johney-depp

15 فیلم برتر جانی دپ از نگاه سایت IMDb

مقدمه

جانی دپ یکی از عجیب ترین و غیر معمول ترین بازیگران چهل سال اخیر هالیوود است. او همچنین نقش هایی عجیب و غریبی در این زمان ایفا کرده است. دپ فیلمنامه را به روش خودش اجرا می‌کند که نتیجه‌ی آن شخصیتی به یادماندنی می‌شود. چهره او ممکن است در چند سال اخیر خدشه دار شده باشد اما، به لطف نقشی که در سری فیلم های ” حیوانات شگفت انگیز ” و دیگر فیلم های پرفروشی که بازی کرده است، شهرت او بیشتر شده است. حالا به معرفی ۱۵ فیلم برتر جانی دپ بر اساس سایت IMDb می‌پردازیم.

مورد ۱۵: Corpse Bride

جانی-دپ-Corpse-Bride-

جانی دپ با ایفای نقش در انیمیشن غریبه نیست. با اینکه نقش او در انیمیشن “رَنگو” از نظر منتقدان بسیار موفق بوده، انیمیشن “عروس مردگان” به کارگردانی تیم برتون، رای بسیار بیشتری در وب سایت IMDb بدست آورده است. این انیمیشن که با تکنیک استاپ موشن ساخته شده است، به گونه‌ای دنباله‌ی انیمیشن “کابوس قبل از کریسمس” است.

مورد ۱۴: Fantastic Beasts And Where To Find Them

جانوران-شگفت-انگیز-و-زیستگاه-آنها-جانی-دپFantastic-Beasts-And-Where-To-Find-Them-

نقش جانی دپ در فیلم “جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها” تا آخرین لحظه فیلم افشا نمی‌شود. البته، همانطور که معلوم می‌شود، او گریندلوالد است که خود را به عنوان کالین فرال جا زده است. او در قسمت فیلم دوم فیلم نقش اصلی را به عهده دارد اما این حضور او در قسمت اول این فیلم بود که بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

مورد۱۳: Sweeney Todd

Sweeney-Todd-جانی-دپ

دپ در این فیلم، نه تنها توانست از پس صحنه های پر از خون و قتل پر بیاید، بلکه توانست توانایی خود را در خوانندگی این فیلم تیم برتون نشان دهد. همکاری برتون و دپ باعث شد صحنه‌های این فیلم که پر از تکه تکه شدن اعضای بدن، خون و قتل و کشتار است به بهترین شکل در سینما به نمایش درآید. این نقش آفرینی دپ، جایزه بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب را برای او به ارمغان آورد.

مورد ۱۲: Sleepy Hollow

Sleepy-Hollow-جانی-دپ

وقتی یک سری قتل با بریدن سر در شهر اسلیپی هالو اتفاق می‌افتد، نیویورک یکی از کاراگاه های خود، ایکابود کرین(جانی دپ) را برای بررسی موضوع به این شهر می‌فرستد. دپ در این فیلم، با طرز لباس پوشیدن و ویژگی های گریمش، یادآور شخصیت های کمیک بوک های ترسناک دهه ۶۰ میلادی است. او نقش مقابل خود را که قرار بود انجلا لندزبری بازی کند را توانست عوض کند. این فیلم تنها فیلم اکشن او قبل از دزدان دریایی کارائیب است.

مورد ۱۱: A Nightmare On Elm Street

A-Nightmare-On-Elm-Street-جانی-دپ

جانی دپ مثل دیگر ستاره های زمان خود، با ایفای نقش در یک فیلم ترسناک شهرت یافت. او نقش یکی از قربانیان فِرِدی کروگر در فیلم “کابوس در خیابان اِلم” را بازی کرده بود. دپ دوست پسر نانسی، شخصیت اصلی بود با این حال، اما دوست پسر شخصیت اصلی بودن بهترین اتفاق برای او در فیلم نبود. وقتی گلِن (جانی دپ) به خواب می‌رود، او دومین نفری است که در فیلم می‌میرد.

مورد ۱۰: Dead Man

Dead-Man-جانی-دپ

در حالی که دپ با کارگردانی مانند تیم برتون بیش از هر بازیگر دیگر همکاری داشته، با چندین تن از عجیب ترین کارگردانان هالیوود مانند جان واترز و جیم جارموش که فیلم “مرد مرده” را کارگردانی کرده نیز همکاری کرده است. دپ در این فیلم نقش کلیولند، یک حسابدار را بازی می‌کند که برای پیدا کردن شغل به شهری مرزی سفر می‌کند. اما رئیس شرکتی در آن کار پیدا می‌کند او را به دلیل قتلی که در دفاع از خود انجام داده از شهر بیرون می‌کند. او مجبور می‌شود به جنگل فرار کند و در آنجا با سرخ پوستی به نام “هیچکس” روبرو می‌شود که او نیز از در حال فرار است.

مورد ۹: Blow

Blow-جانی-دپ

اغلب فیلم های زندگی‌نامه‌ای که جانی دپ در آنها بازی کرده، نقش مجرمان و بزهکاران را ایفا کرده است. در فیلم “کوکائین” ، او نقش کسی را بازی می‌کند که به آمریکا کوکائین آورده است و این نقش را با غرور یک ستاره موسیقی راک ایفا می‌کند. با این آرزو که هرگز به دوران فقر خود بر نگردد، جانگ(جانی دپ) حاضر است تا همه چیز خود را برای رسیدن به یک زندگی خوب به خطر بیاندازد.

مورد ۸: Fear And Loathing In Las Vegas

Fear-And-Loathing-In-Las-Vegas-جانی-دپ

جانی دپ در فیلم “نفرت و ترس در لاس وگاس” نقش هانتر تامپسون، خبرنگار مشهور آمریکایی را ایفا می‌کند. دپ برای ایفای بهتر نقش خود، با هانتر تامپسون وقت گذراند و حتی با او یک رابطه‌ی دوستی را آغار کرد. این فیلم تقریبا هیچ داستان خاصی را دنبال نمی‌کند و فروش خوبی نداشته، اما با عملکرد عالی دپ در به تصویر کشیدن یک خبرنگار مشهور و اوضاع احوال زندگی او در سفری جالب، باعث شد این فیلم طرفدارن خاص خود را پیدا کند.

مورد ۷: Finding Neverland

Finding-Neverland-جانی-دپ

این فیلم، یکی دیگر فیلم هایی است که جانی دپ نقش یک شخصیت واقعی را ایفا کرده است. “در جستجوی ناکجا آباد” فیلمی در مورد زندگی خالق کتاب پیتر پن است که جانی دپ نقش او را بازی می‌کند. این فیلم بر رابطه نویسنده کتاب پیتر پن با همسر و چهار فرزندش تمرکز دارد و اینکه چگونه او توانست نمایشنامه پیتر پن را بنویسد. این فیلم نامزد جوایز مختلفی مانند بهترین بازیگر مرد برای جانی دپ شد.

مورد ۶: Donnie Brasco

Donnie-Brasco-جانی-دپ

خیلی ها در صنعت فیلمسازی نقش آفرینی جانی دپ در این فیلم را به عنوان بلوغ او به عنوان یک بازیگر می‌داند. دپ در این فیلم نقش یک مامور اف بی آی در دنیای واقعی را ایفا می‌کند. این فیلم باعث شد دپ در هالیوود معروف شود. نقش مقابل او را در این فیلم آل پاچینو ایفا می‌کند.

مورد ۵: What’s Eating Gilbert Grape

What's-Eating-Gilbert-Grape-جانی-دپ

وقتی دپ برای یک نقش دراماتیک آماده کند، بهترین عملکرد را خواهد داشت. “چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد” نمونه‌ای برای اثبات این امر است. در این فیلم دپ پشت هیچ گریم عجیب یا شخصیتی غیر عادی پنهان نمی‌شود. او در زمان ایفای این نقش، یک بازیگر جوان بود که نقش مردی را بازی می‌کند مشکلات سختی در زندگی دارد. پدر او خانواده را ترک می‌کند و گیلبرت باید از خواهر کوچک، برادر معلول و مادری با اضافه وزن مراقبت کند. دپ در این فیلم هم‌بازی دیگر ستاره سینما، لئوناردو دیکاپریو بود.

مورد۴: Ed Wood

Ed-Wood-جانی-دپ

دوستی عمیق برتون و دپ همیشه نتیجه خوبی داشته است. بعضی وقت ها نتیجه‌ی آن، فیلمی تجاری است و بعضی وقت ها “اد وود”. داستان فیلم، کارگردانی به نام اد وود را دنبال می‌کند که هیچ استعدادی در کار خود ندارد. با این حال او از آرزوی خود دست نمی‌کشد. نقش آفرینی با انگیزه دپ باعث شد شخصیتی کاریزماتیک خلق شود.

مورد ۳ : Edward Scissorhands

Edward-Scissorhands-جانی-دپ

تا سال ۱۹۹۰، اکثر فیلم هایی که جانی دپ در آن بازی کرده بود، فیلم های نوجوانان بود. بنابراین از فرصتی که فیلم “بچه ننه” به کارگردانی جان واترز در اختیار او قرار داد، استفاده کرد. با این حال، این فیلم “ادوارد دست قیچی” بود که او را به عنوان یک بازیگر برای فیلم های جدی معرفی کرد.

مورد۲: Pirates Of The Caribbean: Curse Of The Black Pearl

Pirates-Of-The-Caribbean-جانی-دپ

شاید بتوان گفت جانی دپ، با فیلم ” دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه” به شهرت جهانی رسید. وقتی شرکت دیزنی تصمیم گرفت تا سری کارتونی دزدان دریایی کارائیب به فیلم تبدیل کند، این فیلم نتیجه آن شد. شاید در نگاه اول، این یک فیلم معمولی در مورد دزدان دریایی باشد اما، بازی منحصر به فرد جانی دپ، نقش کاپیتان اسپاروو را به یادماندنی کرد.

مورد ۱: Platoon

Platoon-جانی-دپ

این فیلم که به عنوان بهترین فیلم جانی دپ در سایت IMDB مشخص شده، از فیلم هایی است که خیلی ها حتی نمی‌دانند که دپ در آن نقشی داشته است. او در زمان ایفای نقش در فیلم “جوخه” تنها ۲۳ سال داشته است. چهره‌ی دپ او آنقدر جوان است که کمتر کسی او را می‌شناسد! فیلم “جوخه” را می‌توان از شاهکار های اولیور استون دانست که بر جنگ ویتنام تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *