عدم بازگشت به پارتنر سابق

14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق

بارها این جمله را شنیده‌ایم که هرگز با پارتنر سابق (که می‌تواند دوست پسر یا همسر باشد)، دوباره رابطه جدید را شروع نکنید. اما آیا دلیل برای این موضوع وجود دارد. در اغلب اوقات دلیل اینکه می‌گویند با پارتنر سابق ارتباط برقرار نکنید این است که اتفاقات گذشته دوباره تکرار نشود. اما ما در این مطلب 14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق آوردیم که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود.

14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق

می‌دانید برگشت به پارتنر سابق مانند خواندن یک کتاب به طور مکرر و انتظار پایان متفاوت داشتن است. توصیه ما به شما این است هرگز کسی که شما را رها کرده است، پس نگیرید. در اینجا دلیل این موضوع را آورده‌ایم:

دلیل جدایی اولیه چه بود

رابطه یک خیابان دو طرفه است. اگر شما کسی هستید که از همسر سابق خود جدا شده‌اید، پس ضروری است که فکر کنید در وهله اول چه اتفاقاتی افتاده است که جدا شده‌اید. بهترین راهکار این است که او را رها کنید زیرا مطمئنا دلیلی وجود داشته که اولین بار از پارتنر خود جدا شدید.

بسیاری از مردم نمی‌دانند چرا از پارتنر سابق خود جدا شدند و تنها دلیلشان برای برگشت به رابطه سابق دلتنگی برای آن فرد است. مطمئنا این دلیل خوبی برای برگشت به یک رابطه تمام شده نیست.

بازگشت رابطه

بازگشت دوباره به یک رابطه ایده خوبی نیست. این نوع رابطه‌ها معمولاً کوتاه مدت هستند و ارتباط عاطفی مشابهی با پارتنر سابق خود نخواهید داشت. نیازی نیست فقط به این دلیل که تنها هستید یا اینکه دلتان برای او تنگ شده است به همسر قبلی خود بازگردید. برای بهبودی حالتان فقط باید کمی صبر کنید.

دلیل اکثر برگشت‌ها به رابطه سابق دلتنگی است، درست است که جدایی باعث می‌شود از نظر روانی دچار مشکلات شوید. به همین خاطر به دنبال بهانه‌های بیهوده برای تماس با او هستید اما این کار درستی نیست. در چنین زمان‌های بهترین راهکار این است که با بهترین دوست خود صحبت کنید و اجازه دهید او، شما را از ملاقات با دوست دختر یا دوست پسر سابق‌تان منصرف کند.

تشدید درد

درد جدایی کافی است. درد جدایی و پس از آن دوباره با همدیگر بودن خیلی زیاد است. ما اغلب فکر می‌کنیم که با هم بودن دوباره با پارتنر سابق‌مان، حال ما را دوباره خوب می‌کند و باعث خوشحالیمان می‌شود. اما آن طور که ما می‌خواهیم این رابطه پیش نمی‌رود. با هم بودن همیشه مشکل را حل نمی‌کند. حتی می‌تواند اوضاع را بدتر کند. بنابراین بهترین راهکار عدم برگشت به پارتنر سابق است.

عدم تغییرپذیری

یکی از دلایل عدم برگشت به پارتنر سابق این است که این کار مانند قمار است. احتمال اینکه همه چیز خوب پیش برود بسیار کم است و شانس بد پیش رفتن بسیار زیاد است. هر روانشناس رابطه به شما می‌گوید که یک شانس دوم منجر به یک رابطه سالم نمی‌شود.

اگر در مورد آن مطمئن نیستید، نباید دوباره با پارتنر سابق خود ارتباط برقرار کنید. مجرد بودن بهتر از رابطه با کسی است که نمی‌خواهد دوباره با شما باشد.

تاثیر رسانه‌های اجتماعی

شما تصاویر شاد از دوستان و زوج‌های مختلف را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید. برای مدتی آزار عاطفی را که متحمل شده‌اید فراموش می‌کنید. آیا به یاد دارید که چگونه آن رابطه سمی عزت نفس شما را از بین برد؟

بدترین بخش این است که همسر سابق‌تان می‌خواهد توجه شما را در شبکه های اجتماعی به خود جلب کند. برای اینکه او نتواند این کار را با شما کند، حواستان را جمع کنید و  هرگز فراموش نکنید که او در حال بازی با شما است، بنابراین اجازه ندهید برای بار دوم به شما صدمه بزنند.

خطوط قرمز خود را بشناسید

اولین و مهمترین چیزی که باید متوجه شوید این است که شما مجبور نیستید با پارتنر سابق خود دوباره کنار بیایید. شما چیزی به او بدهکار نیستید. و اگر تصمیم گرفتید دوباره رابطه را با او شروع کنید، مطمئن شوید که درک روشنی از انتظارات خودتان و او دارید.

در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید دوباره با پارتنر سابق خود کنار بیاید یا نه، فقط باید به یک نکته توجه کنید. آن‌ هم خطوط قرمزی که دارید. خطوط قرمز دلایل کافی برای عدم بازگشت به پارتنر سابق را نشان می‌دهند.

حرکت به جلو

بر کسی پوشیده نیست که اکثر افراد تمایل دارند به پارتنر سابق خود بازگردند. دلایل زیادی برای این کار وجود دارد، اما رایج‌ترین آن‌ها ترس از تنها ماندن است. با این حال، این ایده خوبی نیست زیرا مشکلات موجود در رابطه شما را حل نمی کند.

یک گزینه بهتر این است که کمی به خودتان زمان بدهید تا بفهمید در زندگی چه می‌خواهید. شما همچنین باید روی خودتان کار کنید و بفهمید که چه چیزی در رابطه اشتباه بوده است.

خیانت

اگر او هفته گذشته شما را رها کرد و روز بعد با شخص دیگری قرار ملاقات گذاشت، احتمال اینکه شما را فریب داده باشد، بسیار زیاد است.

خیانت به یکباره اتفاق نمی‌افتد، این یک الگوی رفتاری است. اگر قبلاً به شما خیانت کرده‌اند، دلیلی وجود ندارد که فکر کنید دوباره به شما خیانت نمی‌کنند. فریب این ایده را نخورید که آن‌ها تغییر کرده‌اند و الان فرد دیگری هستند. آن‌ها هیچ تغییری نکردند. آن‌ها فقط در حال حاضر در تلاشند شما را برگردانند. بعد از مدتی دوباره به روابط قبلی خود برمی‌گردند.

عدم وجود زمان کافی برای بهبود

بازگشت با پارتنر سابق سخت است. و اگر زمان کافی برای بهبودی، به خود ندهید می‌تواند سخت‌تر هم شود. دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم نمی‌خواهند به همسر سابق خود بازگردند، اما رایج‌ترین آن‌ها این است که زمان کافی برای بهبودی پس از جدایی نداشته‌اند. ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد تا شما برای رابطه‌ای دیگر با پارتنر سابقتان احساس آمادگی کنید.

بازی با شما

اصلی‌ترین دلیل برای عدم بازگشت به پارتنر سابق این است که او همیشه همیشه نسبت به شما احساسات دارند. بله، حتی اگر آن‌ها بگویند که دیگر به شما اهمیتی نمی‌دهند یا می‌خواهند با شما دوست شوند.

حقیقت این است که مردم نمی توانند یک شبه احساس خود را تغییر دهند، و به احتمال زیاد همسر سابق شما بخواهد با شما بازی کند. احتمالا او می‌خواهد رابطه خوب شما را با فرد دیگری خراب کند یا قانون عدم تماس را که در حال حاضر دارید را پایان دهد.

برای سلامت روان شما خوب نیست

به احتمال بسیار زیاد شما هنوز فکر می‌کنید که با پارتنر سابق خود از نظر احساسی ارتباط دارید. این درست است زیرا این یک رابطه جدی بود و شما نسبت به او احساساتی داشتید. اما باید بدانید که به خاطر سلامت روانی و دلشکستگی خودتان هم شده، بهتر است رابطه‌تان را با پارتنر سابق‌تان قطع کنید.

اگر در یک رابطه مسموم هستید، با هم بودن دوباره اوضاع را بدتر می‌کند. مطمئنا شما نمی‌خواهید در موقعیتی قرار بگیرید که در یک رابطه ناسالم گیر کرده و احساس بدبختی می‌کنید. بنابراین برای سلامت روان خودتان هم که شد انتخابتان عدم برگشت به پارتنر سابق باشد.

او یک خودشیفته است

افراد خودشیفته فقط به خودشان علاقه دارند و به احساسات دیگران اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها می‌گویند بدون شما بدبخت هستند، اما تنها کاری که می‌خواهند انجام دهند این است که احساسات شما را دستکاری کنند.

همه ما می‌دانیم که جدایی سخت است، اما می‌تواند راهکار خوبی برای سلامت روان ما باشد. دلایل اغلب جدایی‌ها این است که یکی از طرفین از طرف مقابل راضی نیست. به یاد داشته باشید، یک خودشیفته شما را خوشحال نمی‌کند، بلکه فقط احترام خودتان را از دست می‌دهید.

دلشکستگی بیش از حد

این یک واقعیت شناخته شده است که برخی افراد قادر به غلبه بر حس جدایی از همسر سابق خود نیستند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که یکی از آن‌ها این است فرد نمی‌تواند جدایی را بپذیرد. این نوع از افراد همچنین ممکن است بترسند که دوباره توسط همان شخص آسیب ببینند.

هرگز ایده خوبی نیست که به دلیل دلشکستگی به پارتنر سابق خود برگردید. بهتر است سعی کنید یک نفر جدید را پیدا کنید که دوباره دل شما را نشکند.

عدم بازگشت به پارتنر سابق

آیا باید به پارتنر که شما را رها کرده پیامک دهید؟

در بیشتر موارد، پاسخ این سوال منفی است. زیرا این یک سوال پیچیده برای پاسخ دادن است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است شخصی به کسی که به تازگی از او جدا شده است پیامک بفرستد. برخی از مردم این کار را انجام می دهند تا آن‌ها را دوباره به دست آورند، در حالی که برخی این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که می‌خواهند رابطه تمام کنند.

اگر مطمئن نیستید انگیزه شما برای ارسال پیامک به همسر سابقتان چیست، از خود بپرسید که امیدوارید او چه پاسخی دهد. اگر دوست داشتید که آن‌ها ارتباط پیامی را ادامه دهند، پس شما به دنبال برقراری دوباره رابطه است.

با این حال، اگر به دنبال تمام کردن رابطه هستید و آینده‌ای با این شخص نمی‌بینید، از ارسال پیامک به او خودداری کنید. زیرا پیام دادن به او نشان دهند این است که احساسات شما نسبت به او از بین نرفته است و این پیام می‌تواند مانعی برای پایان دادن به رابطه باشد.

پیامک دادن به آن‌ها ممکن است راهی برای بازگشت به رابطه را برای پارتنر سابق‌تان باز کند. ممکن است آن‌ها را امیدوار کند که دوباره برگردند. همچنین، می‌تواند باعث شود آن‌ها احساس قدردانی کنند. آن‌ها ممکن است احساس کنند که اشتباه کردند که از شما جدا شدند. همچنین، آ‌ن‌ها ممکن است بخواهند ببینند که اکنون اوضاع با شما چگونه پیش می‌رود.

چگونه متوجه شوید که پارتنر سابق‌تان فقط با شما بازی می‌کرد؟

تشخیص اینکه آیا پارتنر سابق‌تان فقط با شما بازی می‌کرد آسان نیست. اما برخی از علائم ممکن است نشان دهند این باشد که آن‌ها فقط با شما بازی می‌کردند. در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • آن‌ها هیچ علاقه‌ای به با هم بودن دوباره نشان نمی‌دهند.
  • آ‌ن‌ها کاملاً صادق نیستند.
  • آنها بلافاصله با شخص دیگری آشنا می‌شوند.
  • آن‌ها نمی خواهند در مورد جدایی یا آینده صحبت کنند.
  • وقتی در مورد رابطه جدید خود به آن‌ها می‌گویید آن‌ها برای شما خوشحال نمی‌شوند.

چند نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد که پارتنر سابق‌تان به دنبال بازی با احساسات شما است. او مدام تماس می‌گیرد و پیامک می‌فرستند، اما هرگز نمی‌خواهد در مورد دوباره با هم صحبت کند، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که او می‌خواهد شما را درگیر نگه دارد.

او همچنین ممکن است به دنبال این باشد که زندگی شما را کنترل کند، یا ممکن است بخواهد مطمئن شود که هرگز فرد جدیدی را پیدا نمی‌کنید. در هر صورت، توصیه ما به شما این است که هرگز کسی که شما را رها کرده است، پس نگیرید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید همسر سابقتان فقط با شما بازی می‌کند یا خیر، تجزیه و تحلیل اعمال و گفتار اوست. اگر به نظر می‌رسد که او همچنان علاقمند با هم بودن است اما هیچ کاری برای رسیدن به این هدف نمی‌کند، به احتمال زیاد او فقط در حال بازی با احساسات شما است.

هیج وقت بر نگرد

دلایل زیادی برای جدایی افراد وجود دارد. برخی از رایج‌ترین دلایل این است که یک نفر می‌خواهد متعهدتر از دیگری باشد، یک نفر خیانت کرده است، یا یک نفر زمانی برای رابطه ندارد.

اگر تجربه بدی با یک شخص در گذشته داشته‌اید و به برگشت به رابطه به او فکر می‌کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که لایق فرد بهتری هستید. شما لایق کسی هستید که شما را دوست داشته باشد و به شما احترام بگذارد.

بنابراین اگر همسر سابقتان دوباره تماس می‌گیرد به فکر بازگشت رابطه دوباره با او نباشید. بدانید که او ارزش اینکه دوباره خودتان را وقفش کنید را ندارد.

مطالب مرتبط: “7 خطر بازگشت به رابطه سابق بعد از ازدواج

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *