بهیود زندگی مشترک

چگونگی بهبود زندگی مشترک

به دنبال بهبود زندگی مشترک خود هستید. می‌خواهید زندگی مشترک پر از شادی داشته باشید. اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. ما در این مقاله توصیه‌های برای بهبود زندگی مشترک آورده‌ایم.

مقدمه

اگر به دنبال بهبود زندگی مشترک خود هستید، باید بدانید نسبت به سایر زوج‌ها یک قدم جلوتر هستید. زیرا این نشان می‌دهد که به زندگی مشترک خود اهمیت می‌دهیم.

اما باید بدانید برای داشتن زندگی مشترک خوب یک سری توصیه ثابت وجود ندارد که که با رعایت آن ازدواج شادتان تضمین شود. برای اینکه زندگی شادی داشته باشید باید به صورت مداوم روی جنبه‌های مختلف زندگیتان مانند ارتباط، سازش، ایجاد و حفظ اعتماد به صورت مداوم کار کنید.

بنابراین بهترین کاری که می‌توانید برای ازدواج خود انجام دهید این است که یاد بگیرید جنبه‌های مختلف رابطه خود را بهبود دهید. دستورالعمل‌های برای انجام این کار وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم آن‌ها را توضیح دهیم.

5 اصل ازدواج چیست؟

قبل از اینکه اصول ازدواج را توضیح دهیم. باید یادآور شویم که همه زوج‌ها در طول زندگی مشترک خود با فراز و نشیب‌های مختلف روبرو می‌شوند.

داشتن یک زندگی مشترک خوب به این معنی نیست که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. بلکه به این معنی است که شما بتوانید دو نفره هر مشکلی که ایجاد می‌شود را حل کنید.

زوج‌ها باید بیاموزند چگونه از شر الگوهای سمی رها شوند و زندگی خود را به سمت سازش، ایجاد و حفظ اعتماد هدایت کنند.

ازدواج سالم، ازدواجی که بر روی ستون‌های محکم بنا گردید باشد. 5 رکن اساسی که باعث ایجاد اعتماد می‌شود به شرح زیر است:

1. عشق

عشق سنگ بنای یک ازدواج پایدار است. زندگی مشترک یعنی من و تو در برابر تمام جهان، و این نشان وحدت عمیق بین دو روح است.

عشق باعث صبر و فداکاری می‌شود. دوست داشتن همسرتان چیزی بیشتر از گفتن دوستت دارم یا ساختن روز او با کلمات رمانتیک است. عشق یعنی اینکه بدون چشم داشت مهر بورزید و برای ارامش او تلاش کنید. البته این تلاش باید متقابل باشد.

2. اعتماد

اعتماد به سختی ایجاد می‌شود اما با کوچکترین اشتباه از بین می‌رود. برای اینکه اعتماد ایجاد شود نیاز است که صبر داشته باشید. اعتماد دومین ستون و اصل ازدواج است. برای بهبود زندگی مشترک باید اعتماد متقابل وجود داشته باشد. هر دو طرف باید بتوانند در مورد همه چیز کاملا به یکدیگر اعتماد کنند.

زوج‌های خوشبخت می‌دانند که بدون اعتماد نمی‌توان یک ازدواج خوب ساخت. زیرا جایی که اعتماد نباشد، عشق، احترام، تفاهم و ایمان نیز وجود ندارد. تمامی این ارکان به یکدیگر متصل هستند و نقش مهمی در ازدواج دارند.

یک رابطه عاری از اعتماد مستعد حسادت، رفتارهای منفعلانه پرخاشگرانه و سایر عناصر سمی است که به آرامی اما مطمئنا اتحاد بین همسران را از بین می‌برد.

3. احترام

بدون احترام متقابل، زندگی مشترک دوامی ندارد. وقتی احترام نباشد، ازدواج افراد به سرعت نابود می‌شود. به همین دلیل است که هر رابطه سالم مبتنی بر اعتماد و احترام است.

اگر به همسرتان احترام بگذارید، پشت سر او چیزهای بدی نمی‌گویید و باعث نشوید که او احساس بی ارزش کند. شما به نظرات او احترام می‌گذارید و آمادگی سازش را دارید.

احترام باید از ابتدا ازدواج تا زمانی که در کنار هم هستید وجود داشته باشد. شرکایی که برای یکدیگر ارزش قائل هستند. برای مقابله با مشکلات و ابراز احساسات خود به شیوه‌ای سالم تلاش می‌کنند.

4. درک

درک اهداف و تفاوت‌های که با یکدیگر دارید، باعث بهبود زندگی مشترک و کلید زندگی شاد است. بدون درک، احترام وجود ندارد و برعکس.

اینکه بتوانید خود را به جای شریک زندگی خود قرار دهید. پیش نیاز رفتارهای غیرقضاوتی است.

تفاهم در ازدواج شامل موارد زیادی مانند یادگیری زبان عشق شریک زندگی، احترام به ترجیحات او، انتخاب‌های زندگیش و غیره می‌شود.

این بدان معناست که درک کنید که ازدواج شما کامل نیست، و هرگز نخواهد بود، اما هرگز از تلاش برای بهترین بودن برای یکدیگر دست نخواهید کشید.

5. ایمان

ایمان یعنی اعتماد و اطمینان کامل به همسرتان داشته باشید. احساس اینکه بدن، ذهن و روح شما متعلق به یک انسان دیگر است.

بدون ازدواج، نمی‌توانید بایکدیگر یکی شوید. ایمان به همسر مانند ایمان به خدا است. تا زمانی که به ازدواج خود ایمان داشته باشید، به فکر تخریت چیزها با رفتارهای سمی خود نخواهید بود. ایمان یکی از نیرومندترین نیروها در جهان هستی است زیرا توسط افکار مثبت شما هدایت می‌شود.

3 نکته مهم در ازدواج چیست؟

سه نکته مهم در ازدواج به شرح زیر است:

تعهد

عشق

توجه

یک ازدواج عالی مبتنی بر تمایل متقابل برای تعهد به یکدیگر در تمام جنبه‌های زندگی است. تعهد چیزی فراتر از تصمیم‌گیری برای ماندن در کنار هم (و “تحمل” یکدیگر) برای مدت طولانی است. تعهد یعنی تلاش برای حفظ رابطه، فکر کردن به راه‌های جدید برای بهبود زندگی مشترک و بودن در تمام لحظات زندگی، نه تنها زمانی که برایتان راحت است.

عشق چیزی است که دو روح را به هم متصل می‌کند و یک تایید برای این است که شما همیشه در کنار یکدیگر خواهید بود، مهم نیست چه اتفاقی بیفتد. عشق واقعی به این معناست که نیازهای شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید و فداکارانه بدون انتظار چیزی در مقابل آن عشق، به او بدهید. هنگامی که هر دو شریک به این طریق ارتباط برقرار می‌کنند، زندگی مشترک دوام می‌یابد.

ایجاد احساس اعتبار و احترام، ابراز عشق به روش‌های جدید و گوش دادن به یکدیگر نیز از موارد مهم ازدواج است. سایر عناصر ضروری در ازدواج عبارتند از: صبر، ارتباط، اعتماد، صمیمیت، حس شوخ طبعی و همدلی.

5 زبان عشق چیست؟

زبان عشق

به گفته دکتر گری چپمن، 5 نوع زبان عشق اصلی وجود دارد که مردم با آنها بایکدیگر صحبت می کنند. او در کتاب خود به نام «5 زبان عشق» که در سال 1992 نوشته است در این مورد توضیح داد.

او به این نتیجه رسید که زوج‌ها در زندگی مشترک خود بسیار دچار سوءتفاهم می‌شود، زیرا زبان عشق یکدیگر را درک نمی‌کنند. به همین خاطر او 5 زبان عشق را توصیف کرد که مانع ایجاد سوءتفاهم می‌شود:

1. کلمات تاییدی

همانطور که از نام آن پیداست، کلمات تأییدی شامل بیان احساسات شما از طریق کلمات گفتاری، قدردانی و تمجید می‌شود. اگر شما یا شریک زندگیتان به این زبان عشق صحبت می‌کنید، به این معنی است که از دریافت پیام‌های دوستت دارم، یادداشت‌های عاشقانه، متن های زیبا و غیره لذت می برید. تعریف از یکدیگر نیز در این زبان عشق گنجانده شده است.

2. زمان با کیفیت

تاکید این زبان عشق بر توجه بی منت است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که کنار گذاشتن گوشی‌های هوشمندمان به تلاش و اراده زیادی نیاز دارد. لحظات تماس چشمی عمیق در روابط نادر است یا اصلا وجود ندارد. افرادی که زمان باکیفیت زبان عشق را دارند، اگر شریک زندگی آنها حضور داشته باشد تمام توجه‌شان منعطف آن‌ها است. این به معنای گوش دادن فعالانه، نگاه کردن در چشمان یکدیگر و تمرکز بر حضور در لحظه است.

3. لمس فیزیکی

افرادی که این زبان عشق را دارند، عشق را از طریق محبت فیزیکی، که به آن لمس فیزیکی نیز می گویند، ابراز و درک می‌کنند. این شامل عشق ورزی، گرفتن دست، ماساژ، لمس بازوی آنها به شیوه‌ای محبت آمیز و غیره است. نوازش مداوم نیز در این زبان عشق گنجانده شده است. افراد با زبان عشق لمس فیزیکی فقط می‌خواهند به شریک زندگی خود نزدیک شوند و گرما و محبت او را احساس کنند.

4. اعمال خدمت

این زبان عشق حول محور انجام کارهای کوچک (اعمال خدمت) برای شریک زندگی خود می‌چرخد. این زبان عشق می‌تواند تقریباً هر چیزی را شامل می‌شود، از کمک به آنها در شستن ظروف گرفته تا بیرون بردن سطل زباله.

افراد با این زبان عشق ترجیح می‌دهند محبت خود را از طریق چیزهای کوچک، کارهای مختلف و کارهای خانه نشان دهند. اگر شریک زندگی شما به این زبان عشق صحبت می‌کند، به یاد داشته باشید که کارهای خوبی برای او انجام دهید، و آنها عمق عشق نهایی شما را درک خواهند کرد.

5. هدیه گرفتن

برخی از افراد از طریق هدیه دادن عشق خود را نشان می‌دهند. آن‌ها دوست دارند عشق‌شان را از این طریق دریافت کنند. اگر شریک زندگی‌شان هدایایی به آنها ببخشد، احساس می‌کنند که دوستش دارند. اما، اشتباه نکنید. تأکید اصلی بر روی هدایا یا گرانی آنها نیست، بلکه بر زمان و تلاشی است که هدیه دهنده برای آن صرف می‌کند. این زبان عشق در درجه اول مبتنی بر قدردانی از آنچه در پشت این هدیه است می‌باشد. به این زبان عشق اینگونه نگاه کنید.

وقتی برای انتخاب یک هدیه عالی برای عزیزتان وقت می‌گذارید، به این معنی است که شما مصمم هستید که به او احساس خاص بودن بدهید. این بدان معنی است که شما واقعاً ترجیحات آنها را می‌دانید. هر هدیه ای برای آنها یک یادگاری است، صرف نظر از اینکه چیزی به ظاهر پیش پا افتاده باشد یا چیز عجیبی.

به یاد داشته باشید، یادگیری صحبت کردن به زبان عشق همسرتان باعث می‌شود که او احساس دوست داشتن و قدردانی کند. همین امر در مورد آنها نیز صدق می کند.

بهترین نکات ازدواج که هر زوجی باید آن را رعایت کند

اگر می‌خواهید ازدواج شادترداشته باشید، منطقی است که باید «قوانین پایه» را در رابطه خود بگنجانید. هر ازدواجی با چالش‌های خاص خود منحصر به فرد است. اما چیزی که در همه آنها مشترک است میزان تلاشی که برای حفظ آن باید داشته باشید.  برای بهبود زندگی مشترک خود موارد زیر را رعایت کنید:

 • بی قید و شرط یکدیگر را دوست داشته باشید.
 • هم برای چیزهای بزرگ و هم برای چیزهای کوچک قدردانی کنید.
 • زمانی که شریک زندگی‌تان با شما تماس می گیرد، به شما پیام می‌دهد یا به شما نیاز دارد، همیشه در دسترس باشید.
 • گذراندن وقت با هم باید در اولویت باشد (اما زیاده‌روی نکنید).
 • روابط خارج از ازدواج را نیز حفظ کنید.
 • زندگی روزمره خود را با حس شوخ طبعی لذت بخش کنید.
 • بدانید که بحث‌ها درمورد «بردن» یا «باختن» نیستند.
 • وقتی صحبت از اتاق خواب و سایر موارد در ازدواجتان می شود، مصالحه کنید.
 • به یکدیگر انگیزه دهید تا بهترین باشید.
 • اسرار را از همسرتان مخفی نکنید.
 • همدیگر را قضاوت نکنید اما به شیوه‌ای سالم ارتباط برقرار کنید.
 • وقتی اشتباه کردید، طلب بخشش کنید.
 • با یکدیگر صبور باشید (مخصوصاً در مواقع سخت).
 • هرگز پشت سر همسرتان بد صحبت نکنید.
 • به یکدیگر اولتیماتوم ندهید.
 • انعطاف پذیر باشید.
 • کینه نسبت به یکدیگر نداشته باشید.
 • مرزها را تعیین کنید.
 • همیشه مایل به یادگیری و رشد باشید.
 • هرگز از رفتن به قرار یا ماجراجویی دست نکشید.
 • به یکدیگر فضا بدهید.
 • اغلب اوقات خوب را به خود یادآوری کنید.
 • تغییرات و سازش را در آغوش بگیرید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید ازدواجتان موفق شود، نباید به فهرست بالا فقط به عنوان مجموعه‌ای از قوانین که باید کورکورانه از آنها پیروی کرد، نگاه کنید. اینها فقط نکات اساسی است که هر زوج متاهلی باید به آن‌ها توجه کنند و حق دارند عناصر جدیدی به آن اضافه کنند یا آنها را حذف کنند. با این حال، نمی‌توانید برخی از چیزهای مهم مانند سازش کردن یا دادن فضا به یکدیگر را کنار بگذارید، زیرا بدون آن، به احتمال زیاد ازدواج شما کارایی نخواهد داشت.

چگونه یک ازدواج شکسته شده را درست کنیم؟

زندگی شکست خورد

زندگی سخت است و زندگی زناشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به محض اینکه خطبه عقد خوانده می‌شود، وارد منطقه مشکلات با شوهر (و سایر اعضای خانواده)، بچه‌ها، صورت حساب‌ها، حساب‌های بانکی، مسائل مربوط به اعتماد، انواع مختلف خیانت می‌شوید. سپس، یک روز، از خواب بیدار می‌شوید و متوجه می‌شوید که در یک کابوس قانونی قرار گرفته‌ای که دیگران به آن ازدواج می‌گویند. اما چگونه باید یک ازدواج مشکل‌دار را درست کنیم؟ اصلا آیا امکان اصلاح ازدواج شکست خورد و بهبود زندگی مشترک وجود دارد؟

یک بله صریح، بیشتر کلیشه مانند است. به خصوص اگر هر دو طرف ازدواج تمایلی به درست کردن ازدواج شکست خورد را نداشته باشند. پس باید چه کاری انجام داد.

ابتدا باید ازدواج خود را ارزیابی کنید. این به معنای هدف قرار دادن هر موضوعی است که باعث عدم تعادل شما در یک رابطه می شود.

نشانه های ازدواج ناخوشایند

برای کمک به درک جایگاه‌ ازدواجتان، در اینجا برخی از شاخص‌های اصلی ازدواج ناخوشایند آورده شده است:

 • عدم صمیمیت و محبت
 • از گذراندن وقت با هم لذت نمی‌برید
 • فقدان ارتباط سالم
 • عدم اعتماد و احترام
 • انتقاد مداوم و تدافعی
 • نادیده‌گرفتن یکدیگر

احساس تنهایی

در زندگی زناشویی خود احساس تنهایی و آسیب می‌کنید. اگر احساس می‌کنید که دیگر بهترین دوستان سابق نیستید، باید بدانید که ازدواج شما دیگر در منطقه سالم نیست. دیگر نیازهای فرد مقابل اولویت شما نیست. در این حالت شکاف بزرگی بین شما دو نفر وجود دارد، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی. با این حال، همه امیدها از بین نرفته است.

برای بهبود رابطه چه باید کرد؟

در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید که به شما کمک کند ازدواج خود را اصلاح کنید:

 • به رفتارهای خود و به طور کلی ازدواج خود نگاهی بیندازید.
 • هر مشکل احتمالی (مسائل اعتماد، بی حوصلگی ازدواج و غیره) را هدف قرار دهید.
 • متعهد به تغییر رفتار خود باشید.
 • در مورد مشکلات ازدواج خود با همسرتان صحبت کنید.
 • به حرف‌های یکدیگر گوش دهید و برای مشکلات خود راه‌حل ارائه دهید.
 • فهرستی از چیزهایی که می‌خواهید در ازدواجتان تغییر دهید تهیه کنید.
 • زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید و دوباره با یکدیگر رابطه برقرار کنید.

اگر همه این راه‌حل‌ها شکست خورد، همیشه می‌توانید از یک مشاوره ازدواج و خانواده، روانشناس یا هر فرد حرفه‌ای که ممکن است بتواند به شما کمک کند، راهنمایی بگیرید. به یاد داشته باشید که به جای اینکه اجازه دهید شکاف بزرگی بین شما دو نفر ایجاد شود، روی عادات بد خود کار کنید و فوراً با مشکلات مربوط به ازدواج مقابله کنید. این روش بهترین کار برای بهبود زندگی مشترک است.

ازدواج های شاد به معنای سرمایه گذاری بر روی رفاه، مراقبت از یکدیگر و هم تیمی بودن به جای دشمن بودن است.

چه زمانی ازدواج ما شکست خورد است؟

حالا بیایید با خودمان صادق باشیم. فکر کردن به پایان دادن به ازدواج ناگهانی اتفاق نمی‌افتد زیرا این یک روند ذهنی است که مدتی طول می‌کشد. تا زمانی که  احساس کنید دیگر امکان ادامه دادن وجود ندارد.

با احساس نفرت نسبت به همسرتان، مسائل مربوط به اعتماد و سایر مشکلات زناشویی شروع می‌شود. اولین رفتاری که زوجین در این حالت انجام می‌دهند رفتار تحقیرآمیز است. این رفتار تحقیرآمیز شامل کنایه‌زدن و انواع بی‌احترامی می‌شود.

گاهی اوقات هر چه فکر می‌کنید یک دلیل برای ماندن در کنار همسرتان نیز وجود ندارد. شما دیگر  او را دوست ندارید و حتی به عنوان یک دوست نیز نمی‌توانید او را در زندگی خود داشته باشید. ازدواج شما تغییر کرد و شما هم تغییر کردید، اما آیا این دلیلی برای پایان دادن به همه چیز بین شما دو نفر است؟ تصمیم گیری برای پایان دادن به ازدواج تصمیم آسانی نیست، اما گاهی اوقات اجتناب ناپذیر و بهترین کار است.

اگر پاسخ شما به اکثریت سوالات زیر مثبت است، پس باید به فکر پایان دادن به ازدواج خود باشید:

 • تو دیگر عاشق نیستی
 • شما در آینده خود را با او نمی‌بینید.
 • به داشتن یک رابطه دیگر فکر می‌کنید.
 • عاشق شخص دیگری هستید.
 • شما یا شریک زندگیتان یک رابطه عاطفی یا فیزیکی دیگر دارد.
 • در صورت لزوم از مصالحه یا عذرخواهی امتناع می‌ورزید.
 • شما متقابلاً روی اصلاح ازدواج خود سرمایه گذاری نمی‌کنید.
 • شما یا شریک زندگیتان مایل به رفتن به زوج درمانی نیستید (یا درمان موثر نیست).

بدانید که پایان دادن به ازدواج باید آخرین راه‌حل باشد. چرا؟ زیرا پایان دادن به چیزی و کنار گذاشتن افراد ساده‌ترین کاری است که می‎‌توانید انجام دهید، اما اگر ازدواج شما هنوز پتانسیل داشته باشد، مبارزه برای آن کار سختی است. البته ارزش مبارزه را دارد.

بخوانید:‌ “تنفر شوهر از همسرش

آیا برای ادامه زندگی مشترک خود باید مبارزه کنم؟

اکنون، ممکن است فکر کنید، چگونه می‌توانم بفهمم که ازدواج من هنوز ارزش جنگیدن دارد؟ اگر هنوز هم واقعاً همدیگر را دوست دارید، حاضرید هر کاری انجام دهید تا رابطه‌تان به نتیجه برسد. باید بگوییم که زندگی شما ارزش جنگیدن را دارد.

10تا از بهترین توصیه‌های ازدواج

زندگی مشترک

در زندگی مشترک هر روز با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شوید که ازدواج شما را تقویت یا تضعیف می‌کند. این به شما بستگی دارد که کدام نتیجه پیروز خواهد شد.

اگر هم تیمی باشید، تعادل تضمین می شود و در نتیجه یک ازدواج شاد خواهید داشت. در اینجا چند توصیه برای زوج‌های متاهل وجود دارد که به آن‌ها برای بهبود زندگی مشترک کمک می‌کند. این توصیه‌ها به شرح زیر است:

1. “یک ازدواج موفق مستلزم عاشق شدن چندین بار، اما همیشه عاشق یک شخص شدن است.” – میگن مک لافلین

2. «ایمان خود را در اولویت قرار دهید. با یکدیگر و برای یکدیگر دعا کنید.» – ناشناخته

3. «یک ازدواج عالی چیزی نیست که فقط اتفاق بیفتد. این چیزی است که باید ایجاد شود.» – حنایی باف

4. «راز ازدواج سعادتمندانه این است که بتوانید با کسی در چهار دیواری احساس آرامش کنید. اگر راضی هستید زیرا کسی که دوستش دارید نزدیک شماست، و احساس می کنید اگر نباشد نمی‌توانید نفش بکشید، بدانید که شما عاشق هستید.» – بروس فورسایت

5. «ازدواج خوب ازدواجی است که امکان تغییر و رشد را در افراد و نحوه ابراز عشقشان فراهم کند». – پرل اس باک

6. «ازدواج سعادتمند، پیوند دو بخشنده نیکو است». – روث بل گراهام

7. «ازدواج در زمانی که هم شما و هم همسرتان برای بهتر کردن اوضاع تلاش می‌کنید، امتحان می‌شود. و ما در هنگام مواجهه با ناملایمات بیشتر مورد آزمایش قرار می گیریم. اگر بتوانید به عنوان یک تیم از سختی ها عبور کنید، نیمی از نبرد را رفته‌اید». – ناشناخته

8. «ازدواج یعنی شریک شدن بدون شراکت نمی‌توانید یک ازدواج عالی داشته باشید.» – هلن میرن

9. «زن و شوهر ممکن است در بسیاری از چیزها با هم اختلاف داشته باشند، اما هرگز و هرگز تسلیم نشوند.» – ناشناخته

10. «پس کار آسانی نخواهد بود. واقعاً سخت خواهد بود؛ ما باید هر روز روی این کار کار کنیم، اما من می‌خواهم این کار را انجام دهم زیرا تو را می‌خواهم. من همه شما را برای همیشه و هر روز می خواهم. من و تو هر روز…” – نیکلاس اسپارکس

13 نکته خنده دار از توصیه های ازدواج برای تازه عروس

بهبود زندگی مشترک

خنده همیشه بهترین راه حل برای همه چیز از جمله ازدواج بوده است. اگر مدتی است نخندیده‌اید (و اگر متاهل باشید احتمال آن بسیار زیاد است)، ممکن است این جملات برای شما مفید باشد. جدا از شوخی، اگر متاهل هستید، در اینجا لیستی ضروری از توصیه‌های خنده‌دار در مورد زندگی مشترک برای کسانی که به تازگی ازدواج کرده‌اند وجود دارد که بر اساس تجربیات در زندگی بدست آمد. لازم است که هر زوج حداقل یک بار آن‌ها را بخواند:

1. «اگر اشتباه می‌کنید و سکوت می‌کنید، عاقل هستید. اگر راست می‌گویید و سکوت می‌کنید، متاهل هستید.» – ناشناخته

2. «یک ازدواج خوب بین یک زن نابینا و یک شوهر ناشنوا خواهد بود.» – میشل دو مونتن

3. «ازدواج طولانی یعنی تلاش دو نفر برای رقصیدن با سازی که دو نفر به طور همزمان می‌نوازند.» – آن تیلور فلمینگ

4. «مهم ترین کلمات برای یک ازدواج موفق: “من ظرف ها را بشورم.» – ناشناخته

5. «هرگز به انتخاب های همسرت نخند، تو یکی از آنها هستی. هرگز به انتخاب‌هایت افتخار نکن، همسرت یکی از آنهاست.»- ناشناخته

6. «راز ما برای یک ازدواج شاد؟ دو کلمه: حمام مجزا.» – الکس و رز دیمارکو

7. «گوش دادن به سخن همسرتان مانند خواندن شرایط و ضوابط یک وب سایت است. شما چیزی نمی‌فهمید، اما همچنان می گویید: “موافقم!” – ناشناس

8. «ازدواج تنها جنگی است که در آن با دشمن می‌خوابی.» – فرانسوا دو لاروشفوکو

9. “اگر در ابتدا موفق نشدید… سعی کنید همانطور که همسرتان به شما می‌گوید این کار را انجام دهید.» – ناشناخته

10. “ازدواج پایان یک داستان عاشقانه و شروع یک مسابقه کشتی است.» – ناشناخته

11. “قبل از اینکه با فردی ازدواج کنید، ابتدا باید او را مجبور کنید از رایانه‌ای با سرویس اینترنت کند استفاده کند تا ببینید واقعاً چه کسی هستند.» – ویل فرل

12. «ازدواج مانند حمام آب گرم است. وقتی به آن عادت کردی، دیگر آنقدر گرم نیست.» – ناشناخته

13. «به دنیای خطرناک زندگی زناشویی خوش آمدید. برای توبه خیلی دیر است! سفر شگفت انگیزی داشته باشید!» – ناشناخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *