دوستان-خندیدن

چگونه دوستان خود را بخندانیم؟

ممکن است دوستتان احساس ناراحتی ‌کند یا این که حوصله هر دو نفرتان سر رفته باشد. در چنین مواقعی خنداندن دوستان راهی عالی برای تغییر در احساساتتان است. شما می‌توانید با یک چیز ساده، مثل یک شوخی یا رفتاری با مزه فضا را برای وی و خودتان عوض کنید. شوخ طبعی دوستانتان را در ذهن خود مد نظر قرار دهید تا بتوانید با شوخی‌های احمقانه خود آن‌ها را به خنده وادارید. این مقاله به شما راهکارهایی را برای خنداندن دوستان ارائه خواهد داد که در ادامه شاهد خواهید بود.

با کلمات بازی کنید

دوستان-لبخند
دوستان-لبخند

به قدری احمقانه با کلمات بازی کنید که دوستتان مجبور به خندیدن شود. کتاب‌های مرتبط با جک و شوخی را جست و جو کنید. در این کتاب‌ها می‌توانید مثال‌هایی از جناس و بازی با کلمات بیابید. از خودتان خلاقیت نشان دهید و جناس خود ر ا بسازید. چیزی مانند این‌ها را امتحان کنید:
می‌دونی به ماهی که تو بانک کار می‌کنه چی می‌گن؟ فیش بانکی
می‌دونی ماهیا به خواهرشون چی می‌گن؟ آبزی

جواب‌های احمقانه بدهید

می‌توانید دوستان خود را با شوخی‌های لوسی که در پاسخ به سوالاتشان می‌دهید بخندانید. شوخی‌های کلاسیک را برای این کار استفاده کنید. برای مثال:
ساعت چنده؟ شستم رو بنده

مطالب مرتبط: چگونه توجه مردی را به خود جلب کنیم؟

جک‌های ساده و قدیمی بگویید

دوست-خندیدن-جک
دوست-خندیدن-جک

چیزهای ساده‌ و قدیمی را انتخاب کنید که واقعاً باعث خنداندن دوستان شما شود. می‌توانید در مورد بازگشت به مدرسه، معلم جدید یا والدین خود با آن‌ها شوخی کنید.

قانون 3 را امتحان کنید

لیستی از 3 چیز را بگویید. در گزینه سوم خنده دار و مضحک باشید. تقریباً در رابطه با هر چیزی می‌توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال:
خیلی تلاش می‌کنی که مردم دوستت داشته باشند؟ با داشتن پول زیاد، ظاهر جذاب یا استفاده از اسپری خوش بو کننده؟
اگر می‌خواهید دیده شوید، بایستید. اگر می‌خواهید شنیده شوید، بلند صحبت کنید. اگر می‌خواهید از شما قدردانی شود: ساکت شوید!

جک‌های کوتاه بگویید

شوخی‌های کوتاه ساده و کاملاً منطقی هستند. اگر دوستان شما به شوخی‌های طولانی شما نمی‌خندند، جک‌های کوتاه را امتحان کنید. برای مثال:
اگر ما نباید شب غذا بخوریم چرا در یخچال چراغ گذاشته‌اند؟
یه شیرینی فروشی آتیش می‌گیره، تر و خشک با هم می‌سوزن.

برای خنداندن دوستان، خودتان را مسخره کنید

خندیدن-تمسخر-دوست
خندیدن-تمسخر-دوست

کمی شوخ طبعی نسبت به خودتان می‌تواند مفرح باشد. سعی کنید عادت احمقانه‌ای که دارید، لباسی که پوشده‌اید یا اتفاقی که اخیراً برای شما افتاده است را مسخره کنید. می‌توانید بگویید:
پیراهنی که امروز پوشیده‌ام بسیار رنگارنگ است، احتمالاً می‌توانید آن را از فضا هم ببینید.
دیروز به قدری حواسم با گوشی تلفنم پرت شد که به تیر چراغ برق برخورد کردم.

شوخی‌های بی ضرر را امتحان کنید

اگر دوست شما حس شوخ طبعی خوبی دارد، ممکن است از این موضوع قدردانی کند. اطمینان حاصل کنید که شوخی برای هر دو شما خنده دار است. تلاش کنید از حد خود خارج نشوید تا به کسی آسیب نرسد.
برای خنداندن دوستان خود وقتی گرسنه هستند غذاهای بامزه درست کنید. مثلا می‌توانید با استفاده از تخم مرغ و سبزیجات یک ساندویچ تست را به شکل حیوان خنده داری طراحی کنید.
نوارهای ربانی باریکی را روی پنکه سقفی قرار دهید. با روشن کردن پنکه این‌ نوارها در هوا شناور می‌شوند که نتیجه‌اش ایجاد یک فضای شاد است.
یک پلاستیک حباب دار را زیر فرش قرار دهید. هنگامی که دوستتان روی آن راه برود صداهای خنده داری تولید می‌شود.

دوست خود را دست بیندازید

اگر با دوست خود صمیمی هستید می‌توانید او را کمی دست بیندازید. اطمینان حاصل کنید که این کار را در نهایت ادب انجام می‌دهید. از حد خود خارج نشوید و روی نقاط ضعفشان دست نگذارید.
دوست خود را به دلیل عادت صحبت کردن با دستانش و یا تکرار کردن یک کلمه خاص، دست بندازید.
می‌توانید چیزهای مسخره‌ای را که دوستتان در عاداتش دارد به او یاد آوری کنید. مثلا اگر به برنامه تلویزیونی خاصی علاقه مند است یا مجموعه حیوانات عروسکی را نگه داری می‌کند.

مطالب مرتبط: تاثیر خنده در کاهش استرس ناشی از ویروس کرونا

داستان خنده داری را تعریف کنید

خنده-دوستان-کافه-بار
خنده-دوستان-کافه-بار

شما می‌توانید داستان خنده داری را که برای خودتان اتفاق افتاده است تعریف کنید و باعث خنداندن دوستانتان بشوید. اگر داستانی باعث خنده شما بشود، احتمالاً دوست شما را نیز خواهد خنداند. به دنبال چیزی باشید که شخصاً برای شما اتفاق افتاده باشد. خبری را که درباره آن مطلبی خوانده‌اید یا چیز خنده داری از دوران کودکی خود برای دوستتان تعریف کنید.
ممکن است شما سگی را دیده باشید که یک ژاکت خنده دار بر تن کرده باشد. شاید هم کسی را دیده‌اید که پرنده روی سرش کارخرابی کرده است!
شاید شما خاطره بامزه‌ای از پدرتان در ذهن داشته باشید. مثلا شاید او آبمیوه گیری را بدون قرار دادن درب، روشن کرده باشد. با تعریف کردن امثال این‌ها باعث خنداندن دوستان خود شوید.

یک فیلم یا سریال تلویزیونی خنده دار را تماشا کنید

این بار اجازه بدهید شخصیت‌های فیلم‌ها به جای شما صحبت کنند. برنامه‌ای را انتخاب کنید که هر دویتان از تماشای آن لذت می‌برید. به پشتی مبل تکیه بدهید و لذت ببرید.
می‌توانید گزینه‌های مانندOffice ،Superbad ، Friends،Dumb and Dumber  یا The Good Place را امتحان کنید.
اگر گزینه مناسبی در ذهن ندارید می‌توانید کلمه “کمدی” و “خنده دار” را برای جست و جوی فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی خنده دار تایپ کنید.

استند آپ کمدی تماشا کنید

کمدین‌ها برای خنداندن مردم ساخته شده‌اند! به دنبال یک کمدین در YouTube یا Netflix بگردید. چند ویدیو که نظرتان را جلب کرده است تماشا کنید
می‌توانید در اجراهای حضوری استند آپ کمدین‌ها شرکت کنید.
Josie Long ،Dave Chappelle ،Mindy Kaling ، Hannibal Buress و Trevor Noah، همه کمدین‌های خوبی برای انتخاب هستند.

برای دوست خود تصویری خنده دار ارسال کنید

اگر در کنار دوست خود نیستید این یک روش عالی برای آوردن لبخند بر لبان اوست. اگر هنگام بالا و پایین کردن شبکه‌های اجتماعی نصویر خنده داری را دیدید، آن را برای دوست خود ارسال کنید. این حتما باعث خنداندن آن‌ها خواهد شد.
شما دوست خود را بهتر می‌شناسید، بنابراین سعی کنید چیزی را انتخاب کنید که متناسب با نوع شوخ طبعی آن‌ها باشد.
اینستاگرام و توییتر مکان‌هایی عالی برای جست و جوی چنین پست‌هایی هستند.
اگر با تصویر بامزه‌ای رو به رو نشدید، فیلمی از یک بچه گربه زیبا هم می‌تواند کارساز باشد.

نکات

شروع به خندیدن کنید و ببینید آیا دوست شما نیز می‌خندد. یادتان نرود که خنده امری مسری است.
وقتی داستانی را تعریف می‌کنید متحرک باشید و دستان خود را به اطراف حرکت دهید. با صدای هیجان زده صحبت کنید. این باعث می‌شود داستان شما برای شنیدن جذاب‌تر شود.
بدانید دوست شما چه چیزهایی را دوست دارد و چه چیزهایی را دوست ندارد. با دانستن این موضوع می‌توانید چیزهایی که برایشان خنده دارتر است انتخاب کنید.

هشدار

اگر می‌خواهید با دوست خود شوخی کنید از حد و مرز خارج نشوید. بی ادبی نکنید و بدجنس نباشید. شما نباید با شوخی‌های خود احساسات او را جریحه دار کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *