نیناریچی؛ برندی برای خوش سلیقه ‌ها

نیناریچی؛ برندی برای خوش سلیقه ‌ها

نیناریچی یک برند فرانسوی است که در سال 1932 توسط ماریا نیناریچی و پسرش رابرت در پاریس تاسیس شد.

نیناریچی یک طراح لباس ایتالیایی بود که کار مد را از نوجوانی آغاز کرد و برند وی به دلیل عطرهایش معروف است.

در ادامه این مطلب نگاهی به برند نیناریچی و تاریخچه آن می اندازیم.

تاریخچه

این خانه مد در سال 1932 افتتاح شد. در آن زمان نیناریچی پیراهن زنانه طراحی می‌کرد و پسرش رابرت نیز مسئولیت مدیریت کارها و مخارج این برند را بر عهده داشت.

او هنگام دوخت لباس، پارچه‌ها را روی مانکن‌ها قرار می‌داد تا مطمئن شود مدل لباس به درستی شکل می‌گیرد. مدت زیادی نگذشت که طرح‌های برند نینا ریچی، به عنوان طرح‌هایی عاشقانه، لطیف، و خانمانه شناخته شد.

نیناریچی تا به حال برای چند مهماندار هم لباس طراحی کرده است. در سال 1941 نیز رابرت ریچی، یک لاین تولید عطر و ادکلن در این خانه مد افتتاح کرد.

همه این صفات حاصل روحیات لطیف ماریا بودند. نینا ریچی تا به حال برای چند مهماندار هم لباس طراحی کرده است. در سال 1941 نیز رابرت ریچی، یک لاین تولید عطر و ادکلن در این خانه مد افتتاح کرد.

او در سال 1932 با همکاری پسرش خانه مد خود نیناریچی را تاسیس کرد. طراحی‌های او به دلیل فرم‌های رمانتیک و زنانه خود به سرعت شهرت یافتند و خانه مد نیناریچی بزرگ‌تر و معروف‌تر شد. به طوری که مزون وی سه ساختمان و 11 طبقه را شامل می‌شد.

در سال 1946 خط تولید عطر نیناریچی را راه اندازی کرد. که تا امروز نیز یکی از پرفروش‌ترین عطرهای جهان است.

نیناریچی
نیناریچی

بیوگرافی

ماریا نیلی در سال 1883 در تورین ایتالیا به دنیا آمد. وقتی 12 ساله بود به همراه خانواده اش به پاریس نقل مکان کرد و نام نینا را برای خود برگزید. از 13 سالگی کارآموزی نزد طراحان لباس آن زمان را آغاز کرد و به مد علاقه‌مند ‌‌شد.

او در 21 سالگی با یک جواهر ساز ایتالیایی به نام لویجی ریچی ازدواج کرد و صاحب یک پسر به نام رابرت شد. در سال 1908 به عنوان طراح در خانه مد رافین استخدام شد و 20 سال در آن جا کار کرد.

موفقیت و شهرت

در سال 1945 و پس از پایان جنگ، طراحان لباس این برند به دنبال راهی بودند که از طریق آن، اشتیاق و علاقه‌ای که خانم‌ها به برندهای محبوب آن زمان داشتند را دوباره احیا کنند. و هم‌زمان، برای ترمیم خسارات حاصل از جنگ پول جمع کنند.

رابرت ریچی به ایده جالبی رسید و لوسین لیلانگ آن را اجرا کرد. آنها از 40 خیاط مشهور در سرتاسر پاریس، از جمله مادام گرس و بالنسیاگا، 150 مدل از بهترین لباس‌هایشان را جمع‌آوری کرده و بر تن مانکن‌ها کردند.

سپس این مانکن‌ها را در موزه لوور پاریس قرار دادند و یک نمایشگاه مد و لباس برگزار کردند. این نمایشگاه در شهر پاریس با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. به همین دلیل، آن را شهرهای اروپا و آمریکا هم برگزار کردند.

رابرت در سال 1946 اولین عطر نیناریچی را با نام Coeur Joie  معرفی کرد. رابرت بعدها در سال 1948 یکی از بهترین عطرهای این برند را طراحی و معرفی کرد.

این عطر با نام  L’Air du Temps شناخته می‌شود و هنوز هم در زمره‌ی عطرهای پرفروش و محبوب نینا‌ریچی به‌حساب می‌آید.

در دهه 1950 وقتی نینا 70 ساله شد و توانایی کار کردن نداشت ژول فرانسوا کاراهای به عنوان مدیر طرحی برند منسوب شد.

 نینا ریچی در سال 1970 در 87 سالگی درگذشت و پس از آن کاراهای به عنوان رئیس کمپانی انتخاب شد.

پس از آن طراحان مختلفی به سمت مدیریت طراحی برند نیناریچی انتخاب شده‌اند و برند نیناریچی پس از فراز و نشیب‌های فراوان همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

نیناریچی
نیناریچی

عطرهای این برند

محبوب‌ترین عطر برند نیناریچی، L’Air du Temps نام دارد که در سال 1948 در فرانسه تولید شد. نام این عطر به معنای «هوای زمانه» است که جذابیت و ظرافت یک نسل نوظهور را تداعی می‌کند.

رابرت با «فرانسیس فابرون»، یک کارشناس عطر و ادکلن همکاری می‌کرد تا مطمئن شود عطرهای برند نینا ریچی هم به اندازه لباس‌هایش بی‌نقص و جذاب است. بطری کریستالی جذاب این عطر نیز توسط «مارک لالیک» طراحی شده است.

عطرهای نینا ریچی با همکاری عطرسازهای مشهوری از جمله Francis Fabron ،Jean Guichard و Olivier Polge طراحی و تولید شده‌اند و همچنان حضور تأثیرگذاری در دنیای عطر دارند.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.