زیبایی مردان-دیوید بکهام

7 ترفند ساده زیبایی و مراقبتی برای جذابیت مردان

معمولا وقتی به نکات و ترفندهای زیبایی اشاره می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد این است که این نکات تنها برای خانم‌هاست. این مسئله تا حد زیادی به زنان محدود می‌شود، اما باید توجه کنیم که مردان از دایره نکات زیبایی حذف نمی‌شوند. برخی از مردان آن را به اندازه هر زنی جدی می‌گیرند، اما درصد بیشتری از آنها به اندازه کافی به این اصول اهمیت نمی‌دهند. با ادامه این مقاله از زردنیوز همراه شوید تا با بهترین نکات کاربردی برای داشتن زیبایی موردنظر خود آشنا شوید.

مقدمه

این که همیشه خوب به نظر برسید و بهترین ظاهر خود را داشته باشید، اصلا چیز بی‌اهمیتی نیست. این مسئله نقشی حیاتی در تأثیراتی که روزانه ایجاد می‌کنید بازی می‌کند و به نحوه درک افراد از شما و رفتاری که با شما خواهند داشت، کمک می‌کند. در رابطه با داشتن بهترین ظاهری که می‌توانید داشته باشید، هیچ جزئیاتی را نباید نادیده گرفت. موهای شما، پوست، ناخن‌ها، بویی که از شما استشمام می‌شود، لباسی که می‌پوشید و بسیاری نکات دیگر، همه عوامل کلیدی هستند.

بسیاری از مردان به این چیزها توجه چندانی نمی‌کنند چرا که معتقدند برای رعایت تمام این نکات باید زمان زیادی را صرف کنند و ممکن است در برنامه‌های خود دچار مشکل شوند. عامل مهم‌تر این است که اکثر مردان به طور طبیعی به این شکل ساخته‌نشده‌اند یا از نظر اجتماعی طوری به آنها القا‌شده که باید از زاویه دیگری به این مسئله نگاه کنند. البته در سال‌های اخیر شاهد هستیم که این نوع تفکر به سرعت در حال تغییر است و خوشبختانه نکات زیبایی بسیار ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید خودتان آنها را به راحتی و به سرعت انجام دهید.

بهترین بخشی از بدن که می‌توان رعایت نکات زیبایی را از آن آغاز کرد، همان جایی است که بیشترین نقش را در زیبایی افراد بازی می‌کند. رسیدگی به زیبایی صورت انسان بهترین شروع برای رعایت این نکات است که به ویژه در جذابیت مردان نقش بیشتری را ایفا می‌کند. پوست بزرگترین اندام بدن است و طبیعتا به اندازه هر عضو دیگری نیاز به توجه دارد. انواع مختلفی از پوست وجود دارد؛ مانند پوست خشک، چرب، نرمال و… از این رو نکات مراقبتی برای پوست هر فرد با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. به همین علت، برخی از انواع پوست نیاز به توجه بیشتری دارند. همچنین، فصل‌ها نیز نقشی کلیدی در نکات مراقبت از پوست دارند و به تناسب فصلی که در آن هستیم، باید رفتار متفاوتی با پوست خود داشته باشیم.

نکات و ترفندهایی برای مراقبت از صورت و پوست

مراقبت از پوست مردان
مراقبت از پوست مردان

پوست خود را مرطوب نگه دارید

مهم‌ترین عامل در سلامت پوست، رطوبت است. اولین و آسان‌ترین راه برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست، نوشیدن آب زیاد است. نوشیدن آب کافی باعث عملکرد بهتر اندام‌های داخلی بدن نیز خواهد شد. اگر با وجود نوشیدن آب کافی در طول روز، متوجه شدید که پوست شما هنوز خشک است، می‌توانید از لوسیون بدن استفاده کنید. مرطوب‌کننده‌های تخصصی صورت که مناسب پوست شما هستند را شناسایی کنید و مرتب از آنها استفاده کنید. این مرطوب‌کننده‌ها اغلب در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی در دسترس هستند.

از بروز چین و چروک زیاد در پوست خود جلوگیری کنید‌

یکی از چالش‌های کلیدی که به خصوص با افزایش سن، پوست با آن مواجه خواهد شد، چین و چروک است. وقتی چروک‌ها در پوست ظاهر می‌شوند، ظاهر جوان و درخشان را از پوست می‌گیرند. مرطوب کردن پوست به کاهش چین و چروک کمک می‌کند. علاوه بر حفظ رطوبت موردنیاز پوست، تغذیه شما نیز نقش کلیدی در کاهش چین و چروک دارد. میوه‌هایی مانند خیار، هندوانه و گوجه فرنگی از جمله میوه‌های بسیار آبدار هستند که می‌توانید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این میوه‌ها و همچنین کلم حاوی ویتامین A و ویتامین C هستند که نقش مهمی در پاک کردن خطوط پوست و سم‌زدایی خون و بدن دارند. این سم‌زدایی باعث می‌شود حتی با بالا رفتن سن، جوان به نظر برسید.

هنگام اصلاح از صورت خود محافظت کنید

موهای صورت از ویژگی‌های خاص مردان است. باید بدانید که برای حفظ جذابیت فرم صورت، موها باید مرتباً تراشیده شوند. تراشیدن موهای صورت می‌تواند باعث تحریک و رشد مجدد موها شود، بنابراین استفاده از کرم اصلاح هنگام اصلاح بسیار مهم است. کرم‌های اصلاحی که حاوی ترکیبات تسکین‌دهنده و آنتی اکسیدان باشند، بهترین گزینه خواهند بود.
توجه: تا حد امکان از استفاده از ژل‌های اصلاح خودداری کنید؛ زیرا این ژل‌ها حاوی الکل هستند که باعث کم‌آبی پوست خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که باعث زیبایی در مردان و همچنین زنان می‌شوند، دندان‌ها هستند. آنها در کنار لب‌ها به جذابیت کلی صوت کمک می‌کنند.

نکات و ترفندهای مراقبت از دندان‌ها و لب‌ها

مراقبت از دندان مردان
مراقبت از دندان مردان

از خشکی لب‌ها جلوگیری کنید

لب‌های خشک و پوسته پوسته چیزهای زیادی در مورد شما می‌گویند، مانند وضعیت سلامتی شما یا اینکه چقدر از خود مراقبت می‌کنید. برای مرطوب نگه داشتن لب‌ها، به طور مرتب از بالم لب استفاده کنید. بالم لب‌هایی که در برابر آفتاب هم از لب‌ها محافظت می‌کنند گزینه‌های بهتری هستند.

دندان‌های خود را سفید و تمیز نگه دارید‌

حاضرید برای یک لبخند زیبا چه قیمتی بپردازید؟ قطعا قیمتی ندارد. در میان یک لبخند زیبا، مجموعه‌ای از دندان‌های سفید و زیبا قرار دارد. حتی اگر دندان‌های شما آن‌قدرها هم سفید نیستند، باید همیشه تمیز و در بهترین شکل خود باشند. به طور مرتب مسواک بزنید (دو بار در روز یا بعد از هر وعده غذایی)، نخ دندان بکشید و روزانه از دهان‌شویه استفاده کنید. مصرف غذاهایی که دندان‌ها را لکه‌دار می‌کنند را کاهش دهید و در صورت پیدا شدن لک روی دندان، گزینه‌های سفیدکننده بی‌خطری وجود دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید. می‌توانید سایر روش‌های زیبایی دندان مانند جرم‌گیری توسط دندانپزشک را هم در نظر داشته باشید.

از ناخن‌های خود مراقبت کنید

مراقبت از ناخن مردان
مراقبت از ناخن مردان

مراقبت از ناخن برای مردان‌

انجام مراقبت از ناخن و داشتن ناخن‌هایی تمیز و مرتب، برای حفظ ظاهری زیبا در مردان و زنان، نکته‌ای بسیار اساسی است. مراقبت از ناخن برای مردان بسیار مهم است زیرا اگر ناخن آنها ایرادی داشته باشد، نمی‌توانند مانند خانم‌ها آن را با لاک بپوشانند.
برخی از مشکلات رایج ناخن عبارتند از: تغییر رنگ، ضخیم شدن، شکستن و غیره. بیشتر آنها در نتیجه عفونت‌هایی مانند قارچ ناخن رخ می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دلیل سن باشد.‌
ناخن سالم لایه‌ای زیبا، صاف و صورتی مایل به سفید از سلول‌های مرده است. برای حفظ زیبایی آن، نکات و ترفندهای ساده‌ای وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

ناخن‌ها را تمیز و خشک نگه دارید

ناخن کثیف محل رشد انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها است. همچنین عفونت‌هایی مانند قارچ ناخن در ناخن‌های نمناک رشد می‌کنند. اگرچه درمان‌های خانگی زیادی برای قارچ ناخن وجود دارد، اما باید بدانید که مانند هرچیزی در زندگی، پیشگیری در این مورد هم همیشه بهتر از درمان است. بنابراین، ناخن‌ها را باید همیشه تمیز و خشک نگه داشت. برای جلوگیری از قارچ ناخن، مطمئن شوید که در مکان‌های عمومی مانند استخر عمومی یا رختکن با پای برهنه راه نروید.

ناخن ها و انگشتان را مرطوب کنید

یکی از دلایل اصلی مشکلات ناخن، خشکی بیش از حد ناخن است. این مسئله می‌تواند منجر به شکستن و شکافتن ناخن شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌توانند به راحتی در گوشه‌های ناخن نفوذ کنند، و از این طریق می‌توانند باعث عفونت ناخن شوند. برای جلوگیری از خشکی بیش از حد ناخن، انگشتان و ناخن‌های خود را به طور مرتب مرطوب کنید، به خصوص بعد از شستن دست‌ها یا خیس کردن انگشتان در آب. برای این منظور مرطوب‌کننده‌های بسیار خوبی وجود دارد که مخصوص ناخن هستند و می‌توانید به راحتی آنها را تهیه کنید. روغن نارگیل نیز یک جایگزین در دسترس و بسیار مفید است.
توجه: اگر مجبورید مرتب دست‌ها و پاهای خود را در آب فرو کنید، از دستکش و کفش لاستیکی استفاده کنید. استفاده از آن به اهداف دوگانه خشک نگه داشتن ناخن‌ها و همچنین جلوگیری از کم‌آبی آنها کمک می‌کند.

ناخن‌ها را به طور منظم کوتاه کنید و به آنها حالت دهید

اغلب، مردم به علت زیبایی ظاهری ناخن‌های بلند، متأسفانه، از تأثیرات منفی آن بر سلامت ناخن‌ها غافل می‌شوند. ناخن‌های بلند در برابر انواع مختلفی از مشکلات ناخن مانند میکروب‌هایی که در زیر آن پنهان می‌شوند یا شکستن و سایر مشکلات بسیار آسیب‌پذیر هستند. بنابراین، سعی کنید همیشه ناخن‌های خود را به خوبی کوتاه کنید. با این حال، مراقب باشید که ناخن‌ها خیلی کوتاه نشوند، زیرا این کار می‌تواند ظاهر و سلامت انگشتان دست و پاهایتان را به دلیل مشکلاتی مانند ناخن‌های خمیده یا ناخن‌های فرورفته، به خطر بیندازد.

مطالب مرتبط: ژست مردانه؛ بهترین نکات برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای برای آقایان

از موهای خود مراقبت کنید

رعایت این نکته اهمیت بسیار بالایی دارد. مو نقش مهمی در دیدگاه کلی از ظاهر یک مرد دارد. اگر کاملا آن را نتراشید، باید مراقب باشید که مرتب، خوش‌فرم و تغذیه شده‌باشد. مو نیز مانند سایر اعضای بدن به غذا نیاز دارد. برای تغذیه مناسب مو از کرم‌های مو که با جنس موی شما متناسب هستند، استفاده کنید. همچنین از استفاده مکرر از شامپو خودداری کنید زیرا ممکن است خشکی موهای شما را به دنبال داشته باشد. برای اصلاح خشکی موها می‌توانید از نرم‌کننده استفاده کنید.
یکی دیگر از مشکلات رایج مو در مردان شوره سر است. مقدار زیادی آب مصرف کنید، موها را به درستی بشویید و موها را به خوبی کوتاه کنید تا از شوره سر جلوگیری کنید.

خواب کافی داشته باشید

خواب مردان
خواب مردان

تاثیر خواب کافی بر عملکرد بدن بسیار زیاد است. یک فرد بالغ به طور متوسط ​​به 8 ساعت خواب در روز نیاز دارد. چند نفر از ما می‌توانیم ادعا کنیم که روزانه در این دنیای شلوغ و سریع، این میزان خواب را تجربه می‌کنیم؟ همه این‌ها در بدن و ظاهر ما نشان داده می‌شود.
به عنوان مثال، یکی از دلایل کلیدی گودی یا پف زیر چشم، خواب ناکافی است. بنابراین، برای خلاص شدن از شر این آسیب‌ها، سعی کنید بیشتر از قبل استراحت کنید. علاوه بر این، می‌توانید برش‌های سیب‌زمینی خام و سرد را به مدت بیست دقیقه زیر چشم قرار دهید.

به بدن خود توجه کنید

در نهایت، خلاصه تمام نکات و ترفندهای زیبایی این است که به کل بدن خود توجه کنید. هیچ جنبه‌ای را نادیده نگیرید؛ هر جزئیاتی می‌تواند ظاهر شما را مخدوش کند. مراقب مو، پوست، ناخن، لب‌ها و دندان‌های خود باشید. آنها را به دقت زیر نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی هر گونه تغییر را تشخیص دهید و از این رو اصلاحات لازم را انجام دهید.

نتیجه‌گیری

نوع دیدگاه شما تأثیر قابل توجهی بر برداشتی که از خود می‌کنید دارد؛ که در نهایت نحوه درک افراد از شما و رفتاری که با شما خواهند داشت را تعیین می‌کند. بنابراین، باید به تمام جزئیات ظاهر خود توجه کنید، در غیر این صورت چیزی که شما بی‌اهمیت می‌دانید، می‌تواند زیبایی آنچه را که مهم می‌دانید به خطر بیاندازد. تمام نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد، راه‌هایی ساده و سریع برای مردان هستند تا همیشه بهترین ظاهر خود را داشته باشند.

مطالب مرتبط: پریود در مردان؛ آیا مردها این حالت را در خود تجربه می‌کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *