ارگاسم در دوران بارداری

ارگاسم در دوران بارداری – ارگاسم دوران بارداری چرا خوب است و چرا متفاوت است!

مشخص است که دوران بارداری به راحتی می تواند همه سیستم بدن شما را تغییر دهد و کلا همه چیز را تحت شعاع خود قرار دهد. جالب است که شاید در این دوران غذای محبوب تان، بویش برایتان مثل یک کابوس وحشتناک باشد و یا ممکن است چیزی که همیشه از آن منتفر بودید، یک شبه تبدیل به محبوب ترین چیز شود! موضوعی که امروز در این مقاله از زردنیوز تصمیم گرفتیم که در موردش برای شما بنویسیم در مورد ارگاسم در دوران بارداری است و اینکه ارگاسم دوران بارداری چرا خوب است و چرا نسبت به قبل متفاوت تر است را با هم برسی کنیم.

دوران بارداری و رابطه جنسی

خوب یکی از اصلی ترین مواردی که ممکن است سکس و رابطه جنسی شما در این دوران تغییر دهد، شکل بزرگ شما باشد که دیگر نمی گذارد مثل قبل در سکس فعال باشید و پوزیشن های مختلف را امتحان کنید. ولی به نظر شما رسیدن به ارگاسم در این دوران به نظر شما مشکل دارد؟ و یا اینکه در این دوران در هنگام سکس به ارگاسم رسیده اید یا نه؟! اگر هم رسیده اید آیا دقیقا کیفیتی مثل قبل را داشته و یا بدتر بوده؟

جواب ما به شما این است که رسیدن به ارگاسم در دروان بارادی معمولا تجربه ی خوب و خوش آیندی بوده است. در واقع خیلی خوب است که سکس با کیفیت داشته باشید، چرا که برای سلامت عاطفی و ذهنی شما بسیار مفید است و بسیار برای بدنتان لازم است!

دوران بارداری و رابطه جنسی

سکس در دوران بارداری

در کل داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری ممکن است برای برخی مثل یک کابوس باشد و از آن هراس داشته باشند و خیلی مایل به انجامش نباشند. البته که فاکتورهای خیلی زیادی در این مورد می توانید وجود داشته باشد که خیلی به انجام دادنش مایل نباشید.

از جمله مواردی که ممکن است که شما خیلی با داشتن سکس در این دوران موافق نباشید ممکن است به خاطر تغییرات هورمون ها باشد و یا احساس تهوع صبحگاهی و یا انقباضات رحمی باشد که همه این موارد کاملا طبیعی هستند!

اگر احساس می کنید در این دوران میل خیلی زیادی به سکس ندارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر بارداری شما کم خطر باشد و از لحاظ جسمانی مشکلی نداشته باشید داشتن رابطه جنسی برای شما هیچ خطری را در پی نخواهد داشت. بسیار از افراد ممکن است فکر کنند که داشتن سکس می تواند موجب پاره شدن کیسه آب شود. داشتن سکس شاید در آخرین هفته ها و روزهای بارداری خیلی گزینه ی خوبی نباشد ولی در کل هیچ مشکلی شما و جنین تان را تهدید نخواهد کرد و با خیال راحت می توانید از این دوران هم لذت ببرید.

سکس های پر خطر در دوران بارداری

اگر در این دوران هر یک از این علائمی که در ادامه برای شما خواهیم گفت را تجربه کردید، حتما هم با پزشک خود مشورت کنید و هم این که از داشتن سکس جدا پرهیز کنید:

 • سابقه سقط جنین
 • زایمان های مکرر
 • چندقلو بودن بارداری
 • خونریزی و ترشح بی دلیل از واژن
 • ترشح ماده آمونیوتیک
 • درد به هنگام رابطه جنسی
 • دیابت و بارداری های پر خطر
 • نارسایی دهانه رحم و کوتاهی دهانه رحم
 • سابقه فشار خون بارداری
 • انقباض رحم و خون ریزی از رحم
 • چهار هفته آخر بارداری

ارگاسم در دوران بارداری

ارگاسم در دوران بارداری

سه ماه اول

ارتباط جنسی در سه ماهه اول بارداری شاید حسی فوق‌ ا‌لعاده برای شما باشد. ولی با این وجود می توانید با یک شروع اشتباه این حس را به هیچ وجه نداشته باشید و بدترین تجربه زندگی تان شود. مثلا در هنگام سکس در این دوره ممکن است در ابتدا  در حالت روحی خوبی قرار  داشته باشید ولی بعد ممکن است ناگهان احساس حالت تهوع و یا خراب شدن اوضاع روحی و جسمی را تجربه کنید!

دلیلش هم کاملا مشخص است، چرا که بدن شما حساس‌تر از قبل شده است. مثلا ممکن است سینه ‌ها خیلی حساس تر از قبل شده باشد و با کوچکترین لمسی احساس خوبی را نداشته باشید. یا ممکن است میل جنسی در شما تقویت شده باشد و در نتیجه به ارگاسم رسیدن برای شما سریع ‌تر و لذت ‌بخش‌ تر از قبل شده باشد! البته در بسیاری از موارد اکثر زنان میل جنسی خیلی کمتری نسبت به قبل در این دوران دارند، که هیچ جای نگرانی نیست و دوباره همه چیز به حالت عادی باز خواهد گشت.  

اما اگر در سه ماهه اول بارداری دچار لکه بینی هستید که با دارو درمانی از بین نمی رود، ممکن است پزشکتان به شما توصیه کند که در این سه ماهه ارگاسم را تجربه نکنید و خیلی سکس پر هیجانی را نداشته باشید!

سه ماه دوم

در سه ماه ی دوم بارداری معمولا همه چیز به روال قبل بازگشته و تقریبا به این تغییرات عادت کرده اید و حتما می توانید سکسی با کیفیت تر با ارگاسم بیشتر را در این دوره تجربه کنید! از جمله مواردی که ممکن است که سکس با کیفیت تری در این دوران داشته باشید این موارد است:

افزایش جریان خون

یکی از دلایلی که ممکن است سکس خیلی با کیفیت تری را در این دوران تجربه کنید ممکن است به خاطر افزایش جریان خون در این دوران باشد. این بدان معناست که واژن و رحم پر از خون است و تحریک‌پذیری بیشتری نسبت به قبل وجود دارد. ممکن است این تجربه برای هرکسی متفاوت باشد اما برای اغلب افراد موجب می شود که هم سکس با کیفیت تری داشته باشند و هم اینکه خیلی سریعتر رسیدن به ارگاسم را تجربه کنند!

انقباضات رحمی

ممکن است پس از ارگاسم دچار انقباضات و گرفتگی رحم شوید که این هم امریست کاملا طبیعی و ممکن است بسیاری از افرادی که حتی باردار هم نیستند، این حس را داشته باشند. این انقباضات کاملا طبیعی است و هیچ نشانه ای از زایمان نیست و با کمی استراحت کردن این حس در شما از بین خواهد رفت.

سفتی در شکم

ممکن است در حین سکس احساس سفتی در شکم کنید که همین سفتی شکم هم یکی دیگر از علائم رسیدن به ارگاسم می تواند باشد.  شما چه حامله باشید چه نباشید این احساس را ممکن است بکنید. ولی در دوران بارداری به دلیل کشیدگی پوست، ممکن است خیلی بیشتر از قبل این احساس را داشته باشید.

ترشح هورمون‌ ها

در دوران بارداری کاملا مشخص است که ترشح هورمون اکسی‌توسین (هورمون عشق) افزایش پیدا کند. در زمان ارگاسم هم ترشح این هورمون به مراتب بیشتر خواهد شد و از این رو احساس لذت بیشتری را خواهید کرد و سریع تر به ارگاسم خواهید رسید.

رسیدن به ارگاسم در دوران بارداری

سه ماه سوم

به طور کلی داشتن سکس در سه ماهه سوم که رحم به اوج خود رسیده و کاملا کشیده شده است، ممکن است کمی مشکل تر از قبل باشد. این شکم بزرگ شاید دیگر اجازه ندهد که مثلا قبل در هنگام سکس فعال باشید و بتوانید پوزیشن های جدید را امتحان کنید. از این رو در سه ماه سوم شاید مثل قبل نتوانید فعال باشید و از سکس لذت ببرید.

از طرفی ممکن است که رسیدن به ارگاسم هم برای شما خیلی سخت تر از قبل شده باشد. دلیلش هم این است که جنین در شکم تان بزرگ شده است و فضای زیادی را داخل رحم اشغال کرده است و از طرفی هم‌ ماهیچه‌ ها به قدرکافی نمی ‌توانند منقبض شوند تا شما احساس رسیدن به ارگاسم را تجربه کنید. اگر به هردلیل همچون جفت سر راهی، نارسایی دهانه رحم و … در دسته بارداری های پرخطر قرار بگیرید، پزشک رسیدن به ارگاسم و حتی برقراری رابطه جنسی در این دوران را برای شما منع خواهد کرد.

خود ارضایی در بارداری

برای رسیدن به ارگاسم حتما نیاز نیست که سکس پر خطر داشته باشید و حتما دخول انجام شود. اگر این نیاز را در خود می بینید که می خواهید به روشی کم دوست دارید این کار را انجام دهید. خبر خوب این که خود ارضایی در دوران بارداری کاملا بی‌خطر است. مگر اینکه پزشک شما را کلا از داشتن رابطه جنسی منع کرده باشد. 

برخی بر این باورند که رسیدن به ارگاسم یا ارضا شدن در دوران بارداری موجب زایمان زودرس می شود که این یک باور غلط است! داشتن سکس هیچ خطری ندارد مگر در برخی موارد خاص!

در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، محققان بانوان باردار را به دو دسته تقسیم کردند. اول گروهی که در هفته دو بار ارتباط جنسی داشتند و گروه دوم که از این کار امتناع می‌کردند. زمان زایمان آنها فرا رسید، ولی هیچ تفاوت قابل ملاحظه‌ای بین این دو گروه دیده نشد.

همان‌طور که اشاره کرده‌ایم،‌ با مرور مطالعاتی که در این موضوع انجام شده است، ‌به این نتیجه می‌رسیم که ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری هرگز باعث زایمان زودرس نخواهد شد.

سکس پر خطر

بهتر است در صورت رابطۀ جنسی در دوران بارداری، برای جلوگیری از ایجاد مشکل، هر احساس ناخوشایند یا عجیبی را سریعاً با پزشک مطرح کنید. احساس گرفتگی ماهیچه‌ها هنگام ارگاسم یا پس از آن طبیعی است، اما اگر پس از چند دقیقه برطرف نشود یا پس از نزدیکی، درد یا خونریزی دارید، دچار مواردی هستید که نیاز به بررسی دقیق پزشکی دارند. هر زمانی که سؤال یا نگرانی‌ای در مورد رابطۀ جنسی در دوران بارداری دارید، تردید یا صبر نکنید و به پزشک خود بگویید، به خصوص اگر نمی‌دانید باید از نزدیکی خودداری کنید یا لزومی برای انجام این کار نیست.

همچنین اگر به شما توصیه شده است که رابطۀ جنسی نداشته باشید، به طور کامل از چگونگی و حدود آن اطمینان پیدا کنید؛ هیچ سوالی را در این رابطه بدون جواب باقی نگذارید. همین‌طور به خاطر داشته باشید که در مورد رابطۀ جنسی پس از تولد کودکتان نیز با پزشک صحبت کنید.

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *