۲۱ توصیه و ترفند آرایشی که زندگی شما را کاملا متحول می‌کند!

۲۱ توصیه و ترفند آرایشی که زندگی شما را کاملا متحول می‌کند!

چه در آرایش حرفه‌ای باشید و چه تازه‌کار، همیشه توصیه‌ها و ترفندهای آرایشی به کارتان می‌آید. مثلاً، چرا با انجام آرایش چشم گربه‌ای یا کانتور صورت دست و پنجه نرم کنید در حالی که ترفندهای آسان زیادی وجود دارد که این کار را صد برابر آسان‌تر می‌کند؟ بنابراین، من ۲۱ بهترین توصیه و ترفند آرایشی در تمام دوران‌ها را پیدا کردم، از جمله اینکه چه زمانی (و کجا) باید کانسیلر بزنید، چگونه در نهایت خط چشم بالدار خود را کامل کنید (اسپویل: به یک قاشق نیاز دارد.)، و توصیه‌های دیگر. بنابراین کیف آرایش خود و آن محصولی را که هرگز نحوه استفاده از آن را یاد نگرفتید بردارید و به خواندن این مقاله از زردنیوز ادامه‌ دهید.

فهرست عناوین پنهان

کرم پودر را قبل از کانسیلر بزنید

ساده‌ترین راه برای بهتر کردن روتین آرایش خود این است که قبل از کانسیلر از کرم پودر استفاده کنید. شروع با لایه‌ای از کرم پودر کمک می‌کند تا قرمزی یا لک را به حداقل برسانید و یک پایه صاف برای استفاده از بقیه محصولات خود ایجاد کنید. سپس می‌توانید با کانسیلر هرگونه جوش یا قرمزی را بپوشانید و در نهایت از محصول کمتری در این فرآیند استفاده خواهید کرد. مزیت دیگر؟ استفاده از کرم پودر قبل از کانسیلر همچنین باعث جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر می‌شود.

ابروهای خود را با شانه (براش) مرتب کنید

در روزهای شلوغی که وقت ندارم داخل ابروهایم مداد یا … بکشم و آن را پر کنم از یک ترفند عالی دیگر استفاده می‌کنم: به سرعت تاج ابروهایم را با براش (مانند همان براش ریمل) شانه می‌کنم. و حتی وقتی برای سایه ابرو، ژل و مداد وقت دارم، باز هم ابروهایم را با براش درست میکنم – حداکثر ۱۰ ثانیه طول می‌کشد، و این یک راه آسان برای اطمینان از این است که هر کدام از موهای ابروی من در جای مناسبی قرار دارند و بتوانم از بقیه محصولاتم استفاده کنم. نکته حرفه‌ای: می توانید براش‌های ریمل یا ابرو را به صورت عمده و ارزان بخرید (من براش‌های ریمل یکبار مصرف برند Cuttte را دوست دارم) یا به سراغ محصولاتی بروید که یکبار مصرف نیستند (من از طرفداران شانه ابرو برند Uoma هستم که یک سر آن شانه و طرف دیگر آن یک مداد ابرو دارد).

قبل از زدن‌ رژ لب لب‌های خود را لایه‌برداری کنید

خب، تا حالا برایتان پیش آمده‌ که رژ لب بزنید ولی لب‌هایتان نرم و صاف نباشد؟ لب‌های خود را با یک اسکراب لب ملایم آماده‌ کنید (من اسکراب لب شکری Beauty Bakerie یا اسکراب لب KNC را دوست دارم) – لایه‌برداری فیزیکی به از بین بردن‌ پوست خشکی که بالای لب‌های شما قرار دارد کمک می‌کند و لب‌های شما را نرم‌تر و صاف‌تر می‌کند. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید: اسکراب‌های لب را باید حداکثر یک بار در هفته استفاده کنید. اگر بیشتر استفاده کنید نتیجه آن برعکس آن چیزی که می‌خواهید می‌شود.

رژگونه را فراموش نکنید

ممکن است این یک مرحله واضح در روتین آرایش شما به نظر برسد، اما رژگونه به نظر من نسبت به سایر محصولات از همه بیشتر مورد کم توجهی قرار می‌گیرد. استفاده از رژگونه کرمی یا پودری روی گونه‌ها به کل ظاهر شما ظاهری روشن‌تر و گرم‌تر می‌دهد. آرایشگر Lakeisha Dale به Cosmo گفت: “من برای همه مشتریانم از رژگونه استفاده می‌کنم – این به پوست ظاهری شاداب و جوان می‌بخشد و گودی مناسبی را به صورت اضافه می‌کند. و نه، این بدان معنا نیست که شما باید رژگونه صورتی روشن یا هر چیزی شبیه به آن را انتخاب و استفاده کنید. از رنگی ملایم و درخشان استفاده کنید.

مداد چشم را کمی با فندک گرم کنید که روان‌تر بشود

مداد چشم
مداد چشم

واقعیت: واقعیت: محصولات آرایشی کرمی وقتی گرم می‌شوند بهتر پخش می‌شوند. بنابراین اگر مداد چشم شما خوب نمی‌کشد یا باید چندین بار بکشید تا رنگ مناسبی بدهد قبل از استفاده آن را کمی با فندک گرم کنید. برای این کار، نوک مداد چشم خود را برای یک ثانیه زیر شعله فندک نگه دارید یا تا زمانی که کمی ذوب شود، بگذارید کمی خنک شود (آن را روی دست خود بکشید تا مطمئن شوید خیلی داغ یا آب نشده است)، سپس تغییر آن را مشاهده خواهید کرد.

با یک خط چشم سفید، سایه چشم خود را برجسته کنید

خط چشم سفید
خط چشم سفید

برای اینکه سایه چشم اکلیلی یا با پیگمنت کمتر روی پلک‌تان درخشان‌تر به نظر برسد، ابتدا یک مداد چشم سفید را روی کل پلک‌تان بمالید. سپس، سایه چشم خود را درست در بالای آن بزنید. پوشش مات مداد چشم سفید هر سایه چشمی را درخشان و برجسته‌تر می‌کند.

ابتدا طرح کلی آرایش چشم گربه‌ای خود را بکشید

 آرایش چشم گربه‌ای
آرایش چشم گربه‌ای

اگر در کشیدن‌ خط چشم دنباله‌دار مشکل دارید (من نیز این مشکل را دارم)، سعی کنید ابتدا طرح کلی آن را بکشید و سپس آن را پر کنید. یک خط در امتداد خط مژه پایینی خود کمی به سمت بالا بکشید تا ابتدا قسمت پایینی چشم گربه‌ای خود را ایجاد کنید. سپس با توجه به کلفتی‌ای که می‌خواهید دنباله خط چشم‌تان داشته باشد از انتهای آن خطی را به سمت خط مژه بالایی خود بکشید. وقتی طرح کلی مورد نظر را در دو طرف ترسیم کردید و همه چیز متقارن به نظر می‌رسید، فضای خالی را پر کنید.

از قاشق به عنوان شابلون برای خط چشم بالدار استفاده کنید

اگر نمی‌توانید بدون استفاده از چیزی خط چشم گربه‌ای بکشید، یک قاشق را بردارید و از آن به عنوان شابلون استفاده کنید. دسته قاشق را در گوشه بیرونی چشم خود نگه دارید، از یک خط چشم مایع برای کشیدن یک خط مستقیم به عنوان اولین قدم برای چشم گربه‌ای خود استفاده کنید. سپس سر قاشق را بالای پلک قرار دهید و از لبه بیرونی گرد استفاده کنید تا یک دنباله منحنی ایجاد کنید.

سایه اسموکی با هشتگ

اگر بلد نباشید که چگونه سایه اسموکی بزنید این مدل سایه به سرعت می‌تواند از یک سایه جذاب به یک سایه کثیف تبدیل شود. برای راحتی کار می‌توانید از یک خط چشم کرمی برای کشیدن‌ نماد هشتگ اریب روی یک سوم بیرونی پلک خود استفاده‌ کنید، سپس آن را با اسفنج یا براش سر گرد پخش کنید. این نه تنها متقارن بودن هر دو چشم را تضمین می‌کند، بلکه از کلافه شدن‌ شما به خاطر کشید‌ن خط چشم جلوگیری می‌کند.

از یک قاشق به عنوان محافظ ریمل استفاده کنید

هیچ چیز آزاردهنده‌تر از نیست که سایه چشم خود را بی‌نقص بزنید بعد هنگام ریمل زدن لک ریمل روی آن بی‌افتد و همه چیز را خراب کند. راه حل چیست؟ یک قاشق را طوری نگه دارید که پلک شما را در بپوشاند، سپس مانند معمول ریمل خود را بزنید. همانطور که براش ریمل را روی مژه‌های خود و پشت قاشق می‌کشید، لک ناشی از ریمل به جای پشت پلک‌تان روی قاشق می‌افتد. یک ترفند کاملا هوشمندانه.

ریمل را با محلول نمکی احیا کنید

توصیه: از یک تیوپ ریمل فقط به مدت حداکثر سه ماه استفاده کنید. بیشتر از این زمان، می‌تواند باکتری‌ها را جمع کند و منجر به عفونت‌های چشمی و سایر موارد ناگوار شود که نمی‌خواهید در Google Images جستجو کنید. اما اگر ریمل شما به طور آزاردهنده‌ای در سه ماه اول خشک شد، چند قطره محلول نمکی را به آن اضافه کنید تا مثل روز اولش شود.

فر مژه خود را با سشوار گرم کنید

گرمای اضافه شده به مژه‌های شما کمک می‌کند تا سریع‌تر فر شوند و حالت خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند. کافی است فر مژه خود را با سشوار گرم کنید، صبر کنید تا کمی خنک شود اما همچنان گرم باشد (آن را روی قسمت داخلی بازوی خود امتحان کنید تا پلک‌تان را نسوزانید)، سپس روی مژه‌هایتان فشار دهید تا فر شوند.

مژه های خود را با پودر فیکس بی‌رنگ پرپشت‌تر کنید

مقداری پودر فیکس بی‌رنگ روی مژه‌هایتان بین لایه‌های ریمل بزنید تا مژه‌هایتان پرپشت‌تر شود. پودر بی‌رنگ به چسبیدن ریمل در بین لایه‌ها کمک می‌کند و مژه‌هایی پرپشت‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.

چسب مژه را با سنجاق سر بزنید

اگر همیشه هنگام استفاده از چسب مژه خراب‌کاری می‌کنید و در نهایت مژه‌هایتان خیلی غیرطبیعی به نظر می‌رسد، این ترفند را امتحان کنید. از نوک یک سنجاق تمیز استفاده کنید تا چند نقطه چسب را به دقت روی نوار مژه بمالید و آن را به طور یکنواخت پخش کنید. چند ثانیه یا تا زمانی که چسب چسبناک شود صبر کنید و سپس مژه‌ها را بچسبانید.

رژ لب خود را با دستمال کاغذی و پودر فیکس تثبیت کنید

برای اینکه رژ لبتان تثبیت شود و پاک نشود، دستمالی را روی دهانتان بگذارید سپس با استفاده از یک براش پودر فیکس بی‌رنگ را روی آن بزنید تا رنگ آن تثبیت شود. این کار ممکن است “اضافی” به نظر برسد، اما سود آن ۱۰۰ درصد ارزش آن را دارد. پودر شفاف به تنهایی می‌تواند رنگ رژ لب شما را تغییر دهد، اما استفاده از دستمال به عنوان محافظ آن را از روشن شدن یا کدر شدن محافظت می‌کند.

سایه چشم را با وازلین مخلوط کنید و برق لب بسازید

اگر سایه چشمی دارید که خیلی دوستش دارید و همچنین می‌خواهید به عنوان رژ لب از آن استفاده کنید، رنگ‌های روشن را با کمی وازلین در یک قاشق مخلوط کنید و آن را روی لب‌های خود بزنید. و حالا شما برق لب سفارشی خودتان را دارید. بهترین ترفند آرایشی.

کمان کوپید خود را با حرف x مشخص کنید

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای مشخص کردن کمان کوپید (قوس دوبخشی لب بالایی) این است که یک خط لب همرنگ رژ لب خود بگیرید و یک X   ایجاد کنید که با خط لب طبیعی شما همخوانی داشته باشد. سپس سه بخش پایینی X  را با رژ لب پر کنید و بقیه رژ را به طور معمول بزنید تا ظاهر خود را کامل کنید.

زیر چشم‌های خود را به شکل مثلث کانسیلر بزنید

اگر می‌خواهید واقعاً ناحیه زیر چشم خود را روشن کنید، کانسیلر زدن را با نقطه‌گذاری کنار بگذارید و سعی کنید آن را به شکل مثلثی استفاده کنید. پایه مثلث را مستقیماً زیر خط مژه خود بکشید و نوک آن به سمت سیب گونه شما باشد. این کار به پوشاندن کامل قرمزی و تیرگی کمک می‌کند تا توهم روشن‌تر شدن زیر چشم را ایجاد کند.

از دسته براش به عنوان راهنمای کانتور استفاده کنید

صورت هرکس متفاوت است، بنابراین نقاطی از صورت که بهترین دوست شما ممکن است کانتور کند، ممکن است بهترین نقطه برای شما نباشد. برای اینکه بفهمید کجا باید پودر برنزر یا کانتور خود را بزنید، یک مداد، خودکار یا دسته قلم موی آرایش را درست زیر استخوان گونه قرار دهید تا زاویه مناسب صورت خود را پیدا کنید. هنگامی که محل مناسب را پیدا کردید، مقداری برنزر را درست زیر آن با یک براش کانتورینگ بزنید، سپس رنگ با براش پخش کنید که ملایم شود.

کانتور خود را با مداد ابرو انجام دهید

کانتور استیکی کرمی ندارید؟ مشکلی نیست، پس از زدن کرم پودر، نواحی را که می‌خواهید کانتور کنید، علامت بزنید – حفره‌های زیر استخوان گونه، شقیقه‌ها، در امتداد خط رویش مو، خط فک، کناره‌های بینی، نوک بینی و خط کریش چشم‌ها. با یک مداد ژله‌ای ابرو رنگ تیره. بله شما آنرا درست خواندید. مدادهای ژله‌ای ابرو واقعاً متراکم هستند و در عین حال خوب تیره می‌کنند که آنها را برای کانتورینگ عالی می‌کند.

چربی پوست خود را با روکش توالت فرنگی پاک کنید

خب، بله، این حال بهم زن به نظر می‌رسد، اما به حرفم گوش کنید! هم کاغذهای خشک کن و هم روکش توالت فرنگی از مواد مشابه ساخته شده‌اند و به جذب چربی اضافی روی پوست شما کمک می‌کنند. بنابراین، اگر در مضیقه هستید و به هر حال برای سرحال شدن به حمام می‌روید، یکی از این روکش‌ها را بردارید و آن را روی ناحیه T خود بکشید تا چربی اضافی روی صورت‌تان کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *