30 فیلم درباره خواهر و برادر که همه احساسات را به ارمغان می‌آورد

30 فیلم درباره خواهر و برادر که همه احساسات را به ارمغان می‌آورد

ای  برادران و خواهران تنی و ناتنی عزیز. این مقاله برای شماست. من (متاسفانه) همیشه وقت زیادی برای اختصاص دادن‌ وقت برای خواهرانم ندارم، اما با تماشای بهترین فیلم‌های خواهر و برادر، رابطه خود را با آنها ارج می‌نهم. البته، ما فراز و نشیب‌های خود را داریم، اما وقتی بزرگ شدم، به زیبایی از خواهر و برادرم قدردانی کردم. ما به همین شکل تربیت شدیم، بنابراین از یکدیگر انتظارات یکسانی داریم. سنت‌های مشابهی داریم، بنابراین هرگز متن «نیمه تولدت مبارک» را از دست نمی‌دهیم. ما از طریق هر پاداش یا آسیب قابل توجهی در کنار یکدیگر بوده‌ایم، بنابراین می‌دانیم که چگونه به یکدیگر آرامش بدهیم. بیشتر از این، ما دقیقاً می‌دانیم که چگونه یکدیگر را بخندانیم و احساس کنیم که دوستش داریم.

همه ما سه نفر برای اولین بار در زندگی خود در ایالت‌های مختلف زندگی می‌کنیم و این واقعاً باعث شد که بفهمم چقدر دلم برای با هم بودن‌ برای چیزهای ساده تنگ شده‌ است. مطمئناً، ما برای تعطیلات بزرگ دور هم جمع می‌شویم، اما من قطعاً چیزهایی مانند ناهار، پدیکور بعد از ظهر، و شب‌های سینما را بدیهی می‌دانستم.

30 فیلم درباره خواهر و برادر که باید به لیست خود اضافه کنید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می‌توانید خواهر و برادر خود را شخصاً ببینید، این نشانه‌ی شانس شماست که با آنها تماس بگیرید و آنها را برای یک شب خوب ودیدن یک فیلم قدیمی دعوت کنید. (حتی اگر ابتدا 20 دقیقه بر سر کنترل با هم بحث می کنید.) یا اگر مثل من هستید و از دور جشن می‌گیرید، این فیلم‌ها را درباره خواهر و برادرها تماشا کنید تا احساس نزدیکی ودوست داشتن در آنها ایجاد کنید. حتی اگر امروز نمی‌توانم خواهرانم را در آغوش بگیرم، به آنها فکر می‌کنم، عشقم را برایشان ارسال می‌کنم، و در حین تماشای مجدد «زنان کوچک» بحث خواهم کرد که هرکسی چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.

برای دیدن بهترین لیست فیلم‌های خواهر و برادر همراه زرد نیوز باشید. و فراموش نکنید که خودتان به آنها زنگ بزنید و به آنها بگویید که دوستشان دارید.

محافظ خواهرم (2009)

محافظ خواهرم

خلاصه داستان: آنا فیتزجرالد توسط والدینش باردار شد تا یک اهداکننده مغز استخوان برای خواهر بزرگترش، کیت، که به شدت بیماراست شود. پس از انجام جراحی‌های دردناک بی‌شماری برای طولانی‌تر کردن عمر خواهرش، آنا تصمیم می‌گیرد از والدینش برای حقوق رهایی شکایت کند و پایه و اساس کل خانواده را متزلزل کند.

چرا ما آن را دوست داریم: این فیلم هر لحظه مرا به گریه می‌اندازد. تنها زمانی که این فیلم به من یادآوری می‌کند که ما برای نجات خانواده خود و تشکر از خواهر و برادرم به خاطر فداکاری‌هایی که برای من انجام داده‌اند، تلاش می‌کنیم. فقط مطمئن شوید که همراه با پاپ کورن خود دستمال کاغذی به همراه داشته باشید.

۱۰ چیز درباره تو که ازشان متنفرم (1999)

۱۰ چیز درباره تو که ازشان متنفرم

خلاصه داستان: براساس رمان کلاسیک شکسپیر، رام کردن زیرک، 10 چیزی که از تو متنفرم درباره دو خواهر به نام های کت و بیانکا است که نمی‌توانند بیشتر از این متفاوت باشند. متأسفانه  بیانکا، نمی‌تواند با خواستگار خود قرار بگذارد تا زمانی که کت بتواند دوست پسر پیدا کند، که بیانکا خواستگارخود را وادار می‌کند تا برای وارد کردن رابطه کت با کسی جز هیث لجر جوان، تلاش کند.

چرا ما آن را دوست داریم: این یکی از فیلم‌های مورد علاقه من است، اما اخیراً متوجه رابطه کت و بیانکا شدم و از آن قدردانی کردم. من کاملاً با زندگی در کنار یک خواهر آشنا هستم ( من دو خواهر دارم!) و من عاشق روشی هستم که آنها در طول فیلم در رابطه خود با آن  رشد می‌کنند.

دام والدین (1998)

دام والدین

خلاصه داستان: دوقلوهای گمشده در کمپ تابستانی دوباره گرد هم می‌آیند و نقشه‌ای می‌اندیشند که مکانشان را عوض کنند تا با والدینشان که از هم جدا شده‌اند ملاقات کنند… و سعی می‌کنند آنها را دوباره دور هم جمع کنند.

چرا ما آن را دوست داریم: کلاسیک. مورد علاقه خانواده و یک شاهکار. اگر این فیلم را بفهمید ودرک کنید، دوستش دارید. The Parent Trap نقشه کشیدن‌ و برنامه‌ریزی کردن خواهر و برادر را در بهترین حالت خود نشان می‌دهد. این یک فیلم بسیار خوب و با احساس خوب است. این نشانه دریافت انرژی مثبت و تماشای دوباره این فیلم است.

مرد بارانی (1988)

مرد بارانی

خلاصه داستان: زمانی که چارلی بابیت (تام کروز) برای مراسم تشییع جنازه پدر پیچیده‌اش به خانه برمی‌گردد، متوجه می‌شود که یک برادر بزرگتر با نیازهای ویژه به نام ریموند (داستین هافمن) دارد که تمام عمر از او دور بوده‌‌ و همچنین دریافت کننده‌ ارث پدرش چارلی مصمم است ارث پدرش را با بیرون راندن‌ ریموند از موسسه‌ای که در آن زندگی می‌کرده‌ پس بگیرد، اما سفر جاده‌ای آن‌ها منجر به پیوند برادرانه‌ای می‌شود که اشک شما را در می‌آورد.

چرا ما آن را دوست داریم: والدینم سال‌ها سعی کردند من را متقاعد کنند که این فیلم را ببینم، و زمانی که در نهایت به تماشای آن نزدیک شدم، وسواس داشتم. این خنده‌دار، متحرک، قابل ارتباط است، لیست ادامه دارد. این واقعیت که تام کروز جوان در آن نقش آفرینی می‌کند نیز ضرری ندارد.

زنان کوچک (2019)

زنان کوچک

خلاصه داستان: این اقتباس سینمایی از کتاب محبوب، چهار خواهر مارس را از طریق آزمایش‌ها و مصائب، عشق‌ها و از دست دادن‌ها و خود زندگی دنبال می‌کند. وقتی صحبت از فیلم‌های خواهر و برادر می‌شود، این یکی از فیلم‌های مورد علاقه من است.

چرا ما آن را دوست داریم: من شدیداً معتقدم که هر خانواده‌ای که دختردارد، می‌تواند با این فیلم ارتباط برقرار کند. خواهر بزرگتر من یک (مگ) مسئول و مهربان است، خواهر کوچکم یک (جو) آزاده و باهوش است و آنها دوست دارند به من بگویند که من یک دختر سرسخت و خلاق هستم. ما آن را به عنوان یک خانواده در سینماها روز بعد از افتتاح آن دیدیم و خواهر کوچکترم و حتی پدرم هر دو در تمام مدت گریه می‌کردند. علاوه بر این، بازیگران باید برای آن بمیرند (Timothée Chalamet، من در مورد شما صحبت می کنم).

برادران ناتنی (2008)

برادران ناتنی

خلاصه داستان: نانسی و رابرت در یک کنفرانس با هم آشنا می‌شوند و عاشق هم می‌شوند. تازه متوجه می‌شوند که هر دوی آنها پسران 40 ساله بیکار دارند که در خانه زندگی می‌کنند. نانسی و رابرت ازدواج می‌کنند و با هم زندگی می‌کنند و برنان (ویل فرل) و دیل (جان سی ریلی) را مجبور می‌کنند که به عنوان برادر ناتنی با هم زندگی کنند.

چرا آن را دوست داریم: این پوستر فیلم به تنهایی هر بار که آن را می‌بینم خنده‌ام می‌گیرد. Step Brothers یکی از فیلم‌های مورد علاقه من است و من خودم را یک فیلم کمدی بزرگ نمی‌دانم. این به شما یادآوری می‌کند که حتی غیرمتعارف‌ترین خانواده‌ها نیز می‌توانند یاد بگیرند که یکدیگر را دوست داشته باشند و از یکدیگر دفاع کنند… در حالی که کارهای دیوانه‌واری را که خواهر و برادر می‌توانند شما را مجبور به انجام آن کنند، به شما یادآوری می‌کند.

دوباره تو (2010)

دوباره تو

خلاصه داستان: کریستن بل نقش مارنی را بازی می‌کند، یک تاجر زن موفق که برای عروسی برادرش به خانه برمی‌گردد و متوجه می‌شود که با جوانا، دختری که در دوران دبیرستان مارنی را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، ازدواج می‌‌کند. مارنی مصمم است که عروسی را با افشای جنبه تاریک جوانا متوقف کند. وقتی عمه جوآنا از راه می‌رسد و معلوم می‌شود که دشمن دبیرستانی مادر مارنی نیز هست، داستان غلیظ تر می‌شود.

چرا آن را دوست داریم: این فیلم کاملاً خنده‌ دار است. اگرچه قطعاً دراماتیزه شده‌ است، اما من می‌توانم لحظاتی از این قبیل را در زندگی واقعی ببینم، و من، برای مثال، مطمئن نیستم که جور دیگری با آن رفتار کنم (خدا را شکر که برادری ندارم که با هیچ یک از دوستان دبیرستانی‌ام ازدواج کند!). به شدت توصیه می‌کنم این را با خواهر و برادر یا دوستان خود تماشا کنید تا بخندید.

خانواده فوری (2018)

خانواده فوری

خلاصه داستان: پیت و الی تصمیم می‌گیرند خانواده‌ای تشکیل دهند و قصد دارند یک فرزند کوچک را به فرزندخواندگی بپذیرند، اما وقتی سه خواهر و برادر را با هم در سیستم مراقبت‌های سرپرستی ملاقات می‌کنند، یک شبه به یک خانواده پنج نفره تبدیل می‌شوند. از یک نوجوان 15 ساله تا یک کودک 6 ساله، پیت و الی باید بفهمند که چگونه پدر و مادر شوند… خیلی سریع.

چرا ما آن را دوست داریم: این فیلم را زمانی تماشا کنید که در حال افزایش خلق و خو هستید. من عاشق روشی هستم که صادقانه فراز و نشیب‌های خانواده‌ها را به تصویر می‌کشد، و همچنین پیوند ناگسستنی خواهر و برادر را بدون توجه به شرایطشان. به همان اندازه که لمس کننده است خنده دار است. بهترین قسمت؟ از یک داستان واقعی الهام گرفته‌ شده‌ است.

خودکشی باکره‌ها (2000)

خودکشی باکره‌ها

خلاصه داستان : خانواده لیسبون چهار دختر زیبا و سرنوشت ساز دارند. داستان آنها از دیدگاه پسران نوجوان محلی روایت می‌شود که خواهران را بت می‌کردند و سعی می‌کنند آنچه را که برای آنها اتفاق افتاده‌ معنا بخشند. این فیلم براساس کتابی به همین نام درباره نوجوانی، عشق و جنسیت است. که با کارگردانی عالی سوفیا کاپولا به زیبایی به تصویر کشیده‌ شده‌ است.

چرا ما آن را دوست داریم: اگرچه این فیلم کمتر در مورد خواهران لیسبون است و بیشتر در مورد پسرانی است که روی آنها وسواس دارند، من هنوز عاشق این واقعیت هستم که خواهران چنین معمایی هستند. اگرچه ممکن است در اصل ناامیدکننده به نظر برسد، اما این فیلم دارای استعداد طنزی است که آن را به یکی از فیلم‌های سرگرم‌کننده‌تر درباره خواهر و برادر تبدیل می‌کند.

دوجینش ارزان‌تر است (2003)

دوجینش ارزان‌تر است

خلاصه داستان: Cheaper by the Dozen درباره خانواده‌ای با 12 فرزند است، بله درست حدس زدید. پر از هرج و مرج، شوخ طبعی و رقابت واقعی خواهر و برادر، داستانی درباره خانواده‌ای است که نمی‌توانند از هم جدا شوند، اما بدانید که عشق عمیق‌تر از همه است.

چرا ما آن را دوست داریم: من شخصا نمی‌توانم تصور کنم که 12 بچه داشته باشم، اما این فیلم باعث می‌شود که به طور همزمان وحشتناک و سرگرم کننده به نظر برسد. شوخی‌ها و هرج و مرج نیز به طرز خنده داری وحشتناک هستند. این خواهر و برادرها واقعاً همه چیز را پشت سر می‌گذارند، زیرا سن آنها از 22 تا 5 سال متغیر است، بنابراین اگر شما و خواهر و برادرتان فاصله سنی زیادی دارید، مطمئناً از این یک ضربه خواهید گرفت.

مال من مال تو مال ما (2005)

مال من مال تو مال ما

خلاصه داستان: در حالی که ما در مورد خانواده‌های بزرگ صحبت می‌کنیم، فیلم Yours Mine and Ours درباره یک زن بیوه است که ازدواج می‌کنند و خانواده‌های خود را برای مجموع 18 فرزند ادغام می‌کنند که نمی‌توانند تفاوت بیشتری با یکدیگر داشته باشند. پدر یک دریاسالار گارد ساحلی است که خانواده‌اش را مانند یک کشتی اداره می‌کند، و مادر یک طراح است که به بچه‌هایش اجازه می‌دهد کنترل آزاد داشته باشند… مطمئن هستم که می‌توانید ببینید این به کجا می رود.

چرا ما آن را دوست داریم: من عاشق این هستم که چگونه این فیلم پویایی متفاوت خانواده‌ها را نشان می‌دهد. من شخصاً خواهر و برادر ناتنی ندارم، اما می‌دانم که ادغام یک خانواده همیشه آسان نیست . به نظر من، هر چه تعداد خواهر و برادر بیشتر باشد، بهتر است. من عاشق این هستم که این بچه‌ها بدون توجه به اینکه چقدر طول بکشد، به تنهایی یاد می‌گیرند که چگونه با هم زندگی کنند و با هم دوست شوند.

خانواده استون (2005)

خانواده استون

خلاصه داستان: با نزدیک شدن به کریسمس، بزرگ‌ترین برادر استون، اورت، دوست دختر خوش‌حال خود، مردیت را به خانه می‌آورد تا خانواده را ملاقات کند تا با حلقه‌ی خانوادگی از او خواستگاری کند. مردیت عصبی خواهرش جولی را دعوت می‌کند که با او بیاید، اما به جای جلب نظر والدین و خواهر اورت، فقط شخصیت او را برجسته می‌کند… اما او دوستی را در برادرش، بن، پیدا می‌کند.

چرا ما آن را دوست داریم: خواهر من یک ماه دیگر ازدواج می‌کند و این فیلم باعث می‌شود تا به این فکر کنم که چقدر پیچیده است که شخص دیگری را به خانواده خود بیاورید. خوشبختانه برای ما، خواهرم دوست پسر خوبی را انتخاب کرد، اما من قطعاً چند دوست پسر داشته‌ام که خانواده‌ام آنها را دوست نداشتند، مانند فیلم. من عاشق ترکیب کمدی و درام در The Family Stone هستم و توصیه می‌کنم آن را برای خنده در مورد روابط شکست خورده خواهر و برادر خود تماشا کنید و نسبت به روابط موفق آنها احساس کنید.

پای هر دو گیر است (1995)

پای هر دو گیر است

خلاصه داستان : آماندا یک یتیم است که در کمپ تابستانی در آستانه فرزندخواندگی توسط یک خانواده وحشتناک است. آلیسا تنها فرزند ثروتمندی است که نامادری وحشتناکی دارد. وقتی آنها از مسیرهای خود عبور می‌کنند و متوجه می‌شوند که دقیقاً شبیه هم هستند، نقشه‌ای برای تعویض مکان می‌اندیشند تا مراقبان مربوطه خود، مددکار اجتماعی آماندا و پدر آلیسا، عاشق شوند.

چرا آن را دوست داریم: این فیلم دارای حالات اصلی Parent Trap است و من برای آن اینجا هستم. مری کیت کوچولو و اشلی خواهران من و بازیگران مورد علاقه من در دوران رشد بودند و ما هنوز عاشق این فیلم هستیم. من همچنین عاشق کنار هم قرار گرفتن زندگی آلیسا و آماندا هستم و اینکه چگونه رابطه آنها ثابت می‌کند که عشق کلاس نمی‌شناسد.

قلعه شیشه‌ای (2017)

قلعه شیشه‌ای

خلاصه داستان: این فیلم زندگی نامه‌ای درباره زندگی چهار خواهر و برادر است که با والدینی غیرسنتی و مسئولیت پذیر از خود مراقبت می‌کنند. وقتی پدرشان هوشیار است ،معلم و الهام دهنده آنهاست. اما در مستی دشمن و ترس آنهاست. مادر آنها به سادگی، زندگی خانگی را نمی‌خواست.

چرا آن را دوست داریم: این فیلم و خاطرات هر دو واقعاً تکان دهنده هستند. این نشان می‌دهد که چگونه خواهر و برادرها می‌توانند برای غلبه بر موانع زندگی و حمایت از یکدیگر در طول زندگی به هم بچسبند. گاهی اوقات ما تمایل داریم که نعمت‌هایمان را بدیهی بگیریم، و این فیلم به من یادآوری می‌کند که من و خواهرانم چقدر خوش شانس بوده‌ایم که پدر و مادرمان را داریم.

اینجا شما را ترک می‌کنم (2014)

اینجا شما را ترک می‌کنم

خلاصه داستان: وقتی پدرشان فوت می‌کند، چهار خواهر و برادر به مدت یک هفته زیر یک سقف دور هم جمع می‌شوند. به همراه همسران مربوطه، سابق، افراد مهم و مادرشان، آنها باید دریابند که با وجود تمام مشکلات فردی خود چگونه به زندگی خود به عنوان یک خانواده ادامه دهند.

چرا ما آن را دوست داریم: وقتی این فیلم را دیدم، روزها به این فکر کردم که وقتی من و خواهرانم همه بزرگ شده و ازدواج کرده‌ایم، زندگی چگونه خواهد بود. این نشان می‌دهد که چگونه خانواده‌ها بزرگ می‌شوند تا خانواده خود را تشکیل دهند، همه با مشکلات خاص خود، اما خواهر و برادرها همیشه خواهر و برادر هستند، مهم نیست که چه باشد. خنده دار و واقعی است و باید تماشا کنید.

۲۷ دست لباس (2008)

۲۷ دست لباس

خلاصه داستان: این فیلم جین «همیشه ساقدوش» نیکولز را دنبال می‌کند که عروسی‌ها را بیش از هر چیز دوست دارد و بخش بزرگی از زندگی خود را وقف کامل کردن روزهای خاص دوستانش می‌کند، اما هنوز عشقی برای خودش پیدا نکرده است. وقتی خواهر کوچکتر و بی خیالش به شهر می‌آید و با رئیس جین و عشق زندگی‌اش نامزد می‌کند، با کوین، خبرنگاری آشنا می‌شود که مخفیانه تصمیم می‌گیرد همه چیز را درباره 27 لباس جین و تجربیات 27 ساقدوش بنویسد.

چرا ما آن را دوست داریم: به یاد دارم که این فیلم یکی از اولین فیلم های PG-13 بود که با خواهر بزرگترم تماشا کردم و از آن زمان تاکنون آن را دوست داشتم. این دوباره من را به یاد زیبایی و درد خواهران می‌اندازد، زیرا ما به طور طبیعی خود را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم، اما در نهایت فقط می‌خواهیم همدیگر را خوشحال کنیم. 27 Dresses طرحی فوق العاده، خنده دار و هوشمندانه دارد که برای یک شب دخترانه عالی است.

آر وی (2006)

آر وی

خلاصه داستان : خانواده مونرو پس از مختل شدن کار باب مانرو در سفری جاده‌ای از لس آنجلس به کلرادو با یک ماشین RV اجاره‌ای راهی هاوایی می‌شوند. در طول راه، آنها با فاجعه پس از فاجعه مواجه می‌شوند و مجبور می‌شوند دور هم جمع شوند و تصمیم بگیرند که واقعاً چه چیزی در زندگی مهم است.

چرا ما آن را دوست داریم: فیلم‌های سفر جاده‌ای خانوادگی به من میزان مساوی لذت و اضطراب می‌دهد. من همیشه در موقعیت‌هایی که آنها در آن قرار می‌گیرند می‌خندم و می‌گریم. RV نیز از این قاعده مستثنی نیست، و من فکر می‌کنم هر خانواده‌ای می‌تواند موافق باشد که سفرهای جاده‌ای طولانی با خواهر و برادرهای خود در یک فضای محدود مطمئناً با چند دست انداز در جاده همراه است.

رامونا و بیزوس (2010)

رامونا و بیزوس

خلاصه داستان: آیا خواندن کتاب‌های رامونا و بیزوس بورلی کلیری را به خاطر دارید؟ این فیلم ماجراهای رامونا را زنده می‌کند، زیرا او قصد دارد خانه خانواده‌اش را نجات دهد. اگرچه رامونا نیت خوبی دارد، اما پر انرژی است، حادثه‌خیز است، و دارای تخیل وحشیانه‌ای است که او را به دردسر می‌اندازد، که خواهر بزرگترش بیزوس را آزار می‌دهد.

چرا ما آن را دوست داریم: من عاشق پویایی خواهر بزرگ وکوچک در این فیلم هستم. خواهر و برادر کوچکتر و بزرگتر می‌توانند با آزار و اذیت برادر یا خواهر شما ارتباط برقرار کنند، اما همچنان آنها را بی نهایت دوست دارند. سلنا گومز و جوی کینگ در این کمدی با احساس خوب که برای همه سنین عالی است عالی هستند.

آوای موسیقی (1965)

آوای موسیقی

خلاصه داستان: جولی اندروز ماریا را به تصویر می‌کشد، زنی که در دوران قبل از جنگ جهانی دوم با خانواده‌ای متشکل از هفت فرزند زندگی می‌کند. داستان براساس داستان گروه موسیقی خانواده فون تراپ ساخته شده است و داستان این است که چگونه ماریا عشق و زندگی و موسیقی جدیدی را وارد زندگی آنها کرد.

چرا ما آن را دوست داریم: هر چقدر هم که خجالت آور است، تازه فهمیدم که The Sound of Music براساس یک داستان واقعی ساخته شده است که باعث می‌شود بیش از پیش آن را دوست داشته باشم. من مشتاق یک موزیکال خوب هستم و این آهنگ‌ها مرا برای دوران کودکی ام نوستالژیک می‌کند. مادرم برای خواب من و خواهرانم با «چیزهای مورد علاقه من» و «Sixteen Going on Seventeen» می‌خواند.

خواهری از سفر آرزوها (2005)

خواهری از سفر آرزوها

خلاصه داستان: چهار دوست صمیمی 16 ساله برای اولین بار در زندگی خود برای یک تابستان از هم جدا می‌شوند و عهد می‌بندند که با هم در ارتباط باشند. قبل از اینکه به راه خود بروند، یک شلوار جین پیدا می‌کنند که به شکلی جادویی به همه آن‌ها می‌خورد و تصمیم می‌گیرند آن را در طول تابستان با نامه‌ها به این طرف و آن طرف بفرستند. لنا تابستان را با خانواده‌اش در یونان می‌گذراند و با پسری رویایی آشنا می‌شود، بریجت به کمپ فوتبال در مکزیک می‌رود و مجبور می‌شود سریع بزرگ شود، کارمن به دیدار پدر جدا شده و خانواده جدیدش می‌رود و تیبی در خانه مانده است اما با یک نفر آشنا می‌شود. دختر بچه‌ای که همه چیز را تغییر می‌دهد

چرا ما آن را دوست داریم: بله، من می‌دانم که شخصیت‌ها از نظر خونی خواهر نیستند، اما من واقعاً معتقدم که برخی از افراد خواهران خود را خارج از خانواده خود پیدا می‌کنند. هر چهار شخصیت نمی‌توانستند متفاوت‌تر از این باشند، اما به دنبال آرامش و راحتی در یکدیگر هستند که نمی‌توانند از خانواده‌هایشان به دست آورند. من به اندازه کافی خوش شانس هستم که دو دوست صمیمی در خواهرانم دارم، اما این برای همه شما با دوستانی که فقط می‌توان آنها را “خواهر” نامید – حتماً امروز آنها را جشن بگیرید.

غرور و تعصب (2005)

غرور و تعصب

خلاصه داستان: فیلم تبدیل به رمان جین آستن، داستان خانواده بنت و دخترشان الیزابت، دومین خواهر بزرگ‌تر از پنج نفر را روایت می‌کند که همراه با خواهرانش تحت فشار قرار می‌گیرند تا به خوبی ازدواج کنند و شاید حتی عشق پیدا کنند.

چرا ما آن را دوست داریم: جین ، بزرگترین خواهران بنت و رابطه الیزابت نشان دهنده یک خواهرخواندگی پویا است. این خواهران پر از درک و شخصیت‌های متفاوت، اخطارهای پیچیده ایده‌های جامعه درباره خانواده و ازدواج را بررسی می‌کنند. علاوه بر این، خواهران کوچکتر کیتی و لیدیا نشان دهنده معصومیت و خواهری هستند، پسران را تعقیب می‌کنند و نگران استانداردهای خشن جامعه نیستند.

در موقعیت او (2005)

در موقعیت او

خلاصه داستان: رز، زنی متمرکز و از نظر اخلاقی سالم، به خاطر یک بی احتیاطی در مورد دوست پسر رز، رابطه خواهر دختر مهمانی خود، مگی را قطع می‌کند. با این حال، دشمنی آنها با آمدن الا شکسته شد، مادربزرگ که هیچ یک از خواهران از وجود آن خبر نداشتند.

چرا ما آن را دوست داریم: این داستان به عنوان یادآوری است که صرف نظر از تفاوت‌های شما، خانواده چیزی نیست که بتوان به راحتی از بین رفت. در حالی که ممکن است اختلافات و روابط تیره وجود داشته باشد، چیز خاصی در مورد پیوند خواهری وجود دارد. وقتی این جفت دوباره به هم وصل می‌شوند، رز متوجه می‌شود که او همیشه از خواهر کوچکترش محافظت می‌کند، خواه او بخواهد یا نه.

دختر دیگر بولین (2008)

دختر دیگر بولین

خلاصه داستان: هنگامی که کاترین آراگو، همسر پادشاه هنری هشتم، موفق به ایجاد وارث مردی برای تاج و تخت انگلیس نمی‌شود، دوک نورفولک و برادر شوهرش توماس بولین قصد دارند دختر بزرگتر آن را در دربار نصب کنند. به عنوان معشوقه پادشاه و مادر بالقوه پسرش. با دسیسه، عاشقانه، خیانت، و کمی داستان‌های تاریخی اروپایی دو خواهر، آن بولین و خواهرش مری، برای عشق به پادشاه خوش تیپ و پرشور هنری هشتم رقابت می‌کنند تا جاه طلبی‌های خانواده خود را برآورده کنند.

چرا ما آن را دوست داریم: در حالی که جفت خواهر بولین اکثریت فیلم را به ظاهر در رقابت با یکدیگر سپری می‌کنند، در پایان، داستان عاطفی به عنوان یادآوری از وفاداری ناشی از یک پیوند خانوادگی است.

سرگذشت نارنیا: شیر، کمد و جادوگر (2005)

سرگذشت نارنیا: شیر، کمد و جادوگر

خلاصه داستان: The Chronicles of Narnia داستان چهار کودکی را روایت می‌کند که در جریان بمباران‌های جنگ جهانی دوم از لندن به حومه شهر تخلیه شده و برای بازگشت به خانه نزد یک استاد فرستاده شده‌اند. در حین انجام یک بازی مخفی کاری، یکی از خواهر و برادرها، لوسی، کمد لباسی را در یک اتاق خالی پیدا می‌کند. او که در مورد مخفیگاه بزرگ هیجان زده است، تنها برای یافتن دنیای پنهان نارنیا وارد کمد لباس می‌شود.

چرا ما آن را دوست داریم: شیر، جادوگر و کمد لباس اولین مورد از مجموعه The Chronicles of Narnia است. در طول سریال، شما روابط رو به رشد و پویایی در حال تغییر چهار خواهر و برادر Pevensie و نحوه محافظت و مراقبت از یکدیگر را با وجود سن و شخصیت متفاوت مشاهده می‌کنید.

انولا هولمز (2020)

انولا هولمز

خلاصه داستان: وقتی انولا هولمز، خواهر نوجوان کارآگاه معروف شرلوک‌هلمز، متوجه می‌شود که مادرش گم شده است، مأموریت کارآگاهی خود را برای یافتن او آغاز می‌کند. او که به خودی خود یک سوپر کاراگاه می‌شود، برادر مشهورش را گول می‌زند و توطئه خطرناکی را کشف می‌کند.

چرا آن را دوست داریم: پیروی از یک خواهر و برادر با موفقیت و شهرت جهانی سخت است. با وجود مشکلات (و رابطه رقابتی آنها)، انولا راه خود را می‌پیوندد و شرلوک از او در مسیر مستقل خود حمایت می‌کند.

رادیو فلایر (1992)

رادیو فلایر

خلاصه داستان: محصول یک طلاق کثیف، دو برادر، مایک و بابی، خود را در خانواده‌ای بدسرپرست با شوهر جدید مادرشان، ملقب به “شاه” می‌بینند. همانطور که بچه‌ها انجام می‌دهند، پسرها سعی می‌کنند از طریق خیال پردازی از زندگی سخت خانگی خود فرار کنند، به این امید که واگن معروف Radio Flyer را به پرواز درآورند.

چرا ما آن را دوست داریم: برای تماشای فیلم‌هایی که با خواهر و برادرتان می‌توانید تماشا کنید، Radio Flyer یک کلاسیک دلخراش است. تئوری‌های زیادی پیرامون این فیلم وجود دارد، اما با این وجود، داستان تاثیری را که داشتن خواهر یا برادر در زمان مبارزه می‌تواند داشته باشد، نشان می‌دهد. صحنه‌های فوق‌العاده‌ای در فیلم وجود دارد که به دقت دوران کودکی را به تصویر می‌کشد، اما یادآوری می‌کند که اتفاقات بیشتری پشت درهای بسته رخ می‌دهد.

دارجلینگ محدود (2007)

دارجلینگ محدود

خلاصه داستان : برادران دور افتاده فرانسیس، پیتر و جک یک سال پس از مرگ پدرشان برای یک سفر قطار در سراسر هند دوباره متحد می‌شوند. خواهر و برادر سال‌هاست که با هم صحبت نکرده‌اند، اما به زودی در الگوهای رفتاری قدیمی قرار می‌گیرند، زیرا فرانسیس فاش می‌کند که دلیل واقعی آن‌ها برای این سفر دیدن مادرشان در صومعه هیمالیا است.

چرا ما آن را دوست داریم: پویایی خواهر و برادر در این فیلم نشان می‌دهد که مهم نیست چند بار با خانواده خود وارد و خارج شوید، آنها همیشه در پایان روز آنجا خواهند بود. خانواده پس از یافتن مادرشان در سکوت دور هم جمع می‌شوند و دوباره عاشقانه به هم می‌پیوندند. در حالی که پسرها می‌دانند که رابطه آنها با مادرشان هرگز شبیه به هم نخواهد بود، این سفر سه بزرگسال را به روشی صمیمانه دوباره به هم متصل می‌کند.

لحظه‌ای در نیویورک (2004)

لحظه‌ای در نیویورک

خلاصه داستان: جین و راکسی رایان، یک جفت دوقلو نوجوان اهل لانگ آیلند، خود را درگیر ماجراهای ناگوار متعددی در منهتن می‌کنند. جین، این دوقلو درس‌خوان، می‌خواهد بورسیه تحصیلی کالاهان را برای تحصیل در خارج از کشور دریافت کند، در حالی که خواهرش راکسی می‌خواهد مخفیانه به پشت صحنه برود و گروه راک مورد علاقه‌اش را به گوش دادن به نوار دمویش ببرد. شخصیت‌های متضاد آن‌ها این زوج را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند و فیلم کمدی را تبدیل به فیلمی می‌کند که همه می‌توانند از آن لذت ببرند.

چرا ما آن را دوست داریم: اگر در طول سال‌ها با خواهر یا برادری در هر سنی بزرگ شده‌اید، می‌دانید که ارتباط تقریباً همیشه نتیجه ماجراجویی است. در حالی که این زوج از نظر شخصیتی متفاوت هستند، مانند بسیاری از خواهران و برادران، روز بدشانسی آنها را به هم نزدیک می‌کند و خواهران معمولاً متخاصم تصمیم می‌گیرند علیه نیروهای اطراف خود متحد شوند تا به اهداف خود برسند.

می‌توانی روی من حساب کنی (2000)

می‌توانی روی من حساب کنی

خلاصه داستان: سامی، مادری طلاق گرفته با یک پسر 8 ساله، به عنوان افسر وام در بانک کار می‌کند تا زندگی خود را تامین کند. او با مردی بی‌تفاوت به نام باب قرار می‌گیرد و متوجه می‌شود که در شغلش فاقد رضایت کامل است تا اینکه برادر ساده‌دلش تری پس از مدت‌ها سکوت ظاهر می‌شود.

چرا ما آن را دوست داریم: هنگامی که تری برادر سامی به ملاقات او می‌رود، خلاء زندگی او و پسرش را پر می‌کند. او که به طور موقت از محدودیت‌های مادری مجرد رها شده است، شروع به رهایی از روال عادی خود می‌کند. در یک رشته از حوادث آسیب زا، سامی بین کمک به برادرش و محافظت از پسرش سرگردان است.

ریچل ازدواج می‌کند (2008)

ریچل ازدواج می‌کند

خلاصه داستان: کیم بوچمن برای چند روز از بازپروری آزاد می‌شود تا در مراسم عروسی خواهر بزرگترش راشل در خانه دوران کودکی آنها شرکت کند. در حالی که دوستان و خانواده ریچل برای این رویداد آماده می‌شوند، کیم تلاش می‌کند تا رابطه‌اش را با جمعیتشان دوباره برقرار کند، زیرا سابقه سوء مصرف مواد او را به گوسفند سیاه خانواده تبدیل کرده است.

چرا ما آن را دوست داریم: با وجود گذشته پرتنش و شروع سخت آنها، در بدترین حالت کیم، ریچل همچنان به خواهرش برای خدمتکار در مراسم عروسی خود متکی است. جدای از اشتباهات و عیوب، عشق خواهران به یکدیگر در برابر نمایش خانوادگی و انتقام‌جویی‌های شخصی مقاومت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *