تغییر سبک زندگی

تاکتیک‌های برای تغییر سبک زندگی

هیچ انسانی بر روی زمین وجود ندارد که هرگز احساس گمراهی نکند. همه ما این حس را تجربه کردیم. سردرگمی برای هر یک از ما معنی متفاوتی دارد. برای یکی پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی یک مشکل است در حالی که یکی کلا بلاتکلیف است. در هر صورت ممکن است ما گاهی اوقات با خود بگوییم که الان باید چه کاری انجام دهیم. در این مطلب قصد داریم تاکتیک‌های برای تغییر سبک زندگی را به شما معرفی کنیم.

با زندگی خود چیکار کنیم؟

همه ما گاهی اوقات، در یک مکان گیر می‎‌کنیم و دقیقا نمی‌دانیم باید به کدام سمت حرکت کنید. شما مشتاق تغییر سبک زندگی خود هستید اما نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید.

اصلا کار درست چیه؟ شما باید چگونه باشید؟ اگر این چیزی است که شما به آن فکر می‌کنید، ما در ادامه چند نکته مهم در مورد چگونگی تغییر سبک زندگی شما آورده‌ایم که می‌تواند مفید باشد.

آهسته حرکت کنید

لازم نیست در مورد همه چیز زیادی فکر کنید. ما فقط یکبار زندگی می‌کنیم. آیا دلیل شما برای یک انتخاب فقط مزایا مالی آن است یا اینکه مشتاق انجام آن هستید؟

گاهی اوقات زمانی که انتظارش را نداری آن چیزی که منتظرش هستی به سراغت می‌آید. کارهای لازم را برای بهتر شدن‌ زندگی خود انجام دهید اما تصمیم‌گیری در مورد کارهای مهم را که فقط به این دلیل که فکر می‌کنید باید آن را انجام دهید، به تعویق بیندازید. برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید ولی در حال زندگی نمائید.

به این فکر کنید که چه کسی هستید

گاهی اوقات، افراد اطرافتان سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند که پزشک بودن‌ شغل ایده‌آلی است در حالی که شما به فکر ایجاد یک شرکت برای خودتان هستید. یا اینکه به شما می‌گویند که وقت آن رسیده که ازدواج کنید در حالی که به نظر شما مجرد بودن‌ بیشتر شما را خوشحال می‌کند.

احتمالاً آزرده خاطر می‌شوید و نظر آن‌ها را رد می‌کنید، اما شنیدن مدام آن بر شما تأثیر می‌گذارد. برنامه‌های خود را فراموش می‌کنید و ناخودآگاه شروع به به اشتراک گذاشتن نظرات آن‌ها می‌کنید. اجازه ندهید که این اتفاق بیفتد. به این فکر کنید که واقعاً چه کسی هستید.

آیا می‌خواهید مجرد بمانید و به جای آن به یک سفر تک نفره به دور دنیا بروید؟ یا می‌خواهید کاری را که دوست دارید انجام دهید با وجود اینکه حقوق خوبی دریافت نمی‌کنید؟ فقط خواسته‌های خود را در نظر بگیرید زیرا تنها آن‌ها هستند که اهمیت دارند.

به این فکر کنید که دوست دارید چه کسی باشید

در حالی که مهم است بدانید که چه کسی هستید، باید به آنچه می‌خواهید تبدیل شوید نیز فکر کنید. آیا می‌خواهید مهارت‌های مدیریت زمان را بیاموزید و به آن عمل کنید؟ آیا دوست دارید تنها زندگی کنید اما نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید؟

همه ما اهداف متفاوتی داریم و باید بدانیم حتی اهداف به ظاهر کوچک نیز می‌توانند زندگی ما را به طور کلی تغییر دهند. هیچ چیز بی‌اهمیت نیست.

تغییر سبک زندگی

الهام‌بخش خود را پیدا کنید

پیدا کردن کسی یا چیزی که شما انگیزه بدهد باعث می‌شود که برای اهداف زندگی خود سخت کار کنید، که این موضوع خیلی خوب است. اگر به دنبال تغییر سبک زندگی خود هستید، کسی یا چیزی که باعث ایجاد انگیزه در شما می‌شود را پیدا کنید. داشتن تصویری از زندگی خود در آینده باعث افزایش اعتماد به نفس‌تان می‌شود.

هر زمان که نمی‌دانستید با زندگی خود چیکار کنید به به سراغ منبع الهام خود بروید و تا زمانی که احساستان تغییر نکرد آن را رها نکنید.

از منطقه راحتی خود خارج شوید

اگر در جایی هستید که احساس راحتی می‌کنید، باید بدانید که شما نمی‌توانید به آن زندگی که دوست دارید در آینده برسید. گاهی لازم است بیرون بروید و کاری را انجام دهید که شما را می‌ترساند. ترسیدن صحیح است، اما نمی‌توانید اجازه دهید که شما را کنترل کند. هنگامی که از منطقه راحتی خود خارج شوید، در ابتدا بسیار سخت خواهد بود، اما در نهایت، خواهید دید که آنقدرها هم بد نیست.

اما اگر متوجه شدید محیط جدید برایتان سخت است، کافی است یک قدم به عقب بردارید و آنچه را که می‌خواهید در جای دیگر جستجو کنید. مهم تلاش کردن شما است.

دست از بهانه جویی بردارید

اغلب اوقات، یک دقیقه انگیزه می‌گیریم، و لحظه بعد، بهانه‌ای می‌یابیم تا از جست و جوی خوشبختی خود دست بکشیم. گاهی اوقات ترس از امتحان کردن چیزهای جدید بر ما چیره می‌شود، به همین دلیل ما می‌خواهیم به حباب خود برگردیم تا دوباره احساس امنیت کنیم. بهتر است این کار را متوقف کنید. با وجود اینکه ماندن در این حباب آرامش‌بخش است. اما حباب به شما اجازه نمی‌دهد که از بدست آوردن‌ خواسته‌های خود لذت ببرید. همچنین اجازه گسترش و پیشرفت را نیز نمی‌دهد.

اینکه در یک نقطه بمانید برای شما هیچ سودی ندارد و احساس گناه شما در مورد این موضوع نیز چیزی را تغییر نمی‌دهد. کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را متقاعد کنید که هر آنچه را که تصور می‌کنید، متعلق به شماست زیرا لیاقتش را دارید.

از شکست خوردن نترسید

هیچ چیز مانند ترس از شکست مانع رسیدن‌ ما به اهدافمان نمی‌شود. اگرچه تصور می‌کنیم ترس از شکست از ما را در برابر مشکلات محافظت می‌کند. اما باید بدانید این موضوع برعکس عمل می‌کند. بهتر است کاری که فکر می‌کنید درست است را انجام دهید حتی اگر شکست بخورید مهم نیست. واقعاً هیچ چیز شرم‌آوری در مورد شکست وجود ندارد. شاید بد به نظر برسد، اما شکست واقعاً به یادگیری شما کمک می‌کند. شما همیشه نمی‌توانید موفق شوید. همیشه در جاده‌ها دست‌اندازهایی وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که شما زندگی را نادیده می‌گیرید.

یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید

هیچ چیز انگیزه‌بخش‌تر از این نیست که صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید، همه اهداف زندگی‌تان را پیش روی خود داشته باشید.

آیا می خواهید به دانشگاه بروید؟ آیا بزرگترین آرزوی شما مهاجرت به خارج از کشور است؟ زندگی ایده‌آل خود را تجسم کنید و آن را روی کاغذ بیاورید. نقل قول‌ها و تصاویر را پیدا کنید یا خودتان چیزی بکشید. آن را به یک پروژه خلاق تبدیل کنید. آنچه مهم است این است که نوشته‌ها الهام‌بخش رشد شخصی شما باشد.

اجازه ندهید کسی به شما بگوید که اهداف و آرزها برای شما مناسب نیست. زیرا اطرافیانمان بسیاری از اوقات هیچ تصوری از توانایی‌های ذاتی ما ندارند. اگر به نبال تغییر سبک زندگی خود هستید حتما آن چیزی که در آینده می‌خواهید بدست آورید را ترسیم کنید.

مطالب مرتبط: “101 اصل مهم برای ارتقای سطح زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.