چگونه با بودجه کم خانه خود را مجلل جلوه دهید

چگونه با بودجه کم خانه خود را مجلل جلوه دهید

ما از خانه‌هایمان برای کمک به تمایز خود از دیگران و نشان دادن سبک شخصی خود استفاده می‌کنیم. اگر احساس می‌کنید وقت آن رسیده که به طراحی داخلی خانه خود تغییر دهید، اما نمی‌خواهید پول زیادی سرمایه‌گذاری کنید، نگران نباشید! راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید خانه‌تان را به‌ سبکی مجلل و بدون برچسب قیمت بالا تبدیل کنید. برخی از نکات موجود در این لیست را برای شروع امتحان کنید! همراه زرد نیوز باشید.

بافت‌ها را با هم ترکیب کنید

بافت‌ها را با هم ترکیب کنید

استفاده از بافت‌های مختلف به یک فضا ظاهری حرفه‌ای و صیقلی می‌بخشد. اگر مبل چرمی دارید، مقداری کوسن یا پتوهای کرکی یا لحافی به آن اضافه کنید تا صافی چرم متعادل شود. اگر مرکز سرگرمی چوبی دارید، برای جذاب‌تر شدن و بافت‌دارتر شدن آن، چند لوازم فلزی و کتاب به آن اضافه کنید.

 • سعی کنید از ترکیب چیزهایی با پوشش یا بافت یکسان خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر میز قهوه خوری فلزی دارید، به جای کاسه فلزی، یک کاسه چوبی روی آن قرار دهید.

یک فرش بزرگ در اتاق نشیمن خود قرار دهید

یک فرش بزرگ در اتاق نشیمن خود قرار دهید

یک فرش تمام مبلمان شما را به هم می‌بندد و اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد. فرشی را انتخاب کنید که بیشتر وسط اتاق را اشغال کند. آن را در مرکز اتاق بخوابانید تا حداقل 2 پایه از مبل یا صندلی شما روی آن باشد.

 • در اتاقی با رنگ‌ها و نقش‌های خنثی زیاد می‌توانید از فرشی با رنگ یا طرح برجسته به عنوان یک پارچه بیانی استفاده کنید.

به هم ریختگی را در سبدها و کاسه‌های تزئینی پنهان کنید

به هم ریختگی را در سبدها و کاسه‌های تزئینی پنهان کنید

خانه‌های مجلل به نامرتب بودن معروف نیستند، پس خانه خود را پنهان کنید! اسباب بازی‌های حیوان خانگی یا بچه خود را پنهان کنید و آنها را در کمد یا سبد اسباب بازی قرار دهید. کاسه‌های تزئینی را در راهروها قرار دهید تا وسایلی مانند کلیدها و اقلام متفرقه را در آن قرار دهید. در حالی که در این وضعیت هستید، از شر هر چیزی که نیاز ندارید خلاص شوید!

 • شما می‌توانید با توجه به شخصیت خود به هر آن چیزی که علاقه دارید، مثلاً با گلدان‌ها و سبدهای مختلف خانه‌ی خود را تزئین کنید.

کوسن‌های خود را زیاد پر کنید

کوسن‌های خود را زیاد پر کنید

کوسن‌های پر شده زیبا مانند کوسن‌های گران قیمت هتل هستند. آن‌ها را کمی بیشتر از روکش‌هایشان پر کنید که جلوه‌ی بهتری داشته باشند. کوسن‌ها را روی مبل‌ها، صندلی‌ها، تخت‌ها و هر جای دیگری که می‌خواهید قرار دهید تا مهمانانتان احساس کنند در یک هتل 5 ستاره اقامت دارند.

 • برای مثال، اگر روکش‌ برای کوسن‌ها 18 اینچی (46 سانتی‌متری) دارید، آن‌ها را با بالش‌های 20 اینچی (51 سانتی‌متری) پر کنید.
 • اگر بالش پرتابی یا کوسن ندارید، چند بالش بزرگ را جداگانه بخرید و آن‌ها را به خانه خود اضافه کنید تا دکور را به یک درجه ارتقا دهید.

پرده‌ها را از قسمت انتهایی دیوار آویز کنید

پرده‌ها را از قسمت انتهایی دیوار آویز کنید

پرده‌های بلندتر توهم سقف بلندتر را ایجاد می‌کند. میله‌های پرده را به جای درست بالای پنجره‌ها و درها نزدیک به سقف نصب کنید. پرده‌های بلند و روان را برای احساسی حتی بزرگ‌تر انتخاب کنید.

 • دیوارهای استاندارد حدود 8 فوت (2.4 متر) ارتفاع دارند، بنابراین اگر می‌خواهید واقعاً روان باشند از پرده‌هایی با ارتفاع 8-10 فوت (2.4-3.0 متر) استفاده کنید.
 • برای ایجاد ظاهری زیبا در اطراف پنجره‌ها از پشت پرده استفاده کنید.

از آثار هنری استفاده کنید

از آثار هنری استفاده کنید

آثار هنری ارزان قیمت می‌توانند ظاهر هر اتاقی را زیباتر کنند. می‌توانید آثار هنری ارزان‌قیمت را در فروشگاه‌های صرفه‌جویی، فروشگاه‌های تخفیف‌دار، و فروش‌های گاراژ پیدا کنید. چند قطعه بزرگ و جسور را که دوست دارید انتخاب کنید و آنها را در اطراف خانه خود آویزان کنید تا ظاهری هنری مجلل به آن ببخشید.

 • برای مثال، ممکن است چند نقاشی رنگارنگ طبیعت بی‌جان از میوه‌ها، سبزیجات و سایر مواد را در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری خود آویزان کنید.
 • یا، می‌توانید یک تابلوی پرتره قدیمی با قاب طلا پیدا کنید و آن را در قسمتی از خانه‌تان آویزان کنید تا وقتی مردم وارد خانه‌تان می‌شوند، نگاهی باشکوه داشته باشید.

گیاهان را به داخل خانه بیاورید

گیاهان را به داخل خانه بیاورید

این به سرعت یک اتاق کسل کننده را احیا می‌کند. گلدان‌هایی از گل‌ها را در اطراف خانه قرار دهید تا کمی رنگ داشته باشید، یا کاسه‌های تزئینی را با بلوط و شاخه‌ها پر کنید تا ظاهری طبیعی روستایی‌تر داشته باشید. اگر اتاق‌هایی با نور طبیعی زیاد دارید، چند گلدان با گیاهان گرمسیری منحصر به فرد را در آنها قرار دهید.

 • یک کاسه میوه مصنوعی در هر اتاقی می‌تواند برای زنده کردن محیط یکنواخت استفاده شود.

اشیای عتیقه را در معرض دید قرار دهید

اشیای عتیقه را در معرض دید قرار دهید

این به خانه شما ظاهری “غنی‌تر” می‌دهد. اگر هیچ عتیقه واقعی ندارید، فقط وسایلی را که به نظر قدیمی هستند نمایش دهید. لامپ‌های سبک عتیقه و لوازم جانبی فلزی از جمله انتخاب‌های خوبی هستند.

 • به عنوان مثال، اگر میزهای انتهایی در دو طرف کاناپه دارید، روی یکی از میزها یک چراغ برنجی عتیقه و در طرف دیگر یک کاسه فلزی قدیمی قرار دهید.

از یک طرح رنگ خنثی استفاده کنید

از یک طرح رنگ خنثی استفاده کنید

رنگ‌های خنثی به دیگر لهجه‌های ظریف اجازه می‌دهند در مرکز توجه قرار گیرند. و رنگ‌های خاکستری، کرم، قهوه‌ای و عسلی را برای طرح رنگ پایه انتخاب کنید. رنگ‌های خنثی به ویژه در طبقه همکف و در اتاق‌های معمولی مانند اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن بسیار مفید هستند.

 • می‌توانید برای اتاق‌های خصوصی‌تر مانند اتاق خواب یا حمام، رنگ‌هایی با رنگ‌های تند اضافه کنید.
 • رنگ‌های خنثی محیطی آرام، بدون درهم و برهم و کلاسیک ایجاد می‌کند.
 • در اتاق‌هایی که می‌خواهید بزرگتر به نظر برسند از رنگ‌های خنثی روشن‌تر استفاده کنید.

رنگ لوازم آشپزخانه را از جنس استنلس استیل کنید

رنگ لوازم آشپزخانه را از جنس استنلس استیل کنید

لوازم خود را بدون تعویض، نو و گران به نظر برسانید. از یک روکش استیل ضد زنگ مایع با رنگ استفاده کنید و آن را بر روی لوازم آشپزخانه قدیمی بمالید تا آنها را به روز کنید. به عنوان مثال، آن یخچال، ماشین ظرفشویی، یا رویه قدیمی زرد شده را بپوشانید.

 • انواع مختلف رنگ استنلس استیل برای وسایل و کاربردهای مختلف ساخته می‌شود، بنابراین قبل از خرید هر رنگی، حتماً تمام دستورالعمل‌ها را بخوانید تا مطمئن شوید که می‌توانید از آن برای لوازم خانگی خود استفاده کنید.

یک دیوار آینه‌ای ایجاد کنید

یک دیوار آینه‌ای ایجاد کنید

آینه‌ها می‌توانند فضاها را بزرگتر و روشن‌تر نشان دهند. یک سری آینه‌های تزئینی را آویزان کنید تا یک راه آسان و ارزان به هر اتاقی احساس لوکس‌تری بدهید. یک دیوار آینه منحصر به فرد نور را منعکس می‌کند و تصاویر مربع بصری بیشتری ایجاد می‌کند.

 • در صورت امکان، آینه‌های خود را در مجاورت پنجره‌ها و درهای منتهی به بیرون قرار دهید. این یک راه خوب برای اجازه دادن به نور بیشتر است و حتی می‌تواند توهم داشتن پنجره‌های بیشتر را ایجاد کند.

کابینت یا مبلمان قدیمی را بازسازی کنید

کابینت یا مبلمان قدیمی را بازسازی کنید

بازسازی قطعات چوبی قدیمی ظاهری براق و جدید به آنها می‌دهد. تمام رنگ‌ها یا رنگ‌های قدیمی را از روی چیزهایی مانند کابینت آشپزخانه یا قفسه‌های چوبی پاک کنید. آنها را مجدداً رنگ آمیزی کنید یا رنگ ظریف جدیدی به آنها بزنید تا با بقیه دکوراسیون به روز شده شما مطابقت داشته باشد.

 • برای مثال، اگر کابینت‌های آشپزخانه شما رنگ چوب طبیعی کم‌رنگی دارند، آن‌ها را مجدداً مشکی یا خاکستری مات کنید تا به‌روزرسانی معاصر باشد.

دستگیره‌های مبلمان یا کابینت‌های خود را تعویض کنید

دستگیره‌های مبلمان یا کابینت‌های خود را تعویض کنید

این یک روش ارزان و آسان برای دادن ظاهری مجلل به هر قطعه است. دستگیره‌های کشو، کابینت، کمد و کمد را عوض کنید. از سخت‌افزار برنجی یا مسی براق‌شده برای احساس گرم‌تر و با کلاس‌تر در فضاهایی مانند آشپزخانه‌تان استفاده کنید.

 • یا برای ظاهر شیک‌تر و مدرن‌تر، سخت‌افزار را برای دستگیره‌های مربع و مستطیل مشکی یا فلزی تغییر دهید.

وسایل روشنایی را به روز کنید

وسایل روشنایی را به روز کنید

روی چراغ‌های باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید که نقطه کانونی شما را برای یک اتاق تنظیم می‌کند. چراغ‌های قدیمی و ابتدایی را کنار بگذارید و آنها را با چراغ‌های آویز یا لوسترهای مدرن جایگزین کنید. براساس ترجیحات شخصی خود، وسایل با ظاهر عتیقه یا چراغ‌های صنعتی بیشتری را انتخاب کنید.

 • بهتر است یک دیمر بر روی چراغ‌های سقفی نصب کنید تا روشنایی حالت را کنترل کنید.
 • لوسترهای شما اولین برداشت از خانه را تعیین می‌کنند. یک لوستر مرکزی در فضای خانه‌ی شما می‌تواند هاله‌ای گرم و دلپذیر در قسمت ورودی ایجاد کند.
 • اطمینان حاصل کنید که اندازه یک لوستر متناسب با اندازه اتاق است تا از بهم ریختگی، ناهنجاری و چشم درد جلوگیری شود.
 • همچنین می‌توانید آباژورها را به‌روزرسانی کنید تا چراغ‌های رومیزی قدیمی یا چراغ‌های زمینی را با قیمت ارزان ارتقا دهید.

تزئینات معماری اضافه کنید

تزئینات معماری اضافه کنید

تزئینات معماری در خانه شما ابعاد ایجاد می‌کند. گچ بری‌های مدرن یا تاج یا..را به دیوارهای خود اضافه کنید تا ظاهری پانل شده ایجاد کنید که توجه شما را به قسمت‌های خاصی از اتاق جلب می‌کند. اطراف پنجره‌های خود را نیز برش بزنید تا ظریف‌تر شوند.

 • قالب گیری تاج مانند تخته قرنیز است، اما برای جایی که دیوار شما با سقف شما برخورد می‌کند. نرده صندلی مانند قرنیزهایی است که تا نیمه دیوارهای شما قرار دارد، مانند یک نرده دستی اما به دیوار چسبیده است.
 • قالب‌گیری فاصله را یکنواخت، متقارن و زیبا نگه می‌دارد.
 • وقتی می‌خواهید ظاهری شیک‌تر و مجلل داشته باشید، قالب گیری پهن بهتر از باریک است.
 • قالب را به کابینت آشپزخانه خود اضافه کنید. قالب گیری رویه کابینت شما  جلای بیشتری به آشپزخانه‌ی شما می‌دهد.

کاشی‌های مترو را روی دیوارهای آشپزخانه و حمام قرار دهید

کاشی‌های مترو را روی دیوارهای آشپزخانه و حمام قرار دهید

کاشی مترو یک راه مقرون به صرفه برای اضافه کردن رنگ ولعاب به دیوارهای شما است. مقداری کاشی سفید مترو خریداری کنید و آن را روی دیوار آشپزخانه خود در پشت سینک و میز نصب کنید تا ظاهری کلاسیک و زیبا داشته باشید. یا، یک دیوار کاشی رنگارنگ به حمام خود اضافه کنید تا آن را بسیار بالاتر از حد متوسط نشان دهید.

 • اگر می‌توانید آن را بپردازید، برای علاقه بیشتر، چندین دیوار کاشی با اندازه‌ها و طرح‌های مختلف اضافه کنید.

تعدادی مبلمان مخملی تهیه کنید

تعدادی مبلمان مخملی تهیه کنید

مبلمان با جنس مخملی گران به نظر می‌رسد، اما لازم نیست که  واقعا گران باشد. به دنبال یک مبل مخملی در فروشگاه بگردید یا یک مبل دست دوم بخرید و آن را در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی خود به عنوان یک کاناپه استاندارد تبدیل کنید. اگر نمی‌توانید مبل مقرون به صرفه‌ای پیدا کنید، به جای آن به دنبال یک صندلی تکی مخملی یا پوف مخملی باشید.

 • رنگ‌هایی مانند صورتی، سبز زمردی و آبی همگی انتخاب‌های عالی برای یک مبلمان مخملی گران‌قیمت هستند.

یک تختخواب دیواره‌دار درست کنید

یک تختخواب دیواره‌دار درست کنید

 تخت‌خواب‌‌های دیواره‌دار اتاق خواب شما را گران‌تر نشان می‌دهد. تخته پشت سر موجود خود را با فوم بپوشانید یا یک تکه تخته سه‌لا یا ام دی اف را با فوم بپوشانید. پارچه انتخابی خود را روی فوم قرار دهید و فوم را منگنه کنید.

 • ابریشم شکلاتی یا جیر قهوه‌ای رنگ هر دو پارچه‌های لوکسی هستند که برای یک تخته دیواره‌دار مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *