بررسی بازی هانت داون

بررسی بازی Huntdown

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4, Switch, Xbox One
توسعه دهندهEasy Trigger
ناشرCoffee Stain
ژانر:Gun and run
تاریخ انتشارMay 12, 2020
دانلود بازیدانلود بازی هانت داون

مقدمه

تقریبا همه جایزه بگیران را دوست دارند. چه انسانی خوب، شیطانی یا چیزی بین این دو، هیچ چیز جذاب تر از استخدامِ یک رنجرِ تنها نیست. برای دیدن جذابیتِ ماندگار این حرفه خطرناک فقط کافی است به محبوبیت Boba Fett یا Samus نگاه کنید. بازی Huntdown را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

شروع

شما در این بازی 16 بیتی، با دولت های غرقِ در فساد و مبارزات گروه های خلاف کار رو به رو می شوید.

پس از انتخاب یکی از 3 مزدور ( یا دو مزدور اگر دو نفری بازی می کنید) در مورد باند هایی که که کنترلِ شهر را بر عهده گرفته اند اطلاعاتی کسب می کنید و بلافاصله وارد عملیات می شوید. هر گروه از باند های جنایت کارِ خیابانی دارای تمِ خاص خود و همچنین پنج عضو اصلی که به عنوان رئیس در طول سفر شما برای تحقق عدالت وحشیانه خدمت می کنند. از موتور سواران تا بازیکنان هاکی، شما با دسته های مختلف خلاف کار رو به رو خواهید شد.

گیم پلی

در یک بازی run and gun همان طور که از اسم آن پیدا است، شما باید بدوید، شلیک کنید، به شلیک های حریف جای خالی بدهید و دشمنان را نابود کنید. البته گزینه ای کمکی مانند جعبه های کنارِ در ها یا راه پله های برای سنگر گرفتن نیز وجود دارد. پیدا کردن محل اختفا مهم ترین روش برای جلوگیری از آسیب دیدگی است. دشمنان نیز از محیط اطراف به نفع خود استفاده می کنند، مخصوصا زمانی که از نظر سلامتی در سطح پایینی قرار داشته باشید با تیر اندازی های مداوم شما را از پا در می آورند.

فضای بازی هانت داون
فضای بازی هانت داون

شما هر مرحله را با یک کلتِ ساده شروع می کنید. اما خیلی زود انواع سلاح های سبک و سنگین را که در اطراف پخش شده‌اند را به دست می آورید. شات‌گان‌هایی برای مسافت های کوتاه. تیر بار های سنگین و مواد منفجره برای نابودی دشمنان و سنگرهای‌شان وجود دارد. شما می توانید در هر زمان فقط یک اسلحه اضافی و یک پرتاب شونده با خود داشته باشید. بنابراین دانستن اینکه کدام سلاح مناسب برای وضعیت آینده خواهد بود، کلید اصلی برای از بین بردن اعضای رده بالای باند است.

مبارزات باس فایت ها از تنوع زیادی برخوردارند و از طرفی بسیار هم لذت بخش هستند. مبارزات شخصیت واقعی اعضای باند را مشخص می کنند. جایی که می فهمید با افراد بی دست و پای خیابانی رو به رو نیستید. بلکه با نظامیان سابق و کارکشته طرف هستید. گذراندن یکی از این برخوردها به صورت زنده سطح کاملی از چالش ها را نشان می دهد، اما اغلب برای یادگیری الگوهای حمله به چند تلاش نیاز دارید.

کیفیت کار

بازی Huntdown مجموعه‌ای از گزینه‌های دشواری سطح بازی را  متناسب با کهنه‌کاران و تازه‌واردان دارد. سطحِ عادی از نظر من، با داشتن چک پوینت‌های منظم و سلامتی کافی برای عبور از مبارزات خوب و مناسب است. اگر واقعا به دنبال تست‌کردن توانایی‌های خود هستید، یک حالت بسیار سخت غیرقابل دسترسی نیز وجود دارد. اما بدانید به معنای واقعی دشوار است و حتی شاید از انتخاب این سطح از دشواری پشمان شوید.

تمام کردن هر مرحله آیتم هایی را نصیب شما می کند، اما اهداف بیشتری برای جایزه بگیرانی که خود را وقف ماموریت می کنند وجود دارد. هر مرحله با شکست دادن تعدادی از دشمنان، جمع آوری 3 آیتمِ مخفی و زنده ماندن در کل مرحله شما را به چالش می کشد. من هرگز در کشتن دشمنان مشکلی نداشتم اما پیدا کردن آیتم های مخفی به چشمان تند و تیزی نیاز دارد. آن ها گاه در پشت دیوارِ کاذب قرار دارند، یا حتی توسط دشمنِ در حال فرار حمل می شوند که برای گرفتن آن باید خود را به خطر بیاندازید.

جلوه های بصری و صوتی Huntdown به خوبی فضای شهری مد نظر سازندگان بازی را به تصویر می کشد. طراحی 16 بیتی پیکسلی فوق العاده است و شخصیت های زیادی را به محیط های متنوع بازی اضافه کرده است: کافه های داخل شهر شما را به خود جذب می کنند، و خیابان ها احساس خطر را به شما منتقل می کنند. به لطف بازی عالی صدا پیشگان و صدا گذاری های غیر منظره و در عین حال عالی سازندگان، جهان بازی زنده تر می شود. سربازان هنگام حمله به شما فریاد می زنند و رئیس ها با دیالوگ های تک خطی عالی به مصاف شما می آیند. Huntdown تکاملِ کاملِ ژانرِ run and gun است. عناصر تکاتیکی نور تا حدی به اجسامِ ساده بازی عمق می دهند، و با استفاده از طرح زیبایی شناسی نمونه ای، این صحنه به زندگی منتقل می شود.

نکات مثبت

– گرافیک 16 بیتی چشم نواز

– نمودارِ دشواری فوق العاده

– گیم پلی نوآوارنه

نکات منفی

– اهداف اختیاری از تنوع کافی برخوردار نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.