عدم صمیمیت جنسی

دلایل عدم صمیمیت جنسی در ازدواج

با وجود اینکه بسیاری از زوج های متاهل مشکلات جنسی دارند، اما اکثر آن‌ها هنوز از اینکه در مورد آن صحبت کنند خجالت می‌کشند. به هر حال رابطه جنسی یک چیز کاملا طبیعی است و نباید تبدیل به تابو شود. بسیار به جای اینکه به صورت مشخص در مورد عدم صمیمیت جنسی در ازدواج صحبت کنند از آن به عنوان عدم صمیمیت یاد می‌کنند. به خاطر همین باعث می‌شوند همسر یا پزشکان مشکل را اشتباه متوجه شوند. با وجود پیشرفت‌های که شده است اما هنوز بسیاری از زنان وجود دارند که شوهرشان توانایی برآورده کردن نیازهای جنسی آن‌ها را ندارد و به همین دلیل حتی گاهی اوقات خیانت می‌کنند و یا به خودارضایی روی می‌آورند.

فهرست عناوین پنهان

صحبت در مورد روابط جنسی

به همین دلیل لازم است که زوج‌ها بایکدیگر ارتباط باز داشته باشند و هر زمانی که بحرانی در ازدواجشان به وجود آمد، به دنبال کمک حرفه‌ای باشند. حقیقت این است که هر چه زودتر با کسی در مورد عدم صمیمیت جنسی خود صحبت کنید، زودتر کمک مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد و ازدواج شما نجات خواهد یافت.

عدم وجود صمیمیت جنسی

اگر همسرتان میل جنسی پایینی دارد یا اصلاً آن را ندارد، ممکن است چند دلیل برای آن وجود داشته باشد. برای اینکه روی حل آن مشکل کار کنید، ابتدا باید بفهمید که دلیل واقعی چیست که همسرتان نمی‌خواهد با شما درگیر هر نوع فعالیت جنسی شود.

عزت نفس ضعیف

اگر زنی از عزت نفس پایین رنج می‌برد، فوراً بر منیت او تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود کمتر به خودش فکر کند. او شروع به شک به خود و توانایی‌هایش می‌کند، به خصوص توانایی‌هایی که در اتاق خواب دارد.

او تصور ضعیفی از خود دارد و فکر می‌کند از نظر فیزیکی مشکلی دارد. شاید او در طول سال‌ها یا پس از بچه‌دار شدن وزن اضافه کرده باشد و از بدن خود متنفر می‌شود.

حال او باید ابتدا متوجه شود که اشتباه می‌کند. گاهی اوقات لازم است یک دوست یا مشاور به او بگویید که مشکلی ندارد. باید همسرش به او بگویید با وجود همه عیوب و نقض‌هایش دوستش دارد.

 شیردهی و دوران پس از زایمان

اگر به تازگی بچه دار شده‌اید و همسرتان هنوز در حال شیردهی است یا زمان کافی برای بهبودی پس از زایمان نداشته است، باید بدانید که او خسته شده است.

او باید هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز از نوزاد خود مراقبت کند در حالی که بدنش هنوز ضعیف است. شما باید مراقب باشید، به خصوص اگر همسرتان هیچ کمک اضافی برای کودک به جز شما ندارد. به رفتار او توجه کنید زیرا ممکن است همسر شما نیز دچار افسردگی پس از زایمان باشد. این ممکن است دلیل تغییرات خلقی او و عدم صمیمیت جنسی در او باشد.

یائسگی

آیا همسرتان به شما اشاره کرده است که متوجه علائم یائسگی شده است؟ اگر او چنین کرده است، دیگر نباید به دنبال دلیلی که برای عدم صمیمیت جنسی باشد، زیرا شما آن را پیدا کرده‌اید.

هورمون‌های زنانه در یائسگی ضعیف می‌شوند و بیشتر زنان در این مرحله از زندگی خود علاقه کمتری به زندگی جنسی خود دارند. اگر همسر شما در حال یائسگی است، باید درک خود را نشان دهید. شما هیچ ایده‌ای ندارید و نمی‌توانید تصور کنید که بدن او هر روز چه تغییراتی را تجربه می‌کند و همه اینها چقدر بر سلامت جسمی و روانی او تأثیر می گذارد.

رفاه بدنی بد

آیا همسر شما بیماری دارد؟ آیا او شرایط پزشکی دارد که شما از آن اطلاع دارید؟ اگر او در بهترین سلامت جسمانی نیست، پس واضح است که چرا از صمیمیت اجتناب می‌کند. او نگران است یا ممکن است درد زیادی داشته باشد، بنابراین کاملاً طبیعی است که بر نیازهای جنسی او تأثیر بگذارد.

مسائل مربوط به سلامت روان و مصرف داروهای ضد افسردگی

افسردگی، اضطراب و مشکلات روانی مشابه نیز دلایل بسیار رایجی هستند که زنان از صمیمیت در روابط عاشقانه اجتناب می‌کنند. این مسائل روحیه آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن‌ها کاملاً به صمیمی بودن با شریک زندگی خود بی‌علاقه می شوند.

آن‌ها همچنین ممکن است با مصرف داروهای ضدافسردگی که بر میل جنسی و خلق و خوی افراد تأثیر می‌گذارد، سعی در حل مشکلات روانی خود داشته باشند. همچنین باید بدانید که عوارض جانبی آن قرص‌ها می‌تواند اختلال نعوظ در مردان و خشکی واژن در زنان باشد.

استرس و خستگی

آیا همسر شما بیش از حد معمول کار می‌کند؟ آیا او پروژه ای با ضرب الاجل دارد که او را خسته و مضطرب می‌کند؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس پرونده بسته است. همسر شما تحت استرس است و نمی‌تواند در حال حاضر آرام باشد یا به صمیمیت فکر کند. فقط صبور باشید و منتظر بمانید تا او آن پروژه را انجام دهد، و من مطمئن هستم که او تمام تمرکز خود را به شما معطوف خواهد کرد.

 نداشتن ارتباط عاطفی

آیا هنوز هم مثل ابتدای ازدواجتان صحبت می‌کنید؟ آیا همچنان از او تعریف و تمجید می‌کنید و او را با اظهارات عاشقانه عشق و عواطف خود پر می‌کنید؟ شما باید به این موارد توجه کنید زیرا نگفتن این حرف‌ها واقعا می‌تواند ارتباط عاطفی بین زوجین را از بین ببرد. واقعیت این است که بدون این ارتباط، حفظ صمیمیت فیزیکی دشوار خواهد بود.

زمان با کیفیتی را با همسرتان بگذرانید و هر زمان که دیدید چیزی او را آزار می‌دهد، او را وادار کنید تا با شما صحبت کند. او باید بداند که شما بهترین دوست او هستید و می‌تواند همه چیز را با شما در میان بگذارد.

مسائل مربوط به اعتماد

بهش خیانت کردی؟ آیا کاری کردید که ممکن است به قیمت اعتماد او تمام شود؟ اگر همسرتان دیگر به شما اعتماد ندارد یا با مشکلات اعتماد دست و پنجه نرم می کند، ممکن است دلیل این باشد که او نمی تواند با شما عشق بورزد.

عدم صمیمیت جنسی قطعاً مشکلی است که باید در زندگی زناشویی خود حل کنید، اما ابتدا باید روی این مسائل اعتماد تمرکز کنید. اگر او را مجبور نکنید دوباره به شما اعتماد کند، نه تنها صمیمیت، بلکه کل ازدواج شما محکوم به فنا می‌شود.

اولویت‌ها تغییر کرد

اگر همسرتان به تازگی شغلی پیدا کرده یا شما به تازگی بچه‌دار شده‌اید، میل جنسی پایین او ممکن است به این دلیل باشد که اولویت‌های او تغییر کرده است.

شاید او می‌خواهد یک مرد موفق شود و تمام تمرکزش را روی کارش گذاشته است. از سوی دیگر، اگر نوزادی به دنیا آمده است، او می‌داند که موجودی کوچک 24 ساعته به او نیاز دارد و زمانی برای تمرکز روی شما یا صمیمیت فیزیکی شما ندارد.

انتظارات برآورده نشده

آیا از انتظارات همسرتان آگاه هستید؟ اگر او میلی شدید داشته باشد، این نیز می تواند دلیل میل جنسی پایین او باشد.

ممکن است شما این انتظارات را برآورده نکنید و او از زندگی جنسی شما احساس رضایت نمی‌کند. در این صورت، باید به زودی با آن کنار بیایید زیرا ناامیدی او ممکن است منجر به یافتن مرد دیگری شود که بتواند انتظارات او را برآورده کند.

 آنورگاسمی

آیا همسر شما تا به حال برای رسیدن به ارگاسم تلاش کرده است؟ اگر او نتواند به این راحتی از نظر جنسی تحریک شود یا نتواند به ارگاسم برسد، حتی بعد از اینکه هر دوی شما تلاش زیادی کردید، ممکن است آنورگاسمی داشته باشد.

اگر هرگز در مورد آن نشنیده‌اید، واقعا وجود دارد، و این یک وضعیت پزشکی نادر نیست. آنورگاسمی زمانی است که زن در رسیدن به ارگاسم مشکل دارد. شاید همسرتان از اعتراف آن خجالت بکشد، اما من مطمئن هستم که خودتان قادر خواهید بود آن را بفهمید. با او صحبت کنید و پیشنهاد دهید که با هم از حرفه‌ای کمک بگیرید.

اختلال نعوظ همسر

اگر با اختلال نعوظ دست و پنجه نرم می‌کنید، شاید به همین دلیل است که همسرتان از صمیمیت اجتناب می‌کند. ممکن است به این دلیل باشد که نمی‌توانید نیازهای جنسی او را برآورده کنید یا صرفاً به این دلیل است که او نمی‌خواهد به احساسات شما آسیب برساند یا بر عزت نفس شما تأثیر بگذارد.

اگر می‌دانید که این مشکل را دارید، باید فورا آن را درمان کنید. از ارائه دهنده سلامت خود کمک بگیرید و آن‌ها به شما کمک می‌کنند سریع ترین و ایمن‌ترین راه را برای درمان مشکلات اختلال نعوظ خود بیابید.

میل جنسی متفاوت

ممکن است فکر کنید که همسرتان میل جنسی پایینی دارد، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که او فکر می‌کند مشکل شما هستید زیرا میل جنسی شما خیلی زیاد است؟ شاید او نتواند نیازهای جنسی شما را برآورده کند و این شروع به آزارش کرده است.

برخی از افراد هستند که می‌توانند همیشه رابطه جنسی داشته باشند، و این قابل درک است. اما شما همچنین باید همسر خود را درک کنید. گاهی اوقات او به سادگی در خلق و خوی نیست، و فشار بیش از حد او را برای همیشه از خود دور می‌کند.

ازدواج شما یکنواخت شده است

آیا رابطه عاشقانه شما در حال حاضر پرشورتر و جالبتر از ازدواجتان بود؟ در بیشتر موارد اتفاق می‌افتد که زوج‌ها پس از ازدواج رابطه جنسیشان کمتر می‌شود. این می‌تواند به این دلیل باشد که آنها از معاشقه با یکدیگر دست می‌کشند یا به دلیل زمانی که با هم می‌گذرانند به اندازه کافی از یکدیگر لذت نمی‌برند.

در هر صورت، باید راهی پیدا کنید تا دوباره چیزها را روشن کنید، از شر روتین‌های خسته کننده خود خلاص شوید، و کارهای جدید و جالبی بیابید که می‌توانید با هم انجام دهید.

داشتن رابطه نامشروع

متأسفانه، خیانت نیز یکی از دلایل رایج اجتناب همسر از صمیمیت جنسی در ازدواج است. او رابطه عاطفی دارد و نمی‌خواهد شوهرش دیگر او را لمس کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که او احساساتی نسبت به مرد دیگر داشته باشد.

شاید او نمی‌داند چگونه رفتار کند یا چگونه آن را به شما اعتراف کند. او همچنین ممکن است از هر چیزی که ممکن است از دست بدهد بترسد اگر شما از رابطه او مطلع شوید. با این حال جای نگرانی نیست زیرا اگر اینطور باشد حقیقت دیر یا زود فاش خواهد شد.

بدترین دلیل… قطع عشق.

اگر این دلیلی است که همسرتان نمی‌خواهد با شما صمیمی باشد، باز هم به این معنی نیست که ازدواج شما محکوم به شکست است. این سخت ترین دلیل برای کنار آمدن است، اما اگر خود را با صبر و قدرت مسلح کنید، دوباره موفق خواهید شد او را به دست آورید. تو موفق شدی یک بار هم که شده او را عاشق خود کنی و من مطمئن هستم که دوباره موفق خواهی شد.

فقط باید به او یادآوری کنید که هنوز همان مردی هستید که قبلاً دوستش داشت، که او را دوست دارید و آماده‌اید هر کاری که لازم است انجام دهید تا او را مال خودتان کنید. یک زن گاهی اوقات احساسات خود را فراموش می کند فقط به این دلیل که احساس می‌کند مورد نیاز و خواسته مردش نیست. به همین دلیل، هرگز نباید از اثبات عشق خود به او دست بکشید، و باید روشن کنید که چقدر می‌خواهید او باشد و برای همیشه بخشی از زندگی شما بماند.

درمان عدم صمیمیت جنسی در ازدواج

عدم صمیمیت در ازدواج از جانب مردان پایان دنیا نیست و قطعاً نباید پایان ازدواج شما باشد. من چند توصیه بسیار مفید برای شما دارم که به شما کمک می کند میل جنسی را در همسرتان بیدار کنید و دوباره جرقه بین شما را روشن کنید.

صحبت کنید و سعی کنید او را درک کنید

سکوت را بشکنید و با همسرتان صحبت کنید. از او بخواهید تا با شما صحبت کند و سعی کنید دلایل کاهش میل جنسی او را بفهمید.

شاید همسرتان حتی از این واقعیت که شما رابطه جنسی کمتری دارید و شروع به تأثیرگذاری بر ازدواج شما کرده است آگاه نباشد. با این حال، شما نمی‌توانید فقط حدس و گمان بزنید باید با او صحبت کنید.

اگر او نمی‌تواند یا نمی‌خواهد با شما صحبت کند، باید واقعاً نگران باشید زیرا مشکل شما بزرگ‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. بدترین اتفاقی که در یک ازدواج می تواند بیفتد این است که یک شریک اعتماد خود را به طرف مقابل از دست بدهد و نتواند خود را به روی او باز کند.

نکته اصلی این است که واضح است که چیزی همسر شما را آزار می دهد، خواه یک مشکل شخصی یا خانوادگی یا یک وضعیت سلامتی باشد. وظیفه شما این است که بفهمید آن چیست یا او را وادار کنید که به شما اعتراف کند تا بتوانید راه حل مناسبی برای مشکلات او پیدا کنید.

 بازی سرزنش را شروع نکنید

واضح است که صمیمیت فیزیکی و عاطفی شما در حال از بین رفتن است، اما اکنون زمان آن نیست که به دنبال مقصر این آسیب بگردید. اکنون زمان آن است که کنار هم بایستید و روی یافتن راه حل تمرکز کنید.

باور کنید، بازی سرزنش هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. این فقط یک مانع بین شما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که نتوانید یکدیگر را درک کنید. که این موضوع منجر به بحث‌ها و دعواهای جدی می‌شود.

 وقت آن است که همسرتان را دوباره به دست آورید

شما باید با همسرتان معاشقه کنید و او را اغوا کنید همانطور که وقتی توانستید او را جذب کنید، او را اغوا کردید. او احتمالاً در حال حاضر به شما با همان چشمان نگاه نمی‌کند، و به همین دلیل است که شما باید تمام دلایلی را که در وهله اول عاشق شما شده به او یادآوری کنید. برای او یک هدیه خوب بخرید یا یک دسته گل از گل‌های مورد علاقه‌اش را به محل کارش بفرستید. برایش یک متن عاشقانه بنویسید، یا اگر در بازی با کلمات خوب هستید، می‌توانید برایش شعر بنویسید، و به شما قول می‌دهم که بعد از آن همه‌چیز شما را فرا خواهد گرفت.

در سطح احساسی و فیزیکی دوباره به هم متصل شوید

احتمالاً به دلیل عدم صمیمیت بین شما بیشتر شبیه هم اتاقی‌ها شده‌اید. به همین دلیل است که باید در اسرع وقت ارتباط بین خود را بازسازی کنید.

به طور منظم ارتباط برقرار کنید. زمان با کیفیت بیشتری را با هم بگذرانید. تنهایی با هم به جایی بروید. به یک باشگاه کتاب بپیوندید یا یک سرگرمی پیدا کنید که برای هر دوی شما جالب باشد. هنگامی که موفق شدید دوباره ارتباط و پیوند خود را در سطح عمیق‌تری بازسازی کنید، شور و اشتیاق بین خود را نیز احیا خواهید کرد.

نوازش بیشتر

همسرتان را بیشتر در آغوش بگیرید و ببوسید. شاید او مشتاق در آغوش گرفتن بیشتر است، و شما حتی از آن آگاه نیستید.

شما باید بیشتر از پیش به او توجه کنید. از این گذشته، شما باید نیازهای عاطفی همسرتان را نیز برآورده کنید. همچنین، در آغوش گرفتن ارتباط عاطفی شما را بهبود می بخشد، که برای بهبود صمیمیت جنسی شما اهمیت زیادی خواهد داشت.

شب های قرار خود را تازه کنید

طبق کتاب The Social Organization of Sexuality که در سال 1994 منتشر شد، حدود 20 درصد از زوج ها پس از ازدواج هیچ یا کمتر رابطه جنسی دارند. و آیا می‌دانید چرا این اتفاق می‌افتد؟

این فقط به این دلیل است که افراد پس از ازدواج از قرار ملاقات خودداری می‌کنند. این رابطه بین آنها را خراب می‌کند و بلافاصله زندگی جنسی آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شما باید عاشقانه‌ترین قرار تاریخ را برنامه ریزی کنید، و خواهید دید که چگونه میل جنسی همسرتان را افزایش می‌یابد.

همچنین، آن شب‌های قرار را بخشی منظم از ازدواج خود قرار دهید، زیرا به این ترتیب عشق و جرقه را در زندگی زناشویی خود زنده نگه می‌دارید و دیگر هرگز خود را در چنین موقعیتی نخواهید گرفت.

یک درمانگر جنسی عالی پیدا کنید

آیا شما نمی‌توانید به تنهایی مشکل را حل کنید؟ همه چیز بین شما بسیار خوب به نظر می‌رسد، و شما نمی توانید دلیل عدم صمیمیت جنسی در ازدواج خود را درک کنید.

اگر به یک مشاور ازدواج مراجعه کنید، آن‌ها ممکن است به شما پیشنهاد دهند که برای ازدواج خلوت کنید. اگر هرگز در مورد این نشنیده‌اید، این یک نوع درمانی است که در آن زوج ها به طور خلاصه از واقعیت خود “فرار” می‌کنند و روی پرداختن و رفع مشکلات ازدواج خود تمرکز می‌کنند.

این درمان به بسیاری از زوج های متاهل کمک کرده است و امیدوارم به شما نیز کمک کند. شما باید به آن فرصت بدهید زیرا، حتی اگر به شما کمکی نکند، قطعاً نمی‌تواند به ازدواج شما آسیب برساند.

شور و اشتیاق را در زندگی جنسی خود دوباره شعله‌ور کنید

اگر ازدواج شما فاقد صمیمیت باشد، جرقه ازدواج شما نیز به زودی از بین خواهد رفت (اگر قبلاً از بین نرفته باشد). باید راهی برای احیای مجدد آن پیدا کنید. اول از همه از خود بپرسید آیا واقعاً به زبان عشق همسرتان صحبت می‌کنید؟ آیا می دانید زبان عشق او چیست؟ همچنین مهم است که بدانید همسرتان چه رفتارهایی دارد.

 به او زمان بدهید

حتی اگر نمی‌توانید بفهمید چه چیزی بر میل جنسی همسرتان تأثیر می‌گذارد، لطفاً سعی کنید همدل باشید و کنار او باشید. این فقط یک مرحله موقتی است، و زودتر از آنچه که می‌دانید، می‌گذرد.

زندگی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی دشوار است، اما زندگی بدون کسی که بیشتر از همه دوستش دارید، بسیار دشوارتر است، فقط به این دلیل که او قادر به برآوردن نیازهای جنسی شما نیست. در حال حاضر، چیزی که همسر شما بیش از همه به آن نیاز دارد، فضا، درک و حمایت است. او به زودی از اختلال عملکرد جنسی خود عبور خواهد کرد و شما این دوران سخت را در گذشته پشت سر خواهید گذاشت.

آیا ازدواج بدون صمیمیت جنسی دوام می‌آورد؟

پاسخ قطعی خیر است. ممکن است برای مدتی بسیار کوتاه، اما دیر یا زود، یک یا هر دو شریک شروع به تلاش برای یافتن راهی برای برآوردن نیازهای خود به روشی دیگر و با شخص دیگری خواهند کرد.

در بیشتر موارد، روابط بدون جنسیت به روابط سمی تبدیل می‌شود و به خیانت ختم می‌شود. فقدان صمیمیت جنسی (یا هر صمیمیت دیگری در واقع) می تواند واقعاً به ارتباط بین شرکا آسیب برساند تا جایی که آن‌ها شروع به رفتار کاملاً غریبه کنند.

کاملاً واضح است که ازدواج های بدون جنسیت اغلب به طلاق ختم می‌شود. بنابراین، اگر نمی‌خواهید این سرنوشت به ازدواج شما برسد، باید با یک مشاور ازدواج مشورت کنید و در اسرع وقت برای نجات ازدواج خود تلاش کنید. اگر هیچ کاری انجام ندهید جز اینکه امیدوار باشید با معجزه شرایط در ازدواجتان بهتر شود، قطعاً ازدواج شما از هم خواهد پاشید.

در یک ازدواج بدون  صمیمیت جنسی چه اتفاقی برای مرد می‌افتد؟

حقیقت این است که فقدان رابطه جنسی نمی‌تواند آنقدر بر سلامت جسمی یا روانی مردان تأثیر بگذارد. با این حال، می تواند عواقب بدی بر سلامت عاطفی آن‌ها بگذارد و آنها را به فکر پایان دادن به ازدواج خود وادار کند.

ارتباط عاطفی یکی از مهم‌ترین ویژگی های یک ازدواج سالم است. فقدان هر نوع صمیمیت می‌تواند این ارتباط بین زوج‌ها را مختل کند و ممکن است مرد احساس کند کاملاً از همسرش جدا شده است.

همچنین عدم صمیمیت قطعا بر روحیه او تأثیر می‌گذارد. در نهایت، او شروع به جستجوی جایگزین‌هایی می‌کند که به او اجازه می‌دهد نیازهای عاطفی و فیزیکی خود را برآورده کند.

همانطور که گفتیم، فقدان رابطه جنسی نمی‌تواند بر سلامت جسمانی مرد تأثیر بگذارد، اما ممکن است برخی از مشکلات سلامت روان را تحریک کند. به عنوان مثال، ممکن است عزت نفس او را کاهش دهد و به نفس او آسیب برساند، که ممکن است در بدن خود احساس افسردگی و حتی اضطراب کند.

نتیجه‌گیری

“عدم صمیمیت در ازدواج” به یک وضعیت بسیار رایج تبدیل شده است. این برای اکثر زوج ها اتفاق می‌افتد، و همانطور که می بینید، دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است رخ دهد.

چیزی که می خواستم بگویم این است که شما باید بدانید که در این مورد تنها نیستید. من زندگی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی آسان نیست، اما اگر واقعاً همسرتان را دوست داشته باشید، راهی برای غلبه بر این دوران سخت و بهبود روابط زناشویی خود پیدا خواهید کرد. شما او را تنها نخواهید گذاشت زیرا این کاری است که ترسوها انجام می‌دهند. وقتی اوضاع سخت می‌شود فرار می‌کنند و حتی برای بهتر کردن اوضاع تلاش نمی‌کنند.

اکنون بیش از هر زمان دیگری از همسرتان حمایت کنید، درک کنید و دوست داشته باشید. به یاد داشته باشید، مهم‌ترین عنصر برای شکوفایی مجدد ازدواج شما عشق است و فقط عشق می‌تواند شما را از این مشکلی که با آن سر و کار دارید رهایی بخشد.

مطالب مرتبط: ” چگونگی رفتار زنان با مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *