101 اصل مهم برای ارتقای سطح زندگی

101 اصل مهم برای ارتقای سطح زندگی

آیا کتابچه راهنمای شخصی اصول زندگی برای زندگی کردن دارید؟ از چه پند و حکمتی به عنوان راهنمای خود در زندگی روزمره استفاده می‌کنید؟ امروز، می‌خواهم فهرستی از 101 اصل مهم زندگی را به اشتراک بگذارم. این فهرست مجموعه‌ای از درس‌های مهم زندگی است که در مقطعی یاد گرفته‌ام و به حوزه‌های مختلف زندگی، از جمله برخورد با مردم، احساسات ما، چالش‌های زندگی، دستیابی به موفقیت و مدیریت شکست مربوط می‌شود. اگرچه این لیست 101 نکته دارد، با خواندن و به کار بردن فوری همه نکات، خود را سردرگم نکنید.

این اصول قرار است در طول زمان خوانده و منعکس شوند، نه اینکه چک لیستی باشند که آن را باعجله علامت بزنید. همانطور که هر نکته را می‌خوانید، به حقیقت پشت این اصل، نحوه اعمال آن در زندگی خود و اقداماتی که باید مطابق با این اصل انجام دهید فکر کنید. به عنوان مثال، با اصل اول “توانایی بیشتر تابع زمانی است که برای تقویت هنر خود صرف می‌کنید، نه نتیجه چیزی که با آن متولد شده‌اید”، به مهارت‌هایی فکر کنید که در کار و زندگی شما مهم هستند. در مرحله بعد، راه‌هایی را انتخاب کنید که می‌توانید آن‌ها را اصلاح کنید. سپس با تعیین یک زمان به این مراحل متعهد شوید و به آن‌ها عمل کنید.

مثال دیگر: با اصل دوم «فراوانی»، به این فکر کنید که آیا تمایل دارید با ذهنیت کمبود یا فراوانی عمل کنید. آیا همیشه از این می‌ترسید که نتوانید موفق شوید، یا اینکه مردم سرتان کلاه بگذراند، یا از چیزی به اندازه کافی لذت نبرید؟ این یک طرز فکر مبتنی بر ترس و کمبود است. چگونه میتوانید ذهنیت خود را به ذهنیت فراوانی تغییر دهید، ذهنیتی که به شما کمک می‌کند بر فرصت‌ها، عشق و فراوانی تمرکز کنید، به طوری که بتوانید چنین نتیجه‌ای را برای خود ایجاد کنید؟ در ادامه به این 101 اصل می‌پردازیم. پس همراه زردنیوز باشید.

فهرست عناوین پنهان

اصل اول: توانایی

توانایی بیشتر تابع زمانی است که برای تقویت هنر خود صرف می‌کنید، نه نتیجه چیزی که با آن متولد شده‌اید.

اصل دوم: فراوانی

ما در دنیای فراوانی زندگی می‌کنیم. ثروت نامحدود و فرصت‌های نامحدود برای همه وجود دارد. بنابراین نگران این نباشید که آیا می‌توانید در کاری موفق شوید یا نه و روی چگونگی موفقیت در آن تمرکز کنید.

اصل سوم: عمل

عمل جزء ضروری موفقیت است.

اصل چهارم: “و”، نه “یا”

این مربوط به انتخاب گزینه A یا گزینه B نیست. این در مورد گزینه C است – گزینه‌ای که ایجاد می‌کنید و هر آنچه را که می‌خواهید و موارد دیگر را دارد.

اصل پنجم: خشم

خشم-عصبانیت
خشم-عصبانیت

خشم گذراترین شکل احساسی است که می‌توانید بر خود تحمیل کنید. هر ذره خشمی که درون خود نگه دارید به روح شما آسیب می‌رساند. هر زمان که احساس عصبانیت کردید، به یاد داشته باشید که شخصی که به او صدمه می‌زنید خودتان هستید.

اصل ششم: رنجش و ناراحتی

هر چیزی که شما را آزار می‌دهد، چیزی را از درون شما منعکس می‌کند. به جای اینکه به دنبال راه حل در بیرون باشید، به درون خود نگاه کنید تا بفهمید که این ناراحتی از کجا می‌آید.

اصل هفتم: دلبستگی

دلبستگی فقط در دراز مدت باعث رنجش و ناراحتی می‌شود زیرا هیچ چیز در این دنیا دائمی نیست. برای از دست دادن چیزی ماتم نگیرید. خوشحال باشید که در عوض این اتفاق افتاده است.

اصل هشتم: آگاهی

آگاهی اولین قدم برای حل هر مشکلی است.

اصل نهم: زیبایی

زیبایی مردان-دیوید بکهام
زیبایی مردان-دیوید بکهام

زیبایی ظاهری عالی است اما ماندگار نیست. از سوی دیگر زیبایی درونی در در گذر زمان پایدار است. این بدان معنا نیست که ما نباید زیبایی ظاهری خود را بهبود بخشیم – ما باید روی زیبا بودن هم در ظاهر و و هم در باطن تمرکز کنیم.

اصل دهم: زیبایی 2

هیچ استانداردی برای زیبایی وجود ندارد. زیبایی در همه شکل‌ها، همه اندازه‌ها، همه شکل‌ها، همه رنگ‌ها وجود دارد. شما همان طور که هستید زیبا هستید. از تلاش برای مطابقت با تصویر زیبایی که جامعه ساخته است دست بردارید و زیبایی خود را بپذیرید.

اصل یازدهم: خود بودن

بهتر است نسخه درجه یک خود باشید تا نسخه درجه دوم شخص دیگری. (جودی گارلند)

اصل دوازدهم: باورها

باورهای شما بیشتر از آنچه فکر می‌کنید بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید بهترین تجربه زندگی را داشته باشید، باورهای ناامیدکننده خود را کنار بگذارید و باورهای قدرت‌بخش را جایگزین آن کنید.

اصل سیزدهم: باورها 2

نیمی از چیزهایی که می‌گویید معمولاً بیشتر مربوط به باورها و مسائل درونی شماست تا افراد دیگر.

اصل چهاردهم: تقصیر

هرگاه با انگشت به طرف دیگری اشاره می‌کنید، سه انگشت به سمت شما نشانه می‌رود.

اصل پانزدهم: کسب و کار

کمک کردن به دیگران در کار
کمک کردن به دیگران در کار

در تجارت، جزئی کوچک در سیستم بودن نیز به این معنی است که شما مانع سیستم هستید. بیاموزید که کسب و کار خود را بدون حضورتان اداره کنید، چه از طریق خودکارسازی یا برون سپاری. حتی اگر بعد از آن همچنان بخواهید روی کسب و کار خود کار کنید، خوب است – مهم این است که روی کسب و کارتان کار کنید نه در آن.

اصل شانزدهم: تغییر

فقط به این دلیل که به چیزی پی برده‌اید به این معنی نیست که دنیای اطراف شما بلافاصله تغییر خواهد کرد. زمان می‌برد تا افکار شما عملی شوند و بر واقعیت تأثیر بگذارند زیرا دنیای فیزیکی متراکم‌تر از دنیای معنوی است. پس به آنچه در بیرون است دل نبندید، بلکه به آنچه در درونتان است وفادار بمانید. متمرکز باشید.

اصل هفدهم: تغییری که ماندگار است

ایجاد تغییر پایدار بهتر از تغییری است که سریع ایجاد می‌شود اما دوام ندارد. دنبال راه آسان نباشید. در عوض یاد بگیرید که چگونه تغییر پایدار ایجاد کنید.

اصل هجدهم: تغییر افراد

شما نمی‌توانید افراد دیگر را تغییر دهید. شما فقط می‌توانید خودتان را تغییر دهید.

اصل نوزدهم: مقایسه

نیازی به مقایسه نیست زیرا همه افراد متفاوت هستند. هدف شما این نیست که شبیه دیگران باشید، بلکه باید خودتان باشید. از مقایسه با دیگران دست بردارید و در عوض روی خودتان بودن تمرکز کنید.

اصل بیستم: رقابت

تنها رقابتی که دارید با خودتان است.

اصل بیست و یکم: امور مشروط

چیزی که مشروط است هرگز نمی‌تواند در گذر زمان دوام بیاورد. به عنوان مثال، اگر شریک زندگی شما فقط در صورتی می‌خواهد با شما باشد که X، Y و Z را انجام دهید، که به موجب آن X، Y و Z چیزهایی نیستند که شما به آن‌ها باور دارید. یا اینکه، اگر یک پدر و مادر فقط در صورتی فرزند خود را دوست خواهند داشت که او در همه امتحانات بهترین نمره را بگیرد. اینها روابطی هستند که ریشه در ترس دارند و نه آنچه شما می‌خواهید بخشی از آن باشید.

اصل بیست و دوم: اعتماد به نفس

عزت نفس-قهرمانه-اعتماد به نقس
عزت نفس-قهرمانه-اعتماد به نقس

اعتماد به نفس خصوصیتی است که از شناخت خود ناشی می‌شود. صرف نظر از اینکه چه تعداد اقلام مادی در اختیار دارد یا چه وضعیتی دارد، نمی‌توان آن را ساخت.

اصل بیست و سوم: انتقاد

انتقاد به شما کمک می‌کند تا بهتر شوید. به جای رد کردن آن، آن را بپذیرید.

اصل بیست و چهارم: انتقاد 2

دریافت انتقاد به این معنی است که کاری که انجام می‌دهید به اندازه کافی ارزشمند است که مردم بتوانند آن را نقد کنند. کسی انتقاد نمی‌کند مگر اینکه احساس کند در آن سهمی دارد. هرچه انتقاد بیشتری دریافت کنید، بهتر است، زیرا این بدان معناست که شما کاری با ارزش واقعی انجام می‌دهید.

اصل بیست و پنجم: بدبین، شکاک، منفی نگر

افراد بدبین، شکاک، منفی نگر ارزش این را ندارند که با آن‌ها بحث کنید. آن‌ها بمب‌های ساعتی منفی منتظر انفجار هستند. در پایان مبادله فقط (بیشتر) دلخور، آسیب دیده و ناراحت خواهید شد.

اصل بیست و ششم: مرگ

مرگ جزئی از زندگی است. با هر مرگ تولدی تازه می‌آید. با هر تولدی یک مرگ می‌آید. برای مردگان عزاداری نکنید. این واقعیت را جشن بگیرید که آن‌ها زندگی کردند.

اصل بیست و هفتم: مرگ 2

در مورد مرگ چیزی برای ترس وجود ندارد زیرا برای همه اتفاق می‌افتد. به جای ترس از مرگ، بر زندگی کردن به بهترین نحو تمرکز کنید.

اصل بیست و هشتم: انجام همه کارها به تنهایی

شما نمی توانید همه چیز را به تنهایی انجام دهید. حتی اگر این کار را انجام دهید، هرگز نمی توانید به اندازه ای که از کمک دیگران برخوردار بودید، به موفقیت برسید. دیگران را در اهداف خود سهیم کنید. در صورت لزوم تفویض اختیار یا برون سپاری و استخدام کنید. در مواقعی که نیاز دارید کمک بخواهید.

اصل بیست و نهم: فرار

فرار هرگز هیچ مشکلی را برای کسی حل نکرده است. لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرید با مشکلات خود روبرو شوید، لحظه‌ای است که بر زندگی خود غلبه می‌کنید.

اصل سی‌ام: شکست

تجربه شکست عشقی در دختران - یکی از دلایل عدم اعتماد دختران به پسران
شکست

شکست بخش ضروری موفقیت است. تقریبا همیشه قبل از هر موفقیت بزرگ یک شکست بزرگ پیش می‌آید. مهم این است که از شکست(های) خود درس بگیرید و از درس(ها) استفاده کنید تا بتوانید موفقیت بعدی خود را بدست آورید.

اصل سی و یکم: ترس

ترس یک احساس تضعیف‌کننده است. خود واقعی شما پر از ترس نیست. ترس را کنار بگذارید و آزاد خواهید شد.

اصل سی و دوم: ترس 2

Fear-vs-Phobia
فوبیا-ترس

مهم نیست چقدر ترس دارید، ترس شما با عشق قابل غلبه است. (منظورم از عشق، عشق جهانی است، نه به طور خاص عشق رمانتیک.)

اصل سی و سوم: تمرکز

تمرکز زمانی ایجاد می‌شود که اجازه نمی‌دهید با چیزهای بی‌اهمیت حواس‌تان پرت شود.

اصل سی و چهارم: زور

اگر قرار نباشد چیزی اتفاق بیفتد نمی‌توانید با اجبار و زور آن را ممکن کنید. برای همه چیز یک زمان و مکان وجود دارد. شما فقط می‌توانید آنچه را که می‌توانید انجام دهید و اجازه دهید کائنات مراقب بقیه چیزها باشد.

اصل سی و پنجم: بخشش

اهمیت دادن- مهربانی-همدلی
اهمیت دادن- مهربانی-همدلی

بخشش به معنای بخشیدن دیگران نیست. در واقع در مورد بخشیدن خود است. به نقل از لوئیس اسمدز، “بخشیدن یعنی آزاد کردن یک زندانی و کشف اینکه آن زندانی شما بودید.”

اصل سی و ششم: دوستی

دوستی پیوند بین دو روح همفکر است. اگر دوستانی هستند که دیگر نسبت به آن‌ها احساس نزدیکی و صمیمت نمی‌کنید، شاید وقت آن رسیده است که آن دوستی را رها کنید و روی ایجاد دوستی‌های جدید کار کنید.

اصل سی و هفتم: ناامیدی

ناامیدی به شما احساس بدی می‌دهد و به شما کمک نمی‌کند مشکلتان را حل کنید. ناامیدی را رها کنید و به جای آن روی مشکلات کار کنید.

اصل سی و هشتم: رضایت و خرسندی

با توجه کردن به چیزهای خوب، نه چیزهای بد، زندگی رضایت‌بخش‌تری ایجاد می‌کنید. با‌ جشن گرفتن چیزهای خوب، نه ناله کردن در مورد چیزهای بد. با کار کردن روی چیزهایی که دوست دارید، نه انجام کارهایی که از آن‌ها متنفرید.

اصل سی و نهم: آینده

شما نمی‌توانید آینده را کنترل کنید، اما می‌توانید بر لحظه حال تأثیر بگذارید. اگر می‌خواهید آینده بهتری داشته باشید، آن را بسازید.

اصل چهلم: سخاوت

سخاوتمند بودن شما را فقیر نمی‌کند. وقتی نسبت به دیگران سخاوتمند باشید، متعاقباً چیزهای بیشتری وارد زندگی خود می‌کنید.

اصل چهل و یکم: دادن و دریافت کردن

به جای اینکه به آنچه می‌توانید دریافت کنید (چه از مردم یا از کائنات) فکر کنید، به آنچه می‌توانید به دیگران بدهید فکر کنید.

اصل چهل و دوم: رشد

همیشه خود را برای رسیدن به جایگاه بالاتر به چالش بکشید. همیشه جا برای بهتر شدن وجود دارد، صرف نظر از اینکه چه کسی هستید یا چه کرده‌اید. به مفهوم رشد وابسته باشید، نه وضعیت نهایی.

اصل چهل و سوم: عادت‌ها

عادات شما، شما را همان چیزی که هستید می‌سازد. عادات عالی به شما یک زندگی عالی می‌دهد.

اصل چهل و چهارم: شادی

شادی
شادی

شادی انجام کاری است که شما را خوشحال می‌کند. شادی‌ یک هدف نیست که به آن برسید. به جای تمرکز بر شاد بودن (به خاطر شاد بودن)، کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند.

اصل چهل و پنجم: عجله

گاهی اوقات، عجله بیشتر منجر به سرعت کمتر می‌شود. عجله داشتن می‌تواند منجر به اشتباهات بیشتری در مقایسه با عجله نداشتن شود.

اصل چهل و ششم: فروتنی

فروتنی بیشتر از تکبر باعث احترام، تصدیق و شناخت شما می‌شود. . نیازی به خودنمایی نیست اگر واقعاً در کاری که انجام می‌دهید خوب باشید، به طور خودکار از طریق دستاوردهای شما نشان داده می‌شود.

اصل چهل و هفتم: آرمان‌ها

آرمان‌ها خوب هستند اما اجازه ندهید که شما را از زندگی در زمان حال بازدارند. آن‌ها قرار است به شما الهام بخشند و به شما جهتی بدهند که به سمت آن حرکت کنید تا بتوانید لحظه حال خود را به حداکثر برسانید (نه اینکه شما را از زندگی در آن دور کنند).

اصل چهل و هشتم: بهبود

اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید بیشتر از این در چیزی پیشرفت کنید، از حوزه‌های بهبود خود آگاه نیستید.

اصل و چهل و نهم: فردیت

هر کس متفاوت است. بپذیرید که هر فردی منحصر به فرد است. از تحمیل توقعات به مردم دست بردارید.

اصل پنجاهم: الهام

الهام از قرار گرفتن در حالت جریان می‌آید. اگر احساس الهام ندارید، در حالت جریان نیستید.

اصل پنجاه و یکم: حس درونی

وقتی شک دارید، از حس درونی خود پیروی کنید. شما را به جایی که باید باشید راهنمایی می‌کند.

اصل پنجاه و دوم: حس درونی و منطق

بروز-احساسات-دختر
بروز-احساسات-دختر

برخلاف تصور رایج، حس درونی و منطق با یکدیگر تضاد ندارند – آن‌ها با هم ارتباط مستقیم دارند. ذهن تحلیلی خود را با تفکر مداوم تقویت کنید. حس درونی خود را با گوش دادن به قلب خود پرورش دهید. آن‌ها بزرگترین ابزاری خواهند بود که در اختیار دارید.

اصل پنجاه و سوم: حسادت

حسادت چیزی است که زمانی اتفاق می‌افتد که از موفقیت کسی ناراحت باشید. اما نباید این احساس را داشته باشید، زیرا می‌توانید به همان سطح از موفقیت و بیشتر دست پیدا کنید.

اصل پنجاه و چهارم: قضاوت

قضاوت در مورد مردم شما را به فرد بهتری تبدیل نمی‌کند. فقط شما را تبدیل به آدم بدی می‌کند.

اصل پنجاه و پنجم: خنده

شاید کمی کلیشه‌ای باشد، اما خنده یکی از بهترین داروها برای روح است. آخرین باری که خوب خندیدی کی بود؟ اگر مدتی است که نخندیده‌اید یا حتی لبخند نزده‌اید، شاید خیلی در زندگیتان تحت فشار هستید. برو یه کاری کن که کمی استراحت و تفریح کنی و بلند بلند بخندی.

اصل پنجاه و ششم: رها کن

گاهی اوقات باید آنچه را که اکنون داری رها کنی تا به جلو بروی.

اصل پنجاه و هفتم: رها کن 2

اگر چیزی هست که نمی‌توانید رها کنید، عمیق‌تر جستجو کنید. احتمالاً چیزی در شما وجود دارد که منتظر کشف شدن است.

اصل پنجاه و هشتم: زندگی

زندگی تجربه‌ای است که شما فعالانه خلق می‌کنید، نه چیزی که منتظر «اتفاق افتادن» آن باشید.

اصل پنجاه و نهم: محدودیت‌ها

تنها محدودیت در زندگی، خودتان هستید. هیچکس جز خودت مانع از بهتر شدن و دستیابی به چیزهای بیشتر نمی‌شود. برای رسیدن به جایگاه بالاتر، محدودیت‌های خود را شناسایی کرده آن‌ها را حذف کنید.

اصل شصتم: عشق

ازدواج-عشق-عروسی
ازدواج-عشق-عروسی

عشق چیزی نیست که شما عمداً به دنبال آن باشید. این چیزی است که زمانی اتفاق می‌افتد که شما مسیر زندگی خود را دنبال می‌کنید، به فرد مناسب تبدیل می‌شوید و در طول زندگی خود با آن فرد مناسب ملاقات می‌کنید.

اصل شصت و یکم: افراد با آگاهی کم

اگر نمی‌خواهید تحت تأثیر افراد با آگاهی کم قرار بگیرید، به سادگی آگاهی خود را به سطحی برسانید که از شر آن‌ها در امان باشید.

اصل شصت و دوم: افراد با آگاهی کم 2

افراد با آگاهی کم شما را از رسیدن به جایگاه بالاتر باز می‌دارند. این‌ها شامل خون آشام‌های انرژی، افراد انتقادی، شخصیت‌های نادرست و افرادی با مشکلات خلقی می‌شود. بگذارید آن‌ها از زندگی شما بروند و در حالی که این کار را می‌کنید برای آن‌ها عشق بفرستید.

اصل شصت و سوم: مادیات

فقط ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند از زندگی خود لذت ببرید. هنگام مرگ آن‌ها را به همراه خود نمی‌برید. بنابراین، خودتان را روی آن‌ها سرمایه‌گذاری نکنید. در عوض، خود را در توسعه آگاهی خود سرمایه‌گذاری کنید.

اصل شصت و چهارم: معنای زندگی

زندگی در لحظه
زندگی در لحظه

معنای زندگی به شما بستگی دارد که آن را خلق کنید. شما می‌توانید با زندگی طوری رفتار کنید که انگار معنایی ندارد یا آن را به عنوان این فرصت شگفت‌انگیز ببینید که کائنات به شما داده است.

اصل شصت و پنجم: اشتباهات

اشتباهات به شما کمک می‌کنند تا بیشتر در مورد خودتان بیاموزید. به خاطر اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید نگران نباشید. از اشتباهات (بیشتر) نیز نترسید. مشتاق آن درسی باشید که آن‌ها به همراه دارند.

اصل شصت و ششم: پول

عاقلانه خرج کردن پول
عاقلانه خرج کردن پول

پول نماد تبادل ارزش بین مردم است. مقدار پولی که به دست می‌آورید صرفاً نشان دهنده ارزشی است که به دیگران می‌دهید. برای کسب درآمد بیشتر، به سادگی برای دیگران ارزش بیشتری ایجاد کنید.

اصل شصت و هفتم: انگیزه

وقتی کاری را که دوست دارید انجام دهید، انگیزه به طور طبیعی به وجود می‌آید.

اصل شصت و هشتم: افراد بد

همیشه چیز خوبی در همه وجود دارد – حتی در بدترین افراد. این به شما بستگی دارد که آن را تشخیص دهید.

اصل شصت و نهم: افراد بد 2

بدترین مردم بدبخت‌ترین مردم هم هستند. با آن‌ها مهربان باشید زیرا آن‌ها کسانی هستند که به محبت شما بیشتر نیاز دارند.

اصل هفتادم: موانع

موانعی که بین شما و اهدافتان وجود دارد، برای اینکه مانع رسیدن شما به اهدافتان شوند در آنجا وجود ندارند. آن‌ها آنجا هستند تا جلوی افرادی را بگیرند که به اندازه کافی آن هدف را نمی‌خواهند.

اصل هفتاد و یکم: فرصت‌ها

فرصت‌ها فقط به این دلیل که هیچ کاری انجام نمی‌دهید در خانه‌تان را نمی‌زنند. می‌توانید منفعلانه منتظر فرصت‌هایی باشید که به دامان شما بیفتند یا خودتان فعالانه آن‌ها را ایجاد کنید.

اصل هفتاد و دوم: علاقه

علاقه به خود - دوستی با خود - تنهایی
علاقه به خود – دوستی با خود – تنهایی

اگر علاقه خود را دنبال نمی‌کنید، چیزی برای از دست دادن ندارید. اگر مجبور هستید حداقل 2/3 از زندگی خود را کار کنید، بهتر است آن را بر اساس علاقه خود انتخاب کنید. اجازه ندهید ترس مانع شما شود. به دنبال رویاهای خود بروید.

اصل هفتاد و سوم: گذشته

شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید؛ اتفاق افتاده است و همین است که هست. درگیر آن بودن شما را به جایی نمی‌رساند. شما فقط می‌توانید زمان حال را تغییر دهید تا آینده‌ای بهتر بسازید.

اصل هفتاد و چهارم: افرادی که دوستشان ندارید

زندگی شما محدود است، پس آن را در کنار افرادی که دوست دارید بگذرانید.

اصل هفتاد و پنجم: خشنود ساختن دیگران

وقتی سعی می‌کنید دیگران را راضی نگه دارید، در نهایت اصلاً زندگی نمی‌کنید. شما فقط زندگی دیگران را زیر نمای زندگی خود می‌گذرانید.

اصل هفتاد و ششم: مثبت اندیشی

مثبت اندیشی
مثبت اندیشی

اگر می‌خواهید در زندگی خود انرژی مثبت بیشتری داشته باشید، با مثبت اندیشی خود شروع کنید. پوشش نقره‌ای را در پشت هر ابر تاریک ببینید. نقاط قوت افرادی که با آن‌ها هستید را بشناسید. جنبه خوب هر چیزی را که دارید ببینید.

اصل هفتاد و هفتم: احتمالات

ما در دنیایی از احتمالات زندگی می‌کنیم. هر چیزی که تا به حال رویای آن را داشته‌اید تصور یا آرزو کرده‌اید، ممکن است، به شرطی که قلب و روح خود را به آن اختصاص دهید.

اصل هفتاد و هشتم: قدرت

شما تمام قدرت را در خود دارید تا هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید و بیشتر. بنابراین شروع به انجام آنچه می‌خواهید کنید و اجازه دهید قدرت شما پدیدار شود.

اصل هفتاد و نهم: به تعویق انداختن

به تعویق انداختن کار نشانه یک مشکل بزرگ‌تر است. از تلاش برای رفع اهمال کاری خود به عنوان یک مشکل دست بردارید و به این فکر کنید که چرا در وهله اول کارتان را به تعویق انداخته‌اید.

اصل هشتادم: پیشرفت

کتاب برای رشد شخصی
پیشرفت-رشد

جشن بگیرید که چقدر پیش آمده‌اید، نه اینکه چقدر هنوز باید پیش بروید. اولی به شما امکان می‌دهد به عظمت برسید، در حالی که دومی ریشه در ترس دارد و فقط شما را از عظمت دور نگه می‌دارد.

اصل هشتاد و یکم: اولویت‌ها

بدانید چه چیزی برای شما مهم است و روی آن‌ها کار کنید. این‌ها چیزهایی هستند که بیشترین خوشبختی را در زندگی برای شما به ارمغان می‌آورند.

اصل هشتاد و دوم: رهبری با الگو بودن

اگر می‌خواهید تغییر را آغاز کنید، با الگو بودن رهبری کنید. کلمات فقط می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند. یک الگوی زنده همه چیز را نشان می‌دهد.

اصل هشتاد و سوم: اصالت وجود

درست مانند اینکه میوه درخت نتیجه دانه‌ای است که کاشته شده است، واقعیت بیرونی شما نیز صرفا بازتابی از باورهای درونی شماست. باورهای خود را تغییر دهید و اصالت وجود شما نیز از آن پیروی خواهد کرد.

اصل هشتاد و چهارم: پشیمانی

پشیمانی زمانی اتفاق می‌افتد که احساس کنید کاری را انجام داده‌اید (یا انجام نداده‌اید) آرزو می‌کنید کاش انجام نمی‌دادید (یا انجام داده‌اید). اما شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید. هیچکس نمی‌تواند. شیری را که ریخته نمی‌شود جمع کرد. زندگی در گذشته را متوقف کنید و در زمان حال زندگی کنید.

اصل هشتاد و پنجم: روابط

10 کتاب برای بهبود روابط و عشق
بهبود روابط و عشق

رابطه پیوندی است بین دو فرد پویا. باید به طور فعال بین طرفین درگیر ایجاد شود، نه چیزی که مبتنی بر قوانین و روابط دیگر باشد. توقعات را به روابط خود تحمیل نکنید؛ آن‌ها را پرورش دهید و بگذارید خودشان رشد کنند.

اصل هشتاد و ششم: مقاومت

هر چه بیشتر در برابر چیزی مقاومت کنید، بیشتر تداوم خواهد داشت.

اصل هشتاد و هفتم: احترام

احترام: هرکس، اهمیتی ندارد چه کسی باشد، شایسته احترام است. اگر می‌خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، مهم است که ابتدا به آن‌ها احترام بگذارید.

اصل هشتاد و هشتم: مسئولیت

هیچکس مسئول زندگی شما نیست. خودتان هستید. اگر مسئولیت زندگی خود را به عهده نگیرید، هیچکس این کار را نخواهد کرد. روزی که از سرزنش دیگران دست بردارید، روزی است که زندگی شما تغییر خواهد کرد.

اصل هشتاد و نهم: دستاورد

دستاوردهایی که در زندگی به دست می‌آورید تابعی از اقداماتی است که انجام می‌دهید. هرچه اقدامات بیشتری انجام دهید، دستاورد بیشتری خواهید دید.

اصل نودم: علت اصلی

پشت هر اتفاقی یک علت ریشه‌ای وجود دارد. علت اصلی را جستجو کنید و به آن رسیدگی کنید.

اصل نود و یکم: در جستجوی عشق

عشق واقعی
شادی در عشق واقعی

اگر به شدت به دنبال عشق هستید، شاید چیزی در درون شما وجود داشته باشد که مانع دیدن آن شود. زیرا عشق در همه جا، اطراف شما و در شما وجود دارد. نیازی نیست آنقدر به دنبال عشق باشید، فقط باید از وجود آن آگاه باشید. شما محصول عشق هستید. شما‌ بزرگترین منبع عشق هستید. شما در دنیای عشق زندگی می‌کنید.

اصل نود و دوم: به کم راضی شدن

به کم راضی شدن برای بازندگان است. هرگز و هرگز به چیزی کمتر از ایده‌آل خود بسنده نکنید. ایده آل شما متعلق به شماست که داشته باشید. برایش بجنگ.

اصل نود و سوم: بدخواهی و بدگویی

وقتی سعی می‌کنید از دیگران بد بگویید و بد آن‌ها را بخواهید، واقعاً فقط به خودتان صدمه می‌زنید. آن افراد ممکن است حتی اهمیتی هم ندهند. در واقع، آن‌ها حتی ممکن است خبر نداشته باشند که چقدر شما درگیر آن‌ها هستید. تنها کاری که شما انجام می‌دهید این است که یک داستان و فیلمنامه خود ساخته را در ذهن خود بازی می‌کنید.

اصل نود و چهارم: موفقیت

زن-موفقیت-ثروت-فراوانی
زن-موفقیت-ثروت-فراوانی

موفقیت نتیجه عالی بودن در کاری است که انجام می‌دهید. عالی بودن در کاری که انجام می‌دهید نتیجه سخت کار کردن است. سخت‌کوشی نتیجه عزم، پشتکار و تمرکز مداوم است.

اصل نود و پنجم: موفقیت 2

چیزی به نام موفقیت یک شبه وجود ندارد. هر موفقیتی که می‌بینید، حتی اگر به ظاهر سریع باشد، نتیجه دوره‌های طولانی سخت‌کوشی است که مدت ها قبل از رسیدن به موفقیت اتفاق افتاده است.

اصل نود و ششم: زمان

ساعت-زمان
ساعت-زمان

زمان سازه‌ای است که توسط انسان ساخته شده است تا بتوانیم ساختاری در زندگی خود داشته باشیم. زمانی برده زمان می‌شوید که همیشه به زمان و کاری که باید انجام دهید فکر می‌کنید تا نتایج و خروجی‌ها. به جای تلاش برای مدیریت زمان، روی مدیریت خود و مدیریت فعالیت کار کنید.

اصل نود و هفتم: حقیقت

همیشه بهتر است حقیقت را بگویید زیرا اینطور پرهیزکار می‌مانید. وقتی یک دروغ می‌گویید برای همیشه در یک دروغ زندگی می‌کنید. نه تنها این، شما تقریبا همیشه باید آن را با دروغ های جدید بپوشانید. این چرخه‌ای است که هرگز به پایان نمی‌رسد.

اصل نود و هشتم: ناراحتی

قهوه-ناراحتی-اضطراب-افسردگی-استرس
قهوه-ناراحتی-اضطراب-افسردگی-استرس

100% از ناراحتی‌هایی که در زندگی خود تجربه می‌کنید محصول افکار شماست. اگر می‌خواهید شاد باشید، پس آگاهانه انتخابی در راستای شاد بودن انجام دهید.

اصل نود و نهم: انتقام

انتقام یک عمل زور/ترس است که مشکل را حل نمی‌کند. به تاریخ بشریت و جنگ‌هایی که به راه افتاده است نگاه کنید. با عشق پیش بروید نه ترس/انتقام/زور.

اصل صدم: چیزی که مقدر شده است

اگر چیزی قرار باشد اتفاق بیفتد، اتفاق می‌افتد (به شرطی که نقش خود را در تحقق آن انجام دهید). هرچه بیشتر سعی کنید به چیزی بچسبید، بیشتر از دست شما می‌رود. درست مانند تلاش برای گرفتن شن – بدون توجه به اینکه چقدر آن را محکم می‌گیرید، از شکاف انگشتان شما بیرون می‌ریزد.

اصل صد و یکم: خود شما

کارها را برای دیگران انجام ندهید؛ آن‌ها را برای خودتان انجام دهید.

مطالب مرتبط: این 101 کار را باید به لیست آرزوهایتان اضافه کنید: آنچه باید قبل از مرگ انجام دهید!

مطالب مرتبط: چگونه از زندگی خود نهایت لذت را ببریم؟ 101 راهکار عملی و جذاب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *