اشتباه رایج زوجین

35 اشتباه رایج زوجین

هیچ چیز هیجان‌انگیزتر از یک رابطه جدید نیست. اما عجله کردن یا انجام یک حرکت اشتباه می‌تواند رابطه شما را به خطر بیندازد. به همین ترتیب لازم است شما 35 اشتباه رایج زوجین را بدانید تا مانع انجام یک حرکت اشتباه شوید. برای اینکه یک رابطه خوب داشته باشید، باید آهسته پیش بروید و طبق قوانین رفتار کند. به خودتان فرصتی دهید تا در طول زمان یکدیگر را بشناسید. اکثر عاشقان جوان به سرعت وارد یک رابطه عاشقانه جدید می‌شوند و می‌خواهند همه چیزهای را در چند روز اول ارائه دهد. اما رابطه لایه لایه است و شما باید وقت بگذارید و آن را باز کنید.

فهرست عناوین پنهان

هیجان روابط در ابتدا

شروع یک رابطه جدید هیجان‌انگیز است. شما واقعا پارتنرتان را نمی‌شناسید، بنابراین تمایل دارید تمام وقت خود را صرف شناخت او کنید.

اما چیزی که بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که شروع یک رابطه جدید چقدر مهم است. بله، شما در حال کاوش هستید، اما شما در مرحله‌ای قرار دارید که باید مرزها و استانداردهای خود را برای رابطه تعیین کنید. می‌توان گفت این مهمترین بخش یک رابطه است.

به همین دلیل شما برای اینکه این مسیر به درستی طی کنید نیاز به یک مشاوره دارید.

مسیر تبدیل یک رابطه جدید به یک رابطه خوب

در یک رابطه طولانی، زنده‌نگه‌داشتن هیجان ممکن است بزرگترین مشکل به نظر برسد. اما در رابطه جدید، هیجان منجر به دوری عاشقان جدید می‌شود.

اگر به‌تازگی با یک شریک ایده‌آل آشنا شده‌اید و نمی‌خواهید یک شروع عالی را خراب کنید، در اینجا همه توصیه‌های جدید روابط وجود دارد که به شما کمک می‌کند وارد رابطه عمیق‌تری بشوید.

ملاقات کمتر

وقتی تازه آشنا شده‌اید، می‌خواهید هر دقیقه بیداری با معشوق خود بگذارنید. قابل درک است شما آشکارا هیجان زده‌اید. اما با اینکار طرف مقابل را بیش از حد تحت فشار قرار دهید.

آن فیلم که دوست دارید، که 7 فصل و صدها قسمت دارد به خاطر دارید. احتمالا در ابتدا واقعا هیجان زده بودید، اما از انجا که تمام روز آن را مشاهده کردید خسته می‌شوید. این مانند داستان عاشقانه است.

یک یا دو بار در هفته قرار بگذارید و این باعث می‌شود عشق و هیجان برای طولانی مدت در اوج بماند. اما اگر هر دو دیوانه‌وار عاشق هستید و نمی‌توانید دست‌هایتان را از هم دور نگه دارید، بهانه دارید که بیشتر همدیگر ملاقات کنید، اما با احتیاط.

چسبنده نشوید

تماس بیش از حد یکی از اشتباه رایج زوجین است. فقط به این دلیل با هم قرار می‌گذارید به این معنی نیست که صاحب یکدیگر هستید. شاید این جمله تکان دهنده باشد، اما حقیقت دارد.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از ابتدا یک رابط خوب داشته باشید، یاد بگیرید که به یکدیگر فضا بدهید. به‌خصوص در رابطه جدید، شما واقعا نیازی به دانستن تمام اطلاعات در مورد یکدیگر ندارید.

در حال حاضر، شما تنها بخش کوچکی از زندگی یکدیگر هستید، بنابراین بیش از آنچه که لیاقت دارید به خود اهمیت ندهید.

زیاده‌روی در هدیه دادن

ممکن است معشوق جدیدتان تمام روز در ذهن شما چرخ بزند، اما این بدان معنا نیست که هر بار در حین خرید چیز خوبی دیدید برای او بخرید.

ولخرجی را برای زمانی بگذارید که رابطه‌تان محکم شده است. اگر می‌خواهید عشق خود را با هدیه ابراز کنید، در ابتدا چیز کوچک، شخصی و ارزان بخرید.

عدم اصرار برای رابطه جنسی

در ابتدا روابط میل جنسی مانند عشق زیاد است. اما این بدان معنا نیست که شما باید سعی کنید شریک زندگی خود را مجبور کنید تا در اولین یا دومین قرار ملاقات رابطه جنسی برقرار کنید.

آهسته پیش بروید و اگر هر دوی شما هم مایل به رابطه جنسی داشتید باز هم آهسته پیش بروید. اما سعی نکنید اتاق هتل رزرو کنید یا از معشوق جدیدتان بخواهید برای رابطه جنسی به صندلی عقب برود. این می‌تواند باعث می‌شود شریک زندگی شما فکر کند که شما فقط برای رابط جنسی درگیر آن هستید و منجر به از دست دادن اعتماد شود.

مالکیت نداشته باشید

یک اشتباه رایج زوجین مالکیت داشتن است. مالکیت نشانه ناامنی و حسادت، و این‌ها معمولا پرچم قرمز بزرگی در هر رابطه‌ای جدید یا قدیمی هستند.

به یاد داشته باشید که شما هنوز در یک رابطه جدید هستید و نمی‌توانید به پارتنرتان دستور دهید یا حتی از او بخواهید که از دیگران دوری کند یا از بیرون رفتن به تنهایی خودداری کند.

حتی اگر نسبت به عادات مهمانی پارتنرتان یا مدت زمانی که با دوستانش می‌گذراند حسادت می‌کنید، یاد بگیرید با آن کنار بیایید.

عادات یکدیگر را بپذیرید

وقتی عاشق شخص جدیدی می‌شوید، عاشق فردی می‌شوید که منحصربه‌فرد است نه تصویری از معشوق رویایی‌تان.

به جای اینکه سعی کنید آن‌ها را مطابق با نیازهای خود تغییر دهید، یاد بگیرید که با عادات آن‌ها سازگار شوید. با محدود کردن پارتنرتان یا تلاش برای تغییر کسی در همان ابتدا، احتمال از دست دادن او برای همیشه وجود دارد.

چه عاشق باشید و چه نباشید، واقعا نمی‌توانید شخصیت کسی را تغییر دهید. اگر معشوق جدیدتان را ناسازگار با روحیه خود می‌بینید به جای اینکه دچار یک فروپاشی عصبی از ناامیدی‌ها یا ناامنی‌ها شوید، به رابطه پایان دهید. از نظر مشاوره روابط جدید، این نکته کلیدی است.

زود نگویید دوستت دارم

یک اشتباه رایج زوجین گفتن سریع کلمه دوستت دارم است. فقط به این دلیل که با کسی در رابطه هستید نباید به او بگویید دوستت دارد.

با گفتن این کلمه با صدای بلند ابتدا، به‌طور نامحسوس شریک خود را وادار می‌کنید که آن را پاسخ دهد. اگر پاسخ هم ندهد منجر به مشکلات جدید می‌شود.

آن را آهسته انجام دهید و کمی صبر کنید، شاید یک ماه یا بیشتر قبل از اینکه ان را با صدای بلند بگویید.

عدم معرفی سریع به دوستان

وقتی در یک رابطه جدید هستید، هنوز در حال بررسی و آشنایی با یکدیگر هستید. زمانی که معشوق جدیدتان با شماست با دوستانتان تماس نگیرید یا فقط برای به نمایش گذاشتن شکار جدیدتان برای یک قرار گروهی برنامه‌ریزی نکنید.

اگرچه این کار بدی نیست، اما غرق کردن معشوق جدید خود با اطلاعات بیش از حد در یک زمان کوتاه ممکن است او را آشفته کند.

این یک اشتباه رایج زوجین است، زیرا وقتی کسی احساس می‌کند به گوشه‌ای کشیده شده است، فقط فرار می‌کند.

بایکدیگر صحبت کنید

وقتی در یک رابطه جدید هستید، کاوش جنسی ممکن است نقطه اوج هر قرار باشد که در گوشه‌ای دنج یا در یکی از تخت‌های شما به پایان رسد. اما این واقعا به ایجاد رابطه خوب کمک نمی‌کند. شما باید بایکدیگر ارتباط زبانی داشته باشد.

سعی کنید هر از گاهی یک قرار ملاقات در یک مکان شلوغ داشته باشید و باهم در مورد علائق، چیزهای که دوست ندارید، آرزها و همه چیز صحبت کنید.

انجام این کار به شما کمک می‌کند تا در مورد همه بیشتر بدانید و همچنین به شما کمک می‌کند تا در سطحی فراتر از جذابیت جنسی به هم نزدیک شوید.

همیشه صادق باشید

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های در هر رابطه‌ای نه فقط روابطه جدید صادق بودن است. اگر نتوانید از همان ابتدا صادق باشید رابط شما دوام نخواهد آورد.

شما باید از همان ابتدای رابطه با این شخص صادق باشید. این معمولا سخت‌ترین بخش است. اما اگر با خودتان صادق باشید، در رابطه نیز صادق خواهید بود. این است که شما را در کنار هم نگه می‌دارد.

در رابطه آهسته و پیوسته باشید

وقتی واقعا کسی را دوست دارید، واقعا می‌خواهید مراحل آشنایی سریع‌تر پیش رود. کاملا طبیعی است اما این اشتباه رایج زوجین که همیشه مرتکب می‌شوند و اتفاقی که می‌افتد این است که فاز ماه عسل به سرعت از بین می‌رود. در عوض، چرا از آن لذت نمی‌برید.

این لحظه‌ای است که قرار است قرارهای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده داشته باشید، با هم لحظاتی خوبی داشته باشد و واقعا یکدیگر را بشناسید.

مراقب پیام‌های که می‌دهید باشید

لطفا، قبل از اینکه با عصبانیت به پارتنرتان پیامک بدهید در مورد آن فکر کنید. آیا او واقعا پیام را آنطور که شما می‌خواهید می‌خواند؟ البته که نه.

شاید باید در مورد هر مشکلی رو در رو صحبت کنید. این موضوع در زمان برقراری ارتباط بسیار مهم است. شما باید استانداردی برای زمان عصبانیت خود داشته باشید.

پارتنر سابق خود را کنار بگذارید

وقتی در مورد موقعیت‌های خنده‌دار گذشته صحبت می‌کنید، در مورد پارتنر سابق خود صحبت نکنید.

ما می‌دانیم شما نمی‌توانید از حضور آن‌ها جلوگیری کنید، اما صادقانه بگوییم، باید آن‌ها را مکالمات خود دور نگه دارید، در غیر این صورت ادامه این رابطه غیرممکن است.

رابطه‌تان با دوست قدیمی قطع نکنید

درگیر شدن در یک رابطه و نادیده گرفتن افرادی که سال‌های در اطراف شما بود، آسان است. شما نباید بیش از نیمی از وقت خود را با پارتنرتان بگذراند زیرا دوستان و خانواده خود نیاز دارید.

این نه تنها یک توصیه خوب برای شروع یک رابطه جدید زیرا خود را با بودن در کنار او خفه نمی‌کنید، بلکه زندگی و ارتباطات اجتماعی خود را نیز حفظ می‌کنید، که بسیار مهم است.

مرزهای خود را مشخص کنید

اگر اکنون این کار انجام ندهید بعدا برای ایجاد آن‌ها مشکل خواهید داشت. هر کس مرزهای شخصی خود دارد و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد.

اما شما باید آن‌ها را بیان کنید و به فرد اجازه دهید بداند خط قرمز شما کجاست. این مرزهای می‌تواند در مورد هر چیزی مانند اینکه چه کسی برای چه چیز پول می‌پردازد، هر کس به زمان تنهایی نیاز دارد می‌شود. هر چه زودتر این کار را انجام دهید آسان‌تر خواهد بود.

برای کسی تغییر نکن

وقتی کسی را دوست داریم، برایمان آسان است نظرات خود را تغییر دهیم تا با شریک زندیگمان سازگاتر باشیم. ما این کار را انجام می‌دهیم زیرا می‌خواهیم با آن‌ها در ارتباط داشته باشیم، اما این راهش نیست.

در عوض، اگر خیلی شبیه هم باشید ممکن است کسل کننده سود. به نظرات و احساسات خود وفادار بمانید زیرا آن‌ها را به دلایلی انجام می‌دهید.

در مورد رابطه جنسی باز باشید

برای شما، شاید رابطه جنسی به روش دیگری باشد لذت‌بخش‌تر باشد. اگر او روشش را تغییر شما احساس بهتری خواهید داشت، اما او این را نمی‌داند زیرا شما به او نمی‌گویید.

ما دوست داریم وانمود کنیم رابطه جنسی آنقدرها مهم نیست، اما عامل بزرگی است. در ابتدای رابطه، در مورد ترجیحات جنسی خود باز باشید. اما همیشه به یاد داشته باشید که در مورد این موارد با حساسیت صحبت کنید.

با والدین ملاقات کنید

برای ملاقات با والدین یکدیگر عجله نکنید. زمانی که هر دو آماده بودید به هم اطلاع دهید. هر زمانی که او مایل باشد به شما می‌گوید. در غیر این صورت ممکن است آن‌ها را موقعیت نامناسب قرار دهید.

البته این معنا نیست که شما نباید آن‌ها را به شام دعوت کنید، فقط وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهند بیایند یا نه.

به دوستان او توجه کنید

با دیدن اینکه با چه کسی معاشرت می‌کند، می‌توانید چیزهای زیادی در مورد دیگران بیاموزید. هنگامی که آن‌ها شما را به دوستان خود معرفی می‌کنند؛ مطمئن شوید که برای آشنایی با آن‌ها وقت می‌گذارید.

شما می‌توانید ببینید که پارتنرتان دوست دارد با چه کسانی وقت بگذراند و چرا افرادی را که با آن‌های معاشرت می‌کند را انتخاب کرد. این همچنین به پارتنرتان نشان می‌دهد شما به خوبی در زندگی او هستید.

در مورد معنای رابطه صحبت کنید

ممکن است واقعا آن‌ها را دوست باشید اما اگر فکر می‌کنید این فقط یک ارتباط است خوب که در مورد آن از جهات مختلف صحبت کنید. هر دوی شما باید بدانید و در مورد اینکه دوست دارید این رابطه به کجا برسد بایکدیگر صحبت کنید.

به این ترتیب، اگر پارتنرتان شما چیزی غیرعادی می‌خواهد، از نظر احساسی روی رابطه سرمایه‌گذار نکنید.

با این حال، این مکالمه را بعد از قرار دوم انجام ندهید. شما باید کمی صبر کنید و سپس در مورد این موضوعات صحبت کنید.

زیاد فکر نکنید

هنگام شروع یک رابطه جدید، ما تمایل داریم به چیزها بیش از حد فکر و به آینده نگاه کنیم. دست از این کار بردارید. اکنون در حال وقوع است و اگر به آینده نگاه می‌کنید آنچه را که در مقابل شما اتفاق می‌افتد از دست می‌دهد. سعی کنید در زمان حال بمانید و از رابطه بیشتر لذت خواهید برد.

از خیال‌پردازی در مورد آینده بپرهیزید

اگر می‌خواهید در مورد کارهای که ماه‌ها آینده می‌خواهید انجام دهید صحبت کنید، اشکالی ندارد. اما تحمیل تخیلات خود در مورد ازدواج، بچه‌ها یا محل زندگی می‌تواند باعث شود پارتنرتان فکر کند که می‌خواهید خیلی سریع حرکت کنید. برای این صحبت‌ها خیلی زود است.

اگر پارتنرتان به آینده به غیر از قرار بعدی شما به هیچ چیز دیگر فکر نکرده باشد چه؟

هر فانتزی که در مورد آینده مشترک خود دارید، در مورد آن زمانی صحبت کنید که رابطه‌تان به یک ثبات نسبی رسیده باشد. به این ترتیب شما هم می‌توانید رویاهای خود را به اشتراک بگذارید و هم برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید.

جزئیات رابطه به کسی نگویید

در مورد جزئیات رابطه جدیدتان با دوستانتان صحبت نکنید. ممکن است پارتنر جدیدتان یک عادت خاص داشته باشد و نخواهد دیگران بدانند پس شما هم از گفتن آن خودداری کنید.

بدانید که موانع پیش می‌آید

هر رابطه‌ای یک سری چالش‌ها دارد. وقتی رابطه شما با چالش روبرو شد احساس نکنید رابطه شما قابل ترمیم نیست. باید درک کنید در هر رابطه‌ای مشکلی وجود دارد که باید دو طرف آن را حل کنید. اینکه تنهایی مشکل را حل کنید یکی از اشتباه رایج زوجین است.

وقتی احساس می‌کنید همه چیز مثل گذشته عالی نیست، نمی‌توانید همه چیز را رها کنید. به یاد داشته باشید چالش‌ها شما را قوی‌تر می‌کنند.

رابطه‌تان الویت شما باشد

رابطه شما جدید است، اما این بدان معنا نیست که نمی‌تواند یکی از اولویت‌های شما باشد. اگر با دوری بیش از حد شروع کنید ممکن است شریک زندگیتان به حدی احساس بی‌توجهی کند که آرزو کند هرگز احساساتش را روی شما سرمایه‌گذاری نمی‌کرد.

مراحل اولیه رابطه شکننده است زیرا اینجاست که شما پایه و اساس زندگی مشترک خود را می‌سازید.

این مرحله شروع را نادیده نگیرید زیرا رابطه‌ای که بر پایه ای سست بنا شده است در اولین دام بسیار راحت از بین می‌رود.

پرچم‌های قرمز را حفظ کنید

برخی از زوج‌ها در زمان ناامیدی از حفظ همه چیز خود می‌گذرند و رابطه که مملو از معایب می‌چسبند و آن معایب را انکار می‌کنند. وقتی واقعاً می‌خواهید همه چیز درست شود، رد کردن پرچم‌های قرمز آسان اما از اشتباه رایج زوجین است.

اما اگر آن‌ها را برای مدت طولانی نادیده بگیرید، ممکن است روزی متوجه شوید که برای کسی که سال‌ها با شما بد رفتار می‌کند سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اید.

از او بپرسید

می‌خواهید چیزهای در مورد طرف مقابلتان بدانید که نمی‌خواهید از خودش بپرسید. فرد مشکوکی نباشید که عکس‌های او را از سال‌ها قبل در شبکه‌های اجتماعی چک می‌کند، این اشتباه رایج زوجین است.

اگر چیزی را می‌خواهید بدانید، بپرسید. بدون پرسیدن و فقط بررسی شبکه‌های اجتماعی به نتیجه درست نمی‌رسید.

 از تحمیل باورهای خود به پارتنرتان بپرهیزید

این چیزی است که می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر به چیزی علاقه دارید. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید از شریک زندگی‌تان انتظار داشته باشید که به تک تک چیزهایی که به آن اعتقاد دارید، اعم از دین، سیاست، حقوق حیوانات، یا هر چیزی که موضع قاطعانه‌ای دارید، باور داشته باشد.

قرار نیست شما شبیه یکدیگر باشید، بنابراین اگر شریک زندگی شما عقاید مخالفی دارد، شروع به موعظه نکنید. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که نسبت به دیدگاه آنها بازتر باشید. تغییر عقاید یکی از اشتباه رایج زوجین است.

اگر مشکل بزرگی وجود دارد که به آن برخورد نمی‌کنید، سعی کنید درک بیشتری داشته باشید یا اگر احساس می‌کنید که این موضوع باعث به خطر افتادن باورهای شما می‌شود، از رابطه خارج شوید.

 پارتنرتان را مجبور به انتخاب نکنید

اگر پارتنرتان را مجبور کنید بین شما یا دوستانش، خانواده، شغل یا سرگرمی‌هایش یکی را انتخاب کند، ناعادلانه است. هنوز نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید که شما را بیش از هر چیز دیگری در اولویت قرار دهد و از اشتباه رایج زوجین است.

رابطه شما به تازگی شروع به رشد کرده است، بنابراین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که شریک زندگی‌تان همه چیز را کنار بگذارد و در خدمت شما باشد.

با توجه به اینکه رابطه شما تازه شروع شده است، شانس زیادی برای مبارزه با چیزهایی ندارید که معشوق جدیدتان قبل از آمدن شما برایتان ارزش قائل بوده است. این را در نظر داشته باشید، مبادا شما را مجبور به انتخاب کنید و او شما را انتخاب نکند.

مطالب مرتبط: “چگونه پارتنر خوبی باشیم.”

بر زمان حال تمرکز کنید نه گذشته

آوردن چمدان‌های قدیمی به یک رابطه جدید آسان است، اما بسیار مهم است که سعی کنید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید این یک اشتباه رایج زوجین است.

شریک جدیدتان مانند پارتنر سابق شما نیست، و شما مجبور نیستید اشتباهات مشابهی را انجام دهید یا همان کارهای قبلی را انجام دهید.

بهترین توصیه روابط جدید این است که نسبت به همه رفتار منصفانه داشته باشید و آنها را با چیزهایی که در گذشته تجربه کرده‌اید قضاوت نکنید.

آیا جذب آن شخص یا رابطه شده‌اید؟

شاید این فرد واقعی نیست که به نظر شما جذاب است، فقط شما می‌خواهید رابطه داشته باشید. در این حالت شخص مقابل مهم نیست.اطمینان حاصل کنید که به خاطر او با آن شخص هستید و نه به این دلیل که آرزو دارید بخشی از یک رابطه باشید. این منصفانه نیست و فقط به مرور زمان باعث می‌شود که شما احساس نارضایتی کنید.

برخی افراد آنقدر به دنبال یک رابطه ایده‌آل هستند که برایشان مهم نیست که با چه کسی رابطه برقرار کردند، فقط می‌خواهند با کسی باشند. اون آدم نباش.

با پارتنر خود دوست باشید

بهترین روابط از طریق دوستی رشد می کند. حتی اگر قبل از شروع قرار ملاقات با هم دوست نبودید.

در مورد دوست داشتن‌ها و دوست نداشتن‌های خود صحبت کنید، واقعاً با آن‌ها و بزرگترین حامیان یکدیگر آشنا شوید. وقتی این کار را انجام می دهید، رابطه شما قوی‌تر می شود و قادر به غلبه بر هر موانعی خواهد بود.

اشتباهات گذشته را تکرار نکنید

این نه تنها به این معنی نیست که چمدان های قدیمی را وارد یک رابطه نکنید، بلکه اشتباهات گذشته خود را نیز تکرار نکنید. اگر می‌دانید که تمایل به انجام کار خاصی در یک نقطه خاص از بودن با کسی دارید، جلوی خودتان را بگیرید.

اگر در گذشته انجام آن رفتار اشتباه بود، الان هم در رابطه جدیدتان اشتباه است.

 در مورد صمیمیت بحث کنید

زبان عشق شما چیست؟ مهم این است که در مورد صمیمیت و اینکه چگونه نیاز دارید و می‌خواهید دوست داشته شوید صحبت کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، هر دو می توانید آنچه را که نیاز دارید به یکدیگر بدهید و رابطه شما قوی‌تر خواهد شد.

اگر تمام شد قوی باش

ما نمی‌خواهیم این موضوع را به یک نکته منفی خاتمه دهیم، اما تا آنجا که به توصیه‌های جدید رابطه مربوط می شود، این یکی بسیار مهم است. ببینید، همه روابط به نتیجه نمی‌رسند و اگر این اتفاق برای شما افتاد، مهم است که قوی باشید و راه خود را از طریق دیگری ادامه دهید.

با جریان حرکت کنید

از میان تمام توصیه‌های جدید رابطه‌ای که به شما داده‌ایم، شاید این مهم‌ترین آنها باشد، فقط با جریان حرکت کنید

تلاش نکنید و طرف مقابلتان را مجبور به انجام کاری نکنید. اگر این کار را انجام دهید، فقط کاری می کنید که همه چیز خیلی سریع پیش برود و به سمتی بروید که ایده‌آل نیست. در عوض، با جریان حرکت کنید، ببینید به کجا می‌برید و یادتان باشد از هر ثانیه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *