100 درصد امن قرار دهید، گواهی سپرده را انتخاب کنید.

اجاره فضا برای انبار

اجاره فضا برای انبار
اجاره فضا برای انبار

آیا می‌دانستید از هر 11 آمریکایی، یک نفر برای اجاره یک فضا جهت انبار هزینه پرداخت می‌کند. از نظر داشتن یک درآمد منفعل، ایده داشتن یک فضا برای اجاره بعنوان انبار، یک الگوی تجاری بسیار ساده است. درحالیکه شما قادرید، یک مجتع برای ذخیره‌سازی را در مقیاس کامل بخرید یا بسازید. اما باید بدانید که این تنها گزینه شما برای این نوع سرمایه‌گذاری نیست. افراد زیادی وجود دارند که یک قسمت از گاراژ خود را بعنوان فضای ذخیره‌سازی را به فردی دیگر اجاره داده است و بابت آن هزینه دریافت می‌کند. درست است که این میزان اجاره‌ای که او دریافت می‌کند، او را ثروتمند نمی‌کند.

اما مقدار پولی که دریافت می‌کند، حدود نیمی از اقساط وام مسکن او را پوشش می‌دهد. از طرفی هیچ دردسر و کاری هم بابت این مقدار پول ندارد. همچنین نسبت به اولین نوع سرمایه‌گذاری که به شما معرفی کردیم، قوانین تنظیم‌شده کمتری را دربرمی‌گیرد. مزایای این مورد این است که اگر یک اتفاق غیرمترقبه بیفتد، تخلیه به مراتب ارزان‌تر و سریع‌تر است. خیلی جالب است که شما می‌توانید با اجاره زیرزمین، گاراژ، اتاق، حتی کمد خود می‌توانید یک درآمد منفعل داشته باشید. در نیویورک برخی افراد با اجاره زیرزمین خود، حدود 10000 دلار در سال درآمد دارند.

وام دانشجویان

وام دانشجویان
وام دانشجویان

بازپرداخت وام دانشجویان، می‌تواند درآمد زیادی را بعنوان سود سرمایه‌گذاری برای شما ایجاد کند. شما فقط باید یک بررسی کلی انجام دهید تا بتوانید یک شرکت را که در کار وام دادن به دانشجویان، مشغول کار است پیدا کنید. سپس با سرمایه‌گذاری در آن می‌توانید با سود، وام را از دانشجویان باز پس بگیرید.

ساخت بلاگ و بلاگری

ساخت بلاگ و بلاگری
ساخت بلاگ و بلاگری

 چه دانشی دارید؟ درستش را بگوییم چه دانشی دارید که می‌توانید پرشور از آن صحبت کنید. آن را در دنیا منتشر کنید. اصلا اهمیتی ندارد که موضوعی شما دانشش را دارید، موضوعی نیست که طرفداران زیادی داشته باشد، مردم آن را به اشتراک می‌گذارند. در هنگام تولید محتوا، می‌توانید با ذکر محصولات یا خدمات وابسته به آن، در بلاگی که برای خود ساخته‌اید، آگهی منتشر کنید و کسب درآمد داشته باشید.

راه‌اندازی یک وبلاگ احتمالا یکی از ایده‌آل‌ترین و بی‌دردسرترین کارهای ممکن است. شما می‌توانید در زمان‌های بیکاری که دارید، بلاگ خود را رشد دهید. سپس بعد از اینکه دنبال‌کننده زیادی را همراه خود کردید، از آن درآمد منفعل کسب کنید. حتی امکان ایجاد چندین درآمد منفعل هم برای خود دارید. زیرا با افراد مختلف دیدار می‌کنید و فرصت‌های جدیدی را برای خود می‌آفرینید. همچنین این کار، کار کم ریسکی است. اما پتانسیل درآمدزایی بالایی دارد.

فقط این را به خاطر داشته باشید، که ساخت یک بلاگ همچون یک سرمایه‌گذاری سنتی، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است. شما در اولین پستی که منتشر می‌کنید، درآمد کسب نمی‌کنید. اما همچنان به به اشتراک گذاشتن مطالب خوب ادامه دهید تا بازده بلاگ شما شتاب بیشتری پیدا کند. مهم‌ترین کار شروع است.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (REITs)

شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (REITs)
شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (REITs)

شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات یا REITs تمایل به پرداخت سود سهام سخاوتمندانه دارند. در واقع از آنجایی که شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در دارایی‌هایی که تولید درآمد یا بهره سودشان بالا است، سرمایه‌گذاری می‌کنند، ذاتا سرمایه‌گذاری‌هایی با محوریت درآمد منفعلانه‌تری هستند. وقتی بازار املاک و مستغلات خوب کار کند، شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات نیز خوب کار می‌کنند. در نتیجه، اگر بازار املاک و مستغلات از بی‌درآمدی رنج می‌برد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات هم از این درد رنج خواهند برد. اما یک مزیت REITs نسبت به بازار املاک و مستغلات این است که سرمایه‌گذاران می‌توانند REIT را با همان سرعتی که در صندوق‌ها تبادل می‌شوند، خرید و فروش کنند. اما همچنان این دو از بازارهای کاملا متفاوت سود می‌برند.

یک نکته مهم که در این رابطه بهتر است بدانید این است که سقوط بازار سهام به معنای سقوط بازار املاک و مستغلات نیست و بالعکس. اگر به دنبال یک پورتفولیو متنوع از بازار املاک و مستغلات هستید اما نمی‌خواهید مستقیما سرمایه‌گذاری کنید، REITsها گزینه‌های مناسبی هستند.

وام‌دهی همتا به همتا (P2P)

وام‌دهی همتا به همتا (P2P)
وام‌دهی همتا به همتا (P2P)

یکی دیگر از روش‌های داشتن درآمد منفعل که چندان هم متفاوت با روش‌های دیگر نیست، سیستم وام‌دهی همتا به همتا است. وبسایت‌های زیادی در سطح وب وجود دارند که شما می‌توانید با یک جستجوی ساده وام‌گیرندگان و وام‌هایی که مایل هستید را انتخاب کنید. برای اولین وام، با مبلغ کم شروع کنید. میزان سود دریافتی از سرمایه‌گذاری وام‌دهی همتا به همتا، حدود 6 الی 10 درصد است. افراد زیادی با درآمد منفعل وجود دارند که از طریق همین سیستم وام‌دهی همتا به همتا درآمدهای خوبی دارند. وب‌سایت‌هایی که در زمینه وام‌دهی همتا به همتا فعالیت دارند، بیشتر از سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، به وام‌های شخصی علاقه‌مندند.

کسب درآمد از تماشای ویدئو

کسب درآمد از تماشای ویدئو
کسب درآمد از تماشای ویدئو

اگر عادت به تماشای فیلم، تلویزیون یا بازی‌های ویدئویی دارید، روش‌های زیادی برای کسب درآمد از این طریق وجود دارد. از طریق چنین فعالیت‌هایی به جریان درآمدی منفعل خواهید رسید. شرکت کردن در نظرسنجی رسمی شرکت‌ها یا تماشای برنامه‌های خاص از طریق وب‌سایت‌های موجود در سطح وب پول زیادی را می‌تواند برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین می‌توانید ویدئوهایی از فعالیت‌های خود در یوتیوب اسال کنید. درآمدزایی از ویدئوهای یوتیوب، در حال حاضر یک تجارت بزرگ است. پس اگر به ویدئو ضبط کردن از یک فعالیت خاص علاقه دارید، روش خوبی برای کسب درآمد است. بهترین مزیت این نوع درآمدزایی از یوتیوب همان درآمد منفعل است. که شما فقط یکبار یک سری ویدئوی خوب و باکیفیت تولید می‌کنید و پس از آن بدون انجام کار با هر بار دیده شدن آن ویدئو درآمد کسب خواهید کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی
صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی

طبق صحبت‌های سرمایه گذاران معتبر، معمولا صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی فقط در اختیار این سرمایه گذاران ثروتمند است. صندوق‌ سرمایه‌گذاری خصوصی، یک صندوق جمع شده است که در یک پروژه در مقیاس بزرگ سرمایه گذاری می‌کند. خواه این پروژه یک پروژه بزرگ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات باشد. یا یک شرکت نوپا و یا برخی دیگر از سرمایه‌گذاری‌ها. این صندوق‌ها توسط یک فرد یا گروه مدیریتی نظارت می‌شوند. اغلب صندوق های سهام خصوصی نیاز به سرمایه گذاری متوسط ​​و بلند مدت دارند که بصورت سالانه اندازه گیری می شوند. اگرچه این صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی برای بیشتر ما سرمایه گذاری با درآمد غیرفعال نیست، اما آن‌ها می توانند جریان درآمد منفعل بسیار خوبی را برای ثروتمندان ایجاد کنند.

اجاره ماشین و پارکینگ

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی
اجاره ماشین و پارکینگ

امروزه افراد می‌توانند ماشین خود را برای مدت زمان کوتاه به دیگران اجاره بدهند. این نمونه یک نمونه اقتصاد اشتراکی در بهترین حالت خود است. فقط باید دقت کنید قبل از اجاره ماشین حتما مسئولیت‌ها و قوانین استفاده از آن را بصورت کتبی با طرف معامله مشخص کنید. در تعطیلات افراد زیادی هستند که نیاز به ماشین دارند اما ماشین شخصی برای خود ندارند. می‌توانید با اجاره ماشین‌تان به آن‌ها پس انداز خوبی کنید. پس بجای اینکه ماشین‌های خودتان را بفروشید و به سکه وطلا تبدیل کنید، آن‌ها را به دفترهای کرایه ماشین بدهید، تا به راحتی اجاره دهند و شما یک درآمد منفعل داشته باشید.

آیا می‌دانید یک ماشین حدود 69% زمان خود را در پارک به سر می‌برد؟ فضای پارکینگ برای افرادی که صاحب ماشین شخصی هستند، بسیار مهم است. مخصوصا اگر ساکن شهر هستید. افراد زیادی هستند که ماشین دارند اما پارکینگ برای آن ندارند و می‌ترسند ماشین خود را در خیابان پارک کنند. با اجاره دادن فضای پارکینگ‌تان به آن‌ها برای پارک ماشین‌شان شبانه کسب درآمد کنید.

نوشتن کتاب

نوشتن کتاب
نوشتن کتاب

چه توانایی‌هایی دارید؟ چه هنری دارید؟ به چه موضوعاتی علاقه دارید؟ در رابطه با آن‌ها بنویسید. نوشتن آنچه در ذهن شماست، ارزشمند است. اگر به ادبیات و داستان نویسی علاقه دارید که دیگر چه بهتر. نوشتن داستان و یا شعر عاشقانه هم فروش خوبی دارد. حتما دقت کنید برای کتاب‌تان یک موضوع جذاب پیدا کنید. چند روز پیش یک کتاب در کتاب فروشی دیدم که عنوان آن این بود: “دوست داشتن من سخت است.” بدون اینکه به تعداد چاپ و یا نویسنده آن نگاهی بیندازم آن را خریدم. همان زمان متوجه شدم عنوان مناسب چطور در فروش تاثیر می‌گذارد.

انتشار کتاب الکترونیکی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کتاب‌های الکترونیک با تعداد زیاد به فروش می‌رود. اگر در فکر نوشتن کتاب هستید حتما نسخه الکترونیکی آن را هم راه بندازید و در وبسایت‌های مختلف همچون فیدیبو برای فروش قرار دهید.

انتشار کتاب الکترونیکی
انتشار کتاب الکترونیکی

ساخت فیلم آموزشی آنلاین

آنلاین آموزش دهید و کسب درآمد کنید. هر توانایی و مهارتی که دارید، بطور یقیق افراد زیادی هستند که می‌خواهند آن را بیاموزند. آن مهارت را آموزش دهید یک ویدئو ضبط کنید و آن را در جاهای مختلف به فروش برسانید. در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی محتواهای آموزشی آنلاین به خوبی به فروش می‌روند. اما لازمه فروش خوب، اعتماد کاربران به شماست. پس حتما یکی سری ویدئوی آموزشی کوتاه هم داشته باشید تا برای معرفی کارتان آن‌ها را به کاربر نشان دهید. در این ویدئوها بهترین خودتان باشید. تا اعتماد آنان را برای فروش جذب کنید.

ساخت پادکست

همچون ساخت فیلم آموزشی آنلاین، ساخت پادکست هم برای شما به یک درآمد منفعل و مناسب منجر خواهد شد. می‌توانید در رابطه با موضوعات مختلف پادکست تولید کنید. حتی شعر بخوانید. کتاب بخوانید. آموزش دهید و … . فایل‌های شنیداری یا پادکست امروزه کاربرد زیادی دارند و توانسته‌اند علاقمندان زیادی را به خود جذب کنند. پادکست‌ها برای گوش دادن در ماشین و یا در مترو در راه برگشت به منزل کاربرد زیادی دارند. پس در رابطه با موضوعات پرطرفدار پادکست تولید کنید و آن‌ها را بصورت اینترنتی به فروش برسانید.

تجارت الکترونیک

لازم نیست برای فروش کالا حتما یک مغازه با قیمت بالا در بازار اجاره کنید. با هزینه خیلی مناسب شما می‌توانید صاحب یک فروشگاه اینترنتی در سطح وب شوید. و محصولاتی که دارید را به فروش برسانید. برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی با شرکت‌های طراحی سایت تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست یک سایت برای فروش اینترنتی داشته باشید. با بهینه کردن آن می‌توایند فوش خوبی در گوگل داشته باشید.

ساخت کانال یوتیوب

ساخت کانال یوتیوب
ساخت کانال یوتیوب

در یوتیوب یک کانال بسازید و ویدئوهایی که خیلی پرطرفدار است در آن قرار دهید. یوتیوب بابت هر بازدید به شما مبلغی را می‌دهد. البته به دلیل مباحث فیلترینگ یوتیوب در ایران، کمی درآمدزایی از آن سخت است. اما آپارات، که به یوتیوب ایرانی شناخته می‌شود، قرار است طرح درآمدزایی همچون یوتیوب برای منتشر کنندگان ویدئو داشته باشد. این طرح را از دست ندهید.

خرید و فروش دامنه

خرید و فروش دامنه یک کار با ردآمد خوب است. دامنه‌هایی که به نظرتان جالب است را وقتی هنوز کسی خریداری نکرده، بخرید. و وقتی شخصی به دنبال همان دامنه بود، آن را به فروش برسانید. از یک نفر وارد در طراحی سایت کمک بگیرید تا روی دامنه‌ای که خریداری کرده‌اید یک صفحه ساده بالا بیاورد و بنویسد این دامنه به فروش می‌رسد و شماره شما را قرار دهد. افراد زیادی با شما تماس خواهند گرفت.

ساخت نرم افزار

اگر برنامه نویس هستید یا پول هزینه کردن بابت ساخت نرم افزار را دارید، ساخت نرم افزار هم یک گزینه خوب برای داشتن درآمد منفعل است. دارندگان نرم افزارهای اسنپ و تپ سی را در نظر بگیرید. چه درآمدی دارند؟ ساخت نرم افزار و یا اپلیکیشن‌هایی که باعث راحتی کار مردم شود، به شما یک درآمد انفعالی خیلی خوب می‌دهد.

مدیریت اکانت‌های شبکه اجتماعی

مدیریت اکانت‌های شبکه اجتماعی
مدیریت اکانت‌های شبکه اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام نقش خیلی خوبی در میزان فروش افراد دارند. همچنین شبکه‌های اجتماعی با تعداد دنبال کننده بالا، بستر خوبی برای پذیرفتن تبلیغات و دریافت هزینه است. می‌توانید برای یک مدت حدود 3 ماه تا یک سال روی یک پیج اینستاگرام یا تلگرام کار کنید. و بعد از آن تبلیغ بگیرید و درآمد داشته باشید. البته برای ساخت چنین شبکه‌هایی حتما موضوعی که مورد علاقه‌تان است را انتخاب کنید. اگر هم محصولی دارید می‌توانید از این طریق به فروش برسانید.

دریافت پول در عوض نصب اپلیکیشن روی موبایل

شرکت‌های فعال ساخت اپلیکیشن وجود دارند که در عوض تست اپلیکیشن روی گوشی موبایل شما، هزینه‌ای را به شما می‌دهند. همچنین برخی از صاحبین اپلیکیشن‌ها در عوض نصب برنامه‌شان حاضرند به شما پول بدهند.

اجاره اسباب بازی‌های قدیمی

برخی از اسباب‌بازی‌ها که خیلی گران قیمت هستند، قابل خرید برای همه مردم نمی‌باشند. مانند ماشین‌های اسباب بازی بزرگ که کودک هم می‌تواند داخلش بنشیند. یا تاب و سرسره. اگر در کودکی‌تان چنین اسباب‌بازی‌هایی داشته‌اید به راحتی می‌توانید در سایت‌هایی همچون دیوار و شیپور برای اجاره قرار دهید.

دیزاین فریلنس این مورد طراحی سایت و اپلیکیشن این روزها رواج زیادی پیدا کرده است. اگر مهارتی در دیزاین و طراحی گرافیک دارید، از سایت‌هایی همچون پونیشا، انجام میدم و .. می‌توانید پروژه بگیرید و دیزاین انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.