falling-for-you-body-language

چگونه از علاقه دختری به خود آگاه شویم؟

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

او به شما نگاه می‌کند، به شوخی‌های شما می‌خندد و در اطراف شما عصبی رفتار می‌کند. شما هنوز مطمئن نیستید که رفتار او عاشقانه است یا دوستانه؟ شاید هم نسبت به شما بی علاقه است. اگر برای مدتی طولانی است که به دختری علاقه دارید و از ندانستن تمایل او به خودتان با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است علائمی که در ادامه آمده است مطالعه کنید!

روش اول: درک نشانه‌های زبان بدن

علاقه-عشق-دختر

به دنبال زبان بدن باشید. وقتی دختری شما را دوست داشته باشد، روبروی شما قرار خواهد گرفت. اگر دختری بدن خود را به حالتی باز به سمت شما برگردانده است، این بدان معناست که او تمایل دارد با شما صحبت کند. اگر او یک وضعیت بدن بسته، یعنی دست یا پاهای ضربدری داشته باشد، ممکن است از صحبت با شما عصبی شود یا احساس خجالت بکند. شاید هم به سادگی در حال ایجاد مانعی است که نشان دهنده بی علاقگی وی به شماست.
وقتی او با پاهای ضربدری نشسته است، پای او را نگاه کنید. اگر آن‌ها به سمت شما نشانه رفته باشند، ممکن است به این معنی باشد که او شما را دوست دارد و می‌خواهد به شما نزدیکتر شود.

به طور کلی، وقتی یک دختر در نزدیکی شما بایستد، در صورت احساس راحتی در اطراف شما، زبان بدن آرام­تری خواهد داشت. به عنوان مثال، دستان خود را به هم نمی‌زند و شانه‌هایی آرام خواهد داشت. ذکر این نکته لازم است که شخصیت و تربیت فرهنگی افراد با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین لزوما چنین نشانه‌هایی را شخصی برداشت نکنید.

به تماس چشمی توجه کنید

اگر دختری شما را دوست داشته باشد، تمایل دارد که نگاه خود را برای چند ثانیه روی شما نگه دارد یا لحظه‌ای که به او خیره شدید سر خود را پایین بیندازد. هر یک از این واکنش‌ها می‌تواند به این معنی باشد که او شما را دوست دارد. اگر به سرعت دور شد، اغلب به این معنی است که هنوز آمادگی ندارد و کمی عصبی است. این منکر تمایل وی به شما نیست.
وقتی دختری شما را دوست داشته باشد، ممکن است مردمک چشم او گشاد شود؛ گرچه تشخیص این علامت دشوار است.
اگر به طور اتفاقی نگاهی به یک دختر بیندازید و او به شما خیره شود، این می­تواند به معنی تمایل وی به شما باشد.

توجه کنید که آیا او شما را لمس کرده و سعی می‌کند به شما نزدیکتر شود

وقتی دختری شما را دوست دارد، اغلب سعی می­کند شما را لمس کند. این یک روش قابل توجه و در عین حال ظریف برای معاشقه است. لمس کردن به دختران این امکان را می‌دهد تا اندازه پاسخگو بودن شما را بسنجند. وقتی چیزی خنده دار می‌گویید، ممکن است او “به طور تصادفی” دستش را بر روی شانه یا دستان شما بکشد یا به آرامی دست خود را روی زانوی شما قرار دهد.

همه دختران در استفاده از تماس بدنی احساس راحتی نمی‌کنند. فقط به این دلیل که سعی نمی­کند شما را لمس کند، تصور نکنید که او به شما علاقه ندارد. ممکن است بیش از حد عصبی باشد که این کار را انجام دهد. اگر او را دوست دارید، خجالتی نباشید. خودتان سد لمس را بشکنید و ببینید که او چگونه واکنش می‌دهد.
او همچنین ممکن است رو‌ش‌های دیگری برای لمس شما پیدا کند، مثلا زدن مشتی آرام بر بازوی شما. این حرکات روشی برای نزدیک شدن به شماست بدون اینکه در چشم اطرافیان خیلی مشهود به نظر بیاید.

توجه کنید که آیا او شما را به طور تصادفی بغل می‌کند یا خیر

این رفتار به ویژه زمانی قابل توجه است که آغوش‌های تصادفی وی بیشتر مختص به شما باشد. بغل کردن یک روش دوستانه و نسبتا ناواضح برای نزدیک شدن به شما و لمس شماست. اگر شما هم به او علاقه دارید آغوشتان را به رویش باز کنید. در غیر این صورت، به آرامی از بغل کردن وی امتناع کنید.

ببینید که او در حال منعکس کردن حرکات شماست یا خیر

او ممکن است حرکات شما را تقلید کند. به عنوان مثال، اگر وقتی با انگشتانتان موهایتان را لمس کردید و او هم چند ثانیه بعد همان کار را تکرار کرد، ممکن است ناخودآگاه در حال منعکس کردن حرکات شما باشد. این رفتار می‌تواند بیانگر علاقه او به شما باشد.

توجه کنید که آیا او با موهایش بازی می­کند یا خیر

اگر دختری انگشتان خود را از لای موهایش عبور دهد یا هر چند وقت یک بار موهای خود را به سمت عقب بکشد،می‌تواند دلیلی بر تمایل او به شما باشد.

به دنبال علائم عصبی و فیزیکی باشید

وقتی دختری شما را دوست دارد، لب‌ها، استخوان ترقوه یا گردن خود را لمس می‌کند تا توجه شما را به این مناطق جلب کند. او حتی ممکن است جلوی شما رژ لب بزند.

توجه کنید که آیا او وقتی در اطراف شماست لبخند می‌زند یا خیر

این ممکن است راهی باشد که وی به شما نشان دهد که از حضور شما راحت و خوشحال است. وقتی دختری شما را دوست دارد، ممکن است به شوخی‌های شما نیز بخندد (صرف نظر از اینکه واقعاً خنده دار هستند).

زمینه را در نظر بگیرید

نحوه تفسیر زبان بدن دختران بسته به زمینه و شرایط موجود متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر شما در حال صحبت تن به تن با دختری هستید، لمس چند ثانیه ای بازوی شما را می­توان به نحوی معاشقه دانست. با این حال، اگر او روی شانه شما ضربه سریعی بزند تا شما را متوجه این کند که دوستتان به دنبال شماست، این لمس ممکن است صرفا از سر کمک باشد نه معاشقه.

اگر در حال انجام یک گفت و گوی پر شور هستید، ممکن است دختر رو به رویتان بدون قطع ارتباط چشمی به شما نگاه کند. این لزوما به این معنی نیست که او شما را دوست دارد. این رفتار ممکن است تمرینی برای مکالمه از طرف او باشد. با این حال، اگر او برای مدت طولانی بدون صحبت کردن، با شما تماس چشمی برقرار کند، یا اگر به شما نگاه کند و لحظه­ای که به او نگاه می­کنید، نگاهش را بدزدد، ممکن است نشان از شیفتگی وی باشد.

روش دوم: انتخاب علائم دیگر رفتار عاشقانه

علاقه-عشق-دختر

پذیرای تعارف و تعریف باشید

اگر دختری از شما تعریف کرد، یعنی می‌تواند شما را دوست داشته باشد. این ممکن است روش او در ابراز علاقه به شما باشد.
ممکن است جملاتی مانند “شما چشم‌های شگفت انگیزی دارید، یا بدن ورزیده‌ای دارید آیا ورزش خاصی انجام می‌دهید؟” را از دهان او بشنوید.

واکنش‌های دوستانش را مشاهده کنید

اگر می‌بینید که دوستانش به شما نگاه می‌کنند و لبخند می‌زنند یا می­خندند، این احتمالاً به این معنی است که او در مورد شما به دوستانش گفته است و آن‌ها “در جریان هستند”. در برخی مواقع، ممکن است یک دوست آنقدر جسور باشد که بیاید و به شما بگوید دوستش از شما خوشش می‌آید.
وقتی او در حال مکالمه با دوستانش است و شما وارد می‌شوید، ممکن است ناگهان صحبتشان را قطع کنند. احتمالاً به این معنی است که شما موضوع مکالمه‌ای هستید که در حال وقوع بوده است.

به سبک او توجه کنید

وقتی دختری از شما خوشش بیاید، اغلب سعی می‌کند با سبک خود شما را تحت تأثیر قرار دهد. ممکن است او برای جلب توجه شما لباسی باز انتخاب کند یا رژ لب بزند.
هر دختر سبک خاص خود را دارد و همه وقتی به شخصی علاقه دارند لزوما لباس فوق الذکر را نمی‌پوشند. با این حال، اگر متوجه شدید دختر مورد علاقه‌تان در اطراف شما تیپ‌های جذاب‌تری دارد، می‌تواند نشانه این باشد که می‌خواهد شما را تحت تأثیر قرار دهد.

حواستان به دست انداختن‌های ملایم و دوستانه او باشد

وقتی دختری شما را دوست دارد، ممکن است در مورد رفتار و گفتار شما، سر به سرتان بگذارد. راه‌های طعنه زدن می‌تواند شامل مسخره کردن شوخی‌هایتان و تکه انداختن به چیزی که پوشیده‌اید، باشد.

توجه کنید که آیا او برای صحبت با شما به دنبال بهانه است یا خیر

او ممکن است در شبکه‌های اجتماعی برای شما درخواست دوستی بفرستد. هر روز بعد از کلاس شخصاً با شما صحبت کند یا به طور تصادفی برای شما پیامک ارسال کند. این‌ها همه می­توانند نشانه‌هایی از دلبری کردن این دختر باشند و تلاش او برای بیشتر شناختن شما.
این به تنهایی نشانی قطعی مبنی بر تمایل وی به شما نیست. دختری که فقط می‌خواهد دوست معمولی شما شود هم ممکن است سعی کند با شما صحبت کند. اما اگر دختری سعی می‌کند مرتباً با شما صحبت کند، نشانه­های زبان بدن را دارد و دائم در حال تعریف کردن از شماست، ممکن است سعی داشته باشد تمایلش را به شما نشان دهد.

توجه کنید که آیا او به وضعیت رابطه شما اهمیت می‌دهد یا خیر

وقتی دختری از شما خوشش بیاید، می‌خواهد بداند که شما مجردید یا نه، تا بتواند تصمیم بگیرد که با شما وارد معاشقه بشود یا خیر. ممکن است او مستقیماً از شما بپرسد که آیا دوست دختر دارید، شاید هم از روش ظریف­تر دیگری استفاده کند.
ممکن است شما را با گفتن جملاتی مانند “شرط می‌بندم که با دوست دختر خود به دیدن آن فیلم رفته‌اید” شما را بسنجد. اگر از او خوشتان آمده است، به عنوان فرصتی برای دلبری از این اتفاق استفاده کنید. می‌توانید بگویید “من دوست دختر ندارم‌، اما واقعا دلم می‌خواهد که این فیلم را ببینم. می­خواهی جمعه شب با هم به سینما برویم؟”

به دنبال لحظه­‌های پریشانی زنانه در وی باشید

وقتی دختری از شما خوشش بیاید، ممکن است وانمود کند که در یک وضعیت خفیف آسیب پذیر قرار دارد تا واکنش شما را بررسی کند. به عنوان مثال، اگر بیرون هستید بگوید “من سردمه!” این یک رفتار ظریف برای درخواست ژاکت شماست. انجام این کار حرکتی بسیار شیرین است؛ خصوصاً اگر می‌خواهید میزان علاقه‌تان را برای وی نمایش بدهید.بعضی اوقات دختری تظاهر می‌کند که در انجام کاری واقعاً بد است. بر فرض می‌گوید که تکالیفش را نمی‌فهمد. این فرصت شما برای ارائه کمک است. توجه داشته باشید که او احتمالاً این کار را عمداً انجام داده است، فقط برای اینکه واکنش شما را امتحان کند.
هنگام ارائه کمک، اگر او به شخص دیگری در فضایی که مشترکا هستید تمایل داشته باشد برای کمک کردن، ممکن است غر بزند یا رفتار بدی نشان دهد. در این صورت حداقل شما احساس او را خواهید فهمید و تکلیفتان روشن خواهد شد.

با کمک گرفتن از او میزان علاقه‌اش را بسنجید

اگر وقتی به او نیاز دارید حاضر باشد، از شما خوشش می‌آید. با یک بار تجربه فرض نکنید که او به شما علاقه مند است. گهگاه از او چیزهای کوچکی مانند آدامس یا خودکار بخواهید و به واکنش او توجه کنید. اگر او مشتاق کمک به شماست، می‌توانید نتیجه مثبتی بگیرید.
زیاد از این روش استفاده نکنید؛ ممکن است او فکر کند شما تنبل هستید. شاید گمان کند که او را آزمایش می‌کنید و این برایش آزاردهنده باشد. بنابراین در این کار و کمک گرفتن از او برای انجام کارهای سخت زیاده روی نکنید. از دست دادن او ارزش این ریسک را ندارد.

توجه کنید که دراطراف دیگران او چگونه با شما رفتار می‌کند

اگر دختری از شما دلبری می‌کند، لزوما به معنای علاقه داشتنش به شما نیست. او ممکن است فقط از نفس لاس زدن و دلبری کردن لذت ببرد. بهترین راه برای دیدن اینکه آیا او فقط با شما این رفتار را دارد، بررسی این است که متوجه شوید چگونه با دیگران رفتار می‌کند.
اگر رفتار او با شما متفاوت از دیگران است، خواه این فقط کمی تماس چشمی بیتشر با شما نسبت به دیگران باشد یا سر به سر گذاشتن بیشتر شما، همه می‌توانند نشانی از تمایل وی به شما باشند.

روش سوم: در مورد علاقه خود روراست باشید

علاقه-عشق-دختر

به او لبخند بزنید

 لبخند طبیعی، اصیل و بی­دغدغه بهترین راه برای این است که به یک دختر بگویید می­خواهید در کنار او باشید. همچنین، به او اجازه می­دهید تا بفهمد شما فرد شادی هستید و از آنجا که شادی می­تواند مسری باشد، احساسات مثبت او را با شما همراه می­کند. اگر او هم به شما لبخند زد، می­توانید شرط مطمئن شوید که او در اطراف شما احساس راحتی می­کند.

شروع به مکالمه کنید

این یک روش عالی برای ارزیابی سطح علاقه او به شماست. هنگام صحبت، توجه کنید که آیا او علائم یا نشانه­هایی از علاقه­اش به شما نشان می­دهد یا خیر. همچنین ممکن است با تکان دادن مکرر سر یا تکرار برخی از عبارات، علاقه خود را به شما نشان دهد.
برای شروع مکالمه می­توانید در مورد کلاس، کار یا هنر و موسیقی از او سوال بپرسید. سوالاتی مثل “نظر شما در مورد این گروه چیست؟” یا “روز شما چگونه بود؟”

اگر دختری که دوست دارید با شما شروع به گفتگو نکرد، ناراحت نشوید. اگر او از شما خوشش بیاید، ممکن است بیش از حد خجالتی یا عصبی باشد تا این کار را انجام دهد. حتی با اعتماد به نفس ترین دختری که می­شناسید هم ممکن است در گذشته تجربه بدی داشته باشد و هنوز آمادگی نزدیک شدن به شما را نداشته نباشد. اگر ابتدا مکالمه را شروع کنید، پذیرش برای او راحت­تر خواهد بود.
اگر از قبل با یکدیگر دوست باشید، شروع مکالمه آسان خواهد بود. در این حالت، موثرترین راه برای تشخیص اینکه آیا او از شما خوشش می­آید این است که نشانه های زبان بدنش را بررسی کنید؛ یا اینکه ببینید آیا او با شما متفاوت از دوستان دیگرتان رفتار می­کند یا خیر.

دقت و توجه داشته باشید

اگر کسی را دوست دارید، با به یاد آوردن جزئیات کوچکی درباره چیزهایی که او به شما می­گوید، قدمی رو به جلو بردارید. با دقت به صحبن­های او گوش دهید تا آنها را برای ارجاع در آینده در نظر داشته باشید.
به عنوان مثال، اگر او نام گروه مورد علاقه خود را به شما گفت، در مکالمه بعدیتان یکی از آهنگ­های آن گروه را مطرح کنید. او از اینکه شما توجه کرده­اید تحت تأثیر قرار خواهد گرفت! اگر او قبلاً هم به شما علاقه مند نبوده باشد، ممکن است شروع به تجدیدنظر کند.
صحبت کردن همچنین فرصتی دوباره برای مشاهده زبان بدن او فراهم می­کند. حواستان به نشانه­های فیزیکی مانند لمس­های ظریف باشد.

او را از علاقه خود آگاه کنید

این کار را فقط در صورتی انجام دهید که واقعاً دوستش دارید و احساس می­کنید که او شما را پسندیده است. این حرکتی صریح است که می­تواند دلهره آور به نظر برسد. اگر از دختری خوشتان می­آید و کاملاً مطمئن هستید که این حس متقابل است، یک رویکرد جسورانه می­تواند در را به روی شما باز کند. با اطمینان خاطر از او درخواست یک قرار ملاقات کنید.
می­توانید با گفتن جملاتی مانند “من واقعاً به شما به عنوان یک دوست علاقه دارم، اما دوست دارم رابطه­ای بیشتر از دوستی با هم داشته باشیم”، به او درباره احساستان بگویید.
صرفا اگر به دنبال رفع کنجکاوی خود در مورد علاقه او هستید، به او درباره احساستان چیزی نگویید. این می­تواند آسیب زننده باشد و اعتماد او را به شما از بین ببرد.

با او قرار بگذارید

 اگر دختری را دوست دارید اما مطمئن نیستید که او شما را دوست دارد، می­توانید با گفتن “من چیزهای خوبی در مورد این فیلم شنیده­ام و …” آن­ها را امتحان کنید. “دوست دارید با هم آن را تماشا کنیم؟ ” لحنتان را ثابت نگه دارید. اگر او بگوید بله، می­فهمید که علاقه مند است. اگر پاسخ او نه بود، می­توانید مکالمه را به موضوع دیگری تغییر دهید.

پذیرای سیگنال­های او باشید

اگر احساس کردید که او از شما خوشش نمی­آید، عقب نشینی کنید. درصورتی که احساس می­کنید علاقه متقابل وجود دارد، ادامه دهید.
اگر دختر مورد علاقه­تان به تمایلات و تلاش­های شما واکنش نداد، از آن برداشت شخصی نکنید. یک رابطه خوب با یک ارتباط متقابل قوی آغاز می­شود. علاوه بر این، دختران زیادی وجود دارند که برای شما مناسب خواهند بود.

از تجزیه و تحلیل بیش از حد خودداری کنید

تلاش برای فهمیدن اینکه دختری از شما خوشش می­آید می­تواند منحرف کننده باشد. تجزیه و تحلیل بیش از حد رفتار او ممکن است منجر به این شود که شما به جای شناخت او به عنوان یک شخص، فقط به دنبال برنده شدن باشید.
به جای اینکه تمام وقت خود را بر روی این سوال آیا او شما را دوست دارد یا نه بگذارید، هر از چندگاهی از فرصت استفاده کرده و با او و دوستانش وقت بگذرانید. فقط حواستان باشد که نیت خود را واضح و روشن (از طریق معاشقه ظریف) بیان کنید، در غیر این صورت ممکن است برای همیشه تبدیل به یک دوست عادی بشوید.

نکات

اگر دختری که به او تمایل دارید همیشه جواب پیامتان را می­دهد، اما اغلب ساعت ها یا روزها منتظرتان می­گذارد، می­تواند به این معنی باشد که نشان می­دهد به دست آوردن او سخت است.

اگر دختری از شما بخواهد که با زوج دیگری بیرون بروید، ممکن است در حال ارسال ارسال این پیام باشد که دوست دارد بیش از دوست معمولی باشید.

ممکن است دختری شما را بدون نشان دادن علائم ظاهری فوق الذکر دوست داشته باشد. بهترین راه برای فهمیدن این است که با او وقت بگذرانید و ببینید چه نوع رابطه ای به مرور زمان بین شما ایجاد می­شود.

اگر او خجالتی است، ممکن است نتواند گفتگویی رو در رو را با شما آغاز کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که او در فضای مجازی با شما راحت­نر صحبت کند. اگر او با شما آنلاین صحبت می­کند ولی وقتی شما را می­بیند فرار می کند، این احتمال وجود دارد که او از شما خوشش می­آید اما به سختی می­تواند شخصاً آن را نشان دهد. با لبخند زدن به او و پرسیدن سوالات ساده ای مانند اوضاع چگونه است او را امتحان کنید.

اگر دختری را دوست دارید با دیگران لاس نزنید. اگر او ببیند که شما بازوی خود را به دور گردن دختر دیگری انداخته­اید و با دیگران معاشقه می­کنید، ممکن است تصور کند که برای شما خاص نیست. این باعث می­شود او تلاش برای جلب توجه شما را متوقف کند.

هشدار

اگر رفتار دختری سرد است و از شما اجتناب می­کند، تسلیم نشوید. ممکن است اشتباه کنید. در عوض، سرعت خود را کم کرده و به او اجازه دهید تا نفس بکشد. ممکن است او به شما علاقه مند بوده  اما در ملا عام راحت نباشد. در این صورت، شما باید در ابراز علاقه خود به وی ظرافت بیشتری داشته باشید.

اگر به نظر می­رسد دختری به طور عمدی از هر نوع تماس با شما پرهیز می­کند، ممکن است از علاقه شما آگاه باشد ولی تمایلی نداشته باشد. سکوت و اجتناب او را به عنوان نشانه­ای برای عقب نشینی بدانید و به او فرصت بیشتری بدهید. بعد از چند هفته می­توانید دوباره با او معاشقه کنید. اگر پاسخ او هنوز هم منفی بود، بهتر است ادامه ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *