نقش زبان بدن در قرار عاشقانه

نحوه استفاده از زبان بدن در قرار عاشقانه

زبان بدن، زبانی است که شما در آن، نیاز به استفاده از هیچ کلمه‌ای ندارید؛ اما با طرف مقابل ارتباط برقرار می‌کنید. صدها سال است که زنان و مردان از زبان بدن برای جلب توجه یکدیگر استفاده می‌کنند. پیش از این در رابطه با زبان بدنِ عشق با شما صحبت کرده‌ایم. این بار در این مقاله قصد داریم با هم درباره نحوه استفاده از زبان بدن در قرار عاشقانه صحبت کنیم.

با یاد گرفتن زبان بدن (اشارات بدن) شما اطمینان خواهید یافت که سیگنال‌هایی که برای طرف مقابلتان می‌فرستید، درست است و راه را در جذب او، به درستی پیش می‌روید. همچنین زبان بدن در رد کردن یک فرد نیز کاربرد دارد. یعنی شما تنها با اشارات بدن و بدون نیاز به زبان آوردن کلمات، به فردی می‌توانید نشان دهید که به او علاقه ندارید.

ارتباط چشمی

ارتباط چشمی در قرار عاشقانه
ارتباط چشمی در قرار عاشقانه

در صورت علاقه داشتن به آدم روبرویتان، هرچه با او ارتباط چشمی بیشتری برقرار کنید، بهتر است. با نگاه‌های زیرچشمی این نوع ارتباط را شروع کنید. سپس آن را به ارتباط چشمی مستقیم برسانید. زمانی که طرف مقابل به شما نگاه نمی‌کند، او را مستقیم نگاه کنید. سپس همین که سرش را چرخاند، چشمانتان را از او دریغ کنید. سرتان را پایین آورده، به جلویتان نگاه کنید و لبخند بزنید.

جسور باشید، وقتی با او صحبت می‌کنید، مستقیماً در چشمانش نگاه کنید و به او لبخند بزنید.

همچنین در مقابل فردی که به او علاقه ندارید، سعی کنید با ارتباط چشمی برقرار نکردن، این موضوع را به او بفهمانید. وقتی در حال صحبت هستید، نگاهتان را در اطراف اتاق بچرخانید. و وقتی او شروع به صحبت کرد، بیشتر سعی کنید پایین را نگاه کنید.

نقش دست‌ها در زبان بدن در قرار عاشقانه

موقعیت دست‌ها در قرار عاشقانه
موقعیت دست‌ها در قرار عاشقانه

لازم نیست حتما برای استفاده از دست در زبان بدن در قرار عاشقانه، طرف مقابل را لمس کنید. حتی بدون تماس مستقیم هم، شما می‌توانید با استفاده از دست‌هایتان، پیام‌های بسیار قدرتمندی را به طرف مقابل، منتقل کنید.

برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال دستانتان را بهتر است باز و آزاد، نگه دارید. این نشان‌دهنده‌ی این است که شما آماده پذیرش دستان او هستید.

یکی دیگر از راه‌های ارتباط برقرار کردن با دست بدون لمس مستقیم این است که دستانتان را بر روی لبه لیوان، آستین پیراهنتان، بافت موهایتان بکشید. چنین لمسی در جذب طرف مقابلتان موثر است.

حواستان به لمس تصادفی نیز باشد. برای مثال زمانی که برای نمک برداشتن دستش را دراز می‌کند، شما هم همین کار را کنید و یک لمس تصادفی کوتاه با او همراه با یک لبخند و نیم نگاه داشته باشید.

از طرفی مشت‌های محکم بسته شده، یا دستی که داخل جیب مانده و بیرون نیاورده‌اید، نشانه‌های بدی هستند.

وضعیت کلی بدن

وضعیت کلی بدن در قرار عاشقانه
زبان بدن در قرار عاشقانه

وضعیت کلی بدن نیز، یکی از گویاترین سیگنال‌هایی است که می‌تواند پیام شما را به طرف مقابلتان منتقل کند.

برای مثال اگر به مردی که با او قرار دارید علاقمندید، حتما بدنتان را به سمت او بچرخانید. به سمت جلو خم شوید. پاها را محکم و صاف بر روی زمین نگه دارید.

همچنین کمی کج کردن سر، انداختن پاها روی هم  و راندن سینه به جلو، پیام علاقه مند بودن شما به طرف مقابل را به او منتقل می‌کند.

بغل کردن دست‌ها، گرفتن لیوان نوشیدنی در دستانتان و جلو گرفتن آن، چرخاندن بدنتان به سمتی دیگر، به طرف مقابلتان این پیام را منتقل می‌کند که به او علاقمند نیستید.

تکان دادن سر

تکان دادن سر، یکی از علائم زبان بدن برای نشان دادن گوش دادن به حرف‌های مقابل است. اگر به طرفتان علاقمندید، باید به حرف‌های او به خوبی گوش دهید و همین حس را نیز به او منتقل کنید.

جالب است بدانید وقتی به حرف‌های طرف مقابل با جان و دل گوش دهید و با تکان دادن سر یا باز و بسته کردن چشم، حرف‌های او را تایید کنید، به میزان زیادی در جذب او موفق خواهید بود.

سخن پایانی

در هر قرار عاشقانه‌ای، یک سری نکات مهم وجود دارند که باید مدنظر قرار گرفته شوند و به خوبی به آن‌ها توجه کرد. تمام این نکات در کنار هم به خوب بودن یک قرار و نزدیک شدن دو نفر به هم کمک خواهند کرد. شاید یکی از مهم‌ترین این نکات، نقش زبان بدن در قرار عاشقانه باشد که در این مقاله، بصورت کامل به توضیح آن پرداختیم.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، اگر سوال یا نظری دارید، حتماً در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *