چگونه به بهترین شکل به‌ نظر برسیم؟

چگونه به بهترین شکل به‌ نظر برسیم؟

این‌که دنبال بهترین به‌ نظر رسیدن باشید، به این معنی است که بفهمید چه چیزی در مورد شما جذاب است و آن را به دنیا نشان دهید. این در مورد برجسته‌کردن ویژگی‌هایی است که شما را خاص می‌کند، تقویت حس سلیقه شخصی و صرف انرژی برای حفظ سلامت و تناسب‌اندام خود. وقتی عالی به‌نظر برسید، احساس شگفت‌انگیزی نیز خواهیدداشت! با این آموزش جذاب برای بهترین شکل به نظر رسیدن، همراه زردنیوز باشید.

فهرست عناوین پنهان

نمایش‌ بهترین ویژگی‌هایتان

به ویژگی‌های موردعلاقه خود فکر کنید.

شاید موهایی به رنگ غروب خورشید داشته‌باشید که از پشت شما مثل آبشار می‌ریزد. شاید رنگ چشمان شما قهوه‌ای تیره‌ باشد. شاید‌ استخوان‌های ترقوه ظریف، ران‌های قوی و محکم یا مجموعه‌ای از هر دو و شانه‌هایی به پهنای بازیکن خط حمله فوتبال داشته‌باشید. هر چه هست، از جلوه‌دادن آن نترسید! وقتی لباس خرید می‌کنید، مدل موی خود را انتخاب می‌کنید و رنگ‌هایی را برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، به این فکرکنید که چگونه می‌توانید ویژگی‌های موردعلاقه خود را متمایز کنید.

 • تغییری که ایجاد می‌کنید می‌تواند کوچک باشد، مانند خرید لباس‌های یقه‌هفت بیشتر برای نشان‌دادن گردن زیبا یا کنارگذاشتن کلاه‌های بیسبال برای نشان‌دادن پیشانی بلند و زیبا.
 • در روی دیگر سکه، می‌توانید ویژگی‌هایی را که نمی‌خواهید به نمایش بگذارید، کم‌اهمیت جلوه دهید. بااین‌حال، بیش ازحد روی این موضوع گیرنکنید – واضح است که می‌خواهید چیزی را پنهان کنید. درعوض، روی ویژگی‌هایی تمرکز کنید که به نشان‌دادنشان افتخار می‌کنید.

موهای خود را نشان دهید

از موهای خود به درستی مراقبت کنید
از موهای خود به درستی مراقبت کنید

مو یکی از اولین چیزهایی است که مردم در مورد یکدیگر توجه می‌کنند، بنابراین دنبال بهترین‌ به‌نظررسیدن به معنی پیداکردن یک مدل و روتین مراقبت از مو است که موهای شما را عالی جلوه دهد. فرقی نمی‌کند رنگ مو، بافت و اندازه موی شما چگونه است، مدلی وجود دارد که زیبایی آن را نمایان می‌کند. برای پیداکردن ظاهری که برای شما مناسب‌تر است، موارد زیر را امتحان کنید:

 • مدل مویی را پیدا کنید که مناسب فرم صورت شما باشد. به‌عنوان مثال، موهای بلندتر و لایه‌لایه در صورت‌های بیضی‌شکل عالی به‌نظر می رسد، درحالی‌که مدل موی پیکسی روی صورت‌های گرد زیبا هستند.
 • از موهای خود به گونه‌ای مراقبت کنید که آن را سالم نگه‌دارد. رنگ‌کردن بیش‌از‌حد آن، استفاده از بافت‌های چسبنده، صاف‌کردن با مواد شیمیایی و سایر رفتارهایی که به موهای شما آسیب می‌رساند، می‌تواند باعث شود موهای شما خشک، کدر یا ضعیف به‌نظر برسد.
 • هر روز قبل از بیرون رفتن، به موهای خود حالت دهید، حتی اگر فقط به‌معنی شانه‌کردن و اضافه‌کردن مقداری روغن مو یا ژل باشد. اگر به یک مراسم پرزرق‌وبرق می‌روید، برای شستن، خشک‌کردن و حالت‌دادن به موی خود وقت بگذارید.
 • اگر موهای صورت دارید، آن‌ها را مرتب و کوتاه نگه‌دارید، چه ریش پر دارید و چه خط‌‌ ریش بلند.
 • اگر ریزش مو دارید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را پرپشت‌تر کنید. بااین‌حال، احساس نکنید که مجبور هستید آن را با یک کت و شلوار یا کلاه بپوشانید. اصلاح منظم و شستن مرتب موهایتان باعث می‌شود ظاهری زیبا داشته باشید. صاحب موهای خود هستید، مهم نیست که چگونه به‌نظر می‌رسد!

چشمانت را به رخ بکش

چشمان شما ویژگی مهمی هستند که باید در هنگام آماده‌شدن برای روز خود به آن فکر کنید – بالاخره هرکسی که با او صحبت می‌کنید، این فرصت را خواهد داشت که از نزدیک به آن‌ها نگاه کند. عالی جلوه‌دادن چشمانتان با داشتن یک خواب خوب شروع می‌شود، اما چند کار وجود دارد که باید در هنگام صبح انجام دهید تا مطمئن شوید که چشم‌هایتان روشن و جذاب به‌نظر می‌رسند:

 • اطراف چشم خود را مرطوب کنید. از یک کرم برای مرطوب‌کردن پلک‌ها، زیر چشم‌ها و چین‌های نزدیک شقیقه‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید هر شب قبل از خواب از مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 • ابروهای خود را مرتب نگه‌دارید. برای فرم‌دادن به ابروهایتان از موچین استفاده کنید یا برای اپیلاسیون یا بند به آرایشگاه بروید. ابرو بهترین شکل چشم شما را به‌نمایش می‌گذارد.
 • با استفاده از برش‌های خیار یا کیسه‌های چای به مدت ۵ دقیقه از حلقه‌های زیر چشم مراقبت کنید.
 • درصورت تمایل از آرایش چشم استفاده کنید. خط چشم، سایه چشم و ریمل باهم کاری می‌کنند تا چشمان شما را بزرگ‌تر و درخشان‌تر نشان دهند.

بیشتر لبخند بزنید

یک لبخند حقیقی واقعا توجه افراد را به خود جلب می‌کند. اگر شما تمایل دارید که خیلی جدی در اطراف قدم بزنید، به مردم این تصور را می‌دهید که منزوی هستید، و آن‌ها به سمت دیگر نگاه خواهندکرد. به‌علاوه، اخم‌کردن باعث ایجاد چین و چروک می‌شود و به ویژگی‌های صورت شما فرصتی برای درخشش نمی‌دهد. داشتن یک لبخند آسان یک راه ساده برای بهتر جلوه‌دادن خود در هر روز است.

 • اگر چیزی مانع از تمایل شما به لبخندزدن بیشتر می‌شود، اقداماتی را برای تغییر آن انجام دهید. برای مثال، اگر از دندان‌های خود شرمنده هستید، آن‌ها را صاف یا سفید کنید.
 • مسواک‌زدن هر روز صبح قبل از بیرون‌رفتن به لبخند شما کمک می‌کند تا درخشان و جذاب به نظر برسد.
 • لب‌هایتان را با بالم‌لب نرم کنید تا از لبخند‌زدن دریغ نکنید. اگر لب‌هایتان خشک و پوسته‌پوسته می‌شوند، از اسکراب لب برای لایه‌برداری استفاده کنید.

ژست زیبایی داشته باشید

بهبود وضعیت بدن یک راه‌حل آسان است که خیلی سریع تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد می‌کند. اگر تمایل به قوزکردن دارید، آگاهانه تلاش کنید تا صاف بایستید. شانه‌های خود را به سمت عقب ببرید و سر خود را صاف نگه‌دارید. وقتی نشسته‌اید، روی صندلی خود خم نشوید. فرقی نمی‌کند چه نوع اندامی داشته باشید، اگر حالت بدنتان صاف و ظریف باشد، بهتر به نظر می‌رسید.

 • بهبود وضعیت بدن نیاز به تمرین دارد. قبل از این‌که به‌طور خودبه‌خود اتفاق بیفتد، باید هفته‌ها صاف بایستید و صاف بنشینید. می‌تواند به کشش و انجام تمرینات سبک هر روز کمک کند.

لباس مناسب بپوشید

این یک راه مهم برای به‌نظررسیدن در بهترین ظاهر است، اما تعداد زیادی از افراد از آن اجتناب می‌کنند. ممکن است بخواهید در لباسی که کمی بیش‌ازحد کوچک است متناسب شوید، یا شاید خودتان را با لباس سایز بزرگی بپوشانید تا چیزی را که نمی‌خواهید نشان دهید، پنهان کنید. هرکدام از این روش‌های پوشیدن لباس منجر به ظاهری غیرطبیعی می‌شود. با انتخاب لباس‌هایی که مناسب سایز شما هستند، بهترین خود را به نمایش بگذارید. باور کنید یا نه، ظاهر شما بسیار بهتر خواهدشد.

 • پوشیدن سوتین مناسب می‌تواند ظاهر شما را به شدت تغییر دهد. فنری‌بودن برای یک سوتین عالی‌ست و تفاوت را متوجه خواهید شد.
 • گن‌ها فقط انحناهای بدن شما را صاف می‌کنند. روش بهتر این است که لباسی را انتخاب کنید که به خوبی با بدنتان تناسب داشته باشد، به‌جای این‌که سعی کنید در سایزهای خیلی کوچک در تنگنا باشید.

احساس نکنید که باید سرپوش بگذارید

آیا عاشق پوشیدن شلوارک در تابستان هستید، اما خجالت می‌کشید ران‌هایتان را نشان دهید؟ به‌هرحال شلوارک را بپوشید! پیراهن‌های بدون آستین بپوشید، سوئیشرت حجیم را دربیاورید و صندل‌های بنددار را هر زمان که دوست داشتید، بدون توجه به فرم بدنتان بپوشید. اگر زمانی که خود را می‌پوشانید، آرزو می‌کنید بتوانید چیزی با محدودیت کمتر بپوشید، این در رفتار شما نشان داده‌ می‌شود. مگر این‌که به دلایل شخصی بخواهید این کار را انجام دهید، وگرنه هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید به همان اندازه که می‌خواهید، بدن خود را بدون توجه به اندازه یا شکل خود آشکار کنید.

 • با این اوصاف، در مکان‌هایی که نامناسب است، بدن خود را بیش‌از‌حد برهنه نکنید. وقتی بقیه لباس‌های رسمی بلند پوشیده‌اند، نمی‌خواهد با یک لباس مهمانی کوتاه ظاهر شوید یا در یک مراسم زیبا که دیگران پیراهن یقه‌دکمه‌دار به تن دارند، پیراهن بدون آستین بپوشید.

شیک بودن

استایلی شیک داشته باشید
استایلی شیک داشته باشید

سبک‌های مختلف را امتحان کنید

استایل شما باید با چیزی شروع شود که با پوشیدن آن حس خوبی داشته باشید، چه کفش‌های پاشنه بلند و گردنبند مروارید یا یک تی شرت و شلوارک. روی این کار کنید تا بفهمید چه سبک لباسی باعث می‌شود که بیشتر احساس کنید شبیه خودتان هستید و با اعتمادبه‌نفس بیشتری خودتان را به دیگران معرفی کنید. مهم نیست استایل شما چیست. تا زمانی که بیانگر شخصیت شما باشد، می توانید آن را بپوشید.

 • اگر همیشه یک هودی و شلوار جین مشکی پوشیده‌اید و مطمئن نیستید که چگونه چیز جدیدی امتحان کنید، با تعویض یک تکه شروع کنید. یک روز به‌جای سوییشرت، یک تاپ یقه‌دار ساده و اتوشده بپوشید. آیا به شما احساس خوبی می‌دهد؟ آیا خودتان را در آن احساس می‌کنید؟ اگر نه، دفعه بعد سبک دیگری را امتحان کنید. به تغییر ادامه دهید تا زمانی که احساسی نسبت به آن‌چه که خوشتان می‌آید، داشته باشید.
 • تعویض لباس با یک دوست شیک می‌تواند روشی مفید برای آزمایش بدون صرف هزینه زیاد باشد. همچنین خرید از فروشگاه‌های خیریه را درنظر بگیرید، مکانی که طیف وسیعی از سبک‌های مختلف وجود دارد.

یک ایکن مد روز پیدا کنید

داشتن نمونه‌های خوبی از انواع افرادی که لباس و مدل موی موردعلاقه شما را می‌پوشند، واقعا می‌تواند کمک‌کننده باشد. آیا سلبریتی یا چهره مشهور دیگری وجود دارد که استایلش برای شما جذاب باشد؟ هنگامی که چند نفر را در ذهن دارید، به نحوه ساخت کمد لباس آن ها توجه کنید. به چه رنگ‌ها و پارچه‌هایی متکی هستند؟ معمولا لباس آن‌ها چگونه برش می‌خورد؟ آن‌ها بیشتر از چه اکسسوری‌هایی استفاده می‌کنند؟ هنگامی که تصویر واضحی داشته‌باشید، می‌توانید شروع به ترکیب تکه‌های مشابه در کمد لباس خود کنید و آن‌ها را برای خود امتحان کنید.

 • وبلاگ‌های مد روز پر از تصاویر افرادی هستند که لباس‌های مختلف را امتحان می‌کنند. چند وبلاگ‌نویس را پیدا کنید که سلیقه‌ای شبیه شما دارند و آن‌ها را دنبال کنید – این‌که آن‌ها اغلب جزئیات مربوط به لباس‌های خود را از کجا می‌آورند. نکته جالب در مورد وبلاگ‌ها این است که آن‌ها توسط اشخاصی با هر ذهنیت، شکل و سایز ایجاد می‌شوند، بنابراین برخلاف مجلات مد، واقعیت را منعکس می‌کنند. وقتی می‌خواهید بفهمید چه چیزی برای ویژگی‌های خاص شما بهتر است، این مجلات بسیار مفیدتر هستند.

رنگ‌هایی بپوشید که بر چهره شما تاکید کنند

به رنگ‌های سرد متمایل هستید یا رنگ‌های گرم؟ آیا عاشق سیاه و سفید هستید یا رنگ های زمینی مات را ترجیح می‌دهید؟ اولویت‌ها به‌کنار، دانستن این‌که چه‌چیزی با پوست خاص شما عالی به‌نظر می‌رسد، می‌تواند به شما کمک کند زیباتر به‌نظر برسید. به‌عنوان یک قانون کلی، سعی کنید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که دقیقا با پوست شما مطابقت ندارند – تضاد خوب است!

 • اگر پوستتان تیره است، زمینه رنگ‌های گرم ملایم، رنگ‌های درخشان و روشن، و رنگ‌های تیره مانند مسی و طلایی انتخاب کنید.
 • اگر پوستتان میانه ​​است، رنگ‌های جواهری یا سایه‌های آبی یا قرمز را انتخاب کنید و از رنگ‌های قهوه‌ای یا برنزه دوری کنید.
 • اگر پوست شما سبزه است، رنگ‌های صورتی، قرمز، سبز یا قهوه‌ای را انتخاب کنید تا بهترین‌ها را در پوست خود به‌نمایش بگذارید.
 • اگر پوست شما بور است، هلویی، توت‌فرنگی، سرمه‌ای و سبزتیره همگی به متمایزشدن رنگ گلگون شما کمک می‌کنند.

۴. از متمایز شدن در میان جمعیت نترسید. همچنین اشکالی ندارد که قوانین استایل را از پنجره بیرون بیندازید و فقط هر چیزی را که می‌خواهید بپوشید – تا زمانی که در آن احساس راحتی کنید. شاید شنیده باشید که افراد قدبلند نباید کفش پاشنه‌بلند بپوشند – چرا؟ اگر آن‌ها را دوست دارید، بپوشید. یا از طرف دیگر، معمولا گفته می‌شود که افراد کوتاه‌قد نباید دامن‌های ماکسی بپوشند – اما اگر یک دامن زیبا در کمد خود دارید، بهتر است اجازه ندهید که در آن جا خاک بخورد! چیزی که در مورد استایل مهم است اعتمادبه‌نفس شماست. اگر اعتمادبه‌نفستان آن‌جا باشد، با عبور شما سرها برمی‌گردد و مردم می‌خواهند راز شما را بدانند.

از اکسسوری استفاده کنید تا به لباس‌های خود جذابیت بیشتری بدهید

عینک‌آفتابی، زیورآلات، ساعت، کیف و سایر اکسسوری‌ها می‌توانند جذابیت مناسبی را به یک لباس اضافه کنند. آن‌ها در کنارهم به شما کمک می‌کنند، که این بخش مهمی برای جذاب به‌نظررسیدن ظاهر شماست. پس از پوشیدن لباس، تصمیم بگیرید که چگونه ظاهر خود را کامل کنید.

 • یک تاپ تک رنگ معمولا به‌خوبی با یک گردنبند ست می شود که کمی به ظاهر جذابیت می‌بخشد.
 • اگر موهای شما به عقب کشیده شده‌است، یک جفت گوشواره برای جلب توجه چانه خود درنظر بگیرید.
 • مردان می‌توانند برای اکسسوری ساعت، کراوات، دکمه سرآستین و همچنین زیورالات دیگر را داشته‌باشند.

برای مناسبت‌های مختلف، لباس مناسب داشته ‌باشید

بخشی از جذاب به‌نظررسیدن، نگاه‌کردن به این قسمت است – و این به این معنی است که از قبل کمی در مورد لباس‌های خود فکر کنید. درحالی‌که هیچ مشکلی برای متمایزشدن وجود ندارد، باید این کار را به‌گونه‌ای انجام دهید که به شما امکان دهد با آن شایسته شوید. لباس را به‌قدری نامتعارف نپوشید که به‌جای دیدن شخص شما که آن را پوشیده‌اید، حواس افراد به لباستان پرت شود.

 • اگر به یک رویداد خاص می‌روید، مطلع شوید که آیا قانون لباس وجود دارد یا خیر. راهی برای پایبندی به آن بیابید که به شما امکان دهد سبک شخصی خود را نیز بیان کنید.

به‌دست آوردن پوست درخشان و سالم

از پوست خود مراقبت کنید
از پوست خود مراقبت کنید

مراقب پوست خود باشید

مهم نیست که چه‌چیزی می‌پوشید، اگر پوست شما کدر و خشک به‌نظر برسد، بهترین خود را به دنیا نشان نمی‌دهید. یک برنامه روتین مراقبت از پوست داشته‌باشید که از سر تا پا شما را شاداب، سالم و سرزنده نشان دهد. روش آن برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود، اما چند رویکرد عمومی وجود دارد که برای همه منطقی است

 • پوست خود را بدون استفاده از مواد شوینده قوی بشویید. از صابون ملایمی استفاده کنید که رطوبت پوست شما را حفظ می‌کند و به آن کمک می‌کند سالم به‌نظر برسد.
 • چندبار در هفته پوست خود را لایه‌برداری کنید. از یک برس خشک یا یک اسکراب بدن برای ازبین‌بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید.
 • پوست خود را با لوسیون، کرم یا روغن مرطوب کنید تا نرم و لطیف بماند.

ناخن‌های خود را کوتاه کنید و موهای بدن را کنترل کنید

این دو عادت ساده آرایش به شما کمک می‌کند که تمیز و شاداب به‌نظر برسید، حتی اگر لباس خاصی نپوشید.

 • برای خودتان مانیکور کنید یا هر چندهفته یک‌بار آن را انجام دهید.
 • تصمیم بگیرید چه موهایی را می‌خواهید حفظ کنید و چه موهایی را می‌خواهید حذف کنید. موهایی را که ترجیح می‌دهید نداشته‌باشید، شیو کنید، اپیلاسیون کنید یا بند بیندازید.

غذای مقوی بخورید

برای داشتن فرم بدنی سالم و مو و پوست شاداب، مهم است که هر روز مقدار زیادی ویتامین بخورید. برای سلامت عمومی بهتر – و ظاهری زیباتر، مصرف شکر، غذاهای فرآوری‌شده، آرد تصفیه‌شده، غذاهای شور و غذاهای سرخ‌شده را کاهش دهید. بیشتر از غذاهای زیر در رژیم غذایی خود بگنجانید:

 • میوه‌ها و سبزیجات. اهمیت خوردن انواع میوه‌ها و سبزیجات – ترجیحا بخارپز، سرخ‌شده یا مخلوط‌شده، نسبت به آب‌میوه، سرخ‌شده یا آب‌پز – قابل مقایسه نیست. سعی کنید میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • چربی‌های سالم. مانند آووکادو، آجیل، ماهی، تخم‌مرغ و سایر چربی‌های سالم حاوی اسیدهای چرب امگا 3 برای پوست، مو و اندام سالم بخورید.
 • پروتئین بدون چربی. به سراغ مرغ، ماهی، تخم‌مرغ، گوشت گاو بدون چربی، گوشت خوک، توفو و سایر منابع خوب پروتئین بروید. از گوشت‌های فرآوری‌شده مانند کالباس یا گوشت گاو خشک‌شده پرهیز کنید، زیرا مواد افزودنی زیادی دارند.
 • غلات کامل. بلغور جو دوسر، غلات کامل، گندم کامل و سایر غلات کامل نیز بخشی از یک رژیم غذایی متعادل هستند.

آب زیاد بنوشید

اگر احساس خستگی، کسلی و کمی بی‌جانی می‌کنید، با نوشیدن مقدار زیادی از آب خود را خوب کنید. آب تاثیر زیادی روی ظاهر مو و پوست شما خواهدداشت و همچنین به شما انرژی بیشتری می‌دهد – و به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا بهترین ظاهر خود را داشته‌باشید. هدفتان این باشد که هر روز حداقل 8 لیوان آب بخورید.

 • درصورت امکان آب یا چای گیاهی را با نوشیدنی‌های شیرین جایگزین کنید.
 • از نوشیدن بیش ازحد الکل خودداری کنید – با گذشت زمان، قطعا ظاهر بدن و صورت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ناگفته نماند در روز بعد از نوشیدن الکل، احساس بیماری یا ناراحتی در شما ظاهر می‌شود. وقتی می‌نوشید، به‌ازای هر لیوان الکل، یک لیوان آب بنوشید.

سیگار نکشید

استفاده از محصولات دارای تنباکو راهی مطمئن برای پیری پوست و مو است و این به شما کمکی نمی‌کند تا بهترین ظاهر خود را داشته‌باشید. در اسرع وقت اقداماتی را برای ترک سیگار و سایر محصولات دارای تنباکو آغاز کنید.

ورزش مورد‌علاقه خود را پیدا کنید

جریان‌یافتن خون و تقویت ماهیچه‌ها به شما کمک می‌کند تا در بهترین حالت خود به‌نظر برسید. پوست شما سرخی سالمی خواهدداشت، وضعیت بدنی شما بهبود می‌یابد و بازوها، پاها و تنه شما خوش‌فرم‌تر به‌نظر می‌رسند. اگر تاکنون ورزش نکرده‌اید، هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست.

 • تمرین با وزنه در عضله‌سازی نکته کلیدی است.
 • پیوستن به یک تیم را برای ورزش و معاشرت همزمان درنظر بگیرید.
 • اگر اهل ورزش‌های پرانرژی نیستید، یوگا را امتحان کنید.

مراقب خودتان باشید

بخشی از جذابیت این است که از نیازهای بدن خود آگاه باشید و برای برآورده‌کردن آن‌ها وقت بگذارید. هنگامی که احساس خستگی و استرس می‌کنید، بدن شما رنج می‌برد و این را نشان می‌دهد. این مهم است که یاد‌بگیرید چگونه از خود به‌خوبی مراقبت کنید. وقتی در آینه نگاه کنید و آن درخشش سالم و شاد را ببینید، متوجه خواهیدشد که این کار را درست انجام می‌دهید.

 • به‌اندازه کافی بخوابید. سعی کنید برنامه ای را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که حداقل 7 تا 8 ساعت هر شب برای خواب وقت دارید.
 • زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. هر کاری که برای آرامش انجام می‌دهید، چندبار در هفته برای آن وقت بگذارید. یک حمام طولانی و داغ بگیرید، به پیاده‌روی بروید، با دوستان خود وقت بگذرانید، چند بازی ویدیویی انجام دهید، کتاب بخوانید یا برای خودتان یک غذای سالم درست کنید.
 • به‌طور منظم به پزشک مراجعه کنید. درمان هرگونه مشکل در سلامتی نیز بخش مهمی از مراقبت از خود است. از مشکلات درمانی قبل از اینکه از کنترل خارج شوند، مراقبت کنید.

پرسش و پاسخ جمعی

اگر از نشان‌دادن دست‌ها و پاهایم معذب باشم چه باید بکنم؟

از پوشش‌ها برای پوشاندن قسمت‌هایی از بدن که نمی‌خواهید نشان دهید، استفاده کنید و تمرینات قدرتی انجام دهید تا بازوها و پاهای خود را تقویت کنید تا در آینده احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

چکار کنم اگر من و پسری همدیگر را دوست داشته‌باشیم، اما باید شخصیت متفاوتی در کنار او داشته باشم؟

شما نباید شخصیت خود را برای کسی تغییر دهید. فقط خودت باش. اگر او از رفتار شما خوشش نمی‌آید، آن مرد مناسب شما نیست – او به شما علاقه‌ای ندارد، او علاقمند به کسی است که شما وانمود می‌کنید هستید.

اگر نسبت به دندان‌هایم خجالت بکشم چکار کنم؟

فقط نخ دندان، مسواک و خمیردندان را در دسترس داشته‌باشید تا بتوانید همان‌طور که احساس می‌کنید نیاز دارید به دندان‌های خود رسیدگی کنید.

نکات

 • برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر، فصل‌ها به 4 فصل فرعی تقسیم می‌شوند.
 • هنگام انتخاب لباس و آرایش، بدانید چه رنگ‌هایی به شما می‌آید و آن‌ها را بپوشید. از رنگ‌هایی که بر رنگ طبیعی شما تاثیر منفی می‌گذارد، خودداری کنید. دانستن اینکه رنگ‌مناسب هر فصل کدام است (بهار، تابستان، پاییز یا زمستان) برای انتخاب رنگ‌هایی که صورت شما را روشن می‌کنند و به پوستتان درخشندگی سالمی می‌بخشند، مهم است، برخلاف حالتی که هنگام پوشیدن رنگ‌های نامناسب، بیمار به‌نظر می‌رسید. این یک راه آسان برای بهبود ظاهر شما است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.
 • نسبت به کسی که هستید صادق باشید و سعی نکنید از سبک دیگران تقلید کنید. منحصر به فرد باشید.

خلاصه مقاله

برای این‌که بهترین ظاهر خود را داشته‌باشید، بر ویژگی‌های مورد علاقه‌تان تاکید کنید، مانند خرید لباس‌های یقه‌ هفت بیشتر برای نشان‌دادن گردنتان یا انتخاب لباس‌های رنگی خاص برای تمجید از رنگ چشم‌تان. اگر ویژگی‌هایی دارید که دوستشان ندارید، از پوشاندن آن‌ها با لباس‌های اضافی خودداری کنید، زیرا می‌تواند شما را غیرجذاب به‌نظر برساند. درعوض، لباس‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با اندام شما باشد تا در کنارهم جذاب به‌نظر برسند. علاوه بر لباسی که می‌پوشید، با عقب نگه‌داشتن شانه‌ها و صاف نگه‌داشتن سر، وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید، که به شما امکان می‌دهد با اعتماد‌به‌نفس بیشتری ظاهر شوید. شما همچنین می‌توانید با مراقبت از خود به درخشندگی سالمی دست پیدا کنید، بنابراین حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید تا به خوبی هیدراته بمانید و خواب کافی داشته‌باشید تا بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید. برای یادگیری نحوه یافتن ایکن مد روز، به خواندن ادامه دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *