جلوگیری از غر زدن و ایجاد رابطه بهتر با پارتنر

جلوگیری از غر زدن و ایجاد رابطه بهتر با پارتنر

درخواست مکرر یک چیز برای هیچ‌کس جالب نیست. تکرار باعث می‌شود احساس غر زدن‌‌ داشته باشید و باعث می‌شود پارتنرتان نسبت به خودش احساس بدی داشته باشد. با زرد نیوز همراه باشید تا یاد بگیرید چگونه غر زدن‌ را متوقف کنید.

مقدمه

یادگیری‌ نحوه ترک غر زدن‌ و شروع به صحبت‌ کردن‌ آنقدرها هم که به‌نظر می‌رسد پیچیده‌ نیست. همه چیز در مورد بازکردن راه‌های ارتباطی و تنظیم توقعات شماست.

خواندن‌ این ۶ مرحله ساده در مورد چگونگی جلوگیری از غر زدن‌ را شروع کنید و یاد بگیرید که چگونه یک گفتگوی سالم با همسر خود داشته‌ باشید.

مراقب کلمات خود باشید

اگر احساس می‌کنید همسرتان مانند بقیه در کار خانه کمک نمی‌کند، طبیعی است که عصبانی شوید، اما آخرین کاری که باید انجام دهید غر زدن و قرار دادن شریک زندگی‌تان در حالت دفاعی است. چگونه می‌توانید از این کار جلوگیری کنید؟ به زبان ساده، به نحوه درخواست کمک از شریک زندگی خود توجه کنید.

شما فکر می‌کنید حرف‌ها را به این‌ صورت می‌گویید: «عزیزم، واقعا از تو ممنون می‌شوم اگر ظرف‌ها را زمانی که من سر کارم هستم بشویی.»

اما در واقع شما حرف‌ها را این‌طور می‌گویید: “چطور تا این حد بی‌توجه هستی که حتی نمی‌بینی آن همه ظرف روی هم انباشته شده‌اند در حالی که من سر کار بودم؟”

همان‌طور که از مثال بالا مشخص است، صحبت‌های شما و نحوه درخواست از همسرتان بسیار حائز اهمیت است. به جای این‌که در او احساس گناه یا تحقیر ایجاد کنید، خواسته‌تان را طوری بیان کنید که باعث ایجاد احساس خوبی در او شود.

“من واقعا از کمک تو با… “

«همیشه احساس خوبی به من دست می‌دهد وقتی…»

«تو قهرمان من هستی وقتی…»

پیش‌سخن‌های بالا شروع‌کننده مکالمه بسیار خوبی هستند.

به خواندن‌ ذهن اعتقاد نداشته‌ باشید

مردان و زنان عادت وحشتناکی دارند که معتقدند بعد از گذشت مدتی، همسرشان آن‌قدر باید آن‌ها را بشناسد که بدون نیاز به گفتن‌ حرفی، باید بفهمند که چه می‌خواهند. این فکر قشنگی است اما به ندرت به وقوع می‌پیوندد.

هر درمان‌گر ازدواج قطعا به شما می‌گوید که همسرتان نمی‌تواند ذهن شما را بخواند. اگر خواسته‌ای دارید، باید یاد بگیرید که آن را از او بخواهید.

می‌توانید با ارسال نشانه‌هایی کوچک مبنی بر این‌که X یا Y را می‌خواهید شروع کنید، اما اگر تا زمانی که به Z رسیدید، اما به نتیجه دلخواه خود نرسیدید، وقت آن است که با کلمات ارتباط برقرار کنید.

این کار نه تنها همسرتان را از انجام بازی حدس‌ زدن نجات می‌دهد، بلکه شما را نیز از ناامیدی زیاد رها می‌‌سازد.

آن را به یک تصمیم مشترک تبدیل کنید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید غر زدن‌ را متوقف کرده‌ و در این راه پیش‌قدم شوید، مشارکت دادن‌ همسرتان است.

حل این مسئله کاری نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید. وقتی ازدواج کرده‌اید یا در یک رابطه جدی هستید، شریک زندگی یکدیگر هستید، نه والدین هم.

شغل شما چیست: همسرتان را مومیایی کرده و به او بگویید چه کاری انجام دهد.

شغل شما چیست: به عنوان یک زن و شوهر کنار هم بنشینید و برای حل این معضل به شیوه‌ای سالم با هم همکاری کنید. مشکلی که دارید را به شیوه‌ای مهربانانه و محترمانه شناسایی کرده و سپس از شریک زندگی خود بخواهید که در مورد چگونگی حل تعارض نظر خود را بگوید.

کلید حل مشکلات بزرگ، همدلی، ارتباط و گوش‌دادن به یکدیگر است.

در دوره‌های مربوط به ازدواج شرکت کنید

نیاز به غر زدن‌ به کمبود اساسی ارتباط در یک رابطه منتهی می‌شود. وقتی هر دو طرف در مورد نیازهای خود رک و صادق باشند، گفتگو ادامه پیدا می‌کند و همسران به جای این‌که شخص دیگری به آن‌ها توصیه کند، خود به دنبال راه‌هایی برای کمک به یکدیگر هستند.

به جای مراجعه به یک درمان‌گر ازدواج، چرا یک دوره ازدواج نمی‌گذرانید؟

دوره‌های آنلاین بسیاری برای کمک به زوج‌ها برای درک بهتر یکدیگر طراحی شده‌ است. موضوعات پوشش داده‌ شده‌ در دوره محبوب آنلاین ازدواج، شامل تعیین اهداف مشترک به عنوان یک زوج، ایجاد حس دلسوزی و همدلی، تسلط بر هنر ارتباط، صمیمیت، و ایجاد و به اشتراک‌گذاری عادت‌ها است.

از شریک زندگی خود بخواهید حرف شما را بشنود

هیچ همسری دلش نمی‌خواهد غر بزند، و می‌توان این نکته را مطرح کرد که اگر همسر یا فرزند همان چیزی را که بار اول از ایشان خواسته‌ شده‌ را انجام دهند، شخص مقابل مجبور به تکرار آن حرف نیست و عملا باعث می‌شود غر زدن متوقف شود.

یک نکته منصفانه!

اما پیله‌کردن به مردم و غر زدن معمولا کار را پیش نمی‌برد – پس چگونه می‌توانید کسی را بدون آزاردادن مجبور کنید به شما گوش دهد؟

بهترین راه برای این‌که یک همسر به حرف‌های شریک زندگی خود گوش دهد و همین‌طور از قرارگرفتن زندگی زوج‌هایی که در آستانه نابودی هستند جلوگیری شود، این است که آن‌ها را ترغیب کنید مسائل را از دید شما ببینند. شرایط خود را با چیزی که آن‌ها می‌توانند درک کنند ارتباط دهید.

یکی از مادران خانه‌دار سخت تلاش می‌کرد تا خانه‌اش را همیشه تمیز و مرتب نگه دارد، اما شوهرش که یک کارگر ساختمانی بود وقتی به خانه می‌آمد، با چکمه‌های کار خاکی‌اش از وسط کف‌ چوبی تازه تمیز شده خانه راه می‌رفت. این زن بارها از او خواست که چکمه‌هایش را در بیاورد، اما به‌نظر می‌رسید که او هرگز نمی‌خواست این کار را انجام دهد.

یک روز به او گفت: «تمیز نگه‌داشتن خانه کار من است، درست مثل کار تو که نصب دیوار کاذب است. وقتی به خانه می‌آیی، آن‌هم بعد از این‌که من تازه تمیزکردن آن را تمام کرده‌ام و با چکمه‌هایت در خانه قدم می‌زنی، انگار من به محل ساخت و ساز تو آمده‌ام و دیوار کاذبی را که آن روز نصب کرده‌ای، پاره کردم. می‌بینی چقدر این موضوع برایم آزاردهنده است؟”

زن از مثالی استفاده کرد که شوهر می‌توانست آن را بفهمد، و بنابراین همدلی بیشتری با خواسته‌های او پیدا کرد.

اگر امکان دارد، خودتان آن کار را انجام دهید

همان‌طور که می‌گویند: “اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود، خودتان آن را انجام دهید.”

برای کاهش غر زدن، از خود بپرسید که آیا چیزی که می‌خواهید بگویید ارزش آن را دارد که به خاطر آن ناراحت شوید یا خیر و آیا ارزش این را دارد که کار را خودتان انجام دهید.

مطمئنا، اگر همسرتان کیسه کمپوست را دوباره پر کند تا مجبور نباشید دفعه بعد این کار را انجام دهید، خیلی عالی خواهد بود. اما دفعه بعد که آماده غرزدن در مورد آن شده بودید، از خود بپرسید: آیا یک کیسه کمپوست ارزش شروع جنگ جهانی سوم را دارد؟

اگر قصد دارید چرخه غر زدن را بدون این‌که به دفتر یک درمان‌گر ازدواج مراجعه کنید، بشکنید، باید یاد بگیرید که چگونه درخواست‌های خود را دوباره بیان کنید. با احترام صحبت کنید و روی ایجاد حس همدلی در رابطه خود کار کنید. دوره ازدواج هم می‌تواند به ایجاد ارتباط و کار روی مهارت‌های حل تعارض شما کمک کند.

سخن نهایی

ارتباط کلید هر رابطه‌ای بوده و به ویژه برای همسران از اهمیت بیشتری برخوردار است. گاهی‌اوقات، ممکن است فردی احساس کند که به درستی با همسرش ارتباط برقرار می‌کند، اما غافل از آن‌که همسرش قبلا صدای غر زدن‌های او را بارها شنیده است. این شش نکته به شما کمک می‌کند تا غرغر کردن را متوقف کرده و با شریک زندگی خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *