چگونه روزمه بسازیم

چگونه یک روزمه بنویسیم

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

چه تازه فارغ التحصیل شده باشید و چه یک حرفه‌ای با تجربه باشید، داشتن یک رزومه منسجم برای یک شغل موفق امری ضروری است. رزومه شما یک سند تصویری است که مدیران استخدامی معمولاً فقط برای چند ثانیه به آن نگاه می‌کنند. ساختار تمیز و محتوای منظم می‌تواند رزومه شما را از بقیه متمایز کند. رزومه خود را متناسب با شغل خود و برای برجسته کردن مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه‌ای که شما را به یک کاندیدای قوی تبدیل می‌کند تنظیم کنید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

بخش اول: ساختار یک رزومه

ساختار رزومه

یک الگوی حاضر و آماده انتخاب کرده یا طراحی کنید

اکثر برنامه‌های ویژه این کار دارای چندین قالب رزومه مختلف هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. اگر هیچ یک از آن‌ها برای شما جذابیت ندارند، همیشه می‌توانید از طراحی خود استفاده کنید


علاوه بر این الگوهایی برای این کار به صورت آنلاین وجود دارند که بسیاری از آن‌ها رایگان هستند. اگر نمی‌خواهید از یکی از الگوهای آماده نرم افزار خود استفاده کنید، می‌توانید یک الگوی دیگر را پیدا کنید که برای شما مناسب است.
قالب‌ها را می‌توان با توجه به نیازهای شما شخصی و تنظیم کرد. آن را مانند داربستی در نظر بگیرید که می‌توانید در صورت لزوم آن را تنظیم یا حذف کنید.


از یک فونت استاندارد و قابل خواندن در اندازه 10 یا 12 استفاده کنید. سرفصل‌های هر بخش می‌توانند فونت بزرگتری داشته باشند. Times New Roman و Georgia از فونت‌های محبوب هستند. اگر می‌خواهید یک فونت sans-serif انتخاب کنید، Calibri یا Helvetica را امتحان کنید.

نکته : اگر به دنبال شغل طراحی و طراحی وب یا طراحی گرافیک هستید، قالب منحصر به فرد خود را بسازید و از رزومه خود برای نشان دادن مهارت‌هایتان استفاده کنید.

یک سربرگ با نام و اطلاعات تماس خود ایجاد کنید

در بالای صفحه نام کامل، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. با قالب بندی بازی کنید تا چیزی را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید.
به عنوان مثال، شما می‌توانید تمام اطلاعات خود را به صورت متمرکز یادداشت کنید. همچنین می‌توانید آدرس خود را در سمت چپ و شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را در سمت راست، با نام خود در وسط با اندازه کمی بزرگ‌تر قرار دهید.
اگر یک آدرس ایمیل حرفه‌ای ندارید، از یک سرویس ایمیل رایگان مانند Gmail استفاده کنید و آن را دریافت کنید. در حالت ایده آل، آدرس ایمیلی که در رزومه خود استفاده می‌کنید نسخه‌ای از حروف اول و نام خانوادگی شما خواهد بود. هرگز آدرس ایمیل شخصی و طنزآمیز یا حساسیت برانگیز را در رزومه خود ذکر نکنید.

از رزومه تقویمی در زمینه‌های شغلی خاص استفاده کنید

در یک رزومه زمانی، شما سابقه کار و تحصیلات خود را به ترتیب زمان بندی معکوس ذکر می‌کنید. این یک قالب رزومه کلاسیک است که احتمالاً بیشتر مورد توجه مدیران قدیمی استخدام یا کسانی که در زمینه‌های محافظه کارانه مانند حسابداری یا حقوق مشغول هستند قرار می‌گیرد.
شما در رزومه زمانی انعطاف پذیری چندانی ندارید، اما همچنان می‌توانید بخش‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که قوی ترین اطلاعات شما در بالا قرار بگیرند. به عنوان مثال، اگر تحصیلات زیادی دارید اما تجربه کاری زیادی ندارید ، ممکن است بخواهید ابتدا تحصیلاتتان را ذکر کنید.

یک رزومه کاربردی بنویسید

اگر فاقد تجربه کار مستقیم با تحصیلات خود هستید، رزومه کاربردی را امتحان کنید. با داشتن یک رزومه کاربردی، می‌توانید مهارت‌های خاص خود را بدون ذکر فهرست مشاغلی که تا به حال داشته‌اید، برجسته کنید. اگر تجربه کاری شما کم باشد، این می‌تواند یک مزیت باشد.


اگر تجربه زیادی دارید و می‌خواهید رزومه خود را به یک صفحه محدود کنید نیز یک رزومه کاربردی انتخاب خوبی است. شما می‌توانید با این کار بر مهارت‌هایی که در آن‌ها پیشرفت داشته‌اید تمرکز کنید. در غیر این صورت ممکن است مجبور باشید هر شغل جداگانه را با جزئیات خاص فهرست کنید.

رزومه تقویمی و کاربردی را ترکیب کنید

شما می‌توانید یک رزومه تقویمی و کاربردی را برای برجسته کردن مهارت‌های خود ترکیب کنید. حتی اگر به دنبال شغلی در زمینه محافظه کارانه تر هستید، می‌توانید از یک رزومه کاربردی استفاده کنید. با بخش مهارت‌ها شروع کنید و سپس قسمت‌های دیگر را به ترتیب زمانی در زیر آن قرار دهید.
از آنجایی که این نوع رزومه می‌تواند طولانی شود، فقط باید 2 یا 3 شغل اخیر و بالاترین مدرک تحصیلی خود را ذکر کنید. اگر بیش از 10 سال از سابقه شغلی شما گذشته است می‌توانید فقط آن را به صورت یک تیتر ذکر کنید. شما می‌توانید در قسمت کاربردی رزومه خود مشخص کنید که چه مدت در این شغل کار کرده‌اید.

بخش دوم: جلوه دادن به مطالب

رزومه

در یک رزومه کاربردی بر مهارت‌های خود تمرکز کنید

یک رزومه کاربردی بیشتر از آنچه شما می‌توانید انجام دهید تأکید می‌کند، نه بر آنچه که انجام داده‌اید. لیستی از 4 تا 5 دسته از مهارت‌هایی که در آن‌ها تجربه یا تحصیل کرده‌اید را ذکر کنید. سپس در ادامه شرح مختصری از مهارت‌ها و نکات مهم را با مثال‌های خاصی از زمان استفاده از این مهارت ذکر کنید.


به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد رزومه برای یک کار نوشتاری آنلاین هستید، ممکن است ” ویرایش ” را به عنوان یکی از مهارت‌های خود در نظر بگیرید. یکی از نقاط قوت شما می‌تواند تعداد مقالاتی که در wikiHow ویرایش کرده‌اید باشد. هرگونه تشویقی که برای آن کار دریافت کرده‌اید نیز قابل ذکر است. توجه به این نکته ضروری است که این کار شما حتی اگر کار داوطلبانه باشد، باز هم تجربه ویراستاری است.


شما می‌توانید مهارت‌های نسبتاً نا مرتبط را نیز در رزومه خود وارد کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید ” توانایی رهبری تیم ” را به عنوان یکی از مهارت‌های خود ذکر کنید. سپس می‌توانید نکات مهمی را در مورد کار خود در سازماندهی تجمع برای یک سازمان غیرانتفاعی یا کار به عنوان مشاور تحصیلی را در متن درج کنید.

لیست تجربیات کاری شامل کارهای داوطلبانه مرتبط را ذکر کنید

برای یک رزومه تقویمی، مشاغل خاص و سایر تجربه‌های کاری را به ترتیب زمان بندی معکوس با شروع از آخرین شغلی که داشته اید ذکر کنید. از عناوین شغلی توصیفی خاصی استفاده کنید که به کارفرمایان به صورت بالقوه دقیقاً بگوید در آن تجربه چه کرده‌اید.
به طور کلی شما باید ماه و سالی را که کار را شروع کرده و به پایان رسانده‌اید در رزومه زمانی ذکر کنید. با این حال اگر چندین سال در جایی کار کرده‌اید، معمولاً ذکر کردن سال‌های کاری کفایت می‌کند

.
با داشتن یک رزومه کاربردی آزادی عمل بیشتری در نحوه وارد کردن تجربه کاری خود دارید. لزوماً لازم نیست تاریخ دقیق کار برای یک کارفرمای خاص را ذکر کنید. اگرچه باید مدت زمانی را که در آن‌جا کار کرده‌اید بیان کنید. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید ” مدیریت فروش 20 نفر به مدت 10 سال “.


برای توصیف مسئولیت‌ها و دستاوردهای خود از افعال درست استفاده کنید. شما با ذکر اعداد و اندازه‌های دقیق کارفرمایان بالقوه دست آوردهای خود را نشان خواهید داد. به عنوان مثال اگر مدیر فروش بوده‌اید، می‌توانید در یک جمله موفقیت خود را توصیف کنید. مثلاٌ ” ایجاد تغییرات مناسب باعث افزایش 27 درصدی فروش در یک فصل شد “.

اطلاعات مرتبط را ذکر کنید

اطلاعات مرتبط شامل تحصیلات یا مدارک مربوطه را نیز در رزومه ذکر کنید. به طور معمول، بالاترین مدرک تحصیلی شما تنها مدرکی است که باید در رزومه خود درج کنید. با این حال، اگر یک مدرک تحصیلی پایین تر مربوط به شغلی است که برای آن درخواست می‌کنید، باید مدارک پایین تر را هم درج کنید. علاوه بر این، مجوزها یا گواهینامه‌های مربوط به خود را نیز ذکر کنید.
به عنوان مثال، ممکن است شما به تازگی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شده‌اید و برای شغل وکالت درخواست کار می‌کنید. در این صورت مدرک حقوق را در رزومه خود و همچنین وکالت پذیرفته شده درج کنید. اگر مجاز به کار در هر دادگاه دیگری هستید، آن‌ها را نیز در رزومه لیست کنید.


اگر در حال ایجاد یک رزومه کاربردی هستید، احتمالاً بخش آموزش شما در انتهای صفحه خواهد بود. برخی از افراد تحصیلات خود را به طور کامل از رزومه کاربردی کنار می‌گذارند. با این حال، اگر یک پست شغلی مدرک خاصی را به عنوان یک الزام ذکر کرده است، آن را درج کنید.


اگر معدل بالایی دارید، با خیال راحت آن را در کنار اطلاعات آموزشی خود درج کنید. در غیر این صورت، باید آن را کنار بگذارید. اگر بیش از یک مدرک ذکر کرده‌اید، در صورت امکان معدل خود را در هر دو مورد ذکر کنید. در غیر این صورت، به هیچ وجه آن را وارد نکنید.

نکته : اگر یک مدرک تحصیلی نهایی دارید که برای کار شما ضروری است، می‌توانید به جای ایجاد یک بخش آموزشی جداگانه آن را در سربرگ خود قرار دهید. این کار می‌تواند رزومه شما را ساده و مختصر کند.

بر مهارت‌های قوی خود تاکید کنید

بر مهارت‌های سختی که به دست آوردن آن‌ها شما را به کارمند ارزشمندی تبدیل می‌کند تاکید کنید؛ حتی اگر می‌خواهید رزومه تقویمی داشته باشید. ایجاد یک بخش برای تمرکز بر مهارت‌ها برای مطلع کردن مدیر استخدام در مورد مهارت‌هایی که در ارتباط با شغل دارید بسیار مفید است. تمرکز در این بخش را بر مهارت‌های دشواری قرار دهید که می‌توان آن‌ها به طور عینی ارزیابی کرد، مانند مهارت‌های رایانه‌ای، فنی یا زبان.
شما ممکن است وسوسه شوید که در بخش مهارت‌های خود کمی تقلب کنید و سطح مهارت خود را با اغراق بیان کنید تا تاثیرگذارتر به نظر برسند. با این حال، به یاد داشته باشید که این کار می‌تواند شما را دچار مشکل کند. به عنوان مثال، اگر فقط تعداد انگشت شماری از کلمات و عبارات به زبان اسپانیایی را می‌دانید، رزومه خود را در زمینه مکالمه یا حتی تسلط کامل قرار ندهید. اگر مدیر استخدام با شما به زبان اسپانیایی صحبت کند شانس استخدام خود را از بین برده‌اید.


در مقابل اگر مهارت‌های خاصی در پست شغلی ذکر شده است و شما از این مهارت‌ها برخوردار هستید، آن‌ها را به همراه جزئیات مربوط به مهارت‌های خود در بخش مهارت‌ها لیست کنید.

نکته : اگر تجربه کاری زیادی ندارید، می‌توانید مهارت‌هایی مانند ” سخت کوشی ” ​​یا ” انگیزه فراوان ” را نیز بیان کنید. فقط مطمئن شوید که آن‌ها را با مثال‌های مشخصی که این ویژگی را نشان می‌دهد پشتیبانی می‌کنید.

کلمات کلیدی را به صورت  صحیح در رزومه خود به کار گیرید

کارفرمایان اغلب از نرم افزار فیلترینگ برای اسکن رزومه برای یافتن کلمات کلیدی خاص استفاده می‌کنند. این کلمات نشان می‌دهند که آن‌ها از یک کارمند بالقوه چه می‌خواهند. این نرم افزار به مدیران استخدام کمک می‌کند زمان کمتری را برای مطالعه رزومه صرف کنند. برای ورود به نتایج فیلتر، کلمات کلیدی ذکر شده در لیست مشاغل را ذکر کنید.
مطمئن شوید که کلمات کلیدی مورد استفاده شما با بقیه متن شما مطابقت دارد. از آن‌ها به ندرت استفاده کنید. نیازی به بارها و بارها تکرار یک کلمه یا عبارت نیست.

سرگرمی‌ها و علایق خود را اضافه کنید

در صورت ارتباط با شغل درخواستی، سرگرمی‌ها و علایق خود را اضافه کنید. بخشی جداگانه برای سرگرمی‌ها و علایق معمولاً به صورت اختیاری در نظر گرفته می‌شود. این بخش اگر از نظر محتوایی کوتاه و موجز باشد، ممکن است برای شناساندن شخصیت شما مفید باشد. با این حال، شما فقط باید سرگرمی‌ها یا علایقی را که در شغلی که برای آن درخواست می‌کنید مفید است، وارد کنید.
به عنوان مثال ممکن است برای مدیر شدن در یک فروشگاه لوازم ورزشی درخواست خود را ثبت می کنید. در این صورت این واقعیت که شما به چندین ورزش مختلف می‌پردازید قطعاً به آن موقعیت مربوط می‌شود.

بخش سوم: نهایی کردن رزومه شما

طراحی رزومه

رزومه را برای هر مورد به صورت خاص طراحی کنید

هر رزومه را برای شغل خاصی که برای به دست آوردن آن درخواست خود را ثبت می‌کنید تنظیم کنید. شما می‌توانید یک رزومه اصلی داشته باشید که شامل همه مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه شما باشد. با این حال، رزومه‌ای که به هر کارفرمای بالقوه می‌دهید لزوماً شامل همه اطلاعات نخواهد بود. رزومه باید طوری تنظیم شود که فقط شامل مهارت‌ها و تجربیاتی باشد که مستقیماً به آن شغل مرتبط هستند. سعی کنید رزومه شما تا آن‌جا که ممکن است با فهرست مشاغل مطابقت داشته باشد.


در صورت نیاز بخش‌ها را جا به جا کنید تا مهمترین مدارک ذکر شده در توضیحات شغل در بالای صفحه باشد. نقاط قوت خود را نیز مرتب کنید و مهمترین اطلاعات را در اولویت قرار دهید.
شاید به یک دست‌آورد خاص خود در زندگی یا تجربیات کاری افتخار می‌کنید. با این حال اگر به هیچ وجه به آن شغل مربوط نمی‌شود آن را از رزومه خود را حذف کنید.

نکته : اگر متقاضی شغلی هستید که از مسیر شغلی قبلی شما فاصله دارد، می‌توانید خلاصه‌ای را اضافه کنید که علاقه شما و دلیل درخواست شما برای آن موقعیت را توضیح دهد.

رزومه را ویرایش کنید

برای حذف کلمات اضافی و ایجاد فضا رزومه خود را ویرایش کنید. داشتن متن مختصر، فعال و پرانرژی در رزومه یک ضرورت است. دلیل ین امر این است که به احتمال زیاد این متن فقط چند ثانیه مورد بررسی قرار می‌گیرد. ضمایر، مقالات، صفات و قیدها را حذف کنید. رزومه نهایی فقط باید عمل و نتیجه آن عمل را بیان کند.


برای مثال، فرض کنید در کافه به عنوان باریستا کار کرده‌اید. شما می‌توانید به عنوان یک مزیت، رعایت استانداردهای بهداشتی بالا را در رزومه خود قرار دهید. با این حال، سعی کنید آن را تا حد امکان به شکل قابل اندازه گیری بیان کنید. مثلاٌ بگویید ” اجرای برنامه بهداشتی جدید؛ افزایش نمره سلامت و بهداشت کافه تا 11. “


به جای این که فقط توضیحات شغل را برای موقعیت مورد نظر تکان دهید ، نقاط  قوت خود را شخصی کنید. به عنوان مثال، اگر به عنوان یک فروشنده در خرده فروشی کار کرده‌اید می‌توانید به جای ” فروش لباس و لوازم جانبی به مشتریان ” بگویید ” از تمام اهداف شخصی مربوط به این شغل در 4 ماه فراتر رفته‌اید “.

قبل از ارسال رزومه، آن را با دقت تصحیح کنید

صرفاً به بررسی گرامر و املا که در برنامه پردازش کلمات شما گنجانده شده است، تکیه نکنید. رزومه خود را چندین بار بخوانید تا مطمئن شوید عاری از خطا است. خواندن با صدای بلند همچنین می‌تواند به شما در یافتن خطاها یا جمله بندی ناخوشایند کمک کند.
مراقب علامت‌های نگارشی و تفاوت لحن رسمی و غیر رسمی باشید. اگر در این نکات و ضمایر مالکیت مشکل دارید، مطالبی را که نوشته اید بخوانید و کلمات را جایگزین کرده و ببینید آیا نتیجه منطقی است یا خیر. به عنوان مثال، اگر عبارت ” آموزش فروشندگان آموزش دیده و گزارش پیشرفت آن‌ها ” را بخوانید، می‌توانید به راحتی آن را با جمله ” آموزش کارکنان فروش و گزارش پیشرفت آن‌ها ” جایگزین کنید.


اطمینان حاصل کنید که قالب بندی و نقطه گذاری شما صحیح است. به عنوان مثال، اگر از یک علامت نگارشی خاص در ابتدای تیترها در یک بخش استفاده می‌کنید، باید از آن در همه بخش‌های کار گیرید.
برنامه‌های آنلاین رایگان مانند Grammarly، می‌توانند به شما در یافتن خطاهایی که ممکن است خود به خود متوجه آن‌ها نشده باشید کمک کنند.

نکته : از آخرین کلمه شروع کنید و هر کلمه را جداگانه بخوانید و در متن به عقب حرکت کنید. این کار ساختار روایت را حذف می‌کند تا خطاها بیشتر نمایان شوند.

رزومه خود را به صورت فایل PDF ذخیره کنید

اگر رزومه خود را به صورت آنلاین برای کارفرمایان احتمالی ارسال می‌کنید، اغلب آ‌ن‌ها  از شما یک فایل PDF می‌خواهند. از این فرمت فایل استفاده کنید مگر این‌که فهرست مشاغل به طور خاص فرمت دیگری از شما بخواهد. فرمت PDF برای شما مفید خواهید زیرا انتخاب قالب بندی شما را حفظ می‌کند. همچنین اگر مدیر استخدام،  رزومه شما را باز و آن را چاپ کند، از بروز خطاهای تصادفی جلوگیری می‌شود.

چند نسخه از رزومه خود را برای مصاحبه چاپ کنید

رزومه خود را با استفاده از یک چاپگر خوب با استفاده از کاغذ سفید یا عاجی با کیفیت چاپ کنید. شما می‌توانید ” کاغذ رزومه ” را به صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های لوازم اداری پیدا کنید. اگر رزومه دیجیتالی شما شامل تعدادی هایپر لینک است، قبل از چاپ آن‌ها را خارج کنید تا همه متن شما یک‌دست و سیاه شود. حداقل 3 نسخه از رزومه خود را به مصاحبه ببرید. اگر می‌دانید که توسط یک تیم استخدامی با شما مصاحبه می‌شود، از نسخه‌های کافی استفاده کنید تا هر یک از اعضای تیم بتواند یکی از آن‌ها را داشته باشد. همچنین مطمئن شوید که حداقل یک نسخه از آن‌ها برای خودتان باقی مانده است.

نکات مهم

استفاده از سال به جای ذکر ماه‌ها و سال‌ها می‌تواند به پنهان کردن شکاف زمانی در رزومه شما کمک کند؛ فقط به خاطر داشته باشید که اگر مصاحبه کننده از شما در این مورد سال کند باید صادق باشید.

شما می‌توانید بخشی را در پایین رزومه خود به عنوان مراجع ذکر کنید. با این حال، اگر فضای کافی برای ذکر آن را ندارید، با خیال راحت این بخش را کنار بگذارید. اگر مدیر استخدام به مرجع نیاز داشته باشد، می‌تواند آن را درخواست کند.

حتی اگر کارفرما به طور خاص نیازی به کاور لتر (Cover Letter) یا به اصطلاح نامه پوششی نداشته باشد، یک نسخه به همراه داشته باشید. این نامه می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای رزومه شما فراهم کند و یک معرفی شخصی تر از شما به عنوان یک کاندید مناسب برای فرصت شغلی ارائه دهد.

هشدار

هرگز در رزومه خود دروغ نگویید. در بهترین حالت، متوجه خواهید شد که نمی‌توانید کار را به نحو درست انجام دهید. در بدترین حالت، ممکن است اخراج شوید یا با اقدامات قانونی مواجه شوید. جعل تجربه کار و اسناد دولتی حتی می‌تواند شما را به جرم کلاهبرداری به زندان بیندازد.

مطلب مرتبط: چگونه یک مصاحبه شغلی فوق‌العاده داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *