فناوری بلاکچین در کره جنوبی

اصرار مقامات کره جنوبی به استفاده از فناوری بلاکچین برای انتخابات

یکی از مقامات رسمی در کره جنوبی پیشنهاد داده است که سیستمی بر مبنای فناوری بلاکچین برای رأی گیری و انتخابات محلی طراحی شود.

یکی از مقامات رسمی منطقه سیوچو کره جنوبی به دولت پیشنهاد داده است که یک سیستم رأی گیری بر پایه بلاکچین طراحی شود، او همچنین به تحسین تأثیر اخیر توسعه‌هایی که مرتبط با بلاکچین و کریپتوها درکره جنوبی پرداخته است.

بر اساس گزارش UpDown کره جنوبی، چو اون-هی که رئیس یکی از مناطق مرفه شهر سئول محسوب می‌شود، اعلام کرده است حالا زمان مناسبی برای استفاده از تکنولوژی بلاکچین است تا از این طریق هر شهروندی بتواند به اظهار نظر بپردازد.

این مقام رسمی کره جنوبی از مقامات کشوری خواسته که نقش بزرگتری در رشد سریع جامعه و مدرنیزه شدن، ایفا کند.

فناوری بلاکچین در کره جنوبی

اخیراً فناوری بلاکچین در یکی از سازمان های دولتی کره جنوبی برای کارمندان مورد استفاده قرار گرفته است.

اگر این پیشنهاد به واقعیت تبدیل شود، این نخستین پلتفرم بلاکچین در کشور کره جنوبی است که به شهروندان کره جنوبی اجازه می‌دهد که در انتخابات سیاسی محلی خود تصمیم گیری کنند.

این مقام رسمی همچنین اعلام کرده است که تکنولوژی بلاکچین از نظر او بهترین راه حل برای ارتقای دموکراسی است.

در آینده ما باید یک دموکراسی مستقیم را محقق کنیم که همه بتوانند به صورت فعال از طریق بلاکچین ها با امنیت بالا و بدون تقلب به اظهارنظر و ثبت آرا خود بپردازند.

این مقام دولتی اطمینان دارد که ورود به حوزه بلاکچین از سوی مقامات بالایی باعث خواهد شد که ورود کره جنوبی به دنیای مبنی بر فناوری در آینده را راحت تر می‌کند.

چو اون-هی پیش از این هم در صحبت‌‌های خود، ورود به حوزه بلاکچین‌ها را یک «فرصت طلایی» خوانده بود و ابراز امیدواری کرده بود که بخش خصوصی بتواند بخش عمومی را برای کشف این پتانسیل همراهی کند.

پیش از این بیشتر از 1 میلیون نفر از اهالی کره جنوبی به صورت داوطلبانه گواهینامه های رانندگی خود را تحویل داده اند تا در مقابل از یک اپلیکیشن هوشمند روی تلفن همراهشان که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین طراحی شده است به جای گواهینامه استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *