عاشق شدن در نگاه اول

عاشق شدن در نگاه اول؛ آیا به نظر شما چیزی به اسم عاشق شدن در نگاه اول وجود دارد؟

عاشق شدن در نگاه اول شاید یکی از مواردی باشد که خیلی از افراد به آن یا شدیدا اعتقاد دارند و یا کلا هیچ اعتقادی به آن ندارند. از نظر افرادی که مخالف این فرضیه هستند، عاشق شدن در نگاه اول فقط مختص فیلم‎هاست و در زندگی واقعی هیچ مفهوم خاصی ندارد. ولی امروز در این مقاله از زردنیوز به این افرادی که با این فرضیه مخالف هستند، می‌خواهیم بگوییم که عاشق شدن در نگاه اول وجود دارد و این فرضیه‌ایست کاملا واقعی!

پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد این فرضیه اثبات شده بیشتر بدانید.

عاشق شدن در نگاه اول

شاید خیلی این موضوع خارج از ذهن و تصور باشد و شاید خیلی‌ها به آن اعتقادی نداشته باشند. ولی طبق تحقیقاتی که اخیرا در آمریکا انجام شد، مشخص شد که  عشق در نگاه اول بیشتر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید و ممکن است برای خیلی از افراد اتفاق بیوفتد.

 دکتر هلن فیشر مشاور ارشد علمی و انسان شناس و زیست شناس در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “توضیح عشق در نگاه اول، موضوعی نسبتاً آسان است.” “عشق در مسیرهای الکتریکی و شیمیایی خاصی؛ از طریق مغز جریان دارد که می تواند بلافاصله موجب تحریک شدن احساسات افراد شود.”

تقریباً 34 درصد از افراد معتقدند که عاشق شدن را در همان نگاه اول تجربه کرده اند که بیشترین میزان در مردان بوده است. مردان معمولاً خیلی سریعتر از آنچه كه زنان می‌گویند عاشق می شوند و خیلی بیشتر نسبت به زنان عاشق شدن در نگاه اول را تجربه می‌کنند.

در ادامه 5 موردی که اثبات می‌کند که عاشق شدن در نگاه اول به وجود می‌آید را به شما خواهیم گفت.

عاشق شدن در نگاه اول
عاشق شدن در نگاه اول

درد و سوزش معده

بسیاری از افرادی که عاشق شدن در نگاه اول را تجربه کرده‌اند، معمولا بر این باورند که در هنگام ملاقات با کسی که از ته دل به او علاقمند هستند، احساس آرامش می‌کنند. شاید خنده‌دار باشد ولی اگر هنگام ملاقات با کسی که به او علاقه‌مند شده‌اید، کمی در معده  خود احساس درد کنید، این خود نشان‌دهنده‌ی عشق در نگاه اول است!

به گفته ریچاردز-اسمیت دلیل این امر این است که احساسات می تواند بر سیستم هاضمه ما بسیار تأثیرگذار باشد و کمی درد و سوزش در معده هم به همین خاطر است.

دلیل علمی دیگر این موضوع هم به این خاطر است که یک ارتباط خیلی قوی بین روده و مغز وجود دارد. از آنجایی که معده و مغز ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، احساس خشم، خوشحالی، غم و اضطراب و … می‌تواند علائمی را در روده و معده نشان دهد و موجب تحریک شدن آن شود.

پس درد و سوزش معده که در گاهی اوقات در هنگام ملاقات با کسی که به او حس دارید، کاملا طبیعی است. این امر می تواند نتیجه هیجان و اضطرابی باشد که به شخص مقابل خود دارد.

کنجکاوی

آیا تا به حال شده که با کسی قرار بگذارید و خیلی دوست داشته باشید که در مورد تک‌تک جزئیات زندگی او بدانید؟ البته اگر ذاتا دوست داشته باشید که در مورد زندگی افراد کندوکاو کنید که این موضوع کاملا متفاوت است. ولی اگر خیلی اتفاقی در مواقعی که با کسی که به او احساس دارید، خواستید بیشتر در موردش بدانید و مدام در حال پرسش باشید، خود نشان دهنده‌ی این است که به آن شخص احساس دارید و برایتان مهم است.

طبق تحقیقاتی که در مورد این موضوع انجام شده است، اگر به دنبال راهی برای شناخت بیشتر نسبت به فردی که به او احساس دارید، خود نشان دهنده‌ی این است که عمیقا به او حس دارید و علاقمند شده اید.

 به عنوان مثال مطالعه ای که در سال 2011 در مجله‌ای منتشر شد و نشان داد كه افراد وقتی واقعاً در مورد کسی كنجكاوی می كنند و مدام به دنبال راهی برای نزدیكی بیشتر و صمیمیت هستند و دوست دارند خیلی بیشتر از حالت عادی صحبت کنند، نشان می‌دهد که دوست دارد به او نزدیک‌تر شود و احتمال اینکه عاشق شده باشد، خیلی زیاد است!

کور و کر شدن

یکی دیگر از نشانه‌های عاشق شدن در نگاه اول این است که آن فرد در هنگام دیدار، چشمان به او قفل می شود و هیچ جا و هیچ کس دیگری را نمی‌بیند. وقتی صحبت از عشق و جذابیت می شود، تماس چشمی یکی از مهمترین عناصری است که به میان می آید.

مطالعه ای در سال 2018 صورت گرفت که نشان داد که وقتی شما جذب فرد دیگری می‌شوید، همیشه و در همه جا دوست دارید که تنها به او نگاه کنید و هیچ چیزی برای شما جذابیتی ندارد. علاوه بر این حفظ تماس چشمی نیز یک روش عالی برای معاشقه به شمار می آید.

حفظ تماس چشمی به شما این امکان را می دهد که فرد مقابلتان این احساس را در خود ببینید که حرف هایی که می زند برای شما مهم است و شما به صحبت کردن او علاقمند هستید. پس اگر دیدید که هنگام دیدار باکسی، چشمانتان جز او کسی را ندید و گوشتان جز به صدای او، صدای دیگری را نشنید، این موضوع هم نشان دهنده عاشق شدن در نگاه اول است!

احساس صمیمت

هنگامی که افراد عاشق شدن را در نگاه اول را تجربه می کنند، ممکن است که احساس کنند که او را قبلا جای دیگری دیده بودند و ارتباطش با او به گونه ای است که انگار سالهاست که او را می‌شناسند!

احساس صمیمیتی که در این رابطه می کنید شاید خیلی بیش از حد به نظر برسد ولی امری است کاملا عادی! این احساس گاهی ممکن است خیلی قوی تر از آنچه که تصور کنید باشد و می تواند فوق العاده قدرتمند باشد. چرا که احساس می کنید ارتباط شما با این شخص، شاید سالها قبل از اینکه بخواهید همدیگر را ملاقات کنید، وجود داشته بوده است!

جالب است که در این رابطه شما خیلی بیشتر از قبل می توانید خود واقعی‌تان باشید و می توانید خیلی راحت در مورد همه جور موضوعی با او صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید. هرگز از مورد قضاوت قرار گرفتن نمی ترسید و احساس صمیمیتی که با او می کنید، از هر کس دیگری ممکن است بیشتر باشد.

جذاب به نظر رسیدن

ممکن است از نظر شما، رفتارهای طرف مقابلتان خیلی جذاب و خاص و دوست داشتنی به نظر برسد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، جذابیت و رفتارهای شخصی که شما به او علاقمند شده اید، ممکن است از نظرتان خیلی زیاد باشد و شما شیفته ی آن شده باشید.

مثلا ممکن است نحوه راه رفتن، حرف زدن، لبخند زدن و … از نظر شما خیلی جذاب باشد و خیلی احساس خوبی نسبت به او داشته باشید و همین موضوع ممکن است باعث ایجاد پیوند قوی در شما شده باشد.

علاوه بر این موارد که گفته شد، ممکن است که شاهد یک سری تغییرات فیزیکی و جسمانی نیز در خود باشید. مثلا اگر شما در نگاه اول عاشق شده باشید، ممکن است با علائمی مثل افزایش سرعت قلب، بالا رفتن دمای بدن و لبخندهای غیر ارادی رو به رو شوید.

مثلا ممکن است که شما احساس هیجان بیش از حدی را در خود احساس کنید. همین احساس هیجان خیلی زیاد می‌تواند موجب شود که مغز شما خیلی بیشتر از قبل اندورفین (دوپامین، اکسی توسین، سروتونین) ترشح کند که همگی جزو هورمون های شادی آور و هیجان بشمار می آیند.

حرف آخر

آیا به نظر شما تمامی این مواردی که در بالا به آن اشاره شد، همگی نشانه‌های عاشق شدن در نگاه اول است؟ آیا هر واکنش غیر ارادی که بدن شما در هنگام ملاقات با افراد دیگر از خود نشان دهد، نشانه‌های عاشق شدن است؟

به خاطر داشته باشید که در صورت کلی هیچ راهی وجود ندارد كه بفهمیم که آیا واقعا عاشق شدن در نگاه اول وجود دارد یا ندارد. تمامی این موارد که در بالا گفته شد، می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و همه چیز بستگی به خود شما و شناختی که از خود دارد دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.