چگونه به یک مدل حرفه ای تبدیل شویم

افسانه های زیادی در مورد حرفه مدلینگ وجود دارد که می تواند برای کسانی که تازه به این صنعت وارد شده اند یا مشتاق ورود به آن هستند گیج کننده باشد. متاسفانه، این افسانه ها ممکن است آن ها را از دنبال کردن رویای خود برای تبدیل شدن به یک مدل حرفه ای باز دارد.

در این مقاله 5 افسانه به همراه حقایق صنعت مد در مورد تبدیل شدن به یک مدل حرفه ای وجود دارد.

1 – باید قد بلندی داشته باشید

 در حالی که استاندارد های مشخصی برای ورود به عرصه مدلینگ وجود دارد، برای مدل هایی که قد آن ها زیر 175 سانتی متر است کار های فوق العاده ای وجود دارد. حتی آژانس های مدلینگ بزرگ در نیویورک، پاریس و میلان حاضر هستند برای مدلی که “همه چیز تمام باشد” استثنا قائل شوند.

کیت ماس، سوپر مدل انگلیسی یکی از اولین مدل هایی بود که تابوی قد بلند را با قد 170 سانتی متری خود شکست. اکنون آژانس های مدلینگ زیادی در سرتاسر دنیا در حال جذب مدل هایی با قد زیر 175 سانتی متر هستند.

اگر نمی توانید به دلیل محدودیت قد وارد آژانس مورد علاقه خود شوید، نگران نباشید، زیرا در حال حاضر بازار کار گسترده ای برای هر قد و قواره ای وجود دارد.

2 – باید لاغر باشید

صنعت مد به درخواست های زنان برای نشان دادن زنان “واقعی” پاسخ مثبت داده است. در طول 10 سال گذشته بازار مدل های سایز- بزرگ به سرعت در حال رشد بوده و به یکی از ارکان اصلی صنعت مد تبدیل شده است.

آژانس های مدلینگ نه تنها پذیرای مدل های چاق تر از مدل های لاغر اندام و باریک بوده اند، بلکه از آن ها سوپراستار ساخته اند. بسیاری از آژانس های برتر صنعت مد بخش هایی را فقط به مدل های سایز- بزرگ اختصاص داده اند. حتی ویکتوریا سیکرت هم در سال 2019 با استخدام اولین مدل سایز- بزرگ خود وارد این موج شد.

پس، اگر چاق یا بزرگ، و جسور و زیبا هستید، و می دانید چگونه از این ویژگی ها استفاده کنید، آژانس های زیادی مشتاق ملاقات با شما هستند.

3 – باید جوان باشید

همانطور که مصرف کنندگان خواستار دیدن مدل هایی بودند که سایز های مختلف زنان را نمایش دهند (به مورد شماره 2 رجوع کنید)، بسیاری خواستار دیدن مدل هایی هستند که نشان دهنده طیف گسترده تری از سنین هستند.

تقاضای زیادی از تولید کنندگان مختلف برای مدل هایی با سنین مختلف برای نشان دادن محصولات خود به تمام رده های سنی وجود دارد. صنایع گسترده ای از مسافرت و مراقبت های بهداشتی گرفته تا دارو و صنعت مد خواهان استفاده از زنان مسن تر در تبلیغات خود شده اند.

پس اگر همیشه این رویا را داشتید تا تبدیل به مدل شوید و سن تان بیشتر از 25 سال است، اجازه ندهید سن شما به مانعی برای شما تبدیل شود. آژانس ها همیشه به دنبال مدل های مسن تر برای تمامی رده های سنی هستند.

4 – به عکس های حرفه ای نیاز دارید

هنگام شروع مدلینگ به عکاس حرفه ای نیاز ندارید. تنها به چند عکس با گوشی موبایل خود احتیاج دارید تا مدیر برنامه ها بتوانند پتانسیل شما برای کار در صنعت مد یا آگهی های تبلیغاتی را مشخص کنند.

زمانی که با آژانسی قرارداد بستید، می توانید با مدیر برنامه خود در مورد عکسی هایی که برای تبلغ به مشتریان خود ارائه می دهند صحبت کنید. بسته به آژانس و بازاری که در آن قرار دارید، آژانس حتی ممکن است هزینه اولین عکسبرداری شما را تقبل کند، اگر هم خودتان مجبور به  پرداخت هزینه های عکاسی شدید، می توانید به آن به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید.

5 – آژانس تمام هزینه ها را پرداخت می کند

یکی از زمینه هایی که می تواند بیشترین سردرگمی را برای مدل های جدید ایجاد کند، میزان دستمزد ها، هزینه ها و هزینه های شروع به کار است. اطلاعات نادرست زیادی در مورد پرداختی ها و هزینه ها به خصوص در انجمن های آنلاین مدلینگ وجود دارد. این اطلاعات اشتباه می توانند مدل های تازه وارد را تا حد زیادی از دنبال کردن رویاهای خود منصرف کنند.

احتمالا این عبارت را شنیده اید که، ” اگر آژانسی به من علاقه داشته باشد همه هزینه ها را پرداخت می کند.” اما در حقیقت این عبارت خیلی با حقیقت فاصله دارد. از هزینه های مربوط به ورود به صنعت مدلینگ اطمینان و آگاهی لازم پیدا کنید.

صنعت مدلینگ، جایی برای همه

وقتی از مدلینگ صحبت می شود، نا خود آگاه ذهن شما به سمت اسم هایی مانند میراندا کر، کاندیس سوانپول، نائومی کمبل،کوکو روچا و گیسل بونچن می رود. با این حال، هزاران مدل دیگر وجود دارند که درآمد بسیار بالایی از این صنعت دارند و شما حتی اسم آن ها را هم نشنیده اید.

به صنعت مدلینگ مانند ورزش های حرفه ای نگاه کنید. همیشه اسم های بزرگی مانند مایکل جردن، کریس رونالدو یا دیوید بکهام را به خاط می سپارید، اما بازیکنان زیادِ دیگری هم وجود دارند که درآمد فوق العاده ای به عنوان بازیکنانِ دیگر تیم کسب می کنند. بسیار مشابه صنعت مدلینگ. سوپراستار ها همیشه وجود دارند، اما مدل های دیگری هم وجود دارند که نقشی در این صنعت ایفا می کنند.

اشتراک گذاری

3 یک پینگ

  1. پینگ بک: 7 باور نادرست در رابطه با مدل لباس دخترانی که چاق هستند! - زرد نیوز

  2. پینگ بک: بیوگرافی نیلوفر بهبودی + زندگی شخصی و کاری نیلوفر بهبودی - زرد نیوز

  3. پینگ بک: نگین میرصالحی کیست؟ همه چیز در رابطه با او و دوست پسرس - زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.