افزایش انگیزه

چگونگی افزایش انگیزه با راهکارهای ساده

مقدمه

نداشتن انگیزه برای کار کردن یک مشکل بزرگ است که ممکن برای هر فرد رخ دهد. اگر شما هم در حال حاضر انگیزه خود را از دست داده‌اید و نمی‌دانید باید چه کار کنید با ما همراه باشید. ما در این مقاله زرد نیوز چند راهکار ساده برای افزایش انگیزه را توضیح می‌دهیم.

فواید داشتن انگیزه

وقتی انگیزه داشته باشید، انرژی شما افزایش می‌یابد. در نتیجه انجام بسیاری از کارها که در گذشته برایتان سخت و دشوار بوده است آسان می‌شود.

بهترین راه برای افزایش انگیزه این است که انگیزه درونی خود را تقویت کنید. تعیین اهداف مهم و انجام کارهای بیشتر به شما انگیزه می‌دهید. اگر می‌خواهید انگیزه خود را بهبود ببخشید، بدانید که نمی‌توانید صبر کنید تا انگیزه‌تان به صورت خودکار افزایش یابد. افزایش انگیزه نیاز به تمرین مداوم دارد. چند راهکار ساده برای افزایش انرژی و انگیزه به شرح زیر است:

کاهش لیست کارهای روزانه

زمانی که ما کار زیادی برای انجام دادن داریم و نمی‌توانیم همه آن‌ها را انجام دهیم به مرور زمان این موضوع باعث بی انگیزگی می‌شود. زیرا مدام مجبور هستیم انجام کارهای خود را به بعد موکول کنید. بنابراین ساده‌ترین راه برای افزایش انگیزه این است که در طی روز فقط چند کار خاص را انجام دهید تا زمان کافی برای انجام همه آن‌ها داشته باشید.

سعی کنید کارهای را در لیست روزانه خود قرار دهید که به آن‌ها علاقمند هستید. از نظر روانشناسی انجام کارهای که دوست دارید باعث افزایش انگیزه می‌شود. به مرور زمان می‌توانید کارهای که در روز باید انجام دهید را افزایش دهید.

جشن گرفتن برای پیشرفت

وقتی در کار خود موفق شدید یک جشن برای موفقیت‌تان بگیرید. زیرا جشن گرفتن برای کارهای که کردید باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه می‌شود.

به عنوان مثال یک بلاگر که در زمینه کتابخوانی فعالیت می‌کند، زمان زیادی را صرف جذب فالور می‌نمائید. حال اگر او توانسته است بعد از یک ماه تعداد فالورهای خود را به هزار برساند بهتر است برای خود جشن بگیرد. این کار باعث بهتر شدن روحیه و افزایش انگیزه او برای ادامه کار می‌شود.

اگر همین الان انگیزه ندارید، به دنبال راهی برای جشن گرفتن موفقیت خود باشید. یک فرایند ساده برای افزایش انگیزه این است که هر روز سه چیز را جشن بگیرید.

تعیین اهداف

تعیین اهدافی که برای شما بسیار مهم هستند، انگیزه شما را افزایش می دهد. داشتن اهداف به ایجاد تصویری از آینده ایده‌آلی که می‌خواهید برای خود داشته باشید کمک می‌کند. وقتی اهداف شما هیجان انگیز و الهام بخش هستند، انگیزه بیشتری برای رسیدن به آن اهداف احساس می‌کنید.

برای افزایش انگیزه خود، اهداف قابل اندازه گیری را با یک ضرب الاجل تعیین کنید. وقتی اهداف قابل اندازه گیری تعیین می‌کنید، از نظر عاطفی درگیر نتیجه هدف می‌شوید و انگیزه‌تان افزایش می‌یابد. شما یک مقصد مشخص برای کار کردن در هر روز دارید که به شما اطمینان می دهد که با انگیزه بمانید.

پیگیری پیشرفت

گاهی اوقات پیگیری پیشرفت در یک کار سخت و مشکل است. بنابراین همانطور که گفتیم اهدافی قابل اندازه‌گیری تعیین کنید که بتوانید میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید با ورزش به وزن خاصی برسید، با وزن کردن هر هفته خود می‌توانید میزان کاهش وزن خود را به صورت مداوم پیگیری کنید. کاهش وزن هفتگی به شما انگیزه بیشتری برای ورزش و ادامه رژیم می‌دهید.

از مقایسه خود دست بردارید

اگر به صورت مداوم خود را با دیگران مقایسه کنید، مطمئن باشید انگیزه‌تان را بعد از مدتی از دست می‌دهید. یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید سعی کنید همیشه بهترین خودتان باشید. پس در مسیری که حرکت می‌کنید خود را با دیگران مقایسه نکنید.

اگر زمانی که به سمت هدف خود حرکت می‌کنید احساس کردید به اندازه کافی پیشرفت نکردید. بهتر است مراحلی که طی کردید را بررسی کنید و ببینید چه کار اشتباهی انجام داده‌اید. اگر بعد از انجام یک اشتباه خودتان را دیگران مقایسه کنید از اهدافتان دور می‎شوید. همیشه روی دستاوردهای که داشته‌اید تمرکز کنید، این کار باعث افزایش انگیزه و ایجاد احساس مثبت می‌شود.

سپاسگزار بودن

شاکر بود به خاطر چیزهای که در زندگی دارید باعث افزایش اعتماد به نفس و شادی می‌شود. شکر کردن شما را تشویق می‌کند تا برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

هر چه بیشتر به خاطر چیزهای که در زندگی دارید شاکر خدا باشید، احساس خوشحالی بیشتری می‌کنید و انگیزه شما برای رسیدن به اهداف افزایش می‌یابد. شما باید بدانید همه ما در زندگی چیزهای داریم که باید برای داشتن آن‌ها شاکر خدا باشیم. قدردانی را به یک عادت روزانه تبدیل کنید، آنگاه خودتان متوجه افزایش انگیزه خواهید شد.

سخن اخر

از همین امروز شروع کنید و یکی از کارهای موجود در این لیست را انجام دهید. هدفی را تعیین کنید و زمان خود را در طی روز صرف کارهای کنید که دوست دارید و از انجام آن‌ها لذت ببرید. شکرگزار خدا باشید تا احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.