ارگانیک؛ اهمیت استفاده از محصولات طبیعی برای پوست

ارگانیک؛ اهمیت استفاده از محصولات طبیعی برای پوست

آیا می‌دانستید که استفاده از محصولات ارگانیک برای پوست چقدر اهمیت دارد؟ آیا می‌دانید این محصولات چه قدر می‌تواند به حفظ و سلامت پوست شما کمک کند؟

امروز در این مقاله از زرد نیوز ما تصمیم گرفتیم که همه چیز در مورد محصولات پوستی طبیعی را برای شما بگوییم.

اهمیت بالای استفاده از محصولات ارگانیک برای پوست

معمولا در همه جای دنیا استفاده از این محصولات به خاطر پروسه تولید خیلی خاصی که دارد. معمولا از سایر محصولات گران‌تر هستند.

همین امر باعث شده که تا برخی سازندگان بدون داشتن شرایط لازم تولید این محصولات از این اسم برای محصولات خود استفاده کنند. این جاست که اهمیت بالای خرید این محصولات از جاهای معتبر اهمیت پیدا می‌کند.

پروسه‌ی تولید محصولات ارگانیک پوستی

 محصولات طبیعی کلا محصولاتی هستند که در پروسه‌ی تولیدش تمامی مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ است. مواد اولیه استفاده شده در این محصولات در خاکی که از چند سال قبل در آن از هیچ‌گونه سموم دفع آفات گیاهی مثل: علف هرزکش‌ها، قارچ‌کش‌ها و مواد شیمیایی استفاده نشده. در این محصولات فقط از مواد طبیعی مثل کمپوست گیاهی تقویت می‌شود، استفاده می‌کنند.

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی باید حتما از همچین موادی استفاده می‌شود تا برچسب ارگانیک را بتوانند از سازمان‌های مربوطه بگیرند.

 همان‌طور که گفتیم این روزها متاستفانه بسیاری از افراد سودجو بدون در نظر گرفتن نکات لازم جهت ساخت این محصولات از اسم ارگانیک در محصولات خود استفاده می‎کنند. برای افراد عادی مثل من و شما کار بسیار سختی است که از مواد تشکیل دهنده‌ی این محصولات آرایشی بدانیم.

ولی اگر مواردی که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم را در نظر داشته باشید. در هنگام خرید انتخاب بهتری را خواهید داشت:

ارگانیک
ارگانیک

آب به تنهایی یک ماده طبیعی نیست، مگر در موارد خاص!

شاید با خواندن این تیتر تعجب کرده باشید ولی صد در صد حقیقت دارد!

اگر یک محصول صد در صد طبیعی باشد باید حتما بر روی محصول برچسب تائید usda  را داشته باشد!

شاید خیلی‌ها فکر کنند که محصولاتی که بر پایه‌ی آب هستند به خودی خود ارگانیک نامیده می‌شوند چرا که آب از مکان هایی مثل اقیانوس، رودخانه، نهر و… بدست می آید ولی این درست نیست.

در مورد محصولات آرایشی ما یک استثنا در این مورد داریم!

 آبی که  معطر  باشد می‌تواند ارگانیک باشد مثل گلاب و می‌توانیم آن را به‌عنوان یک ماده طبیعی در نظر بگیریم.

پس همیشه قبل از خرید یک محصول طبیعی شما باید بدانید که وجود آب به تنهایی به منزله‌ی صد در صد ارگانیک بودن آن محصول نخواهد بود!

عدد 70 برای نشان دادن ارگانیک بودن یا نبودن یک محصول است!

با توجه به برچسب usda  و دیگر شرکت های مربوط به تاییدیه‌ها اگر یک محصول آرایشی زیر 70% مواد ارگانیک داشته باشد. آن محصول کاندید گرفتن برچسب ارگانیک نخواهد بود!

این روزها متاستفانه بخاطر عدم آگاهی مردم محصولاتی وجود دارند تمامی محصولات بی کیفیت را به عنوان محصولات ارگانیک معرفی کرده‌اند و به مردم به فروش می‌رسانند!

همیشه در هنگام خرید محصولات بهداشتی و آرایشی به این مقدار 70% توجه داشته باشید. سعی کنید محصولاتی که زیر این مقدار هستند را خریداری نکنید!

قیمت بالای محصولات ارگانیک!

از آنجایی که در ابتدای مقاله گفتیم، پروسه‌ی ساخت محصولات ارگانیک بسیار سخت و پرهزینه است. قاعدتا محصولات طبیعی قیمت بالاتری هم به نسبت محصولات معمولی دارند.

 به‌عنوان مثال برای اینکه عصاره رز که یکی از محصولات آرایشی است بتواند برچسب ارگانیک بگیرد. باید این مراحل را پشت سر گذاشته باشد:

 • زمینی که گل‌های رز در آن رشد می‌کنند باید مطابق استاندارد شرکت‌های وابسته به usda باشد.
 • افرادی که در آن زمین‌ها مشغول به کار هستند هم باید تایید شده usda باشند.
 • شرکت طرف قرار داد که مسئول عصاره‌گیری از گل‌هاست باید جهت تولید محصول طبیعی تایید شده باشد.

در صورتی که تمامی مراحل بالا اجرا شده باشد، این محصول می‌تواند برچسب ارگانیک را بگیرید و قاعدتا از محصولات دیگر گران‌تر خواهد بود!

ارگانیک
ارگانیک

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک

یکی از مواردی که شاید تا به امروز در مورد آن نمی‌دانستید این است که محصولاتی که شما به عنوان لوازم آرایش استفاده می‌کنید تا 64% می‌تواند جذب پوست شود و در نهایت وارد جریان خون شود!

خبر بداین که این درصد در کودکان بسیار بالاتر و خطرناک‌تر از افراد بالغ است و ایجاست که باز هم از اهمیت بالای استفاده از این محصولات ما باید پی ببریم!

در مورد خانم‌ها هم همین‌طور است چرا که آنها در طول روز با بیش از 200 نوع ماده شیمیایی از جمله مواد بهداشتی و پاک‌کننده، آرایشی و مراقبت از پوست به طور مستقیم در تماس هستند و این می‎تواند برای نسل‌های بعدی خطرناک باشد!

استفاده از ترکیبات و مواد شیمیایی مثل محول‌ها، مواد پایه، اسانس ها و .. خطری بزرگ برای سلامت جامعه به حساب می‌آید.

مثلا در محصولات غیر طبیعی ممکن است که از رایحه‌های مصنوعی به راحتی می‌تواند  از طریق پوست جذب شود و بعدها موجب بروز بیماری‌هایی مثل آسم، اختلال غدد و سرطان پستان و .. شود!

نکات مهم در مورد محصولات ارگانیک پوستی

این روزها به‎خاطر اینکه همه بیشتر به سلامت روح و جسم و تن خود اهمیت می‎دهند، مردم خیلی بیشتر از قبل به خرید محصولات ارگانیک روی آورده اند.

 محصولات مراقبت از پوست طبیعی با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد از هر لحاظ مناسب برای انواع نیازهای  پوستی به شمار می‌رود.

گیاهان هم نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامت و روح و شادابی ما دارد.

عطرهای مشتق شده از گیاهان مستقیما روی مغز تاثیر می‌گذارند که می‌تواند شادابی و آرامش را با خود به همراه داشته باشند.

خصوصیات کلی که محصولات ارگانیک دارند:

 • دارنده استانداردهای ارگانیک در آمریکا  NSF
 • محصولاتی کاملا ارگانیک
 • بهره‌گیری از طبیعت و گیاهان
 • استفاده از جلبک دریایی و گیاهان دریایی
 • مناسب پوست‌های حساس
 • جذب سریع
 • بسیار سبک ( به‌خصوص کرم‌های آرایشی )
 • فاقد مواد شیمیایی مضر ( اس ال اس، فرگرنس، پارابن، اتانول و ….)
 • پاکسازی عمیق پوستی
 • قدرت بالا در انتقال مواد موثره

اهمیت بالای استفاده از محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک همان‌طور که گفیتم از بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند و می‌توانند از پوست به خوبی مراقبت کنند و در ادامه نکات مهمی که در مورد این محصولات باید بدانید را به شما خواهیم گفت:

استفاده از محصولات ارگانیک به تنهایی به معنی این نیست که برای شما خطر نداشته باشد، چرا که در هر صورت شامل موادهای شیمایی مضر مثل نگهدارنده مصنوعی، رنگ و عطرهایی که می‌توانند باعث خشک‌شدن پوست شوند و غیره در ساختارشان دارند.

محصولات پوست ارگانیک می‌تواند یک جایگزین مطمئن برای داشتن پوستی سالم‌تر باشد و می‌تواند روند پیر شدن پوست را به تعویق بیندازید!

همیشه به هنگام خرید یک محصول طبیعی باید آنها را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنیم و از مشاوره‌های کارشناسان کمک بگیریم چرا که من و شما به عنوان یک مصرف کننده درک درستی از ساختار کامل آنها نداریم!

در ساخت و تولید این محصولات از هیچ‌گونه مواد شیمیایی ( سموم، انواع کودها، مواد نگهدارنده و …. ) استفاده نشده است و برای این منظور زمین و گلخانه‌های مجهز در طول چند سال کنترل می‌شوند تا از هر ماده شیمیایی به دور باشند!

مزارع ارگانیک مختص تولید مواد اولیه برای محصولات مراقبت از پوست ارگانیک است و از هر لحاظ مورد تعیید است!

دلایل اهمیت بالای محصولات ارگانیک

 • استفاده از مواد گیاهی سالم
 • مواد اولیه گیاهی و ارگانیک
 • دریافت تاییدیه های بین المللی و استانداردهای جهانی
 • عدم استفاده از انواع مواد شیمیایی در زمان پرورش گیاهان
 • عدم استفاده از عطر  و اسانس های شیمیایی مضر
 • عدم استفاده از انواع رنگ های شیمیایی مضر
 • بسته بندی مناسب و زیست تخریب پذیر
 • دریافت تاییدیه های برای کارخانه های تولید فرآورده های ارگانیک
 • محصولات ارگانیک

مزایای استفاده از محصولات ارگانیک

همان‌گونه که اشاره شد، استفاده از محصولات مراقبت از پوست طبیعی برای بهداشت و سلامت ما و همین طور برای محیط زیست از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و دلیلش هم به خاطر عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر در ساختار آنهاست!

محصولات طبیعی و ارگانیک از بهترین موادی که در طبیعت وجود دارند ساخته و تولید شده اند که تا حد زیادی می‌تواند باعث بهبود ظاهر پوست در طول زمان استفاده باشد.

ارگانیک
ارگانیک

تنوع بالای محصولات ارگانیک

این روزها خوشبختانه محصولات طبیعی بسیار زیادی وجود دارد، از پاک کننده پوست گرفته تا مرطوب‌کننده‌های پوست و انواع محصولات دیگر…

این محصولات را شما می‌توانید  با مواد تشکیل دهنده طبیعی در سراسر جهان پیدا کنید و این امکان وجود دارد که این مواد از گیاهان، انواع میوه‌ها و … استخراج شوند.

مزایای استفاده از محصولات ارگانیک برای پوست

از مزایای عمده‌ی محصولات ارگانیک برای پوست:

 • تولید فرآورده‌ها و محصولات مراقبت از پوست طبیعی مستلزم در اختیار داشتن امکانات خاص و رعایت قوانین و شرایطی ویژه است.
 • فرآورده‌های شیمیایی پوستی بیشتر از ترکیب مشابهی استفاده می‌کنند و تفاوت آنها در عطر، شکل و رنگ است.
 • در فرآورده‌های ارگانیک تمامی مواد متشکله دارای اثرات مثبت و مفید بوده و عارضه جانبی ندارد.

مواد تشکیل دهنده لوازم آرایش ارگانیک

در لوازم ارایشی و بهداشتی گیاهی طبیعی، از موادی مثل عصاره شیرین بیان، سدر، بابونه ، رزماری و … استفاده می شود.

علاوه بر مواردی که گفتیم ویتامین‌هایی مثل A ،C  و E موجود در این محصولات می‌تواند به بهبود وضعیت پوست و جوانسازی آن کمک کند. به صورت کلی استفاده از موارد آرایشی و بهداشتی ارگانیک می‌تواند مثل استفاده از گیاهان دارویی تاثیرات مثبتی بر پوست و مو داشته باشد .

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.