fall-in-love-again

چگونه دوباره عشق را تجربه کرده و عاشق شویم؟

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

بیشتر ما جدایی را در زندگی تجربه کرده‌ایم. ممکن است از فردی آسیب زیادی دیده باشیم. این لزوما به این معنا نیست که در رابطه عاشقانه بعدی ما نیز همین اتفاق دوباره خواهد افتاد. اینکه یاد بگیریم دوباره عشق را تجربه کرده، عاشق شویم و اعتماد کنیم برای سلامتی خودمان مهم است. لازم است در تجربه جدید به دنبال نشانه‌هایی از سازگاری بگردیم. بر اساس این نشانه‌ها پایه‌ای محکم برای شکوفایی یک رابطه طولانی مدت بسازیم.

بخش اول: خودتان را پرورش دهید

`عشق-عاشقی-رابطه

محیط اطراف خود را تغییر دهید

همه ما نیاز به تغییر را در زندگی خود احساس کرده‌ایم، به خصوص پس از جدایی. این می‌تواند به سادگی با عوض کردن آثار هنری روی دیوار، جابه‌جایی مبلمان یا خرید پرده‌های جدید اتفاق بیفتد. ملافه‌های جدید بخرید. برای فراموش کردن عشق قبلی، هیچ چیز به اندازه خرید ملافه‌های نو موثر نیست.
رنگ آمیزی مجدد دیوارها در فضای شخصیتان، روش عالی دیگری برای شروع دوباره است. به سراغ رنگ‌های گرم بروید. رنگ‌های گرم آرامش بیشتری نسبت به رنگ‌های سرد دارند. این می‌تواند کمک زیادی به شما بکند تا یک جدایی سخت را پشت سر بگذارید.

دوباره با دوستان قدیمیتان ارتباط برقرار کنید

همه ما می‌توانیم در ایجاد رابطه‌های دوستی یک طرفه مقصر باشیم. یک دقیقه وقت بگذارید و به این فکر کنید که با چه کسی ارتباط خود را از دست داده‌اید. مطمئناً شخصی از گذشته شما وجود دارد که دلتان برای او تنگ شده و از اینکه وقتتان را دوباره با هم سپری کنید لذت خواهید برد.

خود و شریک سابق زندگی‌تان را ببخشید

برای ادامه دادن، باید اشتباهات خود و مشکلات شریک زندگی‌تان را ببخشید. روابط عاشقانه هرگز کاملاً یک طرفه نیستند. خود را از هرگونه احساس گناه آزاد کنید. هر یک از ما معمولاً در لحظه تلاش می‌کنیم که بهترین کار را انجام دهیم.
اگر پی بردید که در جایی از رابطه عاشقانه‌تان اشتباه کرده اید، در مورد آن رفتار خاص تامل کنید. به خودتان قول بدهید که دیگر هرگز این کار را تکرار نمی‌کنید. هیچ کس کامل نیست. زندگی فرصتی برای یادگیری از اشتباهات و رشد شماست. بدانید که روزی دوباره بوسه عاشقانه را تجربه خواهید کرد.

راهنمایی متخصص
سعی کنید به جدایی به عنوان بهانه‌ای برای حمله به شخصیت خود نگاه نکنید. موشه راتسون، درمانگر ازدواج و خانواده می‌گوید: “هیچ کس نمی‌خواهد طرد شود و شخصی نکردن این موضوع تقریباً غیرممکن است. با این حال، مهم است به یاد داشته باشید که تصمیم شخص دیگر نشانه ای از مشکل در شما نیست. به جای سرزنش آن‌ها و گیر کردن، در جهت پذیرفتن شرایط و بخشش طرف مقابل گام بردارید. این به شما قدرت می‌دهد تا رو به جلو حرکت کرده و روابط عاشقانه جدیدی را تجربه کنید.

یک روز را به اسپا اختصاص دهید

هیچ چیز مانند اسپای روزانه برای بهتر شدن وجود ندارد! اکثر مراکز اسپا بسته‌های متنوعی برای انواع بودجه‌ها دارند. درمان‌های جداگانه مانند ماساژ می‌توانند گران قیمت‌تر باشند.
یک اسپای روزانه معمولاً شامل دسترسی به امکاناتی از جمله استفاده از وان آب گرم، سونا، امکانات دوش، اتاق بخار و استخر می‌‌باشد.

ثبت نام در یک کلاس

آیا به طراحی وب علاقه دارید؟ آیا دوست دارید سوشی درست کنید؟ پس در موضوعی که همیشه به آن علاقه داشته‌اید کلاس بگذرانید. در کنار کسب مهارت‌های جدید، با افراد جدیدی نیز ملاقات خواهید کرد. این نه تنها ذهن شما را از عشق و جدایی دور می‌کند، بلکه استعدادهایی را کشف خواهید کرد که هرگز نمی‌دانستید داشته‌اید.

برای انجام فعالیت مرتبط با استعدادتان داوطلب شوید

همه ما می‌توانیم کمی عاقبت اندیش باشیم. کافیست مشکلات اشخاص دیگر را بشنویم تا بفهمیم که چه‌قدر خوش‌شانس هستیم. پس چرا در یک خانه سالمندان، یک پناهگاه حیوانات و یا یک خیریه، کارداوطلبانه نکنیم؟ همیشه فرد دیگری وجود دارد که شرایطش از ما بدتر است. گاهی اوقات لازم است این را به خودمان یادآوری کنیم. یکی از بزرگترین پاداش‌هایی که از کار داوطلبانه می‌گیرید حجم قدرشناسی باورنکردنی افرادی است که به آن‌ها کمک می‌کنید.

از تعامل با عشق سابقتان خودداری کنید

ارتباط با عشق سابق، احساسات قدیمی را برانگیخته کرده و حتی می‌تواند شما را فریب دهد. ممکن است فکر کنید هنوز هم این احتمال وجود دارد که دوباره با هم باشید. شماره او را از روی تلفن خود پاک کنید. از شر همه ایمیل‌ها، پیامک‌ها و نامه‌های صوتی خلاص شوید. در صورتی که مجبور شدید، شماره تلفن خود را تغییر دهید. زیاد فکر نکنید، فقط آن را انجام دهید. با بازگشت به رابطه‌ای که یک بار بی‌نتیجه بوده، دوباره دل شکسته خواهید شد.

بخش دوم: دوباره قرار عاشقانه بگذارید

قرار-عاشقانه-عشق-عاشق

آهسته گام بردارید

هیچ دلیلی برای عجله کردن در بازگشت به یک رابطه جدی وجود ندارد. از زمانی که در آن هستید لذت ببرید. دوباره خواهید فهمید که قرار گذاشتن بدون درگیری‌های ذهنی عاشقانه چگونه است. زندگی فصول مختلفی دارد. گاهی اوقات با کسی هستیم و گاهی وقت‌ها نه.
به جای ابراز تاسف از اینکه رابطه عاشقانه‌ای ندارید، به جنبه‌های مثبت مجرد بودن فکر کنید. دیگر لازم نیست ازکسی بپرسید که می‌خواهد چه کاری انجام دهد، اکنون می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید! همچنین وقت بیشتری برای معاشرت با دوستان خود دارید.
زمان کافی برای بررسی آنچه اتفاق افتاده و زمانی را برای بهبودی اختصاص دهید. اگر این کار را نکنید ممکن است دوباره در همان نوع از رابطه ناسالم قرار بگیرید.

اعتماد کردن را بیاموزید

بعد از آسیب دیدن در رابطه عاشقانه، ترس از اعتماد دوباره و عاشق شدن به قدری رایج است که حتی نام خاص خود را دارد: پیسانتروفوبیا. مسلماً کنار آمدن سخت است. اگر می‌خواهید دوباره در یک رابطه سالم و شاد باشید، باید رابطه قبلی را پشت سر بگذارید. نمی‌توانید تقصیر را به گردن کل زنان و مردان بیندازید. این غیر منطقی و بی انصافی است.
بخاطر داشته باشید که با اجازه ندادن به ورود عشق به زندگیتان، در آخر ممکن است به خود آسیب بزنید. غافل شدن از کسی که واقعا خاطر شما را می‌خواهد  کاری نیست که بخواهید انجام دهید.

به غرایز خود ایمان داشته باشید

همه ما در حال پیشرفت هستیم و احتمالاً شما از روابط قبلی خود چیزهای زیادی آموخته‌اید. آنچه ممکن است در مورد اخیر نادیده گرفته باشید، احتمالا در مورد بعدی فراموش نخواهید کرد. این دانسته‌ها راهنمای شما در هنگام انتخاب شریک بعدیتان هستند. تجربه بیشتر در هر زمینه‌ای به ما کمک می‌کند در مسیر زندگیمان بهتر تصمیم بگیریم. حوزه عشق نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هیچ انتظاری نداشته باشید

یک قرار ملاقات را صرفا گذراندن چند ساعت از وقت خود بدانید. لزوماً این رویداد منجر به تغییر بزرگی در زندگی‌تان نخواهد شد. ممکن است وسوسه شوید که به اولین شخصی که با او همراه می‌شود بله بگویید، حتی اگر واقعاً او را دوست نداشته باشید. مضطرب نباشید. کائنات هوایتان را دارد.

با زوج‌های دیگر سر قرار بروید

بگذارید با واقعییت روبه‌رو شویم. وقتی تازه با کسی آشنا می‌شوید ممکن است خیلی راحت نباشید. یک راه حل عالی برای این مشکل این است که با زوج‌های دیگری از آشنایانتان قرار ملاقات مشترک بگذارید. این فشار را از روی دوش شما برای ادامه مکالمه برمی‌دارد. بعلاوه، می‌توانید از دوستانتان بازخورد بگیرید.
بهترین ملاک برای انتخاب زوجی از بین دوستانتان، سرگرم کننده بودن آن‌هاست. کسانی که در کنار آن‌ها احساس راحتی و آرامش کنید.

در اولین قرارها از صحبت در مورد رابطه سابقتان خودداری کنید

اگر این کار را انجام دهید، مهم نیست که چه بگویید، احتمالاً طرف شما به این نتیجه می‌رسد که شما هنوز با جداییتان کنار نیامده‌اید. در اوایل رابطه هیچ یک از شما به دیگری بدهکار نیست. زمان پرداختن به روابط گذشته زمانی است که پیوند بیشتری برقرار کرده و میزان معینی از اعتماد را ایجاد کرده باشید.

سعی نکنید کسی را پیدا کنید که مانند شریک قبلی شما باشد

اینکه شخصی با خصوصیات مشابه عشق سابقتان پیدا کنید گیج کننده و غلط است. به یاد داشته باشید شما به دلیلی از هم جدا شده‌اید و شاید بهترین فرد کسی است که کاملاً بر خلاف عشق سابقتان باشد. اگر سعی کنید طرف مقابلتان مانند شخص قبلی به نظر برسد و رفتار کند، ممکن است یک فرد خارق العاده را از دست بدهید. بعلاوه، شما می‌خواهید در یک قرار ملاقات لذت ببرید، بنابراین هرچه بیشتر کسی را به خاطر آنچه که هست قبول کنید، آرامش بیشتری خواهید داشت.

بخش سوم: یافتن شخص مناسب برای شما

عشق-عاشقی-پارتنر

اطمینان حاصل کنید که مهارت‌های ارتباطیتان استثنایی است

آیا شریک زندگیتان شما را بالا می‌برد یا پایین می‌آورد؟ یک هم صحبت خوب می‌داند چگونه در رابطه با موضوعی از گذشته، قاطع و در عین حال نرم رفتار کند. شخصی با مهارت‌های ارتباطی ضعیف برعکس عمل می‌کند. او با شخصی کردن مساله یا نادیده گرفتن آن، سوتفاهم ایجاد می‌کند.
اگر ارتباط ضعیفی بین دو نفر وجود داشت نشانه پایان دنیا نیست. اگر هر دو مایل باشید، می‌توانید پیشرفت در رابطه را بیاموزید.

قدم‌های کوچک بردارید

به قول معروف، از یک سوراخ دوبار نیش نخورید. بعد از جدایی، معمولاً به زمان بیشتری برای اعتماد نیاز دارید. فرد مناسب این موضوع را درک کرده و قدردان خواهد بود که شما رابطه را سرسری نمی‌گیرید.

به دنبال شخصی باشید که در جهت شما حرکت کند

تضادها ممکن است در ابتدا جذاب باشند اما در یک رابطه طولانی اغلب مشکل سازند. سازگاری کلید ایجاد ارتباط پایدار و عمیق است. به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید برای آینده پولتان را سرمایه گذاری کنید ولی شریک شما فقط می‌خواهد پولش را خرج لذت و عیش و نوش بکند پس لازم است که درباره رابطه جدی با او تجدید نظر کنید.

هوشمند باشید

از اشتباهات گذشته خود بیاموزید. از بصیرت خود برای تعیین قابل اعتماد بودن وی استفاده کنید. اجازه ندهید وقتی دوباره وارد یک رابطه می‌شوید احساسات برایتان تصمیم بگیرد. اگر احساس کردید با کسی هستید که نمی‌توان به او اعتماد کرد، از تعهد خود عقب‌نشینی کنید تا اینکه درباره وی مطمئن شوید. این می‌تواند شما را از دل شکستگی نجات دهد.

اگر به شخصی احترام نمی‌گذارید، وارد رابطه با او نشوید

احترام متقابل برای یک رابطه سالم حیاتی است. بدون آن، همیشه با نارضایتی یا حتی با چشم تحقیر به او نگاه خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر فردی که با او هستید همیشه بیش از حد شراب بنوشد و یا در مقابل خانواده یا دوستانتان باعث شرمندگی شما بشود، در نهایت این در رابطه‌تان تأثیر مخرب خود را خواهد گذاشت. بهتر است که قبل از عمیق شدن، مراقب رفتارهایی باشید ممکن است شما را در آینده ناراحت کند. اگر با شرایط و رفتار او در مراحل اولیه راحت نیستید، احتمال اینکه بعداً هم با این شخص راحت نباشید زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.