آشنایی با افراد جدید در شهر جدید

روش‌هایی برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید

برخی افراد زمانی که به یک شهر جدید به دلایل مختلفی نقل مکان می‌کنند، با مشکلات مختلفی روبرو می‌شوند. یکی از این مشکلات که افراد زیادی را در بر می‌گیرد، نداشتن راه برای آشنایی با افراد جدید در شهر جدید است.

بنابراین اگر شما هم یک شهر جدید تنها هستید، یا حتی در شهر خودتان می‌خواهید با افراد جدیدی برای دوستی آشنا شوید اما راهش را بلد نیستید، در این مطلب ما لیستی از بهترین مکان‌ها برای ملاقات افراد جدید را می‌آوریم.

فهرست عناوین پنهان

چرا آشنایی با افراد جدید و دوستیابی سخت است؟

معمولاً زمانی که افراد زندگی کاری خودشان را شروع می‌کنند، ارتباطشان با دوستان قدیمی‌شان کمتر می‌شود. حتی برخی از روابط دوستی‌شان را به دلیل نقل مکان به شهر یا مکان جدید از دست می‌دهند.

این موضوع دلایل مختلفی هم دارد؛ از تغییرات در ساعات کاری و زیاد شدن مشغله گرفته تا تغییر در روحیات افراد و اولویت‌های آن‌ها در انسانهایی که آن‌ها دوست دارند با آن‌ها در ارتباط باشند.

اما چیزی که مشخص است این است که اکثر افراد به داشتن دوست نیاز دارند.

 همراهی با یک دوست به تنظیم احساسات، بهبود همدلی و عزت نفس و کاهش افسردگی و استرس کمک می‌کند.

از سوی دیگر متاسفانه هر چه سن افراد بالاتر می‌رود، دوستیابی هم در آن‌ها سخت‌تر می‌شود. دیگر مانند دوران کودکی نیست که کنار کسی برویم و به او بگویم “با من دوست شوی؟” یا به او بگوییم “اسمت چیه؟” و یک دوره دوستی شروع شود.

متاسفانه پیدا کردن دوست بسیار سخت می‌شود.

حالا اگر شهرمان را تغییر دهیم، کشورمان را تغییر دهیم یا محل زندگی‌مان را تغییر دهیم و …، دوست پیدا کردن از این هم سخت‌تر می‌شود.

شب‌های تریویا (Trivia Nights)

شب‌های تریویا یکی از دورهمی‌هایی است که در ایران کمتر دیده شده است. زیرا در اصل در مشروب فروشی‌ها آن را برگزار می‌کنند.

بنابراین اگر از آن دسته از افرادی هستید که به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اید و به دنبال پیدا کردن دوست جدید در کشور جدید هستید، این مورد به دردتان می‌خورد. حتما از این فرصت استفاده کنید.

درباره شب‌های Trivia همینقدر بگوییم که در آن همانطور که از نوشیدنی و غذای خود لذت می‌برید، نظرات دیگران در مورد فیلم و تیم ورزشی و … مورد علاقه‌شان از بازی تاج و تخت گرفته تا هری پاتر و … می‌شنوید. همچنین سوال می‌پرسید یا به سوالات دیگران پاسخ می‌دهید. خودتان هم درباره فیلم و برنامه و تیم مورد علاقه‌تان صحبت می‌کنید.

به احتمال خیلی زیاد در چنین دورهمی‌ و با همچنین صحبت‌هایی هم کسانی هستند که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند و هم تحت تاثیر شما قرار بگیرند. بنابراین روشی عالی برای پیدا کردن دوست جدید است.

مراحل انجام این کار

 1. اولین کاری که باید انجام دهید این است که Trivia Nightsهایی که در نزدیکی شما برگزار می‌شوند را بیابید.
 2. سپس قوانین مربوط به آن را بیاموزید و برای یکی از آن‌ها از یکی از طرق موجود (معمولا اپلیکیشن و وب سایت و …) ثبت نام نمایید
 3. دیر نکنید.
 4. حتما قبل و بعد از بازی با هم تیمی های خود صحبت کنید.

تور گشت شهری

یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن دوست در شهر جدید، تورهای گشت شهری است. جالبی این تورها این است که معمولا افرادی در آن‌ها شرکت می‌کنند که خودشان هم جدیداً به آن شهر آمده‌اند. از این رو به راحتی با تازه واردهای دیگر آشنا می‌شوید.

تورهای مختلفی در شهرها برگزار می‌شوند. تورهای تاریخی، پیاده روی، تورهای هنری، تورهای غذایی، تورهای معماری و … برخی از تورهایی است که در شهرها برگزار می‌شوند.

این تورها از مکان‌های مختلف شهرها شامل مکان‌های دیدنی، باغ‌وحش‌ها، رستوران‌ها و موزه‌های معروف بازدید می‌کنند.

در عین حال که می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید، از سوی دیگر می‌توانید با مکان‌های مختلف شهر نیز آشنا شوید.

مراحل انجام این کار

 1. به گروه‌ها و پیج‌های تور آنلاین مانند در تلگرام و اینستاگرام و غیره بپیوندید تا درباره مکان‌هایی که انتظار می‌رود بازدید کنید، بیشتر بدانید.
 2. پس از اینکه یک تور مناسب پیدا کردید، در آن ثبت نام کنید.
 3. در طول گذراندن تور در مکان‌های مختلف استفاده از گوشی و … را به حداقل برسانید. زیرا در این صورت است که زمان دارید با دیگران هم آشنا شوید. حتی شاید یکی از بهترین فرصت‌ها برای سم زدایی دیجیتال برای شما باشد.
 4. سعی کنید در طول تور از لیدر و دیگران سوال بپرسید. درباره تاریخچه مکان‌هایی که قرار است بروید از قبل به خوبی مطالعه کنید تا شما هم بتوانید به سوالات دیگران در صورت لزوم پاسخ دهید. در کل، سعی کنید یک ناظر منفعل نباشید، در غیر این صورت چندان مورد توجه قرار نخواهید گرفت.

کلاس زبان

شرکت در کلاس یادگیری زبان یکی دیگر از بهترین راه‌هایی است که شما می‌توانید با افراد جدید در یک شهر آشنا شوید.

شرکت در کلاس زبان، یک روش هوشمندانه برای ایجاد ارتباطات جدید است.

خیلی از افراد دوست دارند، زبان جدیدی بیاموزند. از این رو در کلاس زبان شرکت می‌کنند. شما هم همین کار را انجام دهید.

از اینکه در ابتدای کار خوب صحبت نکنید یا برخی کلمات را نتوانید تلفظ کنید و غیره، ناراحت نشوید.

بسیاری از افرادی که در اطراف شما هستند در همان سطح شما هستند. بنابراین همه یکدیگر را به خوبی درک می‌کنید و می‌توانید به یکدیگر کمک کنید.

در مکالمه‌ها با یکدیگر همکاری کنید تا بیشتر با هم خو بگیرید و بتوانید دوست شوید.

چند جلسه که گذشت می‌توانید با دوستانتان بیرون بروید و برای غذا خوردن و غیره.

رفتن به بار

این هم یکی از کارهایی است که متاسفانه امکان انجام آن در ایران وجود ندارد. بنابراین مخصوص کسانی است که به کشور دیگری مهاجرت کرده‌اند.

بارها معمولا شلوغ هستند و افراد با استایل‌ها و سبک زندگی‌های مختلف را می‌توانید در آن بیابید. از این رو، یکی از بهترین مکان‌ها برای دوستیابی است.

باشگاه ورزشی

پیوستن به یک باشگاه تناسب اندام راهی عالی برای آشنا شدن با افراد جدید، در عین حال دست یابی به تناسب اندام است؛ یک تیر و دو نشان.

ببینید به چه ورزشی علاقه دارید. تناسب اندام، والیبال، بسکتبال، یوگا، هنرهای رزمی و … .

بیشتر سعی کنید تمرکزتان بر روی ورزش‌های گروهی باشد. زیرا در این دسته از ورزش‌ها بهتر می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید.

مراحل انجام این کار

 1. در گام اول خوب فکر کنید و ببینید به چه ورزشی علاقمند هستید.
 2. سپس از طریق اینترنت یک باشگاه در نزدیکی محل زندگی خود بیابید و ثبت نام کنید.
 3. سعی کنید بطور مرتب در کلاس‌ها شرکت کنید و هیچ کلاسی را از دست ندهید.
 4. بهداشت فردی خود را به خوبی رعایت کنید. از مام یا اسپری‌های ضد عرق استفاده کنید تا در محیط باشگاه بوی بدی ندهید. هیچ کس دوست ندارد با کسی که بوی بدی می‌دهد دوست شود.
 5. در گروه آنلاین بچه‌های باشگاه عضو شوید.
 6. در حین انجام ورزش‌ها از دیگران درباره نحوه درست انجام حرکت ورزشی سوال کنید تا به شکلی خوب بتوانید ارتباط برقرار کنید.

باشگاه هواداران تیم ورزشی شهر

اگر طرفدار یک تیم ورزشی در آن شهر هستید، باید بدانید که شما تنها نیستید. همیشه می‌توانید افرادی را مشابه خود پیدا کنید که به همان تیم علاقه دارند. در گروه‌های آنلاین تلگرامی مخصوص هواداران تیم ورزشی آن شهر عضو شوید و با دیگران نظر رد و بدل کنید.

مراحل انجام این کار

معمولا هواداران تیم‌های ورزشی برای خودشان وب سایت و گروه و کانال و پیج دارند که با یک سرچ ساده در هر جایی می‌توانید آن‌ها را بیابید. در این گروه‌ها عضو شوید و با گذاشتن نظرات و رفتن به جلسات محلی با دیگران ارتباط برقرار کنید!

به دنبال زمان برگزاری بازی باشید و پیراهن تیم را بپوشید و بعنوان تماشاگر به دیدن بازی تیم بروید.

در مورد بازی با طرفداران دیگر صحبت کنید و در صورتی که برنده شدید جشن بگیرید و در صورتی که باختید برای آن ناراحت باشید و با دیگران  تیم را حمایت و نقد مثبت کنید. وقتی هدف و دشمن مشترک دارید، دوست راحت‌تر پیدا می‌شوند.

مراسم‌های مذهبی

اگر آدم مذهبی هستید، می‌توانید در مراسم‌های مذهبی که معمولا در همه شهرها برگزار می‌شوند بروید و دوستانی مذهبی پیدا کنید. فعالیت در یک مکان عبادت محلی باعث می شود که با افراد همفکرتان در ارتباط باشید.

مراحل انجام این کار

 1. به طور منظم از یک مرکز مذهبی در نزدیکی خود بازدید کنید. بالاخره شما شناخته می شوید. و یک سری افراد را می‌شناسید.
 2. سعی کنید لبخند بزنید تا همه متوجه نیت خوبتان شوند.
 3. با فعالیت هایی مانند رویدادهای ورزشی، جمع آوری کمک مالی، مطالعه کتاب مقدس، و سمینارها و غیره درگیر ارتباط با دیگران شوید.

کلاب کتابخوانی

در صورتی که علاقمند به خواندن کتاب هستید، یکی از بهترین راه‌های یافتن دوستانی با همین علاقه، شرکت در کلاب‌های کتابخوانی و دوره‌های کتابخوانی است. از این راه به راحتی می‌توانید با افراد همفکر خود دوست شوید.

برخی کلاب‌های کتابخوانی اشتراک هفتگی و ماهانه و سالانه دارند که می توانید یکی را انتخاب کنید، کتاب معرفی شده را مطالعه کنید و در جلسات به بحث درباره آن بپردازید. نظر بدهید و به نظرات دیگران گوش دهید.

مراحل انجام این کار

از طریق اینترنت یک کلاب کتاب متناسب با سلیقه خود را بیابید.

به دنبال کتاب های توصیه شده در پیج‌های اینستاگرام بگردید و به بخش نظرات بپیوندید تا افراد با دیدگاه های مشابه را جستجو کنید.

ساحل یا دریاچه

اگر به شهری رفته‌اید که در نزدیکی آن دریاچه یا دریا وجود دارد، حتما رفتن به ساحل آن را امتحان کنید. رفتن به ساحل نه تنها آرامش بخش و سرگرم کننده است، بلکه فرصتی عالی برای یافتن دوستان جدید است، زیرا همه به طور کلی آرام هستند.

نقطه ای را در ساحل انتخاب کنید که در آن افراد زیادی دور هم هستند، تا بتوانید با کسانی که کنارتان هستند صحبت کنید و ارتباط برقرار نمایید.

جشنواره موسیقی، غذا یا هنر

غذا، موسیقی و هنر چیزهایی هستند که مردم به آن علاقه دارند. شرکت در جشنواره ها یکی از بهترین راه ها برای ملاقات با افرادی است که ذائقه های اجتماعی مشابهی دارند.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که کارهای مورد علاقه مشابهی دارند، یکدیگر را جذب می‌کنند و احتمال بیشتری برای دوست شدن دارند.

پس فستیوال مورد علاقه خود را پیدا کنید، به چند آهنگ گوش دهید و با اطرافیانتان دوست شوید!

نکته حرفه ای: اگر می خواهید با افراد جدیدی آشنا شوید، به دنبال صف های طولانی باشید. سپس سعی کنید با افراد جلو و پشت سر خود صحبت کنید!

پیشنهاد ما: مطالعه‌ی 12 خواننده بزرگ راک در تاریخ موسیقی

نکات مهم

خودتان را به اطرافیانتان معرفی کنید! بر دست دادن با دیگران تسلط داشته باشید. دست دادن با دیگران باعث ایجاد صمیمیت و راحتی اولیه می‌شود.

از آن‌ها نظر بخواهید. بپرسید فلان موسیقی چطور بود؟ فلان نقاشی را دوست داشتید؟ و … . سوال پرسیدن راهی عالی برای ملاقات با افراد و شنیدن نظرات مختلف است.

همچنین می‌توانید قبل از رفتن به یک جشنواره یا کنسرت و …، در شبکه اجتماعی اعلام کنید. به این شکل احتمالا برخی افراد بگویند که دوست دارند و بیایند و اطلاعات تکمیلی از شما بگیرند که باعث می‌شود با هم ارتباط بگیرید. این یک راه عالی برای دوست‌یابی قبل از رویداد واقعی است.

فروشگاه محلی

در خیابان قدم بزنید و به هر فروشگاه محلی یا اغذیه فروشی برای خرید مواد غذایی سر بزنید.

احتمالا با همسایه‌های خود یا افراد دیگر از آن شهر که در آن محل خرید می کنند برخورد کنید. این یک راه برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید است.

از سایت هایی مانند Google Maps برای یافتن مشاغل محلی نزدیک خود استفاده کنید.

سعی کنید از کسی که در فروشگاه می‌بینید و حس می‌کنید می‌تواند دوستتان باشد، سوالاتی در مورد اینکه بقیه وسایل را در این محل می‌توان از کجا خرید، بپرسید. بدین شکل ارتباط خوبی با آن‌ها می‌توانید ایجاد کنید که در صورت هم محله بودن در دراز مدت به دوستی خوب می‌انجامد.

حمل و نقل عمومی

حتی اگر ماشین شخصی دارید، اما بهتر است مدتی از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس استفاده کنید. از هر قشری، افراد از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. شما به راحتی می‌توانید با هم محلی‌های خود در ایستگاه‌ها آشنا شوید. وسایل نقلیه عمومی یک راه عالی برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید است.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن هم اینکه در فضای حمل و نقل عمومی حتما به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید. برای مثال اگر شخصی هندزفری در گوش دارد، به هیچ عنوان از او سوال نپرسید (مگر اینکه راه دیگری نداشته باشید).

برای شروع بحث با آن‌ها می‌توانید در مورد ایستگاه‌ها سوال کنید و بگویید که در این شهر جدید هستید و هنوز شهر را به خوبی نمی‌شناسید، احتمالا باقی بحث در ادامه خواهد آمد.

کار داوطلبانه

یکی دیگر از کارهایی که به شما در یافتن دوست در شهر جدید کمک می‌کند، کارهای دواطلبانه است. برای اهداف ارزشمند مختلف، مانند رفاه حیوانات، حمایت از بحران و سایر برنامه های حقوق بشر، داوطلب شوید.

کارهای داوطلبانه را می‌توانید از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید. همچنین افرادی که در این کارها مشغول هستند را نیز بیابید. کارهایی را پیدا کنید که در شهر خودتان انجام می‌شود تا در آن شهر با افراد مختلف آشنا شوید.

جمع آوری کمک مالی برای یک برنامه خیریه سازمان یافته یا رویداد دیگر نیز راه خوبی برای آشنایی با افراد مختلف است.

پیاده روی با سگ

واقعیتی که نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد این است که اکثر افراد به سگ‌ها علاقه دارند. اگر شما هم یک سگ خانگی دارید، آن را بردارید و به پارک محل زندگی‌تان بروید و پیاده‌روی کنید.

احتمالاً شما در پارک افراد دیگری را خواهید دید که با سگ‌هایشان برای پیاده روی آمده‌اند. در حین اینکه احتمالا سگ‌هایتان با هم بازی می‌کنند، شما هم می‌توانید با هم حرف بزنید و آشنا شوید و دوست شوید. با فردی که او هم صاحب حیوان خانگی است، شروع صحبت کردن خیلی سخت نیست. در مورد شامپو یا غذای حیوان خانگی می‌توانید صحبت کنید و مکالمه خودش پیش می‌رود. حتی در مورد یک دامپزشکی در آن نزدیکی‌ها سوال کنید.

حتی اگر افراد دیگر، حیوان خانگی نداشته باشند باز هم احتمالا به سمت سگ شما خواهند آمد بخواهند با سگتان بازی کنند. شما می‌توانید در این حین با او آشنا شوید.

پیشنهاد ما: چگونه با سگ خود به سفر برویم؟

فرودگاه

شما می‌توانید در همان بدو ورود به یک شهر یا حتی قبل از ورود به شهر، دوست و آشنا در آن شهر پیدا کنید. اگر با هواپیما سفر کردید در فرودگاه در زمان انتظار برای تحویل چمدان‌ها می‌توانید صحبت‌های کوتاهی داشته باشید. از فردی که کنارتان است بپرسید که از کدام شهر می‌آیند، در مورد شهری که خودتان از آن می‌آیید صحبت کنید و غیره.

در مورد آب و هوا و سرگرمی‌های دیگر در حین پرواز با افراد همسفرتان صحبت کنید، این کارها روش خوبی برای آشنایی و شروع دوستی است.

چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

اولاً به کسی که علاقه‌ای به مکالمه ندارد نزدیک نشوید، به خصوص اگر در حال کار یا خواندن کتاب است. اگر حرفی زدید و آنها پاسخ کاملی ندادند یا به سادگی سر تکان دادند، به این معنی است که علاقه‌ای به صحبت کردن ندارند.

همچنین حتما در نظر داشته باشید که از کسانی که برای بیرون رفتن عجله دارند، اجتناب کنید.

دیدارهای خانوادگی

اگر به شهری آمده‌اید که پیش از این عضوی از فامیل و خانواده‌تان در آن شهر زندگی می‌کرده است، شاید بهترین موقعیت برای شروع ارتباطات جدید در این شهر باشد. شما می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و سپس در مرحله بعدی دوستان آن‌ها را نیز ببینید.

پیاده روی

در تعطیلات آخر هفته‌، به پیاده‌روی بروید تا کمی با طبیعت ارتباط برقرار کنید. و از آنجایی که تقریبا غیرممکن است که در طبیعت افراد دیگری را نبینید، مطمئناً با دوستان جدیدی ملاقات خواهید کرد!

بیشتر سعی کنید به دنبال پیاده روی‌های گروهی باشید. می‌توانید از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی (پیج‌های مربوط به اخبار شهرتان را دنبال کنید)، گروه‌های پیاده روی را پیدا کنید.

فلش ماب (Flash Mob)

تا حالا درباره فلش ماب چیزی شنید‌ه‌اید؟ فلش ماب یکی از بهترین روش‌ها برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید است.

طبق تعریف فلش ماب یک پدیده اجتماعی است که در آن افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و غیره با هم هماهنگ می‌کنند و در یک محل جمع می‌شوند و در آنجا یک کار مانند آواز گروهی و غیره انجام می‌دهند.

در بیشتر موارد حتی لازم نیست حرفه‌ای باشید. به احتمال زیاد، شما تنها تماشاگر نخواهید بود، بنابراین فرصتی عالی برای ملاقات با افراد جدید است.

مسابقات ورزشی محلی

در صورتی که ورزشکار هستید و آماده نشان دادن مهارت های خود می‌باشید، می‌توانید در لیگ های ورزشی مختلف، از فوتبال گرفته تا بیسبال، گلف، یا تنیس شهر جدید شرکت کنید. ورزش فعالیت بسیار موثری برای افراد در شروع دوستی است.

پردیس‌های دانشگاه‌ها

برای حضور یافتن در دانشگاه‌ها لازم نیست که حتما دانشجو باشید. اکثر دانشگاه‌ها مکان‌های آزادی دارند (مانند باشگاه، استخر، کتابخانه، کافی شاپ، مسابقات، سایت کامپیوتر، نمایشگاه‌های هنری و …) که برای عموم آزاد است و می‌توانید به آنجا بروید و وقت بگذرانید. این مکان‌ها، مکان‌هایی عالی برای یافتن دوست می‌باشند.

پارتی بلوک

آیا در یک بلوک ساختمانی زندگی می‌کنید؟ اگر اینطور است پارتی بلوک می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید باشد. می‌توانید به همسایه‌هایتان پیشنهاد دهید که یک دورهمی برای آشنایی بیشتر با هم داشته باشید. اولین مهمانی را شما بگیرید تا آن‌ها بیایند و کنار هم باشید.

کافی شاپ

در محلتان به دنبال یک کافی شاپ خوب بگردید. در آنجا می‌توانید به کتاب خواندن یا کار از راه دور بپردازید. احتمالا در اطرافتان افرادی را ببینید که بتوانید ارتباط برقرار کنید و دوست شوید.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن هم اینکه از نشستن در گوشه تاریک کافه دوری کنید. به جای آن سعی کنید نزدیک در بنشینید. شما اولین کسی خواهید بود که افراد هنگام ورود می‌بینند، و همچنین فرصت‌های بیشتری برای شبکه‌سازی از این طریق خواهید داشت.

شغل جانبی

یکی دیگر از روش‌هایی که شما می‌توانید از طریق آن افراد جدیدی را بشناسید این است که یک شغل جانبی در کنار شغل خودتان داشته باشید. از این طریق شما می‌توانید با افراد مختلفی در شهر آشنا ‌شوید و می‌توانید با آن‌ها دوست شوید.

کارهای پاره وقت زیادی وجود دارد از نگهداری از کودک گرفته تا نگهداری از سگ یا حتی چند ساعت کار در کافه و غیره.

از آنجایی که در شغل‌های جانبی رقابت کمتر است یا اصلا رقابت وجود ندارد، راحت‌تر می‌شود با همکار‌ها دوست شد و یک دوست کاری خوب پیدا کرد.

در زمان ناهار تنها باشید و سعی کنید با کسانی که با شما کار می‌کنند صحبت کنید و مسائل مختلف را با هم در میان بگذارید، تا در همین حین با هم صمیمی‌تر شوید.

می‌توانید پس از مدتی از آن‌ها بخواهید که پس از کار با یکدیگر به نوشیدن قهوه یا یک شام بپردازید.

حتی اگر نزدیک یکدیگر زندگی می‌کنید می‌توانید همراه با هم به باشگاه بروید و وقت بیشتری را باهم بگذرانید.

جلسات ناشناس

می‌توان از جلسات ناشناس هم برای آشنایی با افراد و دوست شدن با آن‌ها استفاده کرد. شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی درست است.

گاهی اوقات ما می‌خواهیم با افرادی که تجربیات جدیدی دارند و یا از نظر کارهای مورد علاقه مشابه با ما هستند، ارتباط داشته باشیم. اما از طرفی نمی‌خواهیم شناخته شویم.

در چنین زمان‌هایی جلسات ناشناس که به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، گزینه خوبی برای شما خواهند بود.

اگر از این که شخصا و حضوری به سراغ دوست پیدا کردن بروید می‌ترسید، شما می‌توانید از جلسه‌های ناشناس استفاده کنید.

عروسی

رفتن به عروسی فعالیتی نیست که بشود آن را انتخاب کرد. یعنی اولا شما باید در شهر کسی را بشناسید که ازدواج می‌کند و دوما اینکه شما دعوت شوید.

به هر حال ما این مورد را هم به عنوان یکی از مواردی که در آن می‌توانید با فرد جدیدی آشنا و دوست شوید، عنوان می‌کنیم.

بنابراین اگر در شهر جدید یکی از اقوام، شما را به عروسی دعوت کرد، دعوت آن‌ها را بپذیرید و به عروسی بروید.

احتمالاً در آنجا بتوانید با افراد دیگری از آن شهر معاشرت کنید و دوستان خوبی بیابید.

از فرصت استفاده کنید برای مثال می‌توانید صحبت با دیگران را با سوالاتی مانند این که “از سمت عروس هستید یا داماد؟” یا اینکه “از کجا عروس و داماد را می‌شناسید؟” و …، شروع کنید.

گردهمایی‌های اجتماعی

منظور از گردهمایی‌های اجتماعی دورهمی‌هایی است که به دلیل صحبت برای یک موضوع مهم، افراد دور هم جمع می‌شوند.

مثلا برای حقوق برابر بین زن و مرد، حقوق برابر بین سفیدپوست و سیاهپوست یا برای افزایش آگاهی در مورد محیط زیست، افزایش آگاهی در مورد حقوق حیوانات و غیره.

گردهمایی‌های اجتماعی گزینه‌های مناسبی برای یافتن افرادی با عقاید مشابه هستند.

در چنین مکان‌هایی، شما هم اطلاعات زیادی کسب می‌کنید و هم با افراد مختلف آشنا می‌شوید.

گردهمایی‌های اجتماعی را می‌توان از طریق شبکه‌های اجتماعی یا اینترنت بیابید.

گروه‌ها و رویدادهای رسانه‌های اجتماعی

اکنون زندگی را در عصر دیجیتال و تکنولوژی می‌گذرانیم. بنابراین حتماً می‌دانید که به صورت آنلاین چگونه با افراد جدید ملاقات کنید.

اگر عکسی یا نظری یا ویدیویی توجه شما را جلب کرد، می‌توانید با آن شخصی که آن را ارسال کرده است صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید.

از آنجایی که می‌خواهید در شهر جدیدی که هستید افراد را پیدا کنید، بنابراین می‌توانید به گروه‌های محلی بپیوندید.

پیج‌های مربوط به شهر سکونتی‌تان را فالو کنید و در آنجا با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

بازی های آنلاین

بازی‌های آنلاین می‌تواند راه خوبی برای آشنایی با افراد جدید باشد.

البته ممکن است همشهری‌های خودتان را سخت در این بازی‌ها پیدا کنید. اما از آنجایی که برخی در بیوی خود شهرشان را می‌نویسند می‌توانید از این را همشهری‌هایتان را بیابید و با آن‌ها در گروه‌ها بازی کنید.

برای اینکه بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، دائماً از قسمت چت با آن‌ها صحبت کنید.

انجمن های آنلاین (فروم آنلاین)

آیا تا به حال به یک انجمن آنلاین پیوسته‌اید؟

امروز به معنای واقعی کلمه برای هر چیزی یک انجمن وجود دارد. انجمن افرادی که دوست دارند در درست کردن مکعب روبیک ما هم رقابت کنند، انجمن افرادی که عاشق سگ‌ها هستند و …. .

این انجمن ها برای ملاقات با افراد جدید عالی هستند، و اگر خوش شانس باشید، ممکن است در زندگی واقعی هم از همین طریق با شخصی آشنا شوید!

سعی کنید برای اینکه حرفی برای گفتن داشته باشید، در زمینه خود متخصص شوید و مشاوره های ارزشمندی را در انجمن‌ها به دیگران بدهید.

در انجمن‌های مختلف فعال باشید تا انواع مختلف افراد را پیدا کنید.

گروه‌های شبکه‌ای حرفه‌ای

اگر علاقمند به رویدادهای حضوری و ملاقات‌های حضوری نیستید و ترجیح می‌دهید که به صورت آنلاین با افراد دوست شوید می‌توانید به گروه‌های آنلاین بپیوندید. از این طریق می‌توان افراد دارای تفکر تجاری را بشناسید.

با این کار با یک تیر دو نشان می‌زنید. هم می‌توانید شبکه افرادی که در اطرافتان هستند را گسترش دهید، هم می‌توانید ارتباط شخصی در شهر نیز ایجاد کنید.

بهترین راه برای پیدا کردن این گروه‌ها و افراد، اپلیکیشن لینکدین است که در آن افراد با تخصص‌ها مختلف وجود دارد.

رفتن به سینما

تا به حال تنهایی به سینما رفته‌اید؟ نترسید کار عجیب و ترسناکی نیست. تنهایی رفتن به سینما کار بسیار عادی است. از طرفی یک راه عالی برای ملاقات کردن با دیگران است.

بیشتر به دنبال سالن‌های کوچک باشید که افراد در کنار هم می‌نشینند. شاید با بغل دستی‌تان بتوانید در مورد فیلم نظرهای‌تان را به اشتراک بگذارید و با هم آشنا شوید.

معمولا افرادی که تنها به سینما می‌روند، سانس صبح و روز را انتخاب می‌کند که شما هم در همین اوقات بروید. تا افرادی که تنها می‌آیند را ببینید.

همچنین با خود تنقلات به داخل ببرید تا به بغل دستی‌تان هم بتوانید تعارف کنید و از این امتیاز برای صحبت کردن استفاده کنید.

رفتن به غذاخوری

غذاخوری‌ها هم می‌توانند مکانی عالی برای آشنایی با افراد دیگر در یک شهر جدید باشند.

اگر به آن غذاخوری‌هایی رفتید که در اطراف پیشخوان صندلی دارند، در این قسمت بنشینید. زیرا در این مکان‌ها راحت‌تر می‌شود با دیگران صحبت معمولی را شروع کرد.

در اپلیکیشن‌هایی مانند اسنپ، بهترین غذاخوری‌های اطراف خود را پیدا کنید.

بیشتر هم به دنبال ماجراجویی باشد. مثلا غذاهای کره‌ای، ژاپنی یا روسی را امتحان کنید. چنین رستوران‌هایی معمولاً فضای صمیمی دارند و ارتباط با غریبه‌ها در آن‌ها راحت‌تر است.

در محل کار

وقتی به تازگی به یک شهر جدید وارد می‌شوید، احتمالا همکارانتان اولین کسانی هستند که با آن ها ارتباط برقرار می‌کنید. اگر فضای دوستانه و صمیمی در محل کار برقرار باشد، می‌توانید با همکارانتان دوستی خوبی را شروع کنید.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن هم اینکه به نگرش و سبک زندگی همکار خود توجه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند که تشخیص دهید آیا آن‌ها برای شما مناسب هستند یا خیر.

تاکسی آنلاین

اگر گواهینامه و ماشین و وقت خالی دارید، می‌توانید در شهر جدید مدتی را به کار در تاکسی آنلاین مشغول شوید. در تاکسی آنلاین با افراد زیادی می توانید صحبت کنید. شاید در بین آن ها فردی مناسب دوستی هم باشد.

حضور در محدوده تیراندازی

تمرین‌های تیراندازی تا حد زیادی می‌توانند استرس شما را کاهش دهند. اگر به تیراندازی علاقه دارید می توانید در این مکان‌ها در شهر جدید که رفته‌اید حاضر شوید و با افراد جدیدی با علایق مشابه آشنا شوید. شاید حتی یک رقیب شایسته.

از طریق اینترنت می‌توانید چنین مکان‌هایی را بیابید.

ابتدا سعی کنید به خوبی آموزش ببینید تا با ایمنی کامل به بازی بپردازید.

کتابخانه ها

در کتابخانه‌های عمومی می‌توانید افراد خوب و باسواد و شایسته‌ای را برای دوستی پیدا کنید. البته باید بدون سر و صدا باشید یا در قسمت محوطه کتابخانه با افراد به صحبت بپردازید.

برای مثال می‌توانید از افراد برای معرفی بهترین کتابی که خوانده‌اند به شما، خواهش کنید. یا حتی سعی کنید با کتابدار به ارتباط و صحبت بپردازید.

در حین بررسی دسته بندی کتاب های مورد علاقه خود، با غریبه ای که علایق مشابهی با شما دارد، گفتگوی دوستانه داشته باشید.

دندان پزشک

همه ما حتما باید هر چند ماه یکبار برای مطمئن شدن از سلامت دندادن به دندان پزشکی مراجعه کنیم. معمولا اتاق انتظار دندان پزشک‌ها شلوغ است. در آنجا می‌توانید به راحتی با دیگران به صحبت بپردازید.

پارک‌های موضوعی

پارک‌های تم دار یا همان موضوعی هم مکانی عالی  برای آشنایی با افراد جدید در یک شهر جدید است.

علاوه بر این، این پارک‌ها واقعا می‌توانند شما را هیجان زده و سرگرم کنند.

رویدادهای نتورک

اسم نتورک را حتما تا حالا چندین بار شنید‌اید. افرادی با انگیزه بالا در این رویدادها شرکت می‌کنند و همگی با هم در ارتباط هستند. به راحتی می‌توانید با افراد مختلف ارتباط بگیرید و رابطه دوستی را شروع کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *