از من کلاهبرداری شده حالا چیکار کنم

6 کار که بعد از کلاهبرداری از شما باید انجام دهید

1. نفس بکش و استراحت کن!

بی درنگ و با عجله عمل نکنید. اولین قدم  حفظ آرامش می باشد! به نظر می رسد که شما باید در کمترین زمان مشکل را برطرف کنید، اما گاهی اوقات نفس کشیدن و حفظ آرامش به شما کمک می کند تا چشم انداز های جدید به روی شما باز شود و به شما کمک کند، بهتر تصمیم بگیرید. ممکن است صحبت کردن با دوستان وخانواده تان به شما کمک کند تا تصمیمی منطقی تر بگیرید. تقریبا هر شخصی حداقل یکبار در زندگیش مورد کلاهبرداری واقع شده است و این که از شما کلاهبرداری شده اصلا شرم آور نیست. امروزه کلاهبرداران به صورت فزاینده ای در کارشان حرفه ای شده اند و ما در زندگی شلوغی که داریم ممکن است گاهی اوقات به علائم کلاهبرداری توجه نکنیم البته اگر علائمی وجود داشته باشند.

2. تماس با کلاهبردار را متوقف کنید

شما ممکن است بخواهید با ارسال یک ایمیل عصبانی، یا نوشتن کامنت هایی در شبکه های مجازی آن ها خود را آرام کنید اما این کار شما فقط باعث می شود که آن ها حواسشان بیشتر به موبایلشان باشد و شما را از همه جا بلاک کنند. بهتر است انرژی و وقت خود را در جای دیگر صرف کنید، تا اینکه آن ها را روی کلاهبرداران هدر دهید!

3. با ارائه دهنده پرداخت تماس بگیرید

اگر شما قربانی یک کلاهبرداری شده اید،  اولین کاری که باید بکنید این است که به سرویس دهند پرداخت مثلا بانکی که از طریق آن پرداخت را انجام داده اید تماس بگیرید، اغلب این بانک ها بخشی را برای رسیدگی به کلاهبرداری ها دارند و آن ها  بهترین کمک برای شما خواهند بود.  معمولا زمان کمی وجود دارد تا شما بتوانید پول خود را از آن ها پس بگیرید.

4.کلاهبرداری را گزارش دهید

شما می توانید در مورد اینکه مورد کلاهبرداری واقع شده اید به فتا گزارش دهید و از :لاهبرداران شکایت کنید. ین کار شما باعث می شود که آن ها این موضوع را پیگیری کنند و همچنین مانعی شوید تا آن ها از افراد بیشتری در اینترنت و فضای مجازی کلاهبرداری نکنند.

5- امنیت آنلاین خود را بررسی کنید

اگر فکر می کنید اطلاعات شخصی یا اطلاعات مالی را به کلاهبردار داده اید، حتماً رمزهای عبور خود را تغییر داده و به بانک خود اطلاع دهید. این کار را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید.

6. مراحل بعدی

هنگامی که از شما کلاهبرداری می شود ممکن است افراد دیگری نیز برای کلاهبرداری به شما نزدیک شوند. این افراد گاهی اوقات به بهانه اینکه به شما کمک می کنند تا پول خود را پس بگیرید از شما کلاهبرداری می کنند پس حواستان نسبت به قبل بیشتر به افراد اطرافتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.