لاگوست؛ پیشرفت و رشد این برند قدیمی

لاگوست؛ پیشرفت و رشد این برند قدیمی

برند لاگوست در حال حاضر بخشی از شرکت سوئیسی به اسم Maus Freres است. فروش سالانه این شرکت بیش از دو میلیارد یورو است. تخمین زده شده که در هر ثانیه دو محصول از شرکت لاگوست به فروش می‌رسد.

این شرکت در حال حاضر بیش از ده هزار کارمند در صد و بیست کشور مختلف دنیا دارد. در هر کشوری که این برند شعبه دارد، بیش از ده هزار عمده فروش و 1200 بوتیک دارد.

در ادامه این مقاله خیلی مفصل در مورد تاریخچه این برند معتبر و قدیمی برای شما خواهیم گفت.

تاریخچه لاکوست

این شرکت توسط رنه لاگوست در سال 1933 میلادی به همراه آندره ژیلر که خود مالک و مدیر یک شرکت بزرگ تولید لباس‌های کش‌بافت در برندرانسه بود شروع به‌کار کرد.

اگر دوست داشته باشید که معنی لغوی لاگوست به زبان فرانسوی به معنی اصلی یا ضروری است.

آرمی که این شرکت برای خود در تبلیغاتش به کار گرفت یک کروکودیل سبز رنگ است. جالب است که بدانید این لوگو از اسم مستعار رنه لاگوست برگرفته شده است.

این کمپانی از همان روزهای آغازین فعالیتش، شروع به تولید لباس‌های تنیس کرد. چرا که خود رنه لاکوست به این رشته علاقمند بود و رشته ورزشی تخصصی خودش نیز به حساب می‌آمد.

این سبک خاص از پیراهن‌های تنیس با آرم تمساح، در آن زمان انقلابی بزرگ در این صنعت به شمار می‌آمد.

کلاسیک‌ترین طراحی این برند همین پیراهن تنیس است که یقه‌دار است و آرم کروکودیل در سمت چپ آن نقش بسته است.

لاگوست در ابتدا در سال 1927 میلادی این سبک از پیراهن تنیس را برای مصارف شخصی خود طراحی کرده بود. جالب اینجاست که این شرکت ادعا دارد که این سبک از پیراهن اولین نمونه از یک اسم و برند تجاری است که در قسمت بیرونی یک لباس ظاهر می‌شود.

لاگوست
لاگوست

لاکوست از ابتدا

بنیان‌گذار شرکت لاکوست ‌تنیس‌باز معروف فرانسوی رنه لاکوست است. شرکت لاگوست را که رسماً با نام La Chemise Lacoste شناخته می شود، در سال 1933 با آندره ژیلیر مالک و رئیس بزرگترین شرکت تولیدی لباس بافتنی فرانسه در آن زمان تاسیس کرد.

 همان‌گونه که گفتیم اولین محصول آنها پیراهن انقلابی تنیس بود که لاکوست با آرم تمساح روی سینه دوزی شده طراحی کرد.

اولین نسخه تولیدی L.12.12 نامگذاری شد. در این اسم‌گذاری L مخفف Lacoste است.

لاگوست آرم کروکودیل خود را بر روی سینه چپ لباس‌های تنیس چاپ می‌کرد. او ادعا داشت که اولین شرکتی طراحی لباسی بودند که اسم و لوگوی برند خود را روی محصولات خود درج می‌کردند.

ولی این تنها پایان ماجرا نبود و به غیر از تولید لباس‌های تنیس، شروع به طراحی و تولید و فروش لباس‌های گلف و قایقرانی نیز کرد.

پیشرفت روزافزون لاگوست

در سال 1951 لاگوست تنوع بیشتری به محصولات خود داد. یکی از همین پیشرفت‌ها در زمینه طراحی، لباس‍‌های رنگی تنیس به غیر از نمونه‌های کلاسیک سفید رنگ بود.

همین پیشرفت لاگوست در تولید لباس‌های خوب و باکیفیت صادر کردن لباس‌ها به کشور آمریکا بود. تبلیغات گسترده‌ای هم در این مورد صورت گرفت.

شعار نمادینی که برای تبلیغات این محصول انتخاب شده بود، «نماد موفقیت یک ورزشکار شایسته» بود. همین تبلیغات تاثیر زیادی روی سلیقه افراد ثروتمند این کشور گذاشت.  همین شد که این برند تبدیل به یک برند مشهور و لاکچری به شمار می‌آید.

در سال 1963 برنارد  پسر بزرگتر رنه لاگوست، به مدیریت این شرکت منصوب شد. همین امر موجب شد که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در کیفیت و ساختار این شرکت به وجود آورد.

 او زمانی که ریاست این شرکت را به عهده گرفت، به طور متوسط سالیانه 300 هزار محصول به فروش می‌رسید.

لاگوست در دهه 1970 به اوج محبوبیت خود در آمریکا دست پیدا کرد. با این شهرت شرکت لاگوست شروع به تولید محصولات دیگری از جمله عطر و ادوکلن، لباس‌های زیر، عینک آفتابی، کفش‌های تنیس و پیاده روی، ساعت مچی و انواع کالاهای چرمی کرد.

رغیب اصلی لاگوست

در کشور آمریکا توضیع این محصولات را شرکتی به اسم «ایزود لاگوست» امتیاز فروش محصولات لاگوست را بر عهده داشت. به‌خاطر همین شرکت اصلی که شرکتی سوئسی بود، خیلی در آمریکا فعالیت نمی‌کرد.

ولی کم‌کم شرکت لاگوست فروش انحصاری محصولاتش را دوباره به دست آورد.

بزرگترین رقیب شرکت لاگوست در آن زمان، شرکتی به اسم تایگر بود. شرکت تایگر در آن زمان محصولاتی مشابه لاگوست تولید می‎کرد. ولی نماد اختصاصی آن به جای کروکودیل، یک ببر روی محصولاتش بود.

لاگوست
لاگوست

تولید عطر لاگوست

در سال 2005 میلادی لاگوست ادوکلن‌های خوشبوی مردانه خود را برای اولین تولید و به بازار ارائه کرد.

این ادوکلن جدید را آنها به عنوان گوهر لاگوست معرفی کرده بودند. این محصول مناسب برای همه سنین مردم بود. این محصول جدید جزو دسته ادوکلن‌های نشاط آور و با عصاره میوه بود.

در آن از بو و عصاره‌ها و ترکیباتی مثل گوجه فرنگی، مرکبات، فلفل و چوب جنگلی استفاده شده بود و جزو یکی از پر فروش‌ترین محصولات این شده بود.

ولی این تنها فعالیت و محصول جدید این شرکت نبود. آنها علاوه بر تولید در زمینه‌ی عطر و ادوکلن پوشاک مردانه و زنانه و کفش و محصولات چرمی بود و تمامی این محصولات جز با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات در کل جهان شناخته شده بود.

کالکشن‌های بچگانه لاگوست

اولین کالکشن بچگانه این برند در اواسط دهه 70 بود. این برند همواره تمامی تلاش خود را کرده بود که با کیفیت‌ترین محصولات را تولید کند.

کم‌کم این کمپانی توانست تا با تکیه بر این شهرت شروع به تولید محصولات دیگری از جمله لباس زیر زنانه و مردانه، عینک آفتابی، ساعت مچی و انواع کالاهای چرمی  و کفش‌های ورزشی و پیاده روی کرد.

تبلیغات بین‌المللی

در دهه هفتاد برند لاگوست شروع به راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی بین المللی در سراسر دنیا کرد.

یکی دیگر از فعالیت‌های مهم در ان زمان و اوایل دهه هشتاد برند لاگوست توسعه بیشتر محصولاتش بود و کیفیت محصولات پیشرفت خوبی داشت.

آمریکا که اولین کشوری بود که محصولات این برند را وارد کشور خود کرد و از آن حمایت کرد. وقتی که مردم و کشورهای مختلف دنیا از کیفیت بالای این محصولات مطلع شدند، کشورهای دیگر هم شروع به وارد کردن محصولات لاگوست به کشورشان کردند.

شهرت این کمپانی رفته رفته در سایر کشورها هم بیشتر شد و این کمپانی توانست تا علاوه بر تولید پوشاک  و عرضه آن به کشور های مختلف دنیا به اوج خود برسد.

این روزها عطرها و محصولات دیگر این برند شهرت بین المللی دارد و جزو محبوب ترین محصولات در کل دنیا باشد.

جالب است که بدانید در ساخت عطر های لاگوست از کمپانی‌های معروف و سازندگان برتر مثل اولیویر کرسپ، لورنت برویر، ژان میشل دوریز، کلود دبر، آنیک مناریو و دومیتیل میکالون همکاری داشته است.

معروف ترین و پرفروش ترین محصولات لاگوست

با توجه به استقبال خریداران از محصولات برند لاگوست این کمپانی در سال ۱۹۵۱ لاگوست تنوع بیشتری به محصولات خود داد.

آنها تصمیم گرفت تا در کنار لباس‌های سفید تنیس طراحی لباس‌های رنگی تنیس را نیز در برنامه داشته باشد. آمریکا بزرگترین ایالتی بود که اکثر محصولات این کمپانی به آن جا صادر می‌شد.

از این رو تولید این نوع لباس ها شروع شد و با چاپ شعار « نماد موفقیت یک ورزشکار شایسته » لباس ها به آمریکا صادر شدند.

این صادرات توانست تا برای برند لاگوست تبلیغات گسترده‌ای باشد و از همین رو قشر زیادی از افراد ثروتمند آمریکا با خرید از محصولات این کمپانی لاگوست را به عنوان یکی از برند های مشهور در این کشور شناساندند.

امروزه با رشد چشمگیر این محصولات، صادرات بسیاری از انواع محصولات این کمپانی مثل کفش، پوشاک، عینک و ادکلن به  بیش از ۵ قاره و ۱۱۰ کشور جهان صورت می‌گیرد.

این رشد در تولید و صادرات در مقایسه با سایر برند ها برای کمپانی لاگوست نوعی رکورد محسوب می شود.

مدیریت موفق برند لاگوست در اوایل سال ۲۰۰۵ میلادی به علت بیماری برنارد لاگوست به برادر کوچک تر او یعنی مایکل اگوست سپرده شد.

او هم توانست تا با انجام فعالیت های موفق نام این کمپانی را در کنار برند های معروفی مانند ورساچه، شنل، فندی و . . . همچنان پر فروغ نگه دارد. برنارد سرانجام در ۲۱ مارس ۲۰۰۶ در پاریس از دنیا رفت.

لاگوست
لاگوست

موفقیت برند لاگوست

امروزه  با گذشت بیش از نیم قرن از شروع به کار این کمپانی محصولات لاگوست با حضور طراح خلاق فرانسوی کریستوف لمار به سمت طراحی ‌های مدرن سوق پیدا کرده و به محبوبیتی بیش از پیش دست یافته است.

 در کنار تولیدات و فروش موفق این کمپانی توانسته تا با امضای قرارداد با چند تن از تنیس بازان جوان، و معرفی خود به عنوان اسپانسر بسیاری از مسابقات معروف ورزشی در جهان از جمله دیویس کاپ تنیس محبوبیت این برند روز به روز افزایش داده و این مارک دوباره بر سر زبان ها بیندازد.

زردنیوز

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: کالوین کلین؛ یک طراح آمریکایی منحصر به فرد - در مقاله زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *