کیف پول لجر

کیف پول لجر (Ledger) چیست؟

مقدمه

کیف‌ پول‌ لجر، از نوع کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال است. این کیف پول را شرکت لجر (Ledger)، که دفتر مرکزی آن در پاریس فرانسه قرار دارد، تولید می‌کند. در کشور آمریکا، این شرکت دارای دفاتری در سانفرانسیسکو کالیفرنیا می‌باشد. لجر را هشت متخصص  با ‌پیشینه‌ای در زمینه‌های امنیت نهفته (embedded security)، ارزهای دیجیتال و کارآفرینی در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کردند. هدف این شرکت ایجاد خدمات و تکنولوژی‌های امن برای اپلیکیشن‌های بلاک چین است.

پاسکال گوتیه (Pascal Gauthier) مدیر اجرایی (مدیر عامل) شرکت است. این شرکت بیش از ۱۳۰ کارمند دارد. با ادامه این مقاله از زرد نیوز همراه باشید.

نکات مهم

  • کیف‌پول‌های لجر، کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال هستند که توسط شرکت لجر، که دفتر مرکزی آن در پاریس فرانسه قرار دارد، تولید می‌شوند.
  • کیف پول‌های سخت افزاری لجر کیف پول‌های چند ارزی هستند که برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین استفاده می‌‌شوند.
  • لجر دو نوع کیف پول ارائه می‌دهد: کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر نانو اکس (Ledger Nano X).

یک کیف پول لجر چگونه کار می‌کند

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، کیف‌پول‌های چند ارزی هستند که برای ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال به‌صورت آفلاین استفاده می‌شوند. انجام تراکنش‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال مستلزم استفاده از کلیدهای خصوصی کرپیتو هستند. اما این کلیدها که عموماً به صورت آنلاین ذخیره می‌شوند، ببشتر در معرض سرقت و هک‌شدن هستند. کاربران ارزهای دیجیتال سیستم‌های جایگزینی را برای ذخیره کلیدهای خصوصی خود یافته‌اند. این سیستم‌ها شامل کیف پول داغ (که آنلاین است)، کیف پول موبایل (کیف پول در گوشی‌های هوشمند) و کیف پول کاغذی (بر روی کاغذ چاپ می‌شود) می‌شوند.

کیف پول‌های سخت افزاری یک نوع محل ذخیره آفلاین هستند. یک کیف پول سخت افزاری، در واقع کیف پول کریپتو است که کلیدهای خصوصی کاربر (بخش مهمی از اطلاعات مورد استفاده انجام تراکنش‌های خروجی در شبکه بلاک چین) را در یک دستگاه سخت افزاری امن ذخیره می‌کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر مبتنی بر دستگاه‌ هستند. به این معنی که از مکانیسم‌های ذخیره‌سازی (درایوهای USB) برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند و در نتیجه دسترسی هکرها به کلید را از یک مکان آنلاین دشوار می‌کنند. لجر دو کیف پول سخت افزاری ارائه می‌دهد: کیف پول لجر نانو اس (Nano S) و نانو اکس(Ledger Nano X).

ویژگی‌ها

هر دو کیف پول، محل‌های ذخیره‌سازی USB هستند که کاربران را قادر می‌سازد تا عملکردهای متنوعی از جمله ارسال و دریافت بیت‌ کوین از بلاک چین یا اجرای برنامه‌های شخص ثالث روی دستگاه را انجام دهند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند با استفاده از این کیف پول‌ها، احراز هویت دو مرحله‌ای جهانی (Global) را در سایت‌های محبوب مانند گوگل و دراپ باکس انجام دهند. همه محصولات لجر ترکیبی از یک عنصر امن (Secure Element) و یک سیستم عامل اختصاصی هستند که به طور خاص برای محافظت از دارایی‌های کریپتو کاربر طراحی شده‌اند.

این کیف پول‌ها همچنین یک عبارت ۲۴ کلمه‌ای دارند که در صورت سرقت دستگاه حاوی کلید خصوصی، می‌تواند برای بازیابی و دسترسی به ارزهای دیجیتال کاربر استفاده شود. افراد بسیار محتاط، می‌توانند این عبارت ۲۴ کلمه‌ای را از طریق سفارش به سایت “Billfodl” رو فلز حک کنند.

لجر نانو اس و لجر نانو اکس

در سال ۲۰۱۶ شرکت لجر، نانو اس را معرفی کرد. اغلب افراد، این کیف پول را کیف پول سخت افزاری اصلی این شرکت می‌دانند. کیف پول لجر نانو اس با قیمت ۵۹ دلار به فروش می‌رسد و می‌توانید از آن برای خرید ارزهای دیجیتال، ایمن سازی و مدیریت دارایی‌های کریپتو خود استفاده کنید. لجر نانو اس یک تراشه امن تایید‌شده دارد و به کاربران اجازه می‌دهد بین سه تا ۲۰ اپلیکیشن را در آن ذخیره کنند.

لجر نانو اکس در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و قیمت آن ۱۱۹ دلار می‌باشد. از این کیف پول نیز می‌توانید  برای خرید ارزهای دیجیتال، ایمن سازی و مدیریت دارایی‌های کریپتو خود استفاده کنید. نانو اکس، مانند نانو اس، دارای یک تراشه امن تایید‌شده است، اما به کاربران اجازه می‌دهد تعداد بیشتری اپلیکیشن را ذخیره کنند (تا ۱۰۰ اپلیکیشن). علاوه بر این، لجر نانو اکس دارای اتصال بلوتوث می‌باشد و می‌توانید از طریق آن دارایی‌های ارز دیجیتال خود را از هر کجا مدیریت کنید.

تمامی کیف پول‌های لجر از ۲۷ سکه و بیش از ۱۵۰۰ توکن پشتیبانی می‌کنند. این فهرست شامل ارزهای دیجیتال برجسته و همچنین ارزهای کمتر شناخته‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.