بررسی بازی Mortal Kombat 11 Aftermath

بررسی بازی: Mortal Kombat 11 Aftermath

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4, Switch, Xbox One
توسعه دهندهNetherrealm Studios
ناشرWarner Bros. Interactive Entertainment
ژانر:اکشن، مبارزه ای
تاریخ انتشارMay 26, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Mortal Kombat 11 Aftermath

مقدمه

هنگامی که NetherRealm دنباله Aftermath را معرفی کرد، بسیار خوشحال شدم. من همه چیزِ مورتال کمبت 11 را دوست داشتم، اما بخش داستانی بازی قطعاً برجسته ترین بخش آن بود. بازی پر از جنون، مرگ، اکشن و هرج و مرج بود، اما همچنین سازندگان کار بزرگی را انجام دادند که کل شخصیت ها را در داستانی چنان بلند جمع کردند که لحظه به لحظه آن سرشار از هیجان باشد و آدرنالین خون را بالا ببرد. در حالی که انتظاری برای ادامه این داستان عالی نداشتم، اما با تشکر از تیم سازنده، همچنان می توانیم از دنیای بزرگِ Mortal Kombat 11 لذت ببریم. این بازی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی بازی

گفته می شود، پرداخت 40 پوند برای بازی سه ساعه خیلی منصفانه نیست. بله، بازی بسیار باشکوه است، و شخصیت های جدید بسیار فوق العاده ای حضور دارند، اما این قیمت برای آنچه که به دست می آورید کمی بیش از حد بالا است. سفر در زمان به عنوان محور اصلی داستان عمل می کرد و به NetherRealm اجازه می داد هر کاری را که می خواهد انجام دهد، و وقتی به پایان رسید، حسن ختامی عالی برای یک داستان قوی بود. خرید این نسخه به این بستگی دارد که چه قدر دوست دارید چهره های قدیمی و جدید را ببنید، خلاصه کلام: اگر از بخش داستانی Mortal Kombat 11 لذت بردید، از این دنباله هم لذت خواهید برد.

بررسی بازی Mortal Kombat 11 Aftermath
بررسی بازی Mortal Kombat 11 Aftermath

Aftermath دقیقا از جایی آغاز می شود که بازی اصلی به پایان رسید. لیو کانگ و رایدن، کرونیکا را شکست داده اند، اما برای شروع مجدد زمان، باید تاج وی را پیدا کنند. شنگ سونگ، جادوگر اهریمنی با قدرت تغییر قیافه وارد می شود. شرور نمادین این مجموعه بازی باز گشته است، و چهره های جدیدی را به فهرست شخصیت ها اضافه کرده است. فوجین ، محافظ Earthrealm و برادر Raiden ، و Sheeva ، ملکه شوکان و جنگجوی آتشین، نقش بزرگی در داستان دارند. آنها نه تنها از ویژگی های زیادی برخوردار هستند بلکه یک مجموعه حرکت خارق العاده نیز دارند.

Aftermath فرصتی برای نمایش شخصیت های بسته الحاقی است. اگرچه شما به عنوان تعدادی از مبارزان اصلی بازی به صورت پراکنده بازی می کنید، تمرکز آن بر روی امثال Nightwolf ، Shang Tsung ، Sindel و دو تازه وارد است. مکان مناسبی برای یادگیری مجموعه های حرکت آنها نیست، اما یک تستی را فراهم می کند که به طور بالقوه شما با یک جنگنده جدید آماده باشید تا تبدیل به مبارز اصلی شما شود. فوجین برای من مهمترین مبارز است اما شیوا هم پیشنهاد های زیادی برای ارائه دارد. اما همه بستگی به این دارد که از چه سبک جنگنده ای استفاده می کنید. برخی از مبارزان دارای حرکات ترکیبی هستند که انجام دادن پیوستهِ آن ها چالش برانگیز است، در حالی که حرکات برخی دیگر به طرز باورنکردنی جریان می یابند.

خدمات فراوانی برای طرفداران وجود دارد، نه فقط برای کسانی که از سال 1992 مجموعه مورتال کمبت را تجربه کرده اند، بلکه برای کسانی که Mortal Kombat 11 را تجربه کرده اند. اسکورپیون و ساب زیرو مانند جانی کیج و جکس نیز برای مدت کوتاهی حضور دارند. وزن هیجانی این بسته الحاقی مانند بخش داستانی Mortal Kombat 11  نیست، اما هنوز هم سرگرم کننده است. نقش های منفی در Aftermath بسیار برجسته تر هستند، به حدی که بسیار شبیه Star Wars Episode V: Empire Strikes Back هستند. Shao Kahn دوباره برای خراب کاری های خود بازگشته است، و دیگران (که من نمی خواهم آن ها را اسپویل کنم) به راه های شیطانی باز می گردند.

دقیقاً مانند مورتال کمبت 11، Aftermath بسیار زیبا است. مکان های جدید به طور دقیق و زیبایی طراحی شده اند و انیمیشن ها در کات سین ها خیره کننده اند. در جریان مبارزات، آیتم هایی که در محیط قرار داده شده اند، در مبارزات بسیار به کمک شما می آیند و به زیبایی نسخه اصلی طراحی شده اند. در طول بخش Shao Kahn و Sindel، اگرچه مبارزات بسیار جذاب و دیدنی بود، اما لگ هایی نیز وجود داشت. در طول کات سین ها، افت فریم ریت بسیار مشهود بود، اما به غیر از آن، همه چیز به طور روان اجرا می شد.

همراه با یک داستان جدید، Mortal Kombat 11: Aftermath دوستی را باز می گرداند. به جای تکه پاره کردن حریف خود در انتهای نبرد با قابلیت Fatality ، دوستی به شما این امکان را می دهد که خوب باشید. می توانید این بخش جدید را در یوتیوب ببینید، اما توصیه می کنم خودتان آن را تجربه کنید. شخصیت مورد علاقه من تاکنون RoboCop است، اما تمام مواردی که من تاکنون دیده ام عالی هستند. صحبت از RoboCop شد، او، شیوا و فوجین  به عنوان آخرین شخصیت های قابل بازی هستند. من از نحوه کنترل او کمی نا امید شدم، به دلیل اینکه او کمی دست و پا گیر است و حرکات ترکیبی او بسیار کند است. اما با این وجود، ضربه نهایی او شگفت انگیز است و اشاراتی به دیگر شخصیت های robo از فیلم ها دارد.

 Mortal Kombat 11: Aftermathممکن است برچسب قیمیت بالایی داشته باشد،  اما داستان اضافه شده بسیار عالی است. شنگ سونگ ستاره درخشان بازی است و شیوا و فوجین نیز به خوبی می درخشند. خون و اکشن کافی برای خوشحال کردن طرفداران سرسخت مجموعه وجود دارد، و شخصیت های جدید اضافه شده فوق العاده ای در فهرست شخصیت ها هستند. بازگشت قابلیت دوستی باعث خوشحالی من می شود و حتی اگر RoboCop آنچنان که من امیدوار بودم، خوب نباشد، Aftermath یک دنباله مناسب و بسته الحاقی عالی است.

نکات مثبت

  • داستان جدید مانند نسخه اصلی فوق العاده است و شاید از نظر برخی پایان بندی بهتری ارائه می کند
  • روبوکاپ(پلیس آهنی)، فوجین و شیوا شخصیت های جدید با قابلیت های متنوع هستند
  • بخش های سینمایی و انیمیشن های فوق العاده اند
  • بخش دوستی قابلیتی مثبت در میان این هم خون و خونریزی است!

نکات منفی

  • کنترل روبو کاپ به آن اندازه ای که امید می رفت خوب نیست
  • برچسب قیمتی بسیار بالا برای محتوای ارائه شده
  • روند داستانی بازی گاهی اوقات منطقی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.