دانمارک؛ مهاجرت به این کشور بی‌نظیر اروپایی

دانمارک؛ مهاجرت به این کشور بی‌نظیر اروپایی

در این مقاله ما قصد داریم تا در مورد مهاجرت به کشور دانمارک برای شما بگوییم. ما قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به دست بیاورید.

اخذ اقامت دانمارک ویژگی های منحصر به فرد و خاص خودش را خواهد داشت. با به دست آوردن اقامت دائم و پاسپورت این کشور به امکانات خیلی زیادی دسترسی پیدا خواهید کرد.

شرایط عمومی کشور دانمارک

دانمارک کشوری در شمال اروپا است که پایتخت آن شهر کپنهاگ است. زبان رسمی این کشور دانمارکی است و زبان های فاروئی و گرینلندی و آلمانی هم در برخی قسمت های این کشور به رسمیت شناخته می شوند.

واحد پول این کشور کرون دانمارکی است و 80.4 درصد مردم این کشورمسیحی لوتری هستند. جزیره های فارو و گرینلند جز کشور دانمارک به حساب می آید. این کشور جزو جنوبی ترین کشور حوزه  اسکاندیناوی به شمار می آید. تنها مرز خاکی این کشور با کشور آلمان است و از طریق پل اورسوند به کشور سوئد متصل شده است.

این کشور از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است و از لحاظ اختلاف درآمد، این کشور در کل دنیا رتبه اول را دارد.

از نظر درآمد سرانه هم این کشور در رتبه هفتم جهان قرار دارد. طبق بررسی هایی که انجام شده، مشخص شده که مردم این کشور، شادترین مردمان دنیا هستند . از همه مهمتر این کشور کمترین فساد اداری  را در کل کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

دانمارک
دانمارک

مهاجرت به دانمارک و شرایط صدور ویزای دانمارک

کشور دانمارک کشوری است که از هر لحاظ در سطح بالایی قرار دارد. جزو یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می آید. مهاجرت به این کشور هم از طریق تحصیل و کار و هم از طریق سرمایه گذاری برای هر کسی بسیار ایده آل است.

در ادامه تمام روش هایی که با کمک آن می توان به این کشور مهاجرت کرد را به اختصار برای شما خواهیم گفت.

روش های مهاجرت به کشور دانمارک

روش های متعددی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. خیلی مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد:

تابعیت دوگانه داشتن

 • اگر شخصی یکی از والدینش دانمارکی باشد و در خاک دانمارک به دنیا آمده باشد، آن شخص یک دانمارکی به حساب می آید. او می تواند از تمامی امکانات یک شهروند دانمارکی برخوردار باشد.
 • اگر شخصی از پدر یا مادری دانمارکی، خارج از کشور دانمارک متولد شده باشد، تابعیت دانمارکی خواهد داشت.
 • اگر شخصی در هر جای دنیا متولد شده باشد و هم پدر و مادری که شهروند دانمارکی هستند داشته باشد، شهروند دانمارکی به حساب خواهد آمد.
 • اگر شخصی به مدت 9 سال در این کشور به صورت مداوم و بدون ترک خاک ( مگر در موارد ضروری ) زندگی کرده باشد، شهروند دانمارکی خواهد بود و پاسپورت دانمارکی خواهد گرفت.
 • اگر شخصی به صورت پناهنده به این کشور وارد شده باشد و  ۸ سال اقامت پیوسته در این کشور داشته باشد، شهروند دانمارکی به شمار خواهد آمد.

اخذ اقامت دائم کشور دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج هم یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت دائم این کشور است. اگر شما به عنوان یک تبعه خارجی با یک فرد دانمارکی ازدواج کنید، می توانید بنا بر رعایت شرایطی خاص به اخذ اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید. این قوانین عبارتنداز:

 • اگر فرد متقاضی از قبل ازدواج کرده باشد، باید مدرکی دال بر اینکه مجرد است و در هیچ رابطه ای نیست را ارائه دهد.
 • تبعه دانمارکی باید توانایی پوشش دادن همسر خود را داشته باشد.
 • هر دو طرف حداقل باید بالا 24 سال سن داشته باشند.
 • فردی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارد باید تمام تلاش خود را برای یادگیری زبان این کشور بکند تا شانسش برای گرفتن اقامت بیشتر شود.
 • طبق قوانین این کشور، داشتن یک رابطه عاشقانه بیشتر از شش هم حکم ازدواج کردن در این کشور را دارد. اگر شما هم مشمول این قانون باشید، شانس به دست آوردن اقامت در این کشور را خواهید داشت.

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ویزای کار

این روش شاید کم ریسک ترین و بهترین روش ها برای مهاجرت به این کشور به شمار بیاید. روش های گوناگونی در مورد این روش وجود دارد از جمله:

دانمارک
دانمارک

ویزای پیشنهاد کار یا Job Offer در کشور دانمارک

روال کار در این مورد هم به این صورت است که کارفرما اگر قصد داشته باشد که از یک فرد بین المللی دعوت به کار کند، باید به مدت سه ماه کار خود را در کشور دانمارک آگهی کند.

اگر فردی که واجد شرایط کار نبود، باید یک بار دیگر به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر این بار هم فردی پیدا نشد، می تواند از بین نفر خارج از کشور درخواست کند که در کار با او همکاری کند.

فردی که متقاضی کار در این کشور است با دریافت دعوتنامه از طریق کارفرما می تواند وارد این کشور شود. او می تواند به مدت 5 سال اقامت داشته باشد.

البته به خاطر داشته باشید که برای این منظور اگر بخواهید شانس خود را بیشتر کنید، داشتن مدرک و تسلط کافی یک مزیت عمده برای شما به شمار خواهد آمد.

ویزای جستجوی کار یا Job Seeker در کشور دانمارک

در این مدل فرد متقاضی ویزای اقامت موقت 6 ماهه در این کشور را دریافت خواهد کرد که اگر این شانس را داشت که در طی این مدت کاری برای خود پیدا کند. او می تواند مدت زمان ویزای خود را بیشتر کند.

لازم به ذکر است که این مدل ویزا مناسب برای افرادی است که بیشتر محصل هستند و دوست دارند در هنگام تحصیل شغلی هم داشته باشند.

گرفتن گرین کارت برای کار در دانمارک

با گرفتن گرین کارت که بیشتر بر پایه گرفتن امتیاز است، فرد متقاضی می تواند این شانس را داشته باشد که در این کشور مشغول به کار شود و در نهایت به این کشور مهاجرت کند.

ولی خوب این روش متاستفانه برای افراد ایرانی مناسب نیست . آنها نمی توانند از این روش برای مهاجرت به این کشور استفاده کنند.

گرفتن بلوکارت یا کارت آبی برای مهاجرت و کار به کشور دانمارک

برای گرفتن بلوکارت و استفاده از امکانات آن باید در ابتدا برای گرفتن ویزای جست و جو در کار در کشورهای آلمان یا اتریش اقدام کرده باشید. بعد از گرفتن کارت آبی خود، از تمامی امکاناتی که یک شهروند اروپایی دارد می توانید استفاده کنید. شما هم می توانید در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا امکان زندگی و کار را داشته باشید.

ویزای  GR1 برای مهاجرت و کار در کشور دانمارک

اگر در مورد قوانین مهاجرتی استرالیا و کانادا اطلاعات کافی داشته باشید، این روش هم دقیقا به همان گونه است. افراد متقاضی جهت گرفتن این ویزا، می توانند اقامت 2 ساله خود را دریافت کنند.

اگر شما هم قصد گرفتن این ویزا برای کشور دانمارک را دارید، باید با توجه به توانایی ها و سوابق شغلی خود، با کسب 100 امتیاز برای این کشور اقدام کنید.

فرد متقاضی باید در قسمت سن، تحصیلات، سابقه کاری(حداقل 3 الی 4 سال)، مدرک زبان (حداقل ایلتس 6) و رشته تحصیلی امتیاز کافی را دریافت کرده باشد. مزیتی که این روش دارد این است اگر قصد گرفتن ویزا از این طریق دارید، احتیاجی به جاب آفر یا پیشنهاد کاری نخواهید داشت.

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت هم یکی دیگر از روش های مطمئن رسیدن به اقامت دائم این کشور به شمار می آید. شما به عنوان یک فرد خارجی در این کشور باید شریکی دانمارکی داشته باشید. ۵۱ درصد سهام شرکت ثبت شده به اسم او باشد. مهاجرت به  کشور دانمارک از این طریق به دو صورت ثبت الکترونیکی (آنلاین) و ثبت حضوری (کاغذی) امکان پذیر است.

 • در روش ثبت شرکت به صورت آنلاین نیاز به حضور اولیه فرد در این کشور نمی باشد. کلیه مراحل ثبت شرکت توسط سازمان کسب و کار دانمارک انجام خواهد گرفت. در نهایت فرد متقاضی با فرستادن یک امضای دیجیتال کارش انجام خواهد شد.
 • در روش ثبت شرکت به صورت حضوری هم که کمی زمان بر است. ممکن است بین ۲ تا ۳ هفته زمان ببرد. تمامی کارهای مربوطه از طریق موسسات ثبت شرکت و آژانس های تجاری کشور دانمارک انجام خواهد شد.

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل یا دانشجویی

این روش هم تقریبا به عنوان یکی از راه های آسان مهاجرت به این کشور به شمار می آید. اگر متقاضی تحصیل در این کشور عضو اتحادیه  اروپا و کشور سوئیس باشد، تحصیل در این کشور برای او رایگان خواهد بود.

شما هیچ نیازی به طی کردن مراحل قانونی نخواهد داشت.  ولی شما به عنوان یک فرد خارجی غیر اروپایی، باید برای تحصیل خود هزینه هایی را متقبل شوید.

این هزینه ها چیزی حدود ۱۲۰۰۰ یورو  به صورت سالانه خواهد بود. از این گذشته شما به عنوان یک فرد خارجی در این کشور می توانید علاوه بر تحصیل، یک کار نیمه وقت به مدت ۳۰ الی۱۰ ساعت در هفته داشته باشید.

مدارکی که جهت این کار نیاز دارید عبارتند از:

 • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه در دانمارک
 • کپی پاسپورت معتبر
 • کپی شناسنامه و ترجمه رسمی آن
 • مدارک مقاطع تحصیلی گذشته و ترجمه رسمی آن
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته و ترجمه رسمی آن
 • نامه تمکن مالی مبنی بر پوشش هزینه های یک سال تحصیلی (پرینت حساب و گردش حساب فرد متقاضی)
 • مدرک زبان (ارائه مدرک زبان برای برخی از دوره های تحصیلی ضروری نمی باشد)
دانمارک
دانمارک

خودحمایتی یا تمکن مالی در کشور دانمارک

این روش مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد و فرد متقاضی می‌تواند بدون نیاز به قوانین سختی که در مورد روش‌های دیگر اقامت وجود دارد، مثل حضور اجباری و… به اقامت دائم و در نهایت به پاسپورت دانمارکی خود دست پیدا کند. ولی تا قبل از گرفتن اقامت و پاسپورت، اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت ولی فرزندان‌تان می‌توانند به تمامی امکاناتی که یک فرد دانمارکی در کشور دارند، مثل تحصیل رایگان و … را داشته باشند.

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق پناهندگی

اگر به هیچ کدام از روش هایی که در بالا گفته شد امکان مهاجرت به این کشور را نداشته باشید، شاید این روش تنها راه باقی مانده برای شما خواهد بود که خیلی این روش پیشنهاد نمیشود. طبق قوانین جدید کنوانسیون ژنو، پناهنده به کسی گفته می شود که در کشور خودش به دلیل نژاد، مذهب، قومیت، داشتن عقاید خاص، عضویت در گروه های اجتماعی و سیاسی، و جنسیت، مورد تعقیب و تحت شکنجه و آزار و اذیت باشد در صورتی که در کشور خودش نباشد و ترس از بازگشت به کشور را داشته باشد پناهنده نامیده میشود و این امکان را خواهد داشت که شانس خود را برای این کار امتحان کند.

 فردی که قصد گرفتن پناهندگی به این کشور را دارند، معمولا از طریق راه های دریایی و زمینی و مسیر های سخت خود را به این کشور می رسانند و با معرفی خود به پلیس دانمارک برای پناهندگی درخواست خود را اعلام می کنند. در هنگام ورود و ثبت نام برای پناهندگی از فرد متقاضی انگشت نگاری خواهد شد تا اگر قبلا در کشورهای دیگر درخواست پناهندگی انجام شده باشد مشخص شود.

بعد از انجام این کار، فرد متقاضی به کمپ منتقل می شود و تا پرونده او برسی شود. در صورت رد شدن درخواست متقاضی فرصتی اندک برای خروج از خاک دانمارک خواهد داشت و اگر از انجام این کار امتناع ورزد به زندان انداخته خواهد شد. در صورت قبولی پرونده ی پناهندگی او اقامت خود را دریافت خواهد کرد ولی او را به عنوان یک شهروند درجه دوم و سربار جامعه به رسمیت می شناسند!

هزینه های زندگی در کشور دانمارک

اگر قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، باید تمامی موارد از جمله کیفیت زندگی و هزینه ها مثل خوراک، مسکن، حمل و نقل و… را بررسی کنید و بعد تصمیم خود را در مورد اقامت و زندگی در این کشور قطعی کنید.چرا که این کشور جزو یکی از گران ترین و لوکس ترین کشورهای دنیا به شمار می آید و هزینه های زندگی در این کشور هم به نسبت سایر کشور های اروپایی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.