خبر خوب ! آجیل و خشکبار کالری پایینی دارند

آجیل و خشکبار تنقلاتی فوق العاده، راضی کننده و غنی از انواع پروتئین هستند.

در گذشته مصر آن های زیاد توصیه نمی شد چون تصور بر این بود که کالری بالایی دارند و چاق کننده هستند. تحقیقات جدید نشان می دهند که بادام 32 درصد از آنچه در گذشته فکر می کردند کالری کم تری دارد. هم چنین این مقدار در گردو به 21 درصد و در بادام هندی به 16 درصد رسیده است.

اما علت این اشتباه کجاست؟

مشکل این بود که تا به حال کسی به طور دقیق به بررسی میرزان کالری آجیل و خشکبار نپرداخته بود. به دوران مدرسه و درس علوم برگیردید. اگر غذایی رو سوزاندید، سپس ظرف آب را بر روی آتش بگیرید و دمای آن را به دست آورید، به این وسیله می توانستید مقدار کالری آن غذا را به دست آورید. این گونه بود که ما فهمیدیم بدن می تواند از هر گرم چربی 9 کالری به دست آورد و از هر گرم پروتئین 4 کالری به دست بیاورد. چون هر غذا دسته بندی مخصوص خود را دارد.

نخوردن آجیل واقعا کار سختی است چون آنها خیلی ترد و لذیذ هستند و این ترد بودن به دلیل دیواره های سلولی سخت آن ها است. بدین معنی است که بعضی اوقات مواد مغذی موجود در آجیل مانند چربی ها نمی توانند فرار کنند ، بنابراین بدن ما به طور کامل آنها را هضم نمی کند.

پس استفاده ای آجیل پودر شده یا استفاده از کره ی آن ها کار هضم آجیل برای بدن را بسیار راحت می کند و بذن می تواند از تمامی مواد مغذی آن ها استفاده کند.

کمی تا قسمتی علمی!

پژوهشگران دپارتمان کشاورزی ایالات متحده رژیم غذایی دسته ای از مردم که شامل آجیل می شود و دسته ای که شامل آجیل نمی شود را مورد مطالعه قرار داده اند. برای بررسی میزان کالری رژیم غذایی شان از آن ها آزمایش مدفوع هم گرفته شد تا مشخص شود چه مقدار از این کالری از بدن دفع می شود.

با آزمایش مدفوع جزئیات جذابِ دیگری هم برای ما مشخص شد.

در حالی که مقدار تاییده شده ی کالری بادام هندی 137 واحد است، البته به صورت میانگین. اما هر کس به مقدار مختلفی کالری از مقدار مشابهی بادام زمینی جذب کرده است، کم ترین میزان 105 واحد و بیشترین میزان 151 واحد بود.

خب خبر خوب برای عاشقان آجیل این است که خوردن انواع آجیل خیلی هم مضر نیست اما به معنی این نیست که در هر وعده تمام آجیل موجود را میل کنید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.