بازی خوردن انسان

بررسی بازی Maneater

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4,, Xbox One
توسعه دهندهTripwire Interactive
ناشرDeep SIlver
ژانر:نقش آفرینیِ اکشن
تاریخ انتشارMay 22, 2020
دانلود بازیدانلود بازی من ایتر

مقدمه

من همیشه، کمی از کوسه های می ترسیدم. که البته با توجه به تحقیقات و بررسی های دانشندان ترس از آب، موجودات دریایی و اسرار آب های عمیق، یکی از رایج ترین ترس ها در بین بیش از نیمی از جمعیت کره زمین است. اما از میان مخلوقاتِ زیبای مادرِ طبیعت، کوسه ها یکی از وحشتناک ترین موجودات آن هستند. شیر ها یا عنکبوت ها یا اژدهای کومودو را فراموش کنید، کوسه ها اصلِ جنس هستند! ساکت، قدرتمند، بدون هیچ گونه حس همدلی و چشمانی سیاه و بی روح که فقط به دنبال طعمه بعدی هستند، در واقع کوسه ها یک دستگاه گوارش متحرک هستند. البته شما می توانید بگویید که آن ها موجودات بی خطری هستند و توسط صنایع فیلم سازی بسیار خطرناک جلوه داده می شوند، اما من دوست ندارم وقتی در حال شنا در دریا هستم، با یکی از این قاتلین خونخوار رو به رو شوم.

با این وجود اغلب گفته می شود اگر می خواهید یک موجود دیگر را درک کنید، باید زندگی او را از نزدیک ببینید، اینجاست که Maneater ساخته شرکت Tripwire Interactive وارد صحنه می شود. اگر عنوان بازی(آدم خوار) نشان نمی دهد که می خواهد بیان کند که کوسه ها مانند ماشین های کشتار بسیار قدرتمند هستند، بدون شک نیم ساعت اول بازی این موضوع را به شما ثابت خواهد کرد. شما به عنوان یک کوسه بزرگ که بسیار هم عصبانی است، وارد بندری در فلوریدا می شوید. فورا به شما گفته می شود تا مردم را بخورید، و بدون توجه به داد و فریاد های مردم، جوری مردمِ در دریا را تکه پاره می کنید که گویی در حالِ صرفِ استیک بر روی میز شام هستید! این بازی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها مورد بررسی قرار داده ایم.

بازی خوردن انسان
بازی خوردن انسان

بررسی بازی

داستان Maneater که مانند مستند ساخته شده است توسط صدا پیشه معروف کریس پارنل روایت می شود، که در آن پیت به همراه پسرش در حال شکار کوسه ها در قایق خود هستند. بازی در ابتدا بسیار وحشیانه آغاز می شود و چیزی جز تحقیر کوسه ها ندارد، اما خیلی زود جنبه های دیگر شکار برای پیت آشکار می شود و این تنها یکی از سورپرایز های Maneater است.

گفته می شود در سال های نه چندان دور، پدر پیت توسط یک “ابر کوسه” در همین آب ها کشته شده است اما کسی وجود این “ابر کوسه” را باور نمی کند. پیت به علت این حادثه در پی انتقام جویی از کوسه شما است، و در پایان هر مرحله به قایق او باز می گردید و سری به داستان پیت می زنید. لحظاتی از بازی وجود دارند که حسی بسیار نزدیک به قایقرانی را به شما منتقل می کنند، اگرچه Tripwire همیشه به شما یادآوری می کند که با یک بازی کمدی سر و کار دارید و معمولا هر اتفاقی را با طنزی عمیق دنبال می کند.

خوردن هر چیزی که شنا می کند یا می خزد به شما انواع مختلفی از XP ها را می دهد که به کوسه شما اجازه می دهد سطح خود را افزایش دهد. با تشکر از مواد شیمیایی موجود در آبهای پورت کلوویس و ژنتیک ظاهراً بی نظیر کوسه شما، این امکان را به شما می دهد تا جهش ژنتیکی نیز پیدا کنید. تجهیزاتی نیز به شما داده می شود که بسیار جالب و البته کمک حال شما هستند که یکی از خلاقیت های Tripwire است. برای شروع دندان الکتریکی، که شکارچیان دیگر را بی حس می کند و غذا ها، آیتم ها و دشمنان را در محدوده ی خاصی شناسایی می کند. در 6 ساعت به بزرگسالی کوسه رسیده بودم و دندانهای برقی و استخوان های زره مانند را روی باله هایم به روز می کردم که آسیب های اضافی وارد می کند و ضربات را جذب می کند. با گذشت بازی، جهش ها بزرگتر و حیرت انگیز تر می شوند.

مناطق مختلف اعماق بندر کلوویس محیط های بزرگی پر از جانوارن و گیاهان است که توسط خرابه ها و آثار تمدن بشری محاصره شده است، در حالی که در ساحل زمین های گلف و کلوب های شبانه با چراق های نئون چشم نوازی می کنند، قایق های تفریحی و شکاری، اعضای مافیا که در حال انداختن اجساد در دریا هستند و زوج های نگون بختی که در محوطه ای مملو از کوسه در حال قایق سواری با قایق های پدالی هستند.

در طول چند ساعت اول، منظره ای از یک تمساح که به شما نزدیک می شود بسیار وحشتناک است، در حالی که دو نوع ماهی باراکودا و اردک ماهی زشت که خطر کم تری دارند، اما وحشتناک تر به نظر می رسند. تا اواسط بازی با انواع کوسه ها و ماهی های درنده رو به رو می شوید که آرزو می کنید که به یک استخر پر از تمساح بازگردید. مبارزات خیلی پیچیده نیستند و کوسه شما در کل سه حرکت برای مبارزات دارد. شما باید حرکات حریف را به خوبی زیر نظر بگیرید تا در وقت مناسب حمله کنید یا جای خالی بدهید و یا فرار کنید. گاهی یک حمله خوب در واقع یک دفاع خوب است.

اعتراف می کنم که با یک نا امیدی نسبت به بازی به سراغ آن رفتنم، که شاید علت لذت بردنِ من از Maneater همین باشد. روایت داستان خوب است اما بی نقص نیست و دچار مشکلاتی نیز می شود، زیبایی اعماق دریا و محیطِ اطراف با کشتار بی رحمانه و خونریزی های شما در روی سطح آب یک تعادل خوب برقرار کرده است. با کشتار و پیدا کردن راز هایی در اطراف بازی می توانید “مهارتی” برای بخش “دو زیستی” کوسه خود پیدا کنید.

Maneater برای هدف خود که سرگرمی است به موفقیت هایی دست پیدا کرد، اما مانند بازی های مشابه نتوانست از گزند تکراری شدن مراحل در امان بماند. شما اشکالات فیزیکی و باگ های گرافیکی را در چندین نقطه بازی مشاهده می کنید و بعضا از خود سوال می کنید تیم طراحی در زمان بررسی بازی پیش از عرضه چه می کرده اند. اما در نهایت باید گفت حضور به عنوان کوسه ای انتقام جو تجربه ای نو است که می تواند شما را برای ساعت ها سرگرم کند.

نکات مثبت

  • – چارچوب مستند گونه عالی
  • پر از کمدی های سیاه
  • گرافیک راضی کننده
  • سیستم ارتقا شخصیت و کوسه عالی است

نکات منفی

  • باگ های ریز و درشت
  • دشمنان بسیار زیاد
  • کنترل مبارزات چندان مطلوب نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.