زمان:11 July, 2020
mr taster

مستر تیستر کیست؟

بیوگرافی

حمید سپیدنام معروف به مستر تیستر (mr taster) و آقای خوش خوراک، در 22 بهمن سال 1356 شمسی در شهر منچستر، کشور انگلستان بدنیا آمد. دلیل معروف بودن او به مستر تیستر این است که وی به رستوران‌های مختلف رفته، غذاهای مختلف میخورد و آن غذا و رستوران را نقد می کند و ویژگی‌های خوب و بد آن‌ها را به دیگران می‌گوید. او تا سن 5 سالگی در محل تولد خود، زندگی کرد و با اتمام تحصیلات پدرش در منچستر و اخذ مدرک دکترای الکترونیک توسط وی، به همراه خانواده به ایران بازگشتند. با اینکه دارای اصلیتی اردبیلی هستند اما بنا به دلایلی پس از بازگشت به ایران مشهد را برای سکونت برگزیدند. اما در حال حاضر ساکن شهر تهران است.

مستر تیستر

زندگی شخصی

حمید سپیدنام اکنون با خانومی به نام پگاه سپیدنام ازدواج کرده است و همسرش در شغل کنونی وی، همراهش است. پدر حمید مهندس الکترونیک و مادرش معلم و صاحب مدرسه غیرانتفاعی زنبق است. او دو برادر با نام های نوید و حسین دارد که هر دو همانند حمید، رشته مهندسی کامپیوتر را برای تحصیل انتخاب کرده اند. برادرش نوید از او کوچک‌تر و حسین یک سال از او بزرگ‌تر است. حمید و پگاه هنوز دارای فرزندی نیستند و به خانواده دو نفره بودن ادامه می‌دهند.

زندگی شخصی

تحصیلات

مستر تیستر از سن 5 سالگی تا رسیدن به سن 18 سالگی در مشهد زندگی می‌کرد. اما پس از آن به این دلیل که در رشته کامپیوتر شهر میبد، از شهرستان‌های استان یزد پذیرفته شد، به آنجا رفت و تا زمان اخذ لیسانس در آنجا ساکن بود. او در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد درس خوانده و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر است. او یکی از علاقه‌مندان برنامه‌ نویسی در حوزه طراحی وب است و جدای از دانشگاه خودش شروع به یادگیری برنامه نویسی کرده و در این زمینه پیشرفت کرده است. از سال 79، در سن 23 سالگی در بخش طراحی سایت، وارد بازار کار شده است. در همین سال با وجود تازه کار بودنش از سمت یک کارخانه، یک سفارش بزرگ طراحی سایت گرفته است. اما بعدها متوجه شده که این از خوش شانسی او نبوده و پارتی پدرش باعث شده این قرارداد با او بسته شود.

او همچنان با کمک روابط زیادی که پدرش در بازار کار داشت، به کار مورد علاقه‌اش یعنی طراحی سایت مشغول بود. اما پس از مدتی همچون پدرش رفتن به انگلیس (اما اینبار شهر لندن) را برای پیشرفت خود انتخاب کرد. او در انگلیس نیز در شرکت‌هایی که در حوزه تبلیغات اینترنتی و مارکتینگ، صاحب نام بودند، مشغول به کار شد. او از تجربیاتی که داشت استفاده کرد و خودش به فکر راه انداختن کسب و کار شخصی خود افتاد و یک شرکت در حوزه کاری تبلیغات گوگل (ادورزد، google ads) راه اندازی کرد. و طبق گفته‌هایش از این شرکت درآمد خوبی هم داشته است. اما او هم همچون پدرش در انگلیس ماندنی نبود و بازگشت به ایران را برای آینده خود انتخاب کرد. در ایران هم شغل خود را در قالب شرکتی جدید با نام اسپید که در زمینه های مختلف اینترنتی همچون ساخت برند، طراحی وب سایت و مارکتینگ ادامه داد.

معروف شدن

آقای حمید سپیدنام در کنار فعالیت در کار طراحی سایت و مارکتینگ، علاقه به انتشار تجربیات خود در شبکه اجتماعی فیسبوک داشت. البته این علاقه او از آنجایی شکل گرفت که دنبال‌کننده های او در رابطه با مسائلی که او در مورد طراحی سایت منتشر میکرد خیلی ارتباط برقرار نمیکردند؛ اما زمانیکه یک نقد از غذای یک رستوران در لندن را منتشر کرد، متوجه شد مردم به غذا خیلی بیشتر علاقه دارند. و در مصاحبه‌ای با روزنامه شهروند گفته است از همان زمان نتیجه گرفته که برای رسیدن به یک برند موفق مهم است به این دقت کنیم که مردم چه چیزی دوست دارند نه اینکه خودمان به چه چیزی علاقه داریم.

 او در زمان‌هایی که به رستوران‌های مختلف برای خوردن غذا می‌رفت، تجربه‌ای که از خوردن آن غذاها داشت را با دوستانش در فیسبوک به اشتراک می‌گذاشت. رفته رفته بر تعداد کسانی که پیج او را دنبال می‌کردند، افزوده شد. و از آنجایی که برندسازی تخصص او بود توانست این کارش را برند کند تا آنجایی که روزنامه اقتصادی آسیا از او برای بیان تجربیاتش دعوت به عمل آورد. و مصاحبه‌ای که انجام داد، در حاشیه یکی از صفحات این روزنامه چاپ شد. این شروع معروف شدن او به آقای خوش خوراک بود. بعدها به مستر تیستر شناخته شد.

فعالیت در اینستاگرام

حمید سپید نام هم از آن دسته از کسانی است که در دسته شاخ‌های مجازی قرار می گیرند. وی در زمان نگارش این مطلب (تیر 99) با داشتن حدود 1 میلیون و 100 هزار نفر فالور در اینستاگرام، فعالیت خوبی را در این شبکه مجازی ثبت کرده است. او میگوید هیچ فالور فیکی برای پیج خود خریداری نکرده و تمام افرادی که او را فالو میکنند، افراد واقعی هستند. تعداد پست‌ها و استوری‌هایی که منتشر می کند خیلی زیاد است. او از زمان شروع کارش تا کنون حدود 8000 پست منتشر کرده است که تعداد خیلی زیادی است. اکثر پست‌های او، همانطور که انتظار می‌رود از انواع غذاهای شهرها و کشورهای مختلف است. او خودش را در بیوی اینستاگرام عاشق غذا (food lover) معرفی کرده است. او در نقد رستوران، فقط به کیفیت غذا نمی پردازد؛ بلکه علاوه بر کیفیت غذای تست شده، محیط رستوران، برخورد پرسنلی که در رستوران مشغول کار هستند را نیز می‌سنجد و تجربه‌اش را برای کاربران توضیح می دهد.

او به تنهایی به رستوران‌ها نرفته و همراه خود یک عکاس را نیز برای عکاسی از قسمت‌های مختلف رستوران، غذا و از خود مستر تیستر در حال تست غذا، عکس می گیرد و منتشر میکند. البته او هم از نظر قضاوت روی غذا همسان با قضاوت صدفی بیوتی روی لوازم آرایشی مختلف است. او غذای واقعا خوب را معرفی میکند و اگر غذایی کیفیت خوبی نداشته باشد، به هیچ عنوان به کاربرانش پیشنهاد نمی دهد. زیرا او معتقد است با این کار برند خود را زیر سوال می برد و این ریسک بزرگی در زندگی کاری اوست.

البته مستر تیستر به این موضوع که امکان دارد، رستوران‌ها بدلیل آمدن او به رستوران‌شان، در روز خاصی کیفیت غذای خود را بالاتر ببرند هم فکر کرده است. او میگوید به رستوران‌ها بصورت سرزده می‌رود و هیچگاه قرار را با رستورانی که از او برای تست غذاهایشان دعوت کرده اند، ست نمی‌کند. او میگوید پیش آمده که در یک رستوران غذایی که خورده آنقدر بی کیفیت بوده که مسموم شده است.

معرفی غذای ایرانی به جهان

تیستر که میزان معروفیتش از مرزهای ایران فراتر رفته و در خارج از کشور هم تا حدودی شناخته شده است، تصمیم دارد ایران را از انزوا بیرون بکشد و از طریق غذاهای خوشمزه‌ای که دارد به جهان معرفی کند. او برای رسیدن به این هدفش، در کنار صفحه mr.taster صفحه جدیدی با آیدی tasteofiran راه اندازی کرده است. در این صفحه به زبان انگلیسی به تست و معرفی غذاهای ایرانی می‌پردازد. در هنگام نگارش این مطلب پیج اینستاگرام معرفی غذای ایرانی به زبان انگلیسی مستر تیستر حدود 50 هزار فالور دارد. او در بیوی پیجش خودش را عاشق غذا و فارسی زبانی که میخواهد کشور ایران و غذاهای لذیذش را به جهان بشناساند، معرفی کرده است. او در کنار پرکار بودنش در پیج اصلی خود، در این صفحه مجازی هم فعالیت خوبی دارد و تاکنون حدود 450 پست منتشر کرده است.

درآمد

مستر تیستر همانگونه که از او انتظار می رود درآمد زیادی دارد. او به قول خودش “پول می گیرد غذا می خورد”. یکی از راه‌های درآمدی او این است که به رستوران‌های مختلف در شهرهای مختلف می‌رود از آن‌ها پول دریافت می کند و در ازای آن، با خوردن غذاهایشان غذای آن‌ها را به فالورهایش معرفی می‌کند. اگر به پیج او سر بزنید خواهید دید که این کار را با چه ظرافت و خلاقیتی انجام می‌دهد. هر غذایی که معرفی می کند افراد را به شدت راغب می کند تا به رستوران معرفی شده بروند و آن غذا را بچشند. او از تخصصش در فضای اینترنت به خوبی برای رشد کار خود استفاده کرده است. البته همچون هر کار دیگری، او در ابتدا درآمدی نداشته و هزینه زمانی و مالی زیادی را برای معروف شدن کرده است.

او از شغل اصلی‌اش در زمینه طراحی سایت هم درآمد خوبی دارد. از آنجایی که شخصیت آقای خوش خوراک به یک برند تبدیل شده و او به جاهای مختلف و زیادی سفر می‌کند. به راحتی با این امتیاز مثبتی که دارد، با افراد مختلف در زمینه کسب و کارهای اینترنتی و طراحی سایت، قراردادهای خوبی می‌بندد. او در لیست موفقیت‌هایش داشتن عنوان برند برتر از جشنواره راهکار را ثبت کرده است. سپیدنام معتقد است درست است که بسیاری از ثروتمندان جهان از طریق آی تی و اینترنت بوده که پولدار شده اند؛ اما در پشت هر کار اینترنتی پردرآمد باید یک ایده خلاقانه وجود داشته باشد. مستر تیستر با اینکه از فیلتر شدن اینستاگرام و مشکلات دیگری که ممکن است در ایران برای فعالان کسب و کارهای اینترنتی پیش بیاید، نگران است اما همچنان بهترین راه برای درآمدزایی را اینترنت مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) می‌داند.

حواشی

یکی از کاریکاتوریست‌هایی که گیاهخوار است به نام نگار شمس، به تعدادی از فیلم‌ها و عکس‌هایی که آقای سپیدنام منتشر میکند، واکنش نشان داده است. او با طراحی یک کاریکاتور که در ادامه میبینید، به جنجال سازی و در افتادن با مستر تیستر پرداخت.

کاریکاتور مستر تیستر و شتر

خانوم شمس میگوید این کار را در واکنش به پستی از پیج تیستر، منتشر کردم که در آن آقای سپیدنام با شتر عکس سلفی گرفته بود، سپس سر آغشته به خون او را در فضای مجازی منتشر کرد و در آخر گوشت همان شتر را تست کرد. آقای سپیدنام هم گویا سکوت نکرده و با الفاظ رکیکی به او در دایرکتش، حمله کرده است. اما حمید این ادعا را رد کرده و میگوید عکسی که بعنوان اسکرین شات چت آن دو نفر منتشر شده، فوتوشاپ است. او میگوید فقط از خانم شمس خواستم این کاریکاتور را از صفحه اینستاگرامش حذف کند و او قبول نکرد. محبوببیت مستر در اینجا هم به کمکش آمد و فالورهای او با ریپورت پیج این کاریکاتوریست، صفحه او را حذف کردند. آقای حمید سپیدنام هم از این فرصت با ذهن بازاریابی که داشت استفاده کرد و فالور بیشتری را به سمت خود کشاند. البته کاریکاتوریست های دیگری هم بودند که به دفاع از خانوم شمس، کاریکاتورهایی برای آقای خوش خوراک رسم کردند.

همچنین برخی افراد در فضای اینترنت معتقدند به دلایلی مردم نباید مستر تیستر را دنبال کنند. آن‌ها دلایل مختلفی همچون تشویق مردم به استفاده از غذای ناسالم را از جمله این دلایل میدانند. همچنین معرفی غذای گران قیمت و فشار به قشر متوسطی که علاقه به استفاده از این غذاها دارند، از دیگر مشکلات مستر تیستر است. و در نهایت گرفتن لذت پیدا کردن یک رستوران به سیلقه خود افراد را از دیگر دلایلی می دانند که بنابر آن‌ها mr.taster نباید بیشتر از این رشد کند.

بازیگر شدن

داستان بازی مستر تیستر در یکی از فیلم های سهیل موفق به نام پاستاریونی یکی دیگر از حواشی آقای خوش خوراک بود. در این فیلم حمید سپیدنام در کنار همسرش پگاه سپیدنام و سام درخشانی، بهاره رهنما، گوهر خیراندیش به بازی پرداخت. تعداد زیادی از منتقدان از بازی او در این فیلم انتقاد سختی کردند.

پاستاریونی

کمک به گردشگری

هم اکنون، حمید سپیدنام تبدیل به فردی شده است که قصد دارد در اقتصاد شهری و کمک به گردشگری هم نقش داشته باشد. او به هر شهری که میرود غذای آن شهر را تست کرده و تجربیاتش را با فالورهایش به اشتراک می گذارد. از این رو مخاطبان او که اکنون مرز یک میلیون نفر را هم رد کرده‌اند، به رفتن به آن شهر رغبت پیدا می‌کنند. او سفرهای داخلی و خارجی زیادی را انجام داده و از کشورهای خارجی تاکنون به 30 کشور از جمله روسیه، مالزی، تایلند و انگلیس سفر کرده است.

اهداف

با وجود موفقیت‌های زیادی که دارد، همچنان اهداف زیادی را دنبال می کند. او میگوید به دنبال خلاقیت‌ است. و بدلیل بیزینسی بودن ذهنش به راحتی برای پیاده سازی ایده‌هایش راه حل پیدا می‌کند. یکی از اهداف او این است که قصد دارد، در آینده از یک اپلیکیشن سفارش غذا همچون اسنپ فود، رونمایی کند. از دیگر اهداف او میتوان به راه اندازی رستوران زنجیره‌ای مستر تیستر و راه اندازی یک آموزشگاه آشپزی اشاره کرد. همچنین حمید سپیدنام قصد داشت “مارک وینز” را که یکی از کسانی است که در زمینه تست غذا فعال است به ایران بیاورد که در این کار موفق هم شد.

مارک وینز در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *